lumea virtuala si "impostura"!?

la inceput lumea online parea ca un tarc cu ciudati..eram incepatori.apoi am invatat cum sa lucram online.si tarcul s-a transformat intr-un parc urias,care acopera mapamondul.in drum spre casa,munca sau orice alta destinatie treci involuntar prin parc.indiferent cine esti,ai un cont,cunostintele tale la fel,sefii,majoritatea lumii isi pierde vremea in acest parc,in care esti un simplu trecator in spatele unui nick name.esti cine vrei tu sa fii.chiar nu conteaza,din moment ce exista avatare cu poze de personalitati,plante,animale,imagini,etc pe care le folosesti.intr-o lume virtuala iti construiesti un alt eu,sau incerci sa pari cine crezi tu ca esti.dar ce conteaza,esti in acelasi parc unde nimeni nu iti vede identitatea reala.pt multi e foarte usor sa se adapteze in aceasta lume.exista insa oameni pe care lumea online nu ii "prinde".poate e de vina varsta,mentalitatea si atunci cand ignoranta se ridica la rang de virtute,ii vezi ca intra cu seninatate repetand voluntar ca multi din acelasi parc urias sunt niste "mpostori," de parca intr-o lume virtuala unii pot fii reali folosind nume si conturi fictive iar altii nu.dar probabil ca lor nu le place sa mearga prin parc,nu se pot adapta.nici o problema,exista rute ocolitoare.si totusi are sens sa se urce pe gard si sa scuipe pe cei care isi vad de treaba in interiorul parcului online????
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Aprilie 2011 00:52
-"impostori" *
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Aprilie 2011 01:22
mda... n-ai somn?
Apelativul nu se refera la identitatea virtuala. Se refera la identitate in general.... In "lumea reala", de parca ar exista vreuna ireala, si mai multi incearca sa para altfel decit sint. Dar sa zicem ca acolo ar fi justificat. Aia e o lume de la care poti obtine ceva mai mult decit iluzia ca esti important.
quasaria
Postat pe 27 Aprilie 2011 01:35
nu e vb de somn.am avut ceva de lucru .dar tu?
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Aprilie 2011 01:40
imi dezvolt latura demonica...
Eu ascultam muzica. Pe youtube: Sopor Aeternus

"Demonica" se potrivea cu nickul tau. De fapt, e goth.
quasaria
Postat pe 27 Aprilie 2011 01:44
da ,interesant mod de a gandi. mie imi place mult aceasta coexistenta a celor doua personaje,inger si demon.multi nu realizeaza ca au in atitudine cele doua comportamente angelic si demonic sau nu vor sa recunoasca.nu e greu sa realizezi ca atunci cand esti bucuros,cand toate iti merg bine ,te comporti ingereste cu toti.dar cand furtuna este deasupra ta sufletul nu te mai asculta si parca ai vrea sa te razbuni pe lume,desi nu ea este vinovata de turnura luata de existenta ta.insa crezi ca mai judeci limpede atunci?puterea de intelegere este stapanita de starea de suparare,transformand uneori ingerul in demon.este ca sosul dulce acrisor.
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Aprilie 2011 02:02
http://youtu.be/wtJFhJPBtss,acesta este link-ul?


imi place genul asta de muzica.
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Aprilie 2011 02:14
Sopor Aeternus - The Goat
http://www.youtube.com/watch?v=287kBg-qE..



super,imi place mult.ms.
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Aprilie 2011 02:30
de fapt, mie melodia asta imi place: http://youtu.be/3Xg3gZkIXW4

quasaria
Postat pe 27 Aprilie 2011 08:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La multi ani celor care se serbeaza de Sf. Petru si Pavel! 2 De la: Falcone 5 Octombrie 2008 00:25
hai sa ne jucam fazan 142 De la: tutankhamon 15 Iulie 2009 02:10
Sandra 2 De la: rcc 11 Noiembrie 2009 10:40
ce mai gatiti in acest wekend?? 13 De la: nico23 1 Decembrie 2009 16:35
IERTARE... 21 De la: Roxxynela 16 Aprilie 2009 22:33
Setari Cookie-uri