cum e relatia dintre un taur si un capricorn?

Buna!Eu sunt taur si iubitul meu e capricorn...sunt curioasa daca aceasta relatie are vreo sansa de reusita tinand cont ca fostul meu iubit a fost tot capricorn si dupa 2ani jumate ne-am despartit fiind satula de certurile cu el era o persoana orgolioasa,inchisa,plictisitoare si extrem de dificila,incepuse chiar sa vorbeasca urat si sa devina agresiv,pentru el perfectiunea insemnand doar ceea ce tine de familia lui.Actualul desi e aceeasi zodie e total opusul fostului desi sunt aceasi zodie...nu pot sa imi inchipui cum doua persoane care ar trebui sa aiba caracterul asemanator fiind aceeasi zodie,sunt totusi atat de diferite,actualul fiind cea mai vesela mai comica si mai haioasa persoana si isi stapaneste perfect calmul si cand mai fac cate o gafa(ca le am cu astea)...imi vorbete mereu frumos si se comporta frumos.Suntem de 3luni impreuna si inca din a doua saptamana m-a prezentat parintilor lui,iar acum deja ii cunosc toata familia.El locuieste singur si ma duceam la el mai mereu iar azi mi-a dat o cheie de la apartamentul lui,am ramas surprinsa!E de precizat si faptul ca noi ne cunostem de mici pentru ca am invatat in aceeasi scoala generala si locuiam si in zona,dar nu am mai vorbit de cand am terminat,iar anul trecut dupa aproximativ 6ani m-am mutat iar in zona chiar in bloc cu el cu un etaj mai sus si acum suntem impreuna...oare ce sanse o sa aiba relatia asta?
Dydycatkiss
Postat pe 27 Aprilie 2011 14:19
clasificarea dupa zodii, dupa temperamente dupa orice...sunt aberante. . iar daca te ghidezi dupa asta...te vei invarti intr-un cerc vicios.
Ex: ca zodie e capricorn (probabil incompatibili)...dar ca ascendent este "draq"...dar dupa zodiacul chiezesc este "elefant" adica iar e compatibil, dar nu e dupa cel egiptean unde e "tufa de venetia" iar nu e compatibil..etc. apoi numerologic vorbint o fi cu cirfa "7"...care cine mai stie ce compatibilitate mai da.
iti dau un sfat: renunta la etichete. analizeaza problema in sine nu cataloga omul (e total gresit)
deep2w
Postat pe 3 Mai 2011 10:27

bravo, dom'le ! ai rezon !
tatoo
Postat pe 3 Mai 2011 11:15
De la: tatoo, la data 2011-05-03 11:15:09
bravo, dom'le ! ai rezon !


