Ce credeti oare cateii or sa evolueze vreodata...sa stie sa citeasca,sa mearga pe bicicleta,pt ca de oameni m-am lamurit..oamenii nu or sa evolueze niciodata

Voi ce credeti
?
ingerasulluptator
Postat pe 1 Mai 2011 21:00
ham, ham. !

e bine ?
Freya__
Postat pe 1 Mai 2011 21:03
Cainii probabil ca nu! dar se pare ca delfinii vor fi ridicati la rangul de fiinte non-human! se recunosc in oglinda, vorbesc intre ei si despre altceva in afara de nevoile primare...
As_ninge
Postat pe 1 Mai 2011 21:04
Oare ce gandesc cateii...Oare gandesc la fel ca oamenii? Si ei sunt tristi,plang...Ca un preot spunea ca oamenii fara credinta gandesc ca cainii...Asta inseamna ca cainii gandesc ca oamenii fara credinta...dar cainele este recunocator,,,oamenii sunt nerecunoscatori pt ca nu au fost educati in asa maniera sa stie sa ajute si el pe cel care il ajuta ,nu doar sa astepte sa fie ajutat
ingerasulluptator
Postat pe 1 Mai 2011 21:09
fato, tu chiar asa vrei sa-ti faci cunoscuta prezenta pe aici? asta vrei sa fie legenda ta, cum spunea o alta concetateana?
As_ninge
Postat pe 1 Mai 2011 21:12
irino, ai baut apa de la catel?
si_totusi
Postat pe 1 Mai 2011 21:13
De ce oare la barbatii rai si egoisti le plac femeile cumsecade si sincere?
ingerasulluptator
Postat pe 2 Mai 2011 21:56
pentru ca e prosti...si nu stiu ca tu ai fi cea mai potrivita...
dor72
Postat pe 2 Mai 2011 21:57
De la: dor72, la data 2011-05-02 21:57:31pentru ca e prosti...si nu stiu ca tu ai fi cea mai potrivita...
Adica eu sa ma incurc cu un barbat rau si curvar...Barbatii rai ii urasc pe oameni,,,si vor ca si eu sa ii urasc si sa nu mai ajut pe altii si sa il ajut doar pe el,,,de parca el ar merita..De ce sa il ajut pe el,,,si nu si pe altii,,,daca el este la fel de rau...mai bine nu il ajut pe el si sa ii ajut pe altii....care sunt recunoscatori cu toata lumea
ingerasulluptator
Postat pe 2 Mai 2011 22:13
De la: dor72, la data 2011-05-02 21:57:31pentru ca e prosti...si nu stiu ca tu ai fi cea mai potrivita...
Adica eu sa ma incurc cu un barbat rau si curvar...Barbatii rai ii urasc pe oameni,,,si vor ca si eu sa ii urasc si sa nu mai ajut pe altii si sa il ajut doar pe el,,,de parca el ar merita..De ce sa il ajut pe el,,,si nu si pe altii,,,daca el este la fel de rau...mai bine nu il ajut pe el si sa ii ajut pe altii....care sunt recunoscatori cu toata lumea
ingerasulluptator
Postat pe 2 Mai 2011 22:14
mai fata...rau de bun ce e...ce-ai crezut?
si...bine zici...de ce sa il ajuti pe sotul tau sa se simta bine...cand are atatia prieteni cu nevoi?
dor72
Postat pe 2 Mai 2011 22:20
De la: dor72, la data 2011-05-02 22:20:25mai fata...rau de bun ce e...ce-ai crezut?
si...bine zici...de ce sa il ajuti pe sotul tau sa se simta bine...cand are atatia prieteni cu nevoi?
Pai sa se ajute singur sa se simta bine..Sa se pocaiasca de pacate si sa se comporte frumos cu toata lumea si sa invete toata lumea de bine,,,chiar daca sunt rai,,dar sa o faci pt Dumnezeu....barbatul trebuie sa se comporte frumos cu toata lumea nu doar cu cei care are castig de pe urma lor...Apoi barbatul rau vrea sa profite de pe urma ta,,,,ca barbatul rau vrea sa te indeparteze de Dumnezeu,,apoi sa te foloseasca....sa te faca servitoarea lor...un barbat care uraste pe oameni si pe tine ca femeie te uraste si se comporta frumos cu femeia doar daca are castig mare de pe urma ei,,,este logic pt ca si femeia este un om....s daca el ii uraste pe oameni,,,si pe femeie o uraste,,practic pe toti oamenii ii uraste si cauta doar profit
ingerasulluptator
Postat pe 2 Mai 2011 22:39
De la: dor72, la data 2011-05-02 22:20:25mai fata...rau de bun ce e...ce-ai crezut?
si...bine zici...de ce sa il ajuti pe sotul tau sa se simta bine...cand are atatia prieteni cu nevoi?
Pai sa se ajute singur sa se simta bine..Sa se pocaiasca de pacate si sa se comporte frumos cu toata lumea si sa invete toata lumea de bine,,,chiar daca sunt rai,,dar sa o faci pt Dumnezeu....barbatul trebuie sa se comporte frumos cu toata lumea nu doar cu cei care are castig de pe urma lor...Apoi barbatul rau vrea sa profite de pe urma ta,,,,ca barbatul rau vrea sa te indeparteze de Dumnezeu,,apoi sa te foloseasca....sa te faca servitoarea lor...un barbat care uraste pe oameni si pe tine ca femeie te uraste si se comporta frumos cu femeia doar daca are castig mare de pe urma ei,,,este logic pt ca si femeia este un om....s daca el ii uraste pe oameni,,,si pe femeie o uraste,,practic pe toti oamenii ii uraste si cauta doar profit
ingerasulluptator
Postat pe 2 Mai 2011 22:39
ingerash, poti schimba un pic directia?
imi bate vantul in ochi...merci.
dor72
Postat pe 2 Mai 2011 22:41
Pai sa se ajute singur sa se simta bine..Sa se pocaiasca de pacate si sa se comporte frumos cu toata lumea si sa invete toata lumea de bine,,,chiar daca sunt rai,,dar sa o faci pt Dumnezeu....barbatul trebuie sa se comporte frumos cu toata lumea nu doar cu cei care are castig de pe urma lor...Apoi barbatul rau vrea sa profite de pe urma ta,,,,ca barbatul rau vrea sa te indeparteze de Dumnezeu,,apoi sa te foloseasca....sa te faca servitoarea lor...un barbat care uraste pe oameni si pe tine ca femeie te uraste si se comporta frumos cu femeia doar daca are castig mare de pe urma ei,,,este logic pt ca si femeia este un om....s daca el ii uraste pe oameni,,,si pe femeie o uraste,,practic pe toti oamenii ii uraste si cauta doar profit
ingerasulluptator
Postat pe 2 Mai 2011 22:47
la subiect:

bine ca in schimb tu, in calitate de coropishnitza, reusesti sa evoluezi...:P
eu_geminy
Postat pe 2 Mai 2011 22:49
deci vrei s-o pastrezi...aham...atunci, te salut: bonsoir!
dor72
Postat pe 2 Mai 2011 22:49
De la: eu_geminy, la data 2011-05-02 22:49:23la subiect:

bine ca in schimb tu, in calitate de coropishnitza, reusesti sa evoluezi...:P
si tu in calitate de soarec
ingerasulluptator
Postat pe 3 Mai 2011 21:48

ingerash? poti sa postezi atat de putin o data?
dor72
Postat pe 3 Mai 2011 22:28
eu cred.... ca sa raspund la intrebarea ta... si la subiectul topicului.... ca cateii vor creste si vor evolua... nu mai mult decat ai evoluat tu.... mental ma refer... si binenteles, tot cu ajutorul lui Dumnezeu ! tu, ai invatat sa citesti si sa scrii... dar asta nu face sa fie diferenta mare, intre tine si ei... la catei ma refer.... pe bicicleta merg de mult... am vazut la circ, pe tine insa nu te-am vazut acolo... dar n-ar fi rau sa te angajezi... ai avea mare succes... cea ce aici iti lipseste... siiii... chiar vroiam sa te intreb, doctorii chiar nu ti-au gasit tratamentul potrivit ? cu intrebari din astea... si sa nu mai vorbim de raspunsurile tale.... cred ca medicina o sa ceara sa fi pastrata in formol... ptr. generatile viitoare ! aaa... nu toata... numai creierasul ala mic si lipsit de circonvo.... pe scurt, santturile alea !
barboneli
Postat pe 3 Mai 2011 23:23
De la: dor72, la data 2011-05-03 22:28:11
ingerash? poti sa postezi atat de putin o data?


