inselata

Apelează la un mediator ,o sa va faca sa intelegeti problemele si sa le discutati de ce s-a ajuns aici .Si poate împăcare daca mai este loc de asa ceva.
garbo215788
Postat pe 8 Iunie 2014 12:08
si ce importanta are cind ai porcul mort in cotet "cum s-a ajuns aici" - ce ar mai fi de discutat si "impacat" cind inseli?!
Inselatul nu e vreo boala subita - e o decizie rationala si responsabila pe care a luat-o un adult de a forma un cuplu cu altcineva. Ce e atit de analizat si inteles?!
Ura si la gara...
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2014 14:05
Insala-l si tu si zambeste-i ca si cand nu s-a intimplat nimic...
garbo162553
Postat pe 8 Iunie 2014 18:00
Bună tuturor. Nici eu nu am fost ușă de biserică, dar acum vă spun povestea unei foste colege de facultate și bună prietenă, care se pare că remușcările au focut-o să mi se destăinuie.„ ( În studenție aveam deja iubit care era acasă , eu mi-am făcut un alt iubit la îndemână , dintre studenți, cam jegos dar mă simțeam bine că de... hormonul bate neuronul. Când eram cu cel de acasă i-am spus că nu mai sunt virgină și după ce am văzut cât de mult suferă i-am spus că l-am păcălit ca să îl încerc, căci dacă mă iubește mă iubește oricum „cinstită” sau „curvă” că ce atfel ești de vreme ce faci la dublu, N-eam căsătorit am făcut copii, au crescut copiii, sunt pe picioarele lor și acum mi-a plătit este cu altcineva iar eu am înebunit și i-am spus că nu se poate eu am fost cinstită am fost virgină am fost ușă de biserică ?! Nu i-am spus că și la serviciu o făceam cu cine vroiam eu , dar în cretinitatea mea credeam că el no va afla nici o dată, Ba bine că nu a aflat chiar și de colegul din studenție dar a avut răbdare, Unde pui că atunci când făceam dragoste cu el , cu soțul, făceam pe vaca cum că nu știu stiu , că sunt novice, rahaturi din acestea de doi lei și mă credeam deșteaptă și pozam în pudică...???? Acum nu sunt de acord să se simtă și el bine , nu sunt de acord să divorțeze că orgoliul este mai mare decât rațiunea și mă dau de ceasul morții că uite ce am pățit )”. Toate au un preț în viață și trebuie plătit chiar de vrem sau nu. Dacă tot le cerem să fie cinstiți , trebuie să ne amintim ce am făcut chiar și înainte de al fi cunoscut pe el, cum iî învârteam pe alții uite așa pe degete și îi programam la întâlniri și ne credeam deștepte, acum Dumnezeu ne pune să plătim , legea compensației. DRAGELE MELE CU CINE NE ÎNȘEALĂ BĂRBAȚII NOȘTRII , CU DINOZAURI NU TOT CU FEMEI CU FIINȚE CA NOI, ATUNCI CINE PE CINE ÎNȘEALĂ , CINE ESTE DE VINĂ ?! NOI CÂND UMBLAM CU UNUL ȘI CU ALTUL , VEZI DOAMNE , PÂNĂ SĂ NE POTOLIM , ȘI CHIAR ȘI CU BĂRBAȚI ÎNSURAȚI , NU NE GÂNDEAM LA BIETELE LOR SOȚII CARE POATE ERAU LA SCH III ȘI CINE ȘTIE CE MAI FĂCEAU ȘI ELE... Deci un înreg cerc vicios , o întreagă nebunie ! Ir acum ... „ Vaaaai m-a înșelat”! Păi analizați-vă și vedeți ce nu ați dat , pentru că bărbatul nu cere de două ori , se duce și se descurcă singur că de aceea l-am luat, că e bărbat! AȘA NE TREBUIE ȘI NU AVEM DREPTUL SĂ NE MAI PLÂNGEM CA BABELE NEPUTINCIOASE !
garbo228511
Postat pe 8 Iunie 2014 19:09
Ei bravo, o femeie care spune lucrurilor PE nume.
Si are dreptate.
vivacedonna
Postat pe 9 Iunie 2014 15:23
Buna, si pe mine ma inseala sotia.Acum asteptam divortul.In prezent ea locuieste cu celalalt barbat.Daca mai intri pe forum si m-ai poti spune ce s-a mai intamplat intre voi poate m-ar ajuta si pe mine sa inteleg comportamentul sotiei.
garbo_402931
Postat pe 9 Iunie 2014 17:55
De la: zambila, la data 2011-05-27 15:31:54apai, daca vrei sa afli ca te inseala, cu siguranta ca ai sa afli!
pe principiul: mai bine sa dorm linistita, oricum, fiecare face ce stie!


