dragoste fara banii???

am 33 de ani sant o femeie matura ,ma consider eu ,am o situatie buna financiar ,ceva scoalaa casa ,masina ,deci financiar bine ,sufleteste dezastruu pt ca decate ori incerc sa imi fac o relatie ,care sa fie cava frumos ,incep sa imi intre in cap tot felu de indoieli ca acea persoana are un interes material si nu ma vrea pe mine fizic,chiar daca ,spun eu ,nu arat chiar asa rau
alyy77
Postat pe 16 Aprilie 2011 03:29
iubita, este posibil si ceea ce zici tu insa e posibil k doar sa cauti prin acest motiv sursa pb tale.si mie mi s-a intamplat asa ceva, si chiar era adevarat. insa , ai grija ca atunci cd apare pers potrivita , sa stii s-o recunosti si sa nu intelegi gresit insistentele ei-am patit-o. Asadar, da , in aceasta lume egoista si de 2 lei, barbatii cauta in primul rand stabilitate financiara, iar daca asta vine la pachet cu o femeie frumoasa, desteapta, matura si realizata , dc nu? desi orgoliosi din cale afara, nu avem noi habar cat de slugarnici si umili dar si iubitori brusc pot deveni.Asa ca , casca ochii bine, cauta un barbat asemanator tie, pt ca daca o iei logic, tu avand 33 un barbat undeva la 33-35 treb deja sa fie realizat sau macar pe drumul cel bun, nu?or, banuiesc ca tu avand sit pe care o ai, esti o fata desteapta , asadar nu te poti alatura decat unui barb destept, cu siguranta unui venit mediu spere mare si care stie de acum ce cauta si ce vrea de la viata! Multa bafta!
cocacola31
Postat pe 16 Aprilie 2011 08:20
alyy, daca asa ai facut toata viata, inteleg de ce nu esti cu familie...
problema e ca... cu cat inaintezi in varsta, te maturizezi, devii tot mai critic si mai circumspect....e din ce in ce mai greu sa treaca cineva de aceste filtre...
eu iti urez noroc!
daca lasi putin garda jos...poate are curaj vreunul...
asta nu inseamna ca trebuie sa ii pui tot ce ai la picioare...
ai mai multa incredere in tine....
daca cineva se impiedica de faptul ca nu esti o zana...acel cineva nu merita atentie...nu acest aspect construieste o relatie....
dor72
Postat pe 16 Aprilie 2011 09:47
De la: alyy77, la data 2011-04-16 03:29:38 am 33 de ani sant o femeie matura ,ma consider eu ,am o situatie buna financiar ,ceva scoalaa casa ,masina ,deci financiar bine ,sufleteste dezastruu pt ca decate ori incerc sa imi fac o relatie ,care sa fie cava frumos ,incep sa imi intre in cap tot felu de indoieli ca acea persoana are un interes material si nu ma vrea pe mine fizic,chiar daca ,spun eu ,nu arat chiar asa rau


cauta si fa-ti o relatie cu cineva care are o situatie similara financiar.
Diferentele mari de varsta, pozitie sociala sau financiara constituie probleme serioasa pentru orice cuplu.
Ah si inca ceva, relaxeaza-te. Nu toti barbati se uita la o femeie bogata doar pentru banii ei, unii vor doar sex.
charmelen
Postat pe 18 Aprilie 2011 11:54


hai ca s-a linistit
eladaela
Postat pe 18 Aprilie 2011 12:05
De la: eladaela, la data 2011-04-18 12:05:47

hai ca s-a linistit
Chiar asa!!!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Aprilie 2011 17:19
barbatii se uita doar la banii unei femei sau vor doar sex pana se indragostesc cu adevarat...de altcineva!
magdabeauty
Postat pe 22 Aprilie 2011 09:51
De la: magdabeauty, la data 2011-04-22 09:51:49barbatii se uita doar la banii unei femei s
au vor doar sex pana se indragostesc cu adevarat...de altcineva!
Macar sa faca sex cum trebuie...Cat trebuie...cand trebuie...apoi mearga unde se..indragostesc!Nu sta masa-ntr-un plcior..nici femeia-ntr-un fiecior...!!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:23
De la: charmelen, la data 2011-04-18 11:54:10..... cauta si fa-ti o relatie cu cineva care are o situatie similara financiar. ....