a gresit si ea...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 4 Mai 2011 00:03
Din bucata mea de paine, am crescut un om si un caine , cainele ma recunoaste, omul nu ma mai cunoaste . regele Lear : Hrani o vrabie , un cuc odata , dar fu de puii lui mancata . Sa ai mai mult decat arati , fa mai putine decat poti, nu-ti da averea la vedere , ca nu mai vezi din ce-ai avut , putin pe jos , mai mult calare, sa-ti fie mersul la plimbare ; sa nu te-ncurci la bautura nici cu femeia rea de gura , atunci castig pe legea mea tot suta-n suta vei avea .
garbo174243
Postat pe 7 Mai 2011 01:59
nici femeile nu-s mai breze,mai respira ingerash
3u93n
Postat pe 7 Mai 2011 10:21
auzi, fata, tu esti copac?daaaaaaaaaaaaaaaah?
andreeastancila
Postat pe 10 Mai 2011 14:37
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-01 21:00:00Voi ce credeti
?


ce cred eu?
ca ai o mare nevoie de a iesi in evidenta.
ai si tu frustrarile tale. e normal.
asa esti si in viata de zi cu zi? intinzi coarda, tii neaparat sa te faci insuportabila ca apoi sa tragi concluzia: "barbatii sunt porci" sau "oamenii sunt nu stiu cum.."

deep2w
Postat pe 14 Mai 2011 10:12
hai barboneli ca ami place ce raspuns i-ai dat. esti primul care a sparto. nu mai pot ma tavalesc pe jos de ris.
tygru64
Postat pe 18 Mai 2011 23:47
Pai putini oameni isi vad de treaba lor...majoritatea fac si ei rautati pt ca cica toata lumea este rea...Si de aia fac si ei rautati macar sa fie si in inclusi in grupul alor rai..Oameni care isi vad de treburile lor sunt putini.....
ingerasulluptator
Postat pe 19 Mai 2011 00:16
Doamne ,ce tema de discutie!! Asta cred ca a lansat mesajul direct de la spitalul de nebuni!Sau face dinadins sa fie bagata n seama? Oricun tre. sa ti schimbi numele ca ,,ingerash,,nu esti cata i lumea!
aida71
Postat pe 19 Mai 2011 11:13
parascovenie-luptatoare cel mai potrivit nume
nu stie pentru ce lupta dar lupta
asta e esentza
alfheim
Postat pe 19 Mai 2011 11:37
De la: alfheim, la data 2011-05-19 11:37:01parascovenie-luptatoare cel mai potrivit nume
nu stie pentru ce lupta dar lupta
asta e esentza
Eu sunt luptatoare pt Pace....Si fara dreptate si corectitudine ca oamenii sa fie corecti unii cu altii nu poate exista pace...Si Dumnezeu zice...Fericiti sunt facatorii de pace....mai citeste si tu biblia
ingerasulluptator
Postat pe 19 Mai 2011 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare dupa cat sunt de rai oamenii,,cum se mai pot casatori si se pot suporta unii pe ceilalti? 17 De la: daniela_iasi 20 Decembrie 2011 08:54
"Arta impacarii" 0 De la: 16 Februarie 2010 03:43
annytinu 1 De la: garbo052220 17 Octombrie 2010 20:21
credeti in terapia cu muzica?este psihoterapia un remediu la problemele oamenilor? 113 De la: anisoaraf 18 Martie 2010 16:04
Relatia cu un barbat de o alta religie (baptist) 181 De la: adriana78 1 Octombrie 2013 22:53
Setari Cookie-uri