ai spus cel mai bine si fara acuze aiurea, oricum fiecare simte altfel ca nu e un stereotip dragostea, fiecare simte si traieste in felul lui
garbo219313
Postat pe 10 Iunie 2014 12:38
De la: garbo228511, la data 2014-06-08 19:09:08Bună tuturor. Nici eu nu am fost ușă de biserică, dar acum vă spun povestea unei foste colege de facultate și bună prietenă, care se pare că remușcările au focut-o să mi se destăinuie.„ ( În studenție aveam deja iubit care era acasă , eu mi-am făcut un alt iubit la îndemână , dintre studenți, cam jegos dar mă simțeam bine că de... hormonul bate neuronul. Când eram cu cel de acasă i-am spus că nu mai sunt virgină și după ce am văzut cât de mult suferă i-am spus că l-am păcălit ca să îl încerc, căci dacă mă iubește mă iubește oricum „cinstită” sau „curvă” că ce atfel ești de vreme ce faci la dublu, N-eam căsătorit am făcut copii, au crescut copiii, sunt pe picioarele lor și acum mi-a plătit este cu altcineva iar eu am înebunit și i-am spus că nu se poate eu am fost cinstită am fost virgină am fost ușă de biserică ?! Nu i-am spus că și la serviciu o făceam cu cine vroiam eu , dar în cretinitatea mea credeam că el no va afla nici o dată, Ba bine că nu a aflat chiar și de colegul din studenție dar a avut răbdare, Unde pui că atunci când făceam dragoste cu el , cu soțul, făceam pe vaca cum că nu știu stiu , că sunt novice, rahaturi din acestea de doi lei și mă credeam deșteaptă și pozam în pudică...???? Acum nu sunt de acord să se simtă și el bine , nu sunt de acord să divorțeze că orgoliul este mai mare decât rațiunea și mă dau de ceasul morții că uite ce am pățit )”. Toate au un preț în viață și trebuie plătit chiar de vrem sau nu. Dacă tot le cerem să fie cinstiți , trebuie să ne amintim ce am făcut chiar și înainte de al fi cunoscut pe el, cum iî învârteam pe alții uite așa pe degete și îi programam la întâlniri și ne credeam deștepte, acum Dumnezeu ne pune să plătim , legea compensației. DRAGELE MELE CU CINE NE ÎNȘEALĂ BĂRBAȚII NOȘTRII , CU DINOZAURI NU TOT CU FEMEI CU FIINȚE CA NOI, ATUNCI CINE PE CINE ÎNȘEALĂ , CINE ESTE DE VINĂ ?! NOI CÂND UMBLAM CU UNUL ȘI CU ALTUL , VEZI DOAMNE , PÂNĂ SĂ NE POTOLIM , ȘI CHIAR ȘI CU BĂRBAȚI ÎNSURAȚI , NU NE GÂNDEAM LA BIETELE LOR SOȚII CARE POATE ERAU LA SCH III ȘI CINE ȘTIE CE MAI FĂCEAU ȘI ELE... Deci un înreg cerc vicios , o întreagă nebunie ! Ir acum ... „ Vaaaai m-a înșelat”! Păi analizați-vă și vedeți ce nu ați dat , pentru că bărbatul nu cere de două ori , se duce și se descurcă singur că de aceea l-am luat, că e bărbat! AȘA NE TREBUIE ȘI NU AVEM DREPTUL SĂ NE MAI PLÂNGEM CA BABELE NEPUTINCIOASE !


FELICITARI! Chiar daca nu sunt femeie iti apreciez modul de gandire, consider ca este aplicabila si reciproca, deci de ce ne plangem???!
garbo219313
Postat pe 10 Iunie 2014 12:44
Imi place maturitatea raspunsului.
Dar ce faci daca i-ai pus toate variantele si de uitare, iertare si astepti doar sa si caute in suflet sentimentele si sa vina acasa sau sa renunte la nevasta si el tot oscileaza si dupa 6 ani, si este matur, nu copil de 40!?
ding_ding
Postat pe 10 Iunie 2014 14:45
io la nevasta nu renunt, abia mi-am luat-o si m-o luat cu tat cu acte la purtator.

