eu leu ,,,el fecioara....

buna , nu am mai scris niciodata aici insa acum am nevoie de un sfat ..
eu sunt in zodia leului ... prietenul meu e fecioara, suntem de 3 luni impreuna si deja relatia scartie , e destul de urat, dar eu nu imi doresc sa se termine , el este divortat si imi spune ca copii lui ii cer sa se intoarca acasa ..ca el ma iubeste si nu stie cum sa faca sa fie totul bine ...iar eu nu stiu cum sa ma comport in situatia de fata ...
ce ar trebui sa fac si mai ales ce ar trebui sa nu fac
nu vreau sa sufere nimeni ... dar nici eu
heeelp
ancutsam
Postat pe 28 Martie 2011 19:33





IO iti urez BUN VENIT in RING!!

ooooooooooooooooooooooofffffffffffffff

ce cestiune


iar astept LUNA PLINA

ca sa pooot SA!!!!!!!!!!!!!
LILO
Postat pe 28 Martie 2011 19:36
ancutsam

..dar...dar

TU esti PREGATITA sa fii mama vitregaaa?!?!?

TIE ti-ar fi placut sa ai MAMA VITREGA???!


sincer MIE nu mi-ar fi placut sa am alta mama
LILO
Postat pe 28 Martie 2011 19:43
nu-i un pic cam tarziu sa iti pui intrebarile astea?
zic si io...
dor72
Postat pe 28 Martie 2011 21:07
De la: ancutsam, la data 2011-03-28 19:33:42buna , nu am mai scris niciodata aici insa acum am nevoie de un sfat ..
eu sunt in zodia leului ... prietenul meu e fecioara, suntem de 3 luni impreuna si deja relatia scartie , e destul de urat, dar eu nu imi doresc sa se termine , el este divortat si imi spune ca copii lui ii cer sa se intoarca acasa ..ca el ma iubeste si nu stie cum sa faca sa fie totul bine ...iar eu nu stiu cum sa ma comport in situatia de fata ...
ce ar trebui sa fac si mai ales ce ar trebui sa nu fac
nu vreau sa sufere nimeni ... dar nici eu
heeelp
Auzi dar cati ani ai puisor?!....pari firava sau plapanda?
REALIZATU
Postat pe 29 Martie 2011 18:24
nu vreau sa fiu mama nimanui ...daca ar fi dupa mine nici nu vreau sa ii cunosc :) si cred ca asa o sa se intample.
plapanda si firava poate sunt poate nu ..
nu despre asta era vorba
credeam ca daca imi spun of-ul aici o sa primesc un sfat
cum sa tratez situatia mai bine
ce ar tebui sa fac sa imi fie bine
nu sa ma judece unu si altu :)
fiecare avem fel si fel de situatii in care nu suntem chiar eroi
a mea este asta ... acum :) oricum ...multumesc pt raspunsuri
ancutsam
Postat pe 31 Martie 2011 12:18
Fecioarele raman ancorate in casatorii de convenienta.Nu numai ele.Dar mai ales barbatii.Nu stiu de ce a divortat prietenul tau,dar sa stii ca va ramane legat de familia lui,chiar si cand se va recasatori.Are niste procese de constiinta.....ceva de speriat.Asa ca nu te astepta la prea multe de la el.Fecioarele sunt egoiste, preocupate de problemele personale.Tu,oricum ,esti in planul 2 al preocuparilor sale.
Te-ai pus prea mare speranta in el si te-ai pus sufletul gaj,pentru o prietenie.Pentru ca doar atat iti va da el.Restul se va indrepta spre copii lui.Si daca casatoria lui nu mai exista din cauza lui,....nu te astepta sa te iubeasca,pentru ca inca isi iubeste nevasta.Daca s-a terminat din cauza fostei sotii,oricum,n-o condamna foarte mult,pentru ca fecioarele sunt tolerante si iertatoare.Asa ca...sa nu te mire daca se va intoarce la familia lui.Si chiar daca va continua relatia cu tine,va fi si cu cealalta familie,in mod egal.
Nu pot sa-ti dau sfaturi.Eu imi spun parerea,dar daca nu te mai simti confortabil in relatie si-l simti ezitant,renunta la relatie,pentru ca nu va merge ,asa cum iti doresti tu.Va scartai tot timpul si te va transforma intr-o frustrata.Si nu-ti va fi bine.Crede-ma,pentru ca stiu despre ce vorbesc.In afara de momentele de intimitate,pe care ti le daruieste cu drag,vei mai profita doar empatia lui.Sufletul lui a ramas la fosta familie.
Trei luni de relatie nu inseamna prea mult.Asa ca,....mai gandeste-te si renunta pana nu-l iubesti iremediabil.(pentru ca au si darul acesta_sa te faca sa-i iubesti iremediabil).El nu te va iubi niciodata asa cum iti doresti tu.
Sa ai bafta!
garbo134945
Postat pe 31 Martie 2011 19:18
De la: ancutsam, la data 2011-03-28 19:33:42buna , nu am mai scris niciodata aici insa acum am nevoie de un sfat ..
eu sunt in zodia leului ... prietenul meu e fecioara, suntem de 3 luni impreuna si deja relatia scartie , e destul de urat, dar eu nu imi doresc sa se termine , el este divortat si imi spune ca copii lui ii cer sa se intoarca acasa ..ca el ma iubeste si nu stie cum sa faca sa fie totul bine ...iar eu nu stiu cum sa ma comport in situatia de fata ...
ce ar trebui sa fac si mai ales ce ar trebui sa nu fac
nu vreau sa sufere nimeni ... dar nici eu
heeelp


nu pot spune decat atata: MARE GRESEALA!

P.S. fugi acum cat mai departe, sunt imposibili, nu se poate trai cu astia tu fiind leu. FUGI, pleaca in lume, du-te departe departe! Cu barbatii fecioara nu te vei intelege decat fortata de imprejurari de genul rude de gradul intai si nici atunci nu e garantat.
Gmihaela
Postat pe 31 Martie 2011 22:35
De la: LILO, la data 2011-03-28 19:43:01ancutsam

..dar...dar

TU esti PREGATITA sa fii mama vitregaaa?!?!?

TIE ti-ar fi placut sa ai MAMA VITREGA???!


sincer MIE nu mi-ar fi placut sa am alta mama


Lilo, crezi ca asa se pune problema? Mama vitrega exista in doua cazuri:

1. mama ta adevarata a murit si tatal tau s-a recasatorit - si atunci e bine ca o ai si pe asta.

2. parintii tai sunt divortati si atunci ai pe mama ta adevarata si inca un sprijin daca va intelegeti. Ca bonus poti sa ai si un tata vitreg, ce zici?
Gmihaela
Postat pe 31 Martie 2011 22:40
eu sunt leu iar fostul meu prieten fecioara,fecioarele sunt critice,mincinoase,nu se potrivesc cu leu,noi ne-am despartit dupa doi ani
garbo199834
Postat pe 3 Aprilie 2011 15:52
michelle_
Postat pe 3 Aprilie 2011 16:22
De la: garbo199834, la data 2011-04-03 15:52:29eu sunt leu iar fostul meu prieten fecioara,fecioarele sunt critice,mincinoase,nu se potrivesc cu leu,noi ne-am despartit dupa doi ani


asa este! las-o balta! nu merge,,,,sa incerce leu cu leu, e greu dar....curand facem 21 de ani impreuna!
garbo198375
Postat pe 7 Aprilie 2011 23:19
Nu stiu ce sa zic, cred ca depinde si de imprejurarile in care se afla Leoaica si Fecioara .....sau de mentalitate. Eu sunt Leu iar iubitul meu Fecioara si ne potrivim mai mult decat as fi crezut. Am trecut prin multe dezamagiri insa acum stiu ca el ...e.....The One. Leu cu Leu merge intradevar am multi prieteni (cupluri) lei si sunt fericiti. Insa la mine nu a mers Leu si Leu dar acum de cand l-am cunoscut pe Leonard (=)) ) totul s a schimbat. Intradevar e nascut pe 23 august foarte aproape de Leu dar ....tot Fecioara se numeste. Situatia e una de care ar trebui sa scapi desi nu mi pot da seama exact pentru ca nu ai dat multe detalii. Nu cred ca zodiile voastre joaca un rol important in chestia asta. Fecioara mea de acasa nu este deloc egoista, e romantica, e copilaroasa, desi diferenta de varsta dintre noi e de 11 ani. Culmea eu sunt egoista si cea care ii sare in cap pentru te miri ce ...dar stie sa tempereze situatiile astea....Imi pare rau si sper sa iti dai seama ce vrei , dar daca nu te simti implinita langa el mai bine pleaca ...3 luni nu e o perioada mare. Eu am rupt o relatie cu un Sagetator dupa 4 ani (nestatornic si mincinos pana la Dumnezeu si inapoi ) am suferit si mi-au trebuit 3 ani sa uit. Dar in cele din urma mi-am gasit fericirea. In ceea ce priveste fosta lui familie ...impropiu numita fosta....pentru ca intotdeauna va ramane pe primul plan, eu zic ca linistea ti-o aduce propria ta familie, mai bine cauti sa ti construiesti o familie de la temelie decat sa te chinui sa aduni si sa lipesti bucatelele alteia, din care la sfarsit nu vei fi sigura ca faci parte. Fecioarele iubesc copii mult de tot. Ai grija de tine si sa speram ca auzim de bine pe viitor.
deaconeasa_ioana
Postat pe 8 Aprilie 2011 13:05
eu sunt leu cu ascendent in leu, iar el e fecioara- surpriza pe 5 mai vom implini 25 de ani de casnicie si buni si mai putin buni. am facut multe compromisuri pentru ca eu sunt o fire vulcanica, imi merge creierul iar el e mai incet din fire- a fost singur la parinti- deci a cam fost bibilit de maica-sa- aoleu baiatul meu. avem 3 copii mari si nepoti 2 e pe drum inca unul - iata ca a mers si cu o fecioara- dar nu a fost agatata de o situatie ca a ta- nu accepta un compromis ca acesta- sa-l imparti cu copii lui ca asa o vei duce toata viata si nu ai decat o viata nu zece.s-ar putea sa fie foarte dedicat copiilor si atunci vor aparea problemele,si pe deoparte e normal sunt copii lui, ei nu sunt vinovati cu nimic. mergi mai departe cu cautarile, stiu ca despartirea e grea dar ti-am spus n-ai decat o viata- ai grija sa nu ajungi sa regreti mai tarziu ca nu ai luat o decizie atunci cand trebuia- nimeni pe lumea asta nu merita sa ne faca sa suferim atata timp cat oferim tot ce e mai bun in fiinta noastra.
didana
Postat pe 9 Aprilie 2011 20:57
Era OK tu fecioara si el leu! In conditiile prezentate cu el ramai fata batrana!
garbo200612
Postat pe 10 Aprilie 2011 10:21
Nu stiu in ce masura te pot ajuta, dar vreau sa-ti spun ca relatia dintre un leu si o fecioara nu va merge niciodata. Mi-am petrecut 31 de ani cu o fecioara si doar incapatanarea specifica leului si dorinta de a nu renunta au facut posibila rezistenta in timp, dar cu multe dificultati...fecioara critica mereu, iar leul are nevoie de laude...
Gandeste-te bine inainte de a lua o decizie!
garbo187813
Postat pe 11 Aprilie 2011 17:20
trebuie sa fii tare nefericita,sfatul meu,al unei femei de 43 ani cu ceva experienta este ca mai bine suferi acum putin,si-ti vezi de ale tale,este o combinatie nefericita,si nu-ti va fii deloc bine intr-un fel sau altul.
bacanu
Postat pe 14 Aprilie 2011 23:42
sa nu generalizam....sunt totusi in asentimentul tau:nu se potrivesc.
garbo194252
Postat pe 16 Aprilie 2011 19:44
tocmai ai generalizat...
precizilla
Postat pe 16 Aprilie 2011 20:49
salutare , aaaaaaaaaaaa.....welcome veveritza ! cucoana de mai sus simte in urina ca aia doi nu se potrivesc ?? alte pareri ??? :-)))) sa nu generalizam :-)))))
reyya
Postat pe 16 Aprilie 2011 20:52
oh,reyo...ce ti-ai mai smacuit avataru'!
ierea sa nu te recunosc!

welcome si tie,ca nu te-am mai vazut de multisor..

da' ce facem? sondaje? strangem semnaturi? e alegeri deja?
precizilla
Postat pe 16 Aprilie 2011 21:02
ei veveritza ,m-am imbracat si eu in haine de primavara , nu-ti place copacul meu ?? :-))))).facem sondaje , chestionare, alea , alea ...stii tu .-)))...dar si eu am cam absentat de pe aici ..dar nah..scopuri nobile:-)
reyya
Postat pe 16 Aprilie 2011 21:10
cum sa nu-mi placa de copacu' tau,bre?
ce,tie nu-ti place de coada mea?
e drept ca-i tot aia veche,scoasa de la naftalina,da' mi-am infoiat-o corespunzator...
precizilla
Postat pe 16 Aprilie 2011 21:15
Daca nu esti o leoaica "traditionala" adica, daca il iubesti asa cum e el, cu tot ce tine de el, si nu intervine mandria voastra proverbiala, atunci, ar putea fi ok...iti spun asta ptr ca am cunoscut 2 leoaice splendide,ca fizic si intelect,insa din pacate, eu fiind o fire echilibrata, nu prea am acceptat sa fiu dominat..adica nu mi se pare normal..nu asta e sensul unei relatii..care e mai tare..si. ce am observat la ele..nu prea au rabdare...ori iubirea, inseamna si rabdare fata de celalalt, cand e intr-o perioada utin mai dificila..parerea mea, de ..balanta...barbat..
rebelfire
Postat pe 18 Aprilie 2011 10:51
intr adevar noi barbatii fecioara suntem foarte familisti ce zodie era fosta sa sotie ? eu unu cu femeile leu nu ma potrivesc de nici o culoare pur si simplu nu merge, la fel cu femei gemeni taur nu ma atrag cu nimic,nu te supara. in schimb am o prietena Sagetator si sunt foarte atras de ea e tot zodie de foc dar diferita de o femeie leu, oricum fii sigura ca nu si va lasa el copiii pt tine .iar un barbat fecioara daca iubeste din inima lasa tot pt femeia aceea iti zic eu din proprie experienta ...succes
garbo255907
Postat pe 27 Decembrie 2011 18:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul TAUR 2719 De la: Laura76 22 Iulie 2020 13:11
cum se cucerste un scorpion??? 194 De la: steriana88 22 Martie 2016 22:36
Buna! ptr raul27 2 De la: raul27 5 Iunie 2009 23:54
eu capricorn el gemeni... 27 De la: garbo033653 12 Aprilie 2011 09:27
eu scorpion si el taur.... 3 De la: cinezee 14 Februarie 2010 14:09
Setari Cookie-uri