De ce oare si femeile sunt asa rele? Din cauza ca nu se exteriorizeaza?

inseamna ca eu is cel mai "ghinionist" ca am dat numai de cele care se exteriorizau........la greu. :)) xenoooooo...........lasa-neeeeee ca ne-ai "cotonogit" si credeam ca io am probleme cu mansarda.
icezero69
Postat pe 1 Februarie 2011 16:36
Totusico, ai dreptate . Stiu si eu pe cineva cu problema asta.
Nu-i invidiez deloc pe apropiati.
bluelight
Postat pe 1 Februarie 2011 17:59
femeile nu sunt unite asa cum sunt barbatii...barbatii sunt mai uniti ca femeile si tin unii cu altii isi apara interesele...Dar pe cand femeile,,se invidiaza unele pe altele si nu se sustin...De asta au ramas asa proaste si nu au evoluat deloc...Asa ca am ajuns la concluzia ca femeile sunt mai rele ca barbatii,,,asa ca nu mai pun nici o vorba pt ele....Sa isi castige respectul...Asa ca barbatilor faceti ce vreti cu femeile,,,numai pe mine sa nu ma deranjati...



si barbatii se invidiaza in unele momente(atunci cand se lauda care a f...t mai multe femei
garbo022043
Postat pe 1 Februarie 2011 22:05
De la: garbo022043, la data 2011-02-01 22:05:25femeile nu sunt unite asa cum sunt barbatii...barbatii sunt mai uniti ca femeile si tin unii cu altii isi apara interesele...Dar pe cand femeile,,se invidiaza unele pe altele si nu se sustin...De asta au ramas asa proaste si nu au evoluat deloc...Asa ca am ajuns la concluzia ca femeile sunt mai rele ca barbatii,,,asa ca nu mai pun nici o vorba pt ele....Sa isi castige respectul...Asa ca barbatilor faceti ce vreti cu femeile,,,numai pe mine sa nu ma deranjati...



si barbatii se invidiaza in unele momente(atunci cand se lauda care a f...t mai multe femei
asta da exemplu de la o fumeie civilizata si evoluata.
floare_cu_colti
Postat pe 1 Februarie 2011 22:09
eu am 5 prietene pe care le ajut,cert ,ceofolesc ...cand isi fac singure rau cu deciziile care nu le avantajeaza si dupa se plang.........dar asta numa in grupul nostru ......pe ceilalti ii sfasii daca le face rau
floare_cu_colti
Postat pe 1 Februarie 2011 22:11
eu cred ca pe tine te-a suparat o femeie sau mai multe, dar asta nu inseamna ca trebuie sa le bagi pe toate in aceeasi oala.
nu sunt toate femeile la fel si nici toti barbati.
in concluzie nu sunt totii cum am vrea fiecare.
garbo022043
Postat pe 1 Februarie 2011 22:18
De la: garbo022043, la data 2011-02-01 22:18:53eu cred ca pe tine te-a suparat o femeie sau mai multe, dar asta nu inseamna ca trebuie sa le bagi pe toate in aceeasi oala.
nu sunt toate femeile la fel si nici toti barbati.
in concluzie nu sunt totii cum am vrea fiecare.
pai daca oamenii sunt rai este pt ca asa vor ei sa fie...Si eu as putea sa fiu rea daca as vrea...Dar nu vreau sa fiu rea...Si eu as putea sa ma razbun pe oamenii rai....Dar nu vreau prefer sa imi vad de treaba mea....prefer sa spun ceea ce nu imi convine,,,,dar nu ma razbun sa fiu la fel de rea ca ceilalti....Stiu ca razbunarea este dulce,,,,
dar sa te cobori la nivelul lor.....nu este bine sa te razbuni...sa minti,chiar daca esti mintit...Nu este bine sa sa profiti de ceilalti daca ceilalti incearca sa profite de tine....Este greu sa nu te razbuni....Doar cu ajutorul lui Dumnezeu poti,,pt ca noi oamenii suntem rai si avem in instinct sa facem rau la cei care ne fac rau,,,adica sa mintim daca esti mintit,,,sa profiti de cineva care incearca sa profita de tine.....poti ignora sa te razbuni si pt asta poti deveni altfel.....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Februarie 2011 23:34
De la: garbo022043, la data 2011-02-01 22:05:25femeile nu sunt unite asa cum sunt barbatii...barbatii sunt mai uniti ca femeile si tin unii cu altii isi apara interesele...Dar pe cand femeile,,se invidiaza unele pe altele si nu se sustin...De asta au ramas asa proaste si nu au evoluat deloc...Asa ca am ajuns la concluzia ca femeile sunt mai rele ca barbatii,,,asa ca nu mai pun nici o vorba pt ele....Sa isi castige respectul...Asa ca barbatilor faceti ce vreti cu femeile,,,numai pe mine sa nu ma deranjati...



si barbatii se invidiaza in unele momente(atunci cand se lauda care a f...t mai multe femei


"Asa ca barbatilor faceti ce vreti cu femeile numai pe mine sa nu ma deranjati"

pai tu nu esti tot femeie?
tymbark
Postat pe 2 Februarie 2011 14:40
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-31 23:05:43Nu pot intelege de ce sunt oamenii astia doar niste gunoiae....Sunt rai si nerecunoscatori....Toti asteapta unii de la altii,dar nimeni nu face nimic...Sunt rai,,,tu le faci bine,ei iti fac rau...Te judeca....ca eu trebuie sa fiu asa si pe dincolo....Societatea asta este de rahat....Imi vine sa plang de ciuda...inainte nu puteam intelege de ce nu puteam sa ma atasez de nimeni sufleteste,,,acum inteleg de ce nu m-am putut atasa sufleteste de nimeni..Pt ca oamenii sunt plini de rahat pe dinauntru din ala care pute...nu ii pot intelege cum pot fii oamenii atat de inumani si nerecunoscatori...Pt ca eu nu am fost niciodata asa.......


