am nevoie de psihiatru?

salutare tuturor.....sint noua pe aici ,de fapt cred ca e si prima data cind apar pe vreun forum...ma numesc Mirela,am 34 ani si cred ca am o problema,sau,ma rog asa crede lumea.Dupa 13 ani de casatorie,sotul meu(mai mic cu 2 ani decit mine),considera ca sint derglata psihic si ca am nevoie neaparat de un psihiatru,asta pt ca nu mai am aceeasi energie si pofta de viata ca la inceput.Lipsa unui loc de munca si faptul ca nu le pot oferi celor doua fetite strictul necesar,fac ca zimbetul de pe buze sa mi se stearga cu fiecare zi ce trece.Incetul cu incetul simt ca devin ca o poza invekita pt el,asta numai ziua.....odata cu lasarea serii situatia devine alta ...nevoile isi spun cuvintul.Am ajuns sa imi fie sila de mine,de faptul ca sint plinuta,de faptul ca nu am vointa sa fac ceva pt mine, nu sint capabila decit sa pling si sa ma complac in situatia in care sint.Nu am prieteni,nu am kef de socializat...am avut 2 prieteni cu care mai ieseam la cafea,sot si sotie,dar am observat ca se intelegeau mult mai bine fara mine prin preajma(mai ales sotul meu cu tipa aia) asa ca,m_am autoexclus....ihh..ea arata mai ''ofilita'' la fata ca mine ,la cei 23 de ani ai ei,numai ca la corp e de nota 10...si cu toti neuronii plecati cu sorcova....ma enerveaza cind ai aud rizind de la orice aberatie spusa de mimoza...ma enerveaza si faptul ca nu pot fi ca ei...sint o antisociala si pt asta sint bolnava psihic?
sint bolnava psihic daca nu pot ride la comanda si la aberatiile unei timpite sexy?sint bolnava psihic daca imi acuz sotul ca ''vrea sa mai skimbe peisajul'' putin?
Oricare ar fi parerile lor,eu nu ma consider ''dusa cu cabina'' ,dar aveam nevoie sa spun cuiva nelinistea din sufletul meu.Nu stiu daca imi va citi careva rindurile,scz pt plictiseala oferita si o zi superba tuturor
.
unik07
Postat pe 5 Aprilie 2011 15:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac..... 1 De la: garbo68 10 Octombrie 2009 14:57
va rog sa ma ajutati 3 De la: micabis 13 Iunie 2009 18:17
Anatomia conflictului 13 De la: anisoaraf 18 Ianuarie 2012 11:07
buna 5 De la: garbo074997 12 Octombrie 2010 23:52
Dupa 20 de ani 80 De la: nicholas_ 14 Octombrie 2011 19:53
Setari Cookie-uri