Partenera de sex sau altceva???

De ce oare anumiti barbati sunt f reci in mom in care nu mai sunt langa tine?De ce oare in mom in care vad ca esti topita dupa ei se joaca intr-un mare fel??si apoi.....de ce in mom in care sunt cu tine par la fel de topiti ca si tine?De ce se poarta atat de frumos in momentele alea?de ce te fac sa te simti atat de speciala in momentele alea?ca apoi sa fie rece ca un iceberg pentru urmatoarele zile???ok,ati putea spune :"buei,esti praf...asa sunt toti cand esti in patul lor"...doar ca nu e asa...nu este genul ala de relatie de sex....este ceva mai mult...se simte o pasiune care nu se poate descrie in cuvinte.....e un coctail de nebunie,joaca,pasiune,flirt,atractie,sex....genul fazelor vazute doar in filme...pt ca apoi sa fie f ocupat,sa te trateze cu o oarecare indiferenta,de multe ori nici nu te baga in seama...revin la intrebare: de ce comportamentul asta??? rog persoanele rautacioase sa se abtina de la comentarii...stiu ca asta se intampla multor femei in ziua de azi...si poate si multor barbati...rog persoanele mai intelepte sa ne ajute sa ne iluminam putin mintile in ceea ce priveste intrebarile de mai sus....
luly83
Postat pe 1 Martie 2011 00:39
De la: kishtoaka, la data 2011-03-01 00:39:14De ce oare anumiti barbati sunt f reci in mom in care nu mai sunt langa tine?De ce oare in mom in care vad ca esti topita dupa ei se joaca intr-un mare fel??si apoi.....de ce in mom in care sunt cu tine par la fel de topiti ca si tine?De ce se poarta atat de frumos in momentele alea?de ce te fac sa te simti atat de speciala in momentele alea?ca apoi sa fie rece ca un iceberg pentru urmatoarele zile???ok,ati putea spune :"buei,esti praf...asa sunt toti cand esti in patul lor"...doar ca nu e asa...nu este genul ala de relatie de sex....este ceva mai mult...se simte o pasiune care nu se poate descrie in cuvinte.....e un coctail de nebunie,joaca,pasiune,flirt,atractie,sex....genul fazelor vazute doar in filme...pt ca apoi sa fie f ocupat,sa te trateze cu o oarecare indiferenta,de multe ori nici nu te baga in seama...revin la intrebare: de ce comportamentul asta??? rog persoanele rautacioase sa se abtina de la comentarii...stiu ca asta se intampla multor femei in ziua de azi...si poate si multor barbati...rog persoanele mai intelepte sa ne ajute sa ne iluminam putin mintile in ceea ce priveste intrebarile de mai sus....


De aia au fost alungati din gradina raiului Adam si Eva. Din pricina lui "de ce".
Lidiaolteanu
Postat pe 1 Martie 2011 15:33
De la: kishtoaka, la data 2011-03-01 00:39:14De ce oare anumiti barbati sunt f reci in mom in care nu mai sunt langa tine?De ce oare in mom in care vad ca esti topita dupa ei se joaca intr-un mare fel??si apoi.....de ce in mom in care sunt cu tine par la fel de topiti ca si tine?De ce se poarta atat de frumos in momentele alea?de ce te fac sa te simti atat de speciala in momentele alea?ca apoi sa fie rece ca un iceberg pentru urmatoarele zile???ok,ati putea spune :"buei,esti praf...asa sunt toti cand esti in patul lor"...doar ca nu e asa...nu este genul ala de relatie de sex....este ceva mai mult...se simte o pasiune care nu se poate descrie in cuvinte.....e un coctail de nebunie,joaca,pasiune,flirt,atractie,sex....genul fazelor vazute doar in filme...pt ca apoi sa fie f ocupat,sa te trateze cu o oarecare indiferenta,de multe ori nici nu te baga in seama...revin la intrebare: de ce comportamentul asta??? rog persoanele rautacioase sa se abtina de la comentarii...stiu ca asta se intampla multor femei in ziua de azi...si poate si multor barbati...rog persoanele mai intelepte sa ne ajute sa ne iluminam putin mintile in ceea ce priveste intrebarile de mai sus....


ti-ai dat singura raspunsul, prin titlul topicului...in asemenea relatii nu tre' sa pui sufletul in foc pt ca ti-l "arzi" si nu ai decat sa ramai cu sechele...insa, teoria e usoara, mai greu e cu practica.
garbo-mira
Postat pe 2 Martie 2011 12:13
dap....mersi de raspuns...probabil ca ai dreptate dar stii cum e....practica ne omoara :))) mai ales atunci cand esti indragostita pana peste cap de EL....nu ai ce sa faci... te bucura fiecare prostie pe care ti-o spune si fiecare gest pe care il face....si ne facem filme singuri,ii gasim scuze la orice si facem orice si pt cateva clipe impreuna...asta e..stiu ca sunt slaba la faza asta dar nu am ce sa fac....deocamdata astept si atat...poate se va schimba ceva,cumva....zi buna
luly83
Postat pe 2 Martie 2011 13:33
Pentru ca "interesu' poarta fesu' " : se poarta ca "topiti" dupa femeie pentru ca vor sa isi atinga scopul ; cu alte cuvinte, pentru ca acel barbat intr-adevar poate fi f .atras erotic de o femeie, dar de fapt ca persoana sa nu o iubeasca sau placa prea mult
hot_coffee
Postat pe 2 Martie 2011 14:08
De la: kishtoaka, la data 2011-03-02 13:33:26dap....mersi de raspuns...probabil ca ai dreptate dar stii cum e....practica ne omoara :))) mai ales atunci cand esti indragostita pana peste cap de EL....nu ai ce sa faci... te bucura fiecare prostie pe care ti-o spune si fiecare gest pe care il face....si ne facem filme singuri,ii gasim scuze la orice si facem orice si pt cateva clipe impreuna...asta e..stiu ca sunt slaba la faza asta dar nu am ce sa fac....deocamdata astept si atat...poate se va schimba ceva,cumva....zi buna


privit din afara se pare ca esti folosita insa asa cum ai spus si tu din cauza ca esti topita dupa el gasesti scuze pentru tot ce face,intr-o zi te vei satura cu siguranta si vei privi situatia la rece.
iti doresc doar putere sa rezisti si cine stie poate se schimba ,doar poate..........
carmenere
Postat pe 2 Martie 2011 15:27
da...stiu ca ai dreptate....doar ca ma mai gandesc la faptul ca ar putea avea orice femeie...si crede-ma ca in cercul lui de prietene si de munca sunt cu sutele...numai una si una........si da,imi spune si imi arata ca il atrag f tare..doar ca nu prea ma incalzeste chestia asta :)) sincer nu ma simt folosita in sensul vai,nu are cu cine si sta cu mine......ca oricare am avut fel si fel de relatii....uneori chiar ajunsese rel fix de sex si atat...doar ca aici nu e la fel...nu ma simt la fel....e ceva mai multe...el imi arata ca e ceva mai milt decat sex si scene fierbinti....oricum nu ramane decat sa astept....si voi vedea,poate o sa fie cum ai spus tu..nu stiu cat o sa mai rezist.....sper oricum sa reusesc sa imi dau seama mai repede pt ca in felul asta eu nu mai pot sa continui,indiferent de cat de indragostita sunt de el...nu ma multumesc cu 2 nopti fierbinti si gata..doar pt ca este EL...nu mersi...o sa incerc sa renunt daca altfel nu se poate...va multumesc oricum de raspunsuri
luly83
Postat pe 2 Martie 2011 15:48
De la: kishtoaka, la data 2011-03-02 13:33:26dap....mersi de raspuns...probabil ca ai dreptate dar stii cum e....practica ne omoara :))) mai ales atunci cand esti indragostita pana peste cap de EL....nu ai ce sa faci... te bucura fiecare prostie pe care ti-o spune si fiecare gest pe care il face....si ne facem filme singuri,ii gasim scuze la orice si facem orice si pt cateva clipe impreuna...asta e..stiu ca sunt slaba la faza asta dar nu am ce sa fac....deocamdata astept si atat...poate se va schimba ceva,cumva....zi buna

nu esti slaba la faza asta absolut deloc, ci doar depui suflet in relatie, ceea ce e f normal... insa, ar trebui gasit partenerul care sa corespunda cerintelor sufletesti, sa raspunda sentimentelor tale oricand, oriunde si oricum, nu numai inainte de pat si un pic dupa...iar apoi sa isi talpasita si sa plece si cu fizicul si cu sufletul la alta...
garbo-mira
Postat pe 2 Martie 2011 17:27
kistoako...nu mai strica una in plus la casa omului
mai ales daca o ai cand vrea muschii tai....ca de,pune si suflet
eladaela
Postat pe 2 Martie 2011 17:30
of..,unde erai tu elo,cand eram eu insurat..?, ca taaare bine le zici..

roby_cado
Postat pe 2 Martie 2011 17:34
nu te-ai uitat tu unde trebuia mai roby
eladaela
Postat pe 2 Martie 2011 17:37
ei las' ca ma insor io...
roby_cado
Postat pe 2 Martie 2011 18:29
mai asteapta ca io nu ma pot marita....inca
eladaela
Postat pe 2 Martie 2011 18:32
Dragele mele, Dragostea incepe cu un suspin, si se termina cu un cascat....
Defendia
Postat pe 2 Martie 2011 19:20
De la: eladaela, la data 2011-03-02 18:32:59mai asteapta ca io nu ma pot marita....inca


pai cine a zis bre ca tre' sa fi tu maritata..?
roby_cado
Postat pe 2 Martie 2011 19:37
hahaha...ati deviat de la subiect vad....ce sa zic,va multumesc ptr sfaturi .....rabdarea mea mai are f putin si ajunge la limita....asa ca si asa nu am ocupatie zilele astea....mai astept putin pana se umple paharul ....mult a fost ,putin a ramas.....revin cu noutati va pup si sa fiti iubiti
luly83
Postat pe 3 Martie 2011 03:04
nu vreau sa fiu partenera de secs daca nu mai simti nimic nu pot veni,eu te iubesc mi-e nu-mi trece
garbo107589
Postat pe 3 Martie 2011 06:47
explica-ne si noua despre ce vorbesti......eu sincer nu prea inteleg....tu iubesti?pe cine?
luly83
Postat pe 3 Martie 2011 13:46
De la: kishtoaka, la data 2011-03-01 00:39:14De ce oare anumiti barbati sunt f reci in mom in care nu mai sunt langa tine?De ce oare in mom in care vad ca esti topita dupa ei se joaca intr-un mare fel??si apoi.....de ce in mom in care sunt cu tine par la fel de topiti ca si tine?De ce se poarta atat de frumos in momentele alea?de ce te fac sa te simti atat de speciala in momentele alea?ca apoi sa fie rece ca un iceberg pentru urmatoarele zile???ok,ati putea spune :"buei,esti praf...asa sunt toti cand esti in patul lor"...doar ca nu e asa...nu este genul ala de relatie de sex....este ceva mai mult...se simte o pasiune care nu se poate descrie in cuvinte.....e un coctail de nebunie,joaca,pasiune,flirt,atractie,sex....genul fazelor vazute doar in filme...pt ca apoi sa fie f ocupat,sa te trateze cu o oarecare indiferenta,de multe ori nici nu te baga in seama...revin la intrebare: de ce comportamentul asta??? rog persoanele rautacioase sa se abtina de la comentarii...stiu ca asta se intampla multor femei in ziua de azi...si poate si multor barbati...rog persoanele mai intelepte sa ne ajute sa ne iluminam putin mintile in ceea ce priveste intrebarile de mai sus....
Inseamna ca nu ai gasit suflrtul pereche .Atunci cand este dragoste si nu numai sex ....amandoi plutesc .....si vorbesc si interactioneaza.............si fac dragoste .....si intarzie in pat .........si stau tot timpul impreuna cu capetele ametite de iubireeee
floare_cu_colti
Postat pe 3 Martie 2011 13:58
Deabea cand ai sa gasesti asa o persoana ai sa te simti inplinita si ai sa infloresti ca o minunata floricica
floare_cu_colti
Postat pe 3 Martie 2011 13:59
si cand gasesti sufletul pereche risti sa ti se intample asta. de ce? pentru ca stie ca vei fi a lui. daca ii arati ca esti independenta si ca poti oricand nu sa nu mai fii a lui, se schimba situatia. e un joc. viata in sine e un joc si ca sa castigi, trebuie sa respecti regulile. se pare ca regula ta e sa ii atati ca nu esti mereu a lui sau ca nu te poate avea mereu. daca se intampla de mult timp asta si vrei sa ramai cu el, te resemnezi si joci asa. ti se va parea comic in timp, o sa vezi
dana2011
Postat pe 3 Martie 2011 14:02
eu am pariat intodeauna pe sinceritate si pe compatibilitate ......o relatie stabila se bazeaza pe sinceritate .....jocurile dragostei sant permise ca sa dea sare si piper si doi parteneri se pot avea reciproc cand se atrag sexual si intelectual reciproc
floare_cu_colti
Postat pe 3 Martie 2011 14:08
auzi floare...adica si cu....sufletu-n rai?????
eladaela
Postat pe 3 Martie 2011 14:29
De la: Defendia, la data 2011-03-02 19:20:43 Dragele mele, Dragostea incepe cu un suspin, si se termina cu un cascat....


pe undeva mi se pare ca e un s in plus.
charmelen
Postat pe 3 Martie 2011 14:39

eu am citit corect
eladaela
Postat pe 3 Martie 2011 14:42
De la: charmelen, la data 2011-03-03 14:39:48
De la: Defendia, la data 2011-03-02 19:20:43 Dragele mele, Dragostea incepe cu un suspin, si se termina cu un cascat....


pe undeva mi se pare ca e un s in plus.

garbo-mira
Postat pe 3 Martie 2011 18:20

Deci dragostea incepe cu un supin?

Exemplu:
Iubitul femeilor este un sport placut.
tatoo
Postat pe 3 Martie 2011 18:21
unele ar spune ca si iubitul barbatilor e un sport profitabil ......la silueta bre
floare_cu_colti
Postat pe 3 Martie 2011 18:24
De la: eladaela, la data 2011-03-03 14:29:54auzi floare...adica si cu....sufletu-n rai?????
paaaai DUMNEZEU tia dat s-o dai nu sa mergi cu ea in rai
floare_cu_colti
Postat pe 3 Martie 2011 18:25
De la: charmelen, la data 2011-03-03 14:39:48
De la: Defendia, la data 2011-03-02 19:20:43 Dragele mele, Dragostea incepe cu un suspin, si se termina cu un cascat....


pe undeva mi se pare ca e un s in plus.


La "suspin", nu?
Thor_again
Postat pe 3 Martie 2011 18:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mersul in premergator 19 De la: nicoletta_kidz 15 Septembrie 2010 23:36
Ce e de facut daca ne pierdem copilul in concediu? 35 De la: barboneli 21 Iulie 2012 16:29
Cerccetare - Alimentatia copiilor sub 5 ani 1 De la: garbo_3768 29 Mai 2012 01:52
concursul -miss garbo.ro 3 De la: Ciresica 7 Octombrie 2010 20:55
Sarcina oprita in evolutie 3 De la: garbo_483116 18 Mai 2018 13:21
Setari Cookie-uri