inselata

bre, sis, unde-i topicu' tau?
Tatoo, am bagat o mostra la video. Meri de asculta.
Ca sa nu mai aud pe careva ca se ia de imagini, am lasat o singura fotografie in videoclip
Thor_again
Postat pe 17 Iunie 2011 18:48
la intalniri, fratioare...
michelle_
Postat pe 17 Iunie 2011 18:49
FRREYA a vrut de fapt sa se numeasca MEDUSA dar a zis ca e prea evident si a bagat deshtele aiurea.

Ideea e ca Freya mea draga ar trebui sa se simta flatata (inca o data) ca este atit de admirata incit nevertebratele ii iau numele sperind sa atraga putina atentie....din nefericire atrag doar pietre.
Ciresica
Postat pe 17 Iunie 2011 18:54
"da' nu-i nimic, esti iertata ! eu, cel putin, te pup.. "
si eu Tatoo
tusi_Oli
Postat pe 17 Iunie 2011 20:06
Buna seara ....
Ce ati sarit pe biata fata asa? pentru ca a avut ghinionul de a SE INSCRIE CU UN NUME?
E un nume ! suntetzi din ce in ce mai rai
OTEEA
Postat pe 17 Iunie 2011 22:41
715, esti libera sa-ti faci bagajul catre alte forumuri daca e ceva ce nu iti convine pe aici. Daca totusi alegi sa ramai, ar fi bine sa afli si tu ca sunt niste reguli ale forumistilor -atentie, ale forumistilor, nu ale forumurilor- una dintre ele fiind aceea ca nimeni nu are dreptul sa creeze confuzii cu alti utilizatori, din cauza numelui ales.
"a avut ghinionul"??? Tu gandesti inainte de a scrie? Numele ti-l alegi, nu ti-l da forumul

Repet mesajul, "FRREYA", poate nu l-ai vazut sau nu l-ai priceput: daca maine nu iti scimbi numele, acest cont al tau va zbura la loc cu verdeata
Thor_again
Postat pe 17 Iunie 2011 22:50
ei, si uite asa pot sa mai spun si eu inca o data, ca a avut anakin dreptate in legatura cu 715...
bro, cum tot zic...la tatzi ni-i greu...da' nu la tatzi la fel, hehehe...
si trebuie sa recunosti ca tiparul e identic...si la freya si la mine...
michelle_
Postat pe 17 Iunie 2011 23:02
De la: O_K, la data 2011-06-17 17:17:32in inchi Nu se masoara diametrul...

dupe unii autori, un monitor/televizor de 20" inseamna un monitor cu diametrul de 50,8cm...nimic mai eronat...corect este sa intelegem un monitor cu diagonala de 20"...

si ca sa punem lucrurile la punct ...inch sau tzol...este unitatea de masura a lungimii, cel mai des folosita in America,in Anglia (se numesc Unitati Imperiale),in Canada...ba chiar si in multe tari din Commonwealth...
inch'ul este frecvent folosit in tehnica pentru a defini,a recunoaste, Diametrul Nominal (DN) al unui component (teava,flanse,robineti samd...)
Diametrul Nominal este un numar simbolic (aproximativ diametrului interior) care este definit conform unui ISO...
de exemplu,cand ceri o teava de 4", nu ceri o teava cu diametrul exterior de 101,6 mm (25,4 x 4 = 101,6)...ceri o teava cu diametrul exterior de 114,3mm...

chestie de cultura generala...care nu conteaza...