Nu cred ca are importanta ca situatia financiara sa fie echilibrata.... important este sa stie sa aleaga persoana potrivita.... daca vrea pe cineva pentru tot restul vietii.
Daca nu o deranjeaza sa fie o trambulina de lansare in viata altora atunci poate sa aleaga precum Irinel Columbeanu.... asta se intampla atunci cand nu realizezi cat de ridicol este sa te afisezi la brat cu o persoana mult mai frumoasa decat tine! Te consideri buricul pamantului doar pentru ca ai bani berechet.... dar in realitate devii doar o trambulina pentru ceilalti!
marceltuky
Postat pe 24 Aprilie 2011 07:34
De la: magdabeauty, la data 2011-04-22 09:51:49barbatii se uita doar la banii unei femei sau vor doar sex pana se indragostesc cu adevarat...de altcineva!

Si pana la urma faptul ca se indragostesc cu adevarat de cineva (din pacate de altcineva) dovedeste ca sunt capabili sa iubeasca cu adevarat.... atunci cand gasesc persoana potrivita!
Si pana la urma urmei e mai de apreciat faptul ca sunt in cautarea unei compatibilitati, ca vor sa aiba alaturi pentru tot restul vietii doar persoana potrivita!
Iar faptul ca nu au contat nici banii, nu a contat nici sexul in ceea ce priveste alegerea finala a unei fiinte este un aspect demn de apreciat si de urmat!
Toate fiintele ar trebui sa-si caute persoana potrivita... "sa-si gaseasca jumatatea" nu sa gaseasca o jumatate!
marceltuky
Postat pe 24 Aprilie 2011 07:51
De la: marceltuky, la data 2011-04-24 07:51:52
De la: magdabeauty, la data 2011-04-22 09:51:49barbatii se uita doar la banii unei femei sau vor doar sex pana se indragostesc cu adevarat...de altcineva!

Si pana la urma faptul ca se indragostesc cu adevarat de cineva (din pacate de altcineva) dovedeste ca sunt capabili sa iubeasca cu adevarat.... atunci cand gasesc persoana potrivita!
Si pana la urma urmei e mai de apreciat faptul ca sunt in cautarea unei compatibilitati, ca vor sa aiba alaturi pentru tot restul vietii doar persoana potrivita!
Iar faptul ca nu au contat nici banii, nu a contat nici sexul in ceea ce priveste alegerea finala a unei fiinte este un aspect demn de apreciat si de urmat!
Toate fiintele ar trebui sa-si caute persoana potrivita... "sa-si gaseasca jumatatea" nu sa gaseasca o jumatate!


tocmai! total de acord...daca doamna/domnisoara are indoieli cum ca ar sta cu dansa doar ptr bani, inseamna ca nu are incredere in ea ca ar avea si altceva de oferit acelui barbat...barbatii, ca si femeile sunt in cautarea iubirii, or pana o gasesc, poate mai ratacesc, impiedicati fiind de-un ban in plus sau de un sex reusit si atat.cand apare iubirea nu mai conteaza ca are sau nu are bani...fie barbat, fie femeie( vorbesc de oamenii sanatosi in toate cele)
magdabeauty
Postat pe 24 Aprilie 2011 20:51
De la: magdabeauty, la data 2011-04-24 20:51:52....barbatii, ca si femeile sunt in cautarea iubirii, or pana o gasesc, poate mai ratacesc, impiedicati fiind de-un ban in plus sau de un sex reusit si atat.cand apare iubirea nu mai conteaza ca are sau nu are bani...fie barbat, fie femeie....

