Eu bou si ea capra, ce sanse are relatia noastra?

Crezatori sau neincrezatori in zodii si (ne)potrivelile acestora, va propun un exercitiu de imaginatie si e-creatie pe acest topic profund inspirator.
Pe taste, fiti gata, start!
charmelen
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:28
Stai un pic ca e mai greu cand stai pe taste.
Doara
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:05
ATENTIE! DACA BOUL SE URCA PPE CAPRA, ACEASTA CRAPA DE FERICIRE.
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 6 Februarie 2011 02:17
Ea capra - tot se mai alege cu ceva-ceva... dar el bou... :D
:))))))
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2011 02:28
De ce sa jignim bietele animale?
LylyH
Postat pe 6 Februarie 2011 02:40
Eu nu cred ca le-am jignit...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2011 02:44
Nu este esential doar anul de nastere in care te-ai nascut important e ca sa existe compatibilitate intre planetele voastre dominante etc. , anul de nastere nu e relevant pt a trage concluzia ca sunteti sau nu compatibili si nota bene : este Bivol sau Bizon alaturi de Cal este cel mai puternic semn al zodiacului foarte rezistent tenace se supara rar si f greu doar cand este "biciuit pe nedrept si umilit fara limita face urat si arunca povara din carca lui" in rest suporta multe este statornic pt ca se indragoste greu dar e de cursa lunga .Pt Oaie sau Capra daca doresti o relatie stabila de lunga durata Bivolul sau Calul e cel mai indicat plus ca e un familist convins desi nu pare .Oaia are nevoie de stabilitate pt ca-i place sa colinde in toate zarile, are nevoie sa fie rasfatata chiar daca greseste nu recunoaste e sensibila ii plac aventurile de regula ori se indragosteste de f tanara ori isi cauta iubirea adevarata mare parte din viata si se casatoreste foarte tarziu vrei sa sti sigur fa un horoscop al compatibilitatii e simplu si merita , daca nu va potriviti nu are rost sa pierzi timpul , succes.
garbo174243
Postat pe 6 Februarie 2011 03:09
Da, da....asta cam asa-i...He!He!...Ca si eu sunt capra si el bou!Mare bou....Ha!Ha!Ha!
corina_vs1
Postat pe 6 Februarie 2011 04:35
eu cred ca le-am jignit cand le-am comparat cu oamenii
anda21
Postat pe 6 Februarie 2011 07:11
ca sa ne putem da cu parerea, trebuie sa cunoastem despre ce/cine e vorba ! iar in privinta relatiilor... trebuie sa fie al naibi de bune. in curtea lui buncamiu, traiau si capra si boul in cele mai bune relatii... ! cum boul era castrat... asa cum se obisnuieste la boi... n-avea treaba cu capra !
in alta ordine de idei, eu unul nu am auzit de zodia bou sau capra... ! la noi in sat, toata lumea stie, inclusiv Maria... da ea le stie ghiune... ca nu exista aceste zodii... poate ati vrut sa spuneti zodia TAUR si BERBEC... cea ce e altceva ! si ca sa aveti la ce va gandi... uitati aici ceva trasaturi a fiecarei zodie. asta ca sa vedeti cu cine aveti de-a face, in cazul nostru Taur + Berbec !


Trasaturile definitorii ale celor 12 zodii

Berbecul a fost investit cu energia inceputului. El are idei fulgeratoare – de multe ori geniale – si doreste sa realizeze mai multe proiecte simultan, dar nu ii este caracteristica finalizarea lor. Berbecul este prima zodie la care se trezeste constiinta de sine (el simte ca exista).

Taurului i s-a conferit energia stabilitatii, a fost inzestrat cu o mare putere de munca, incredere si rabdare si de aceea el poate duce la bun sfarsit orice actiune.

Geamanul a primit in dar puterea ratiunii, intelegerea spontana a lucrurilor si a fiintelor. Manifestand curiozitate in orice domeniu, el studiaza, se informeaza si obtine cunoasterea pe care doreste sa o impartaseasca celorlati pentru a le aduce si lor intelegerea.