mai mult pedalez decat "oscilez":-P
Fss_ssu
Postat pe 10 Iunie 2014 14:53
buna seara,daca tu spui ca esti la a treia relatie si partenerii tai au calcat stramb,ai si tu ceva minusuri de caracter,personalitate,si comportament,bineinteles ca si el are,dar sa le dam la o parte acelui partener si sa te de uiti si la tine in gradina!Ca femeie deja tu trebuia sa functionezi pe baza simtului de femeie ,si banuiesc ca esti si mama,numai ca tu in pat,este posibil sa te comporti ca o mama ,nu ca o femeie,ce inseamna?In pat ca o mama,nu faci diferenta intre relatia ta de cuplu,copii si a fi femeie in pat,aceste actiuni trebuiesc traite separat una de cealalta,voi trebuie sa discutati in pat numai aspectul a ceea ce eexperimentati in pat,fantezii si comunicare,ceea ce doriti sa consumati in pat,in relatia ta de cuplu veti comunica sentimente,aprecieri ,imbratisari,saruturi,nu neaparat sex,iar in familie comunicati facturi,bani ,neaajunsuri,ajutor in treburile gospodaresti,implicare reciproca in familie,deci separat si cate o actiune pe rand,sa poata exista un echilibru in toate,adica cate putin din toate,nu una mai mult si una mai putin,ca la mincare,ai pui putina sare,punandu i mai multa va fi prea sarat mincarea,si stii si tu bine ca daca omul tau te a incercat in pat si tu ai respins actiunile din motive stiute de tine,mai inseamna ca nu comunici cu el in pat,esti retinuta,poate inhibata,poate rusinoasa,ca nu se cade ce doreste el sa experimentati in pat,cu alte cuvinte,fii femeie in pat,tu stii,aici se pare ca majoritatea femeilor nu dau curs actiunilor,si de aici se pot deduce diverse motivatii de acest gen ,ca infidelitatea.Daca te stii o femeie cu forme,nu porti pantaloni destul de des,te bagi in pat cu pijamale pe tine,mirosi a mincare chiar daca te speli,te intorci cu curul la el bosumflata din motive stiute de tine,nu preiei si tu initiativa in pat,nu initiezi tu actiunea de inceput a actului sexual,astepti ca numai omul tau sa vina la tine si sa iti ceara o partida ,iar tu poate ca vei refuza,ia ti um costum 2 piese cu cupa trei sferturi,desuuri variate,fai surprize de cum arati in desuuri,cerei parerea de inceput,,inuitiaza tu prima actiunea si ai sa vezi si rezultate de respect,incredere,comunicare si sentimente reciproce de iubire,nu uita sa fii femeie in pat,nu mama,te va respecta pentru ceea ce vei intreprinde in viitor,te va imbratisa ,te va aprecia ca femeie,nu te va vedea ca o mama care il spala ,are grija de el si de copiii lui,in viata trebuie sa fii fericita,nu trebuie sa ai dreptate,caci dreptate de ai,iti va da toti,dar nefericita te vei aduce tu singura in aceasta stare,nimeni nu este vinovat sau se face vinovat de fericirea ta ,numai tu,de tine depinde de ceea ce vrei sa traiesti in viata,traieste ti viata frumos cu respect,sa te respecti pe tine mai intai,si cu siguranta vei respectata,respectate ca femeie,fii demna de valorile tale si de ceea ce poti face si darui pentru tine ,pentru cei din jurul tau si nu cauta sa calci si tu stramb din razbunare sau orice alt motiv,te simti devalorizata,de tine depinde cum iti vei reconstrui increderea ,reputatia ,respectul si imaginea ta de femeie care respecta,tu singura iti vei da valoare tie insati,citeste cu atentie,i al ca pe un sfat,si fa ceea ce simti tu si ratiunea,ceea ce este mai bine pentru tine si pentru familia ta,fii o femeie fericita,noapte buna!
Vlaicu_Costel_1
Postat pe 10 Iunie 2014 22:35
ai PERFECTA dreptate! Exact asa trebuie procedat!
garbo_401879
Postat pe 13 Iunie 2014 20:13
analizeaza-te bine. daca ai capacitatea de a uita (dificil), de a-ti inchipui ca nu s-a intamplat, atunci vei putea merge mai departe alaturi de el. Daca nu, cred ca e mai bine sa pui punct deoarece nu vei mai putea avea o viata normal impreuna cu el, vei revedea mereu acel episod, .......raspunsul e la tine
pirania_1960
Postat pe 22 Iunie 2014 12:27
Eu cred ca ar fi bine sa te desparti. Cine inseala o va face intotdeauna. Iti spun din experienta pentru ca am o relatie de un an cu un barbat insurat. Nici nu stiti , voi, cele maritate, de cate ori ati fost inselate!!! O facem de doua ori pe saptamana si este atat de priceput in a ascunde incat biata inselata nu banuieste absolut nimic. Stiu ca nu sunteti de acord cu ceea ce fac dar....candva .....lumea mea s-a prabusit si am calcat pe nisipuri miscatoare. Daca asta-i lumea in care traim m-am supus aceluiasi tipar. Am fost inselata si acum raspund si eu cu aceeasi moneda.Nu stiu pentru cat timp, pentru ca nu-mi plac firimiturile, dar o perioada......voi continua sa fiu vioara a doua!
Mihrimah
Postat pe 22 Iunie 2014 14:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poveste reala.... 38 De la: AMELYY 22 Iulie 2009 10:53
sa raman sau nu? 9 De la: gabyvaly 6 Decembrie 2010 13:14
vreau o parere 50 De la: garbo171197 8 Octombrie 2010 23:59
Cand sotia nu are caracter puternic si soacra preia controlul familie...... 44 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:54
DURERE SI RENASTERE! 61 De la: garbo230410 7 Ianuarie 2013 06:01
Setari Cookie-uri