lupty....am impresia ca nu constientizezi ca atunci cand intarati un caine, te musca! asa ca....mai gandeste un pic...daca mai poti

apropo's....ai vazut tu rahat care nu pute?
tymbark
Postat pe 2 Februarie 2011 14:45
A vazut, stai linistit! Ori de cate ori se uita in oglinda...
Thor_again
Postat pe 2 Februarie 2011 15:31
Nuuuu....ea-i o doamna si-o cucoana,ea cand face (....),iti infioara narile cu Chanel no 5.
tatoo
Postat pe 2 Februarie 2011 20:07
De la: tymbark, la data 2011-02-02 14:45:42
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-31 23:05:43Nu pot intelege de ce sunt oamenii astia doar niste gunoiae....Sunt rai si nerecunoscatori....Toti asteapta unii de la altii,dar nimeni nu face nimic...Sunt rai,,,tu le faci bine,ei iti fac rau...Te judeca....ca eu trebuie sa fiu asa si pe dincolo....Societatea asta este de rahat....Imi vine sa plang de ciuda...inainte nu puteam intelege de ce nu puteam sa ma atasez de nimeni sufleteste,,,acum inteleg de ce nu m-am putut atasa sufleteste de nimeni..Pt ca oamenii sunt plini de rahat pe dinauntru din ala care pute...nu ii pot intelege cum pot fii oamenii atat de inumani si nerecunoscatori...Pt ca eu nu am fost niciodata asa.......


lupty....am impresia ca nu constientizezi ca atunci cand intarati un caine, te musca! asa ca....mai gandeste un pic...daca mai poti

apropo's....ai vazut tu rahat care nu pute?
Pai eu vad ca tu compari oamenii cu cainii....Din cate stiu eu,,oamenii ar trebui sa aiba mai multa minte decat cainii...Apoi nu am intarat nici un om cu cap de caine...Eu doar ma apar de caini....si imi vad de treburile mele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Februarie 2011 23:56
poti chema hingherii
floare_cu_colti
Postat pe 3 Februarie 2011 00:00
chiar si pompierii, numa mascatii sa nu-i chemi
casperphantom
Postat pe 3 Februarie 2011 00:05
De la: casperphantom, la data 2011-02-03 00:05:06chiar si pompierii, numa mascatii sa nu-i chemi
astia din urma ....gresesc adresele .......si nu se stieee
floare_cu_colti
Postat pe 3 Februarie 2011 00:08
De la: floare_cu_colti, la data 2011-02-03 00:08:32
De la: casperphantom, la data 2011-02-03 00:05:06chiar si pompierii, numa mascatii sa nu-i chemi
astia din urma ....gresesc adresele .......si nu se stieee


si mai si bat la nimereala, treaba lor e sa stinga conflictul si il sting de tot, tot ce misca o ia in bot
casperphantom
Postat pe 3 Februarie 2011 00:12
si vecinul, si catelul......
cricat
Postat pe 3 Februarie 2011 00:14
oare si lupty?
floare_cu_colti
Postat pe 3 Februarie 2011 00:20
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-02-02 23:56:12
De la: tymbark, la data 2011-02-02 14:45:42
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-31 23:05:43Nu pot intelege de ce sunt oamenii astia doar niste gunoiae....Sunt rai si nerecunoscatori....Toti asteapta unii de la altii,dar nimeni nu face nimic...Sunt rai,,,tu le faci bine,ei iti fac rau...Te judeca....ca eu trebuie sa fiu asa si pe dincolo....Societatea asta este de rahat....Imi vine sa plang de ciuda...inainte nu puteam intelege de ce nu puteam sa ma atasez de nimeni sufleteste,,,acum inteleg de ce nu m-am putut atasa sufleteste de nimeni..Pt ca oamenii sunt plini de rahat pe dinauntru din ala care pute...nu ii pot intelege cum pot fii oamenii atat de inumani si nerecunoscatori...Pt ca eu nu am fost niciodata asa.......


lupty....am impresia ca nu constientizezi ca atunci cand intarati un caine, te musca! asa ca....mai gandeste un pic...daca mai poti

apropo's....ai vazut tu rahat care nu pute?
Pai eu vad ca tu compari oamenii cu cainii....Din cate stiu eu,,oamenii ar trebui sa aiba mai multa minte decat cainii...Apoi nu am intarat nici un om cu cap de caine...Eu doar ma apar de caini....si imi vad de treburile mele


compar oamenii cu cainii.....mda....este clar....asta ai inteles tu! a avut dreptate thor cand a afirmat ca vezi in oglinda.......la ce minte ai, nu-i de mirare
tymbark
Postat pe 3 Februarie 2011 13:03
pai daca oamenii sunt rai este pt ca asa vor ei sa fie...Si eu as putea sa fiu rea daca as vrea...Dar nu vreau sa fiu rea...Si eu as putea sa ma razbun pe oamenii rai....Dar nu vreau prefer sa imi vad de treaba mea....prefer sa spun ceea ce nu imi convine,,,,dar nu ma razbun sa fiu la fel de rea ca ceilalti....Stiu ca razbunarea este dulce,,,,
dar sa te cobori la nivelul lor.....nu este bine sa te razbuni...sa minti,chiar daca esti mintit...Nu este bine sa sa profiti de ceilalti daca ceilalti incearca sa profite