Racului i-a revenit energia sensibilitatii. El ii face pe oameni sa constientizeze emotia trairilor si gandurilor pe care le au. Are o mare atractie pentru viata de familie si de grup, din dorinta de a obtine echilibru si securitate emotionala.

Leul - semn stralucitor generat de Soare - a fost investit cu energia fortei nobile, regale. Dotat cu vitalitate, demnitate, vointa ferma si autoritate, el reuseste in actiunile sale si primeste mereu recunoasterea meritelor sale.

Fecioarei i s-a conferit energia logicii, a discernamantului. Folosindu-si ingeniozitatea, nativul are o eficienta practica in tot ce intreprinde. Tendinta sa spre meticulozitate si exagerare a detaliului vine din dorinta ca orice lucru sa fie perfect.

Balanta este simbolul echilibrului intre minte si inima. Primind in dar energia dragostei si a iubirii, inzestrata deci cu un temperament afectuos si delicatete, Balanta cauta instinctiv sa aduca armonie in mediul sau.

Scorpionul este zodia care are legaturi profunde cu subconstientul. Nativul are acces la realitati divine, dar si la aspectele animalice ale lumii subconstiente si de aceea oscileaza permanent intre culmi si abisuri. Este dotat cu abilitate mentala si putere de a gandi corect, tocmai pentru ca, mai devreme sau mai tarziu, sa reuseasca printr-un suprem act de vointa sa se ralieze definitiv planului divin.

Sagetatorul dovedeste o uriasa putere de transformare spirituala. El este inzestrat cu toate calitatile care faciliteaza raporturile umane: simpatie, elocventa si bunavointa. El orienteaza viata sa si a celor care se afla in jurul sau catre deschiderea maxima fata de Univers.

Nativul din zodia Capricorn cucereste pozitii sociale inalte si reuseste sa-si faca legaturi afective durabile printr-o autodisciplina inflexibila, o vointa legata de implinirea datoriei si un simt al responsabilitatii iesit din comun. Suscita respectul si stima celor din jur, fiind un model in munca sa organizata dupa principii precise.

Varsatorul este adeptul inventiilor, originalitatii si reprezinta deci viitorul. Din dorinta de progres el cauta sa amelioreze nivelul de viata material si spiritual al altora si actioneaza cu independenta si libertate de spirit, neconformandu-se nici unei metode stabilite de colaboratori sau superiori ierarhici. Aceasta ii creaza uneori deziluzii amare si ajunge sa considere ca viata este prea plina de nedreptati pentru a merita efortul sa reactioneze.
asa ca abia acuma..... START !!!
barboneli
Postat pe 6 Februarie 2011 08:43
Relatia voastra are 4 sau mai multe sanse : sa iasa ori un vitel(vitica) ori un ied(caprita),etc.

PS La combinari intre cele 2 "rase" eu, una nu ma pricep
gavril
Postat pe 6 Februarie 2011 08:52
Se referea la zodiacul chinezesc :) unde exista si bou si capra :)
Dy_____D
Postat pe 6 Februarie 2011 09:21
am inteles ca se referea la zodiacul chinezesc, numai ca dupa cum a pus intrebarea se intelege ca ..........Ch . asta ar fi barbat !!!!!?????
grav , foarte grav atunci ..........sa fi barbat si pe deasupra bou
jeanette40
Postat pe 6 Februarie 2011 09:27
De la: Dy_____D, la data 2011-02-06 09:21:49Se referea la zodiacul chinezesc :) unde exista si bou si capra :)
< > relatii matrimoniale :el bou ,ea : capra >>NU! nu ! NU! >>>DAR daca sunteti curios.......
garbo001084
Postat pe 6 Februarie 2011 09:38
super.............el o sa i0 traga ca un bou ,si ea o sa stea toata ziua........capra
traian41
Postat pe 6 Februarie 2011 10:04
jeanette40
Postat pe 6 Februarie 2011 10:07
De la: traian41, la data 2011-02-06 10:04:24super.............el o sa i0 traga ca un bou ,si ea o sa stea toata ziua........capra
garbo180888
Postat pe 6 Februarie 2011 10:25
De la: alexandru_revnic_yahoo_com, la data 2011-02-06 02 :17:32 ATENTIE! DACA BOUL SE URCA PPE CAPRA, ACEASTA CRAPA DE FERICIRE.
garbo180888
Postat pe 6 Februarie 2011 10:27
88 nu-i frumos sa arati cu degetul
bluelight
Postat pe 6 Februarie 2011 10:29
Nu credeti in ZODIACE!!Se vor gasi o multime de exemple ca sa infirme regula!!Se pot intelege f. bine!!Pot sa nu fie compatibile!!ORI CA-CA,ORI CA-CA!!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Februarie 2011 11:21
"Eu bou si ea capra, ce sanse are relatia noastra?"