"poate mai ratacesc" - Nu as considera-o "ratacire".... partea cu banii nu o inteleg, in schimb partea cu sexul se bazeaza pe atractie, pe prietenie si daruire reciproca, eu am ramas cu un sentiment de respect si apreciere pentru tot ce mi s-a daruit in decursul timpului, din acest punct de vedere!
Nu am considerat niciodata ratacire faptul ca daca m-am simtit atras de cineva, daca am simtit ca persoana mea creeaza in cineva reactii de emotie, vibratie si fastaceala, am fost dispus sa ofer iubire.... atat cat am simtit ca pot oferi acelei fiinte! Din pacate insa nu am intalnit inca persoana potrivita.
Si eu mi-as dori sa gasesc acea persoana care sa ma faca sa vibrez la maxim, sa ne bucuram de fiecare clipa petrecuta impreuna, sa simt ca gandim la unison, ca vedem viata la fel, ca avem aceleasi pasiuni, hobby-uri si dorinte.... sa simt ca putem discuta o zi intreaga si tot nu ne saturam... sa simt ca ne potrivim atat de mult incat in fiecare clipa sa o percep ca fiind cea mai minunata fiinta de pe pamant!
marceltuky
Postat pe 25 Aprilie 2011 02:46
ally sau whatever citi "yy" ai tu: probabil chiar ai o problema reala. Dar problema e a ta. Nu a celorlalti. Nu intelegi ce inseamna "a iubi" si faptul ca asta nu se tranzactioneaza. Cind iubesti nu iti pui problema cine ce ofera si cine ofera mai mult. Te bucuri daca poti sa faci ceva pentru el. Atit.
E notiunea de baza... dupa ce o intelegi pe asta poti discuta de cuplu.
quasaria
Postat pe 25 Aprilie 2011 10:13
De la: marceltuky, la data 2011-04-25 02:46:39
De la: magdabeauty, la data 2011-04-24 20:51:52....barbatii, ca si femeile sunt in cautarea iubirii, or pana o gasesc, poate mai ratacesc, impiedicati fiind de-un ban in plus sau de un sex reusit si atat.cand apare iubirea nu mai conteaza ca are sau nu are bani...fie barbat, fie femeie....

"poate mai ratacesc" - Nu as considera-o "ratacire".... partea cu banii nu o inteleg, in schimb partea cu sexul se bazeaza pe atractie, pe prietenie si daruire reciproca, eu am ramas cu un sentiment de respect si apreciere pentru tot ce mi s-a daruit in decursul timpului, din acest punct de vedere!
Nu am considerat niciodata ratacire faptul ca daca m-am simtit atras de cineva, daca am simtit ca persoana mea creeaza in cineva reactii de emotie, vibratie si fastaceala, am fost dispus sa ofer iubire.... atat cat am simtit ca pot oferi acelei fiinte! Din pacate insa nu am intalnit inca persoana potrivita.
Si eu mi-as dori sa gasesc acea persoana care sa ma faca sa vibrez la maxim, sa ne bucuram de fiecare clipa petrecuta impreuna, sa simt ca gandim la unison, ca vedem viata la fel, ca avem aceleasi pasiuni, hobby-uri si dorinte.... sa simt ca putem discuta o zi intreaga si tot nu ne saturam... sa simt ca ne potrivim atat de mult incat in fiecare clipa sa o percep ca fiind cea mai minunata fiinta de pe pamant!
Ce frumos!Ultima parte chiarm-a sensibilizat!..Dar ce pacat..ca doar o data-n viata intalnesti acea persoana compatibila..si realizezi ca..esti casatorit sau intr-o alta relatie..si atunci ori renuti,dar e pacat,ori o faci pe furis..si nu mai are acelsi farmec..!Si te multumesti si cu atat..!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:11
ba, daca o faci pe furis, chiar are farmec... :PP
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:21
De la: eu_geminy, la data 2011-04-25 12:21:46ba, daca o faci pe furis, chiar are farmec... :PP
:))))
Serios!O sa verific!!esti responsabil!!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:28
sunt, betty... dar numai pentru traznaile mele, nu si pentru ale tale...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 25 Aprilie 2011 12:37
De la: eu_geminy, la data 2011-04-25 12:37:35sunt, betty... dar numai pentru traznaile mele, nu si pentru ale tale...:P
:))
Ei nu ?Dar nu tu ma faci curioasa?Ai zis ca pe furis are mai mult farmec?Ai zis!Deci ,eu curioasa,de-femeie si blonda ..,daca incerc..e din vuna ta!Respnsabil cu "luatul pe furis!" Acum dai inapoi?Nu ma mai joccc!!
elisabeta_boia
Postat pe 25 Aprilie 2011 13:58
DACA IUBIRE NU E NIMIC NU E!
Atunci cand doua fiinte se iubesc o femeie si un barbat nu au nici cea mai mica importanta BANII!? Care are mai multi BANI sau mai putini BANI...
Degeaba ai BANI DOAR POTI SA CUMPERI CU EI TOT CE VREI DAR IUBIREA NU O POTI CUMPARA CU NIMIC DOAR AI IMPRESIA CA AI PUTEA-O CUMPARA...FALSE ILUZII...
Ar trebui ca majoritatea fiintelor omenesti sa iubeasca cu tot sufletul lor alte fiinte omenesti fara deosebire de varsta, de religie, de culoarea pielii, de studii, de bani,de frumusete ci doar sa conteze FRUMUSETEA SUFLETULUI ACELEI FIINTE...UNICE...DIVINE...
garbo173858
Postat pe 26 Aprilie 2011 09:14
crezi ca sunt posibile aceste iubiri????? ia , sa ne gandim putin ......cum crezi tu ca ar putea un evreu ( cat de libertin ar trebui sa fie ) sa iubeasca o nemtoaica ultranatinalista ?????? sau
cum ar putea un erudit sa iubeasca o tipa semianalfabeta????
despre diferentele dintre religii nu mai vorbim ......si tot asa
ce spui tu ..........nu vei gasi niciodata
jeanette40
Postat pe 26 Aprilie 2011 09:29
De la: jeanette40, la data 2011-04-26 09:29:42 crezi ca sunt posibile aceste iubiri????? ia , sa ne gandim putin ......cum crezi tu ca ar putea un evreu ( cat de libertin ar trebui sa fie ) sa iubeasca o nemtoaica ultranatinalista ?????? sau
cum ar putea un erudit sa iubeasca o tipa semianalfabeta????
despre diferentele dintre religii nu mai vorbim ......si tot asa
ceSubscriu spui tu ..........nu vei gasi niciodata
ADEVARAT..trist ..dar adevarat!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Aprilie 2011 17:56
daca nu sint posibile, atunci la ce ne folosesc tot felul de surogate? Ca sa ne mintim singuri, sau de ce?
quasaria
Postat pe 26 Aprilie 2011 18:32
pai tot material se cheama ca te vrea,fata,daca-ti vrea fizicu'...sau nu?