ayde mey OKeiule, nu fi rau, ca primele televizoare - de pe vremea lu Pazvante Chioru' - aveau ecran rotund. deci diametru, nah!:P:))
eu_geminy
Postat pe 17 Iunie 2011 23:03
lasa bre, sis, ca m-am saturat de mocofanii astia, am stat cam mult pe tusha in ultimele zile si vaz ca iar au aparut astia cu deviatii. nici o problema, eu am rabdare si am si destui nervi sa intervin pentru fiecare cont in parte la sters.
Thor_again
Postat pe 17 Iunie 2011 23:10
mdea...eu deja cred ca am devenit cosmarul adminilor...nu e zi sa nu le spun ca vreau sa fie bannat cate un cont
da' doamnele sunt perseverente, continua sa isi faca...
prostie cata incape in capul celor doua "undercover"...pacat ca s-a prins tot garbo cine sunt, deh...
michelle_
Postat pe 17 Iunie 2011 23:15
nici cand nu erau undercover nu au facut dovada ca ar avea altceva decat prostie in capatzani...
Thor_again
Postat pe 17 Iunie 2011 23:17
Thorache, sa nu uitam nici de a(l)colitele din vechea gasca, de acum doi ani, se stiu ele care .. bine, le stim si noi. Acuma, ca sunt o apa si-un pamant este alta discutie.
anakin
Postat pe 18 Iunie 2011 10:53

pai, sigur ca o apa si-un pamant, de vreme ce-s a(l)colite,nu?
a(l)colite?????
tatoo
Postat pe 18 Iunie 2011 11:58
BUNA SEARA , E LUAT NUMELE ASTA?
OTEEA
Postat pe 18 Iunie 2011 17:50
da
dor72
Postat pe 18 Iunie 2011 17:53
OTEEA
Postat pe 18 Iunie 2011 17:56
DE MINE
OTEEA
Postat pe 18 Iunie 2011 17:57
bravo, era si cazul...
dor72
Postat pe 18 Iunie 2011 17:57
k.....eu am 23 ani de casnicie.....::)si mai sunt si blonda..........acum vopsita dar ...si naturala:).....ok....cert e k daca te insala ...e clara treaba....scz ...sunt cam directa de obicei.sunt zodia leu....e de inteles ...probabil....deci .treaba cu inselatul e.......la fel pt toti ..fie barbat /femeie....nu are ce vrea ..e simplu///.........nu are dragostea dorita ,sexul ..asa cum vrea ..etc............si de obicei sexul e de vina /la baza
lulutza_lyl
Postat pe 21 Mai 2012 01:46
Si eu am fost inselata de sotul meu dupa o casnicie de 10 ani si de aceea am divortata..in perioada aia a fost groaznic pentru mine..am avut zeci de nopti nedormite, vedeam viata in gri, nu mai aveam pofta de mancare..nimic nu ma mai putea ajuta sa-mi revin...au fost cateva luni de cosmar in care cred ca intrasem si intr-o depresie...am avut noroc ca am avut sprijinul familiei si al prietenilor si am si gasit un site, depresiv(.)[ro], unde am gasit o multime de informatii utile despre depresie si chiar si sfatul unui psihiatru. Acum incet-incet reusesc sa trec peste aceasta dezamagire si sa-mi iau viata de la capat. Sanatate si rabdare si voua!
garbo_3491
Postat pe 27 Iulie 2012 12:31