ai venit unde te cheama regnul..
garbo011266
Postat pe 3 Mai 2011 11:22

da' cu calu' ce-ai avut???
tatoo
Postat pe 3 Mai 2011 11:54
Dupa zodiacul european compatibilitatea e excelenta dar,dupa cum bine spun si ...antescriitorii mei nu trebuie sa iei ca litera de lege.Eu sunt geaman si sotul e capricorn.Teoretic ,dupa zodiac asa ceva nu se poate insa practica demonstreaza ca fiecare dintre noi are un fel unic de a fi si atunci te sfatuiesc sa fii increzatoare dar si precauta in acelasi timp.Nu se stie niciodata...
Danyelle40
Postat pe 5 Mai 2011 13:04
ce sa iti spun,eu sunt taur si am fost casat.4 ani cu o capricoarna...sunt cam orgoliosi si ascunsi..nu prea poti avea incredere in ei,dar asta depinde si de calitatea sufletului intrupat.
poate o sa comunicam mai direct pe mes daca doresti.mariany.tantra e idul meu
mariany
Postat pe 9 Mai 2011 13:12
Ai dreptate cand vorbesti despre ce spun alti astrologi..dar din experienta mea am observat ca exista ceva cupluri el capricorn si ea geaman, chiar cupluri de durata....insa el geaman si ea capricorn....sunt ceea ce se cheama exceptia care intareste regula... adica foarte foarte putine, aici astrologii nu s-au inselat prea tare.
In alta ordine de idei...se zice ca cuplul capricorn taur e compatibil...dar eu am observat ca se evita...sunt 2 "luturi" care se pot accepta greu...mai degraba am vazut asociatii capricorn berbec...despre astea astrologii spun ca sunt incompatibile iar intelegerea dintre ele e aproape nula..nu e adevarat.
Acum e posibil ca astrologii vechi sa fi dat astfel de verdicte in virtutea analizelor pe cuplurile din vechime...azi, sunt destule schimbari la acest nivel.
Oricum singura astrologie veche in care nu am incredere este cea a compatibilitatilor...in rest e cea mai ok astrologie.
carmensalutare
Postat pe 16 Mai 2011 18:31
garbo194252
Postat pe 17 Mai 2011 19:09
el ti-a dat cheia sa te-ia acasa sa ii fi servotoare si nu trebuia sa acepti asa ceva nu se facee , iar primul era capricorn era cam ne copt la minte ,rea tanar asaoare sa fie si eu sunt taur si despre capricorni si bune si rele pot spune am 4 barbati capricorni si 2 femei capricoarne , mai vrei si al ceva
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 23 Iulie 2012 18:07
Nu e cam mult?
Axl_R
Postat pe 23 Iulie 2012 18:49
nu prea cred in realitatea ta!eu sunt capricorn...si fostul sot taur...vreau sa te luminez:capricornii din fire sunt mai deschisi...mai comunicastivi decat taurii.amandoi sunt semne de pamant,au stasbilitate in relatiemdar.....taurul este mult mai incapatanat decat capricornul.si tot asa...se continua pe terenul de lupta...pana unul se satura!sorry!este o parere personal;a!
garbo204147
Postat pe 29 Iulie 2012 20:05
Eu sunt taur si sotul capricorn. Suntem impreuna de 22 de ani cu bune si cu rele.
Intradevar au o latura ascunsa, dar daca stii cum sa-l iei reusesti sa patrunzi si sa treci cu bine orice obstacol. Ne respectam si ne iubim ca acum 22 de ani.
Cristicuta
Postat pe 31 Iulie 2012 08:21
Relatie excelenta, mereu surprinzatoare, plina de farmec si mai ales neplictisitoare, desi au trecut mai bine de 12 ani.Evident totul depinde de cei doi implicati, de atentia, noutatea, adrenalina cu care isi pipereaza viata si de ce nu...de bafta de a te intalni cu persoana potrivita
garbo226677
Postat pe 8 August 2012 17:56
o doamne cat de mult gresesti...ai inversat zodiile;)), capricornii sunt cele mai incapatanate , introvertite si tacute persoane:P
garbo204395
Postat pe 13 August 2012 18:05
Cum e cea dintre Bahmuteanu(taur) si Prigoana(capricorn) :D
Aproape identica cu cea dintre ea(taur) si el(scorpion)
6 zile din 7 e pe sistem cutremur

Oricum, sezi linistita acolo...ca femeia taur nu se arunca niciodata intr-o relatie tihnita...ai s-o vezi la brat numai cu zodiile care scot scantei :D si-aici tb mentionat: scorpion, capricorn, leu, berbec
Ea e de asa natura incat daca nu este in lupta nu simte ca traieste, din pacate, desi, cauta in disperare linistea, n-are parte de ea si nici nu o defineste atat de tare.
Indicat ar fi un rac sau un pesti...ca-s mai rezistenti atacurilor ei si nu-i sperie fidelitatea si cursa lunga
magdabeauty
Postat pe 10 Septembrie 2012 08:45
Grija mare la relatia cu-n leu. Daca la inceput se comporta ca un cuplu regal, in timp e sinucidere curata. Barbatul leu e prea slab si agasant pentru femeia taur. Daca reusiti sa treceti de primii 3-5 ani, mai sunt, poate, sanse. Daca apar probleme pana-n primii 3 ani, rugati-l sa plece(partener total nepotrivit pentru femeia taur)
magdabeauty
Postat pe 10 Septembrie 2012 09:05
buna,in primul rand sunteti doua zodii de pamant,in al doilea rand se ia calcul si ascendentul si normal ca difera dar atata timp cat tu esti fericita ,nu trebuie sa faci comparatie cum a fost cel din trecut,conteaza prezentul si viitorul........sa ai o prietenie frumoasa .....
ela_234
Postat pe 7 Octombrie 2012 09:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ea capricorn - el pesti 27 De la: joyz93 3 Ianuarie 2010 15:29
zodia varsator 137 De la: garbo_472671 23 August 2017 16:21
Fecioara - Scorpion 7 De la: Eugenia69 31 Ianuarie 2012 19:41
buna 11 De la: eu_geminy 19 Octombrie 2010 02:24
leii la putere 36 De la: yram 10 Iunie 2013 16:07
Setari Cookie-uri