'couse we are living in a material world,vorba lu' tanti madonna,nespa?
precizilla
Postat pe 26 Aprilie 2011 18:42
Sa nu confundati pasiunea cu iubirea.
Pasiunea intre doua fiinte opuse in felul in care este aratat mai sus, ar putea fi posibila. Initial, extremele se atrag (curiozitatea innascuta a omului, dorinta de a experimenta, dorinta de a sparge limitele trasate de familie, etc).
Foarte putine din aceste pasiuni rezista in timp, insa pentru ca omul tinde sa ajunga la echilibrul interior care este dat tocmai de acele repere sigure trasate de religia stramosilor, de educatia parintilor, de experientele proprii avute, de mediul in care s-a format, de socialul in care se simte implinit). Ca atare, probabil ca 0,0000000001% dintre ele se vor transforma in iubire.
As_ninge
Postat pe 26 Aprilie 2011 18:45
adica? Imi sta ceasul cind il vad da'daca nu corespunde cu religia stramosilor n-am cum sa il iubesc, sau cum?
quasaria
Postat pe 26 Aprilie 2011 18:59
As_,
chestia cu religia stramosilor o fi mers pana mai acum vreo 100 de ani, acum e doar o aberatie in masura in care mai e bagata in seama si se mai tine cont de ea.
A se intelege ca si religia, si conceptia care duce la fracturi generate de religie sunt aberatii ... mai bine nu dezvolt, ca sa nu intre iarasi careva in shocuri
Thor_again
Postat pe 26 Aprilie 2011 19:02
Religia naste in populatie diverse cutume. Tot religia naste in populatie anumite comportamente vizavi de realitatile vietii (cel mai simplu exemplu: carnea de porc, la musulmani). Ca atare, religia va fi prezenta permanent in relatia dintre doua persoane si o va influenta.
Sa va mai mentionez cazurile de romance chinuite de musulmanii cu care s-au dus?
Am reusit sa clarific ideea?
As_ninge
Postat pe 27 Aprilie 2011 09:45
De la: alyy77, la data 2011-04-16 03:29:38 am 33 de ani sant o femeie matura ,ma consider eu ,am o situatie buna financiar ,ceva scoalaa casa ,masina ,deci financiar bine ,sufleteste dezastruu pt ca decate ori incerc sa imi fac o relatie ,care sa fie cava frumos ,incep sa imi intre in cap tot felu de indoieli ca acea persoana are un interes material si nu ma vrea pe mine fizic,chiar daca ,spun eu ,nu arat chiar asa rau
Eu zic sa te rogi la Dumnezeu sa te ajute sa gandesti pozitiv si optimist....Stiu in romania oamenii sunt dupa bani...Dar mai sunt si baiaeti de treaba care isi vad de treaba lor.,mai sunt numai ca trebuie sa ii descoperi....Rogate la Dumnezeu sa iti dea intelepciune sa iti lumineaze mintea si sa iti alegi barbatul potrivit..Tu ca sa te simti linistita sufleteste,cauta si tu un barbat de varsta ta,cu o situatie materiala ca a ta...Pt ca un barbat care este de varsta ta si nu a realizat nimic in viata sa,inseamna ca este un pierde vara si taie frunze la caini si asteapta ca ii pice vreo fata cu bani in plasa....La cat de perversi sunt barbatii,,,eu zic nici sa nu te incurci cu barbati care nu au o situatie materiala buna si