Si mie tocmai mi s-a intamplat sa aflu in ziua in care am aniversam 12 ani de casnicie ca sotul meu iubeste alta femeie de ani de zile. E inutil sa incerc sa descriu sentimentele de prabusire, umilire, panica si greata fizica resimtite. Cele/cei care au trecut prin asta inteleg prea bine, celorlati nu le doresc. Sunt o femeie puternica, optimista si iubitoare de viata, dar ceea ce mi s-a intamplat m-a destabilizat complet. Mai ales ca am trait acesti 12 ani de casnicie convinsa de iubirea noastra. E groaznic sa ti se rapeasca iluzia asta. Si cel mai groaznic e ca tot timpul mi-a spus ca ma iubeste si s-a purtat la fel de afectuos. Au fost si lucruri care in perspectiva ar fi trebuit sa-mi deschida ochii si poate ar fi trebuit sa insist sa caut raspunsuri, dar ce nu stii nu doare, asa ca am continuat egoista sa vad doar fericire. Am citit mult despre asta in cele cateva saptamani de cand am aflat si am discutat cu un consilier si am inteles un lucru si anume ca fiecare merita sa fie fericit. Povestea sotului meu nu e cea clasica a barbatului care suplimenteaza desertul de acasa cu inca o prajitura la cofetarie. Cred, din cate am putut sa adun, ca e o afectiune autentica intre ei si oricat de dureros ar fi pentru mine, daca ma dau la o parte, pot face 2 oameni fericiti (chiar daca poate nu va fi pentru totdeauna). Sotul meu continua sa imi spuna ca ma iubeste mult, dar nu stiu daca sa lupt sau daca e mai bine sa sufar o perioada, dar sa fim amandoi linistiti dupa. Il iubesc prea mult ca sa vreau sa-l tin langa mine cu forta sau din mila sau de dragul iubirii trecute. Am fost "highschool sweethearts", am stiut de la inceput ca ne iubim si alti iubiti n-am avut si mi se pare cu atat mai dureroasa tradarea. Iar gandul ca o iubeste, ca a tinut-o in brate si ca a adormit langa ea tinand-o de mana ca si pe mine imi creeaza o senzatie de rau fizic. Nu stiu cum pot sa trec peste asta. Nu ma gandesc sa ii platesc cu aceeasi moneda, nu ma mai isterizez dupa primele zile de plans continuu carora nu stiu cum le-am supravietuit. Bunul simt imi spune ca e ridicol sa postez un comentariu pe un forum pe care 80% din replici sunt clisee si mistouri. Voiam doar sa-mi exprim simpatia fata de cele/cei care sufera din aceleasi motive ca si mine si poate sa-mi atrag si eu aceeasi simpatie. Nu pot vorbi despre acest lucru cu nimeni, familia si prietenii ar fi devastati, socati, isterici. Si daca eu si sotul meu hotaram sa continuam impreuna nu avem nevoie de presiunile celor dragi. Curaj tuturor si nu va lasati coplesiti - solutia o are fiecare in inima fie ca vrem sa recunoastem sau nu. Nu exista prieten mai bun ca noi insine, nici judecator mai drept. Sa nu ne mintim singuri, ci sa ne gandim la ce vrem si ce e mai bine si ne va face fericiti in viitor! Va imbratisez pe toti in gand cu multa compasiune!
Elenitza
Postat pe 13 Septembrie 2012 06:14
Elenitza, imi pare rau!

Cum mereu am spus pe forumul asta, tradarea e urata si e devastatoare.. Se rupe ceva si se rupe pentru totdeauna. Pe langa socul pe care-l traiesti, pe langa raul fizic si sufletesc, mai trebuie sa iei si o decizie...sa-l lasi sa se duca, sa-i ceri sa aleaga, sa lupti ...Imi imaginez ca e teribil de greu. Nu am trecut prin asa ceva...chiar nu stiu ce as face in locul tau...
Luna_in_capricorn
Postat pe 13 Septembrie 2012 09:29
Din cate am citit ( pe diagonala ) prin mesajele astea ...nu inteleg un lucru .
De ce sa dovedesti ?
Problema e una . Daca tu stii ca te inseala , sigur , in interiorul tau ...nu trebuie sa dovedesti, nu ?
DACA se ajunge la a urmari ... nu e ok .
Ori te desparti ca nu ai incredere in el , ori ca te inseala , pentru mine una fiecare dintre aceste ratiuni e un motiv destul de puternic sa plec . Deci a te pierde in a dovedi isi pierde sensul .

Acum depinde de la persoana la persoana ...
garbo_4655
Postat pe 1 Octombrie 2012 12:00
Este o mare diferenta intre a insela pe cineva pe termen scurt cu o persoana si a insela pe termen foarte lung cu aceeasi persoana.
De obicei o infidelitate scurta se iarta, nu neaparat din iubire ci pentru ca intervine orgoliul tau de femeie. Cine castiga.
Daca in schimb omul are deja o alta relatie, este si mai complicat. Pentru ca este indragostit si posibil sa si iubeasca pe altcineva
Si mai urmeaza imposibilul. Cand esti parasita pentru altcineva. Atunci, durere crancena.
Oricum in astfel de situatii, tu, persoana in cauza nu poti fi obiectiva. Chiar daca gandesti cu mintea, tot de inima asculti.
Si mare diferenta cum intelegi orgoliul tau . Ori fugi mancand pamantul, ori faci tot posibilul sa se intoarca pentru a nu avea castig alta femeie.
MirelaClaudia
Postat pe 19 Martie 2013 20:53
Salutare! Vreau sa stiu cateva lucruri despre un divort cu minori la judecatorie... va rog cine stie sa-mi spuna...
Am depus cererea de divort in martie, se termina luna mai si inca nu am primit citatiile.
In cazul in care minorul are aproape 5 luni, iar divortul va fi prin acordul ambelor parti... cat mai dureaza pana vom primi citatiile astfel incat sa finalizam divortul ?
Daca divortul este pe cale amiabila, se mai face ancheta sociala? Aceast lucru va mai intarzia divortul?
Va rog sa-mi spuneti daca stiti. Multumesc
belle_a
Postat pe 29 Mai 2013 23:45
Ce-ar fi sa intrebi toate astea pe un avocat ?
Rotty
Postat pe 30 Mai 2013 08:22
cine CREDE ca nu a fost INSELATA vreodata(indiferent in ce mod),as adauga ca este ingénua....BARBATUL e facut sa mearga la altele,chiar daca nu-l prinzi nicioadata,el tot afirma ca ti-e fidel..Le place sa testeze fetitele apparent mai dulci decat ale lor si fara sa le puna intrebari ca cele ce le au official.Amantele nu le vorbesc de ce vor gati maine,sau daca e frigiderul plin,amanta VREA CALARIE si asta vor si ei.....Cat despre ceva VIU intre cel care inseala si amanta,EU nu cred ca ar fi .putea fi vreodata ceva,doar sa fie casatorit din interes...
vickybeaty
Postat pe 23 Ianuarie 2014 00:18
Si tu de ce urlii asa...in valuri ? Pe mine m-o inselat unu` in piata la cantar...ce scandal am facut....
Rotty
Postat pe 23 Ianuarie 2014 08:28


si pe mine m-o inselat una la S., la ceapa... dar draguta mi-a dat acasa la ea o bucata de slana... ca despagubire ! ardelenii sunt oameni cinstiti... ce mai !
barboneli
Postat pe 23 Ianuarie 2014 08:41
De la: belle_a, la data 2013-05-29 23:45:11Salutare! Vreau sa stiu cateva lucruri despre un divort cu minori la judecatorie... va rog cine stie sa-mi spuna...
Am depus cererea de divort in martie, se termina luna mai si inca nu am primit citatiile.
In cazul in care minorul are aproape 5 luni, iar divortul va fi prin acordul ambelor parti... cat mai dureaza pana vom primi citatiile astfel incat sa finalizam divortul ?
Daca divortul este pe cale amiabila, se mai face ancheta sociala? Aceast lucru va mai intarzia divortul?
Va rog sa-mi spuneti daca stiti. Multumesc




in tribunal este lung divortul, trebuie sa astepti.....
dar daca sunteti de comun acord cu divortul de ce nu a-ti mers la notar? e mai scump dar nu mai asteptati daca sunteti grabiti sa va despartiti
vivacedonna
Postat pe 23 Ianuarie 2014 08:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
divort si partaj 76 De la: estela 15 Aprilie 2010 05:07
gfh 20 De la: eladaela 23 Noiembrie 2009 12:43
:sml-ashamed0001: CE PARERE AVETI DESPRE FEMEILE CARE VORBESC VULGAR ? 2 De la: blondy_made_to_love 21 Octombrie 2010 11:53
Am divortat de 3 ani si ma simt foarte bine, dar... 106 De la: calimera70 7 Octombrie 2014 17:47
divort din strainatate 111 De la: fleurdelis 2 Iunie 2010 22:00
Setari Cookie-uri