nu ii greu

luati un BOU si incercati sa il imprieteniti cu o CAPRA
si vedeti rezultatul...


of doamne....cate se mai vehiculeaza pe forumul aista


ma duc sa imi fac ceva dulce...
faceti si voi la fel...
LILO
Postat pe 6 Februarie 2011 12:41
NU! NU! NU!Cunoasc din experienta!!! NUUUU!!!
Lety
Postat pe 6 Februarie 2011 12:43
Bune, daca tu nu te porti chiar ca un bou si ea nu se poarta chiar ca o capra! Tre sa va depasiti conditiile de animale nu prea fantastice! (scuze, pentru stilul prea direct)
akdornescu
Postat pe 6 Februarie 2011 13:15
oh, ce minunatie de topic vaz !

ma gandesc, si-ti spun !
Freya_
Postat pe 6 Februarie 2011 13:34
ce tare e titlul topicului
eu bou si ea capra, ce iese?
o ferma
persidadamian
Postat pe 6 Februarie 2011 13:46
De la: traian41, la data 2011-02-06 10:04:24super.............el o sa i0 traga ca un bou ,si ea o sa stea toata ziua........capra


nop..
el e bou..,ea sta capra..,dar de tras i-o trage altu'..
roby_cado
Postat pe 6 Februarie 2011 13:51
Barboneli ai uitat doua zodii, se poate te rog fii mai atent
ghelene_06
Postat pe 6 Februarie 2011 13:57
Daca esti Zambiluta e foarte bine ca ea adica capra , poate sari gardul deci nu mai risti sa-ti pierzi bilutele. Cu oaia nici intr-un caz ca asta merge cu capul in gard
miorita
Postat pe 6 Februarie 2011 14:11
zise miorita...
roby_cado
Postat pe 6 Februarie 2011 14:15
barboneli a spus quote ca nu exista aceste zodii... poate ati vrut sa spuneti zodia TAUR si BERBEC... cea ce e altceva ! si ca sa aveti la ce va gandi... uitati aici ceva trasaturi a fiecarei zodie. asta ca sa vedeti cu cine aveti de-a face, in cazul nostru Taur + Berbec ! unquote

eu stiu ca denumirea de 'capra' in zodiacul european, ii corespunde zodiei Capricorn si acesta, impreuna cu Taurul, formeaza un cuplu foarte longeviv, cand vine vorba despre casatorie...intr-o relatie de amor insa, fiind amandoi prea 'terieni', lucrurile de suflet pot merge mai greu....cel mai bine, ptr a vedea o compatibilitate reala, se face sinsatria celor 2 persoane si acolo, planetele 'spun' totul despre compatibilitate,,,sau incompatibilitate. , barboneli, ai uitat sa mentionezi zodia pesti in mini-zodiacul citat de tine in rest, numai de bine
athena13a
Postat pe 6 Februarie 2011 14:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu zodia gemeni - el gemeni...aceiasi zi de nastere 15 De la: garbo_11706 7 Mai 2013 20:25
eu balanta el capricon 1 De la: garbo031957 7 Mai 2011 00:47
femeia fecioara cu barbatul pesti 8 De la: me_reloaded 5 Octombrie 2010 15:10
Spune aici ce ai visat azi noapte sau anul trecut ! 88 De la: ameno 21 Martie 2011 20:54
Barbatul balanta 30 De la: garbo002674 23 August 2011 12:09
Setari Cookie-uri