sa nu astepte nimic de la o femeie....Si apoi la inceput sa va cunoasteti,nu ii oferi trupul tau si inima ta pe tava....Vezi mai intai ce om este...Daca este un barbat de treaba,se comporta frumos cu toata lumea nu doar cu cei de pe care are de castigat ceva...Daca vrei sa cunosti un om,uitate cum se comporta cu ceilalti ca sa stii cum se va comporta si cu tine mai tarziu.....Numai trebuie sa fii receptiva si sa fii atenta....Eu zic sa te rogi la Dumnezeu...Pt ca rugaciunea este hrana pt mintea si inima ta..Multa bafta si numai bine
ingerasulluptator
Postat pe 27 Aprilie 2011 16:55
Eu zic sa te rogi la Dumnezeu sa te ajute sa gandesti pozitiv si optimist....Stiu in romania oamenii sunt dupa bani...Dar mai sunt si baiaeti de treaba care isi vad de treaba lor.,mai sunt numai ca trebuie sa ii descoperi....Rogate la Dumnezeu sa iti dea intelepciune sa iti lumineaze mintea si sa iti alegi barbatul potrivit..Tu ca sa te simti linistita sufleteste,cauta si tu un barbat de varsta ta,cu o situatie materiala ca a ta...Pt ca un barbat care este de varsta ta si nu a realizat nimic in viata sa,inseamna ca este un pierde vara si taie frunze la caini si asteapta ca ii pice vreo fata cu bani in plasa....La cat de perversi sunt barbatii,,,eu zic nici sa nu te incurci cu barbati care nu au o situatie materiala buna si sa nu astepte nimic de la o femeie....Si apoi la inceput sa va cunoasteti,nu ii oferi trupul tau si inima ta pe tava....Vezi mai intai ce om este...Daca este un barbat de treaba,se comporta frumos cu toata lumea nu doar cu cei de pe care are de castigat ceva...Daca vrei sa cunosti un om,uitate cum se comporta cu ceilalti ca sa stii cum se va comporta si cu tine mai tarziu.....Numai trebuie sa fii receptiva si sa fii atenta....Eu zic sa te rogi la Dumnezeu...Pt ca rugaciunea este hrana pt mintea si inima ta..Multa bafta si numai bine
ingerasulluptator
Postat pe 27 Aprilie 2011 16:56
Majoritatea de aici de pe acest FORUM care au tot ce le trebuie mai putin RESPONSABILITATE ZERO??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Totul este posibil 99,99% exista doar 0,1 %!!!!!!!!!!!!!!!!????????????? ESEC...
M-am uitat la varsta celor care au raspuns la acest subiect NUMAI CELE/CEI care au O RESPONASABILITATE!!!???CA RESTUL....???!!!! Si nu ma mir deloc de raspunsurile pe care le-ati dat fiecare deoarece ESTE NUMAI PAREREA VOASTRA.......... PAREREA MEA E CU TOTUL ALTA SI AM SPUS-O MAI DEVREME....
SA FITI IUBITE/IUBITI CU ADEVARAT!!!??? FIECARE ARE NUMAI CEEA CE MERITA.....
garbo173858
Postat pe 27 Aprilie 2011 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mare 5 De la: estela 13 Iulie 2010 05:25
Grasa de Bordeaux 90 De la: __16__ 11 Februarie 2014 15:22
Sa nu murdarim trandafirii !!!!!!!!!!!! 15 De la: elisabeta_boia 20 Noiembrie 2011 12:18
forum 1 De la: narcysa 12 Decembrie 2010 06:06
Un om intelept este sincer 39 De la: KNIGHT_31 27 August 2010 18:52
Setari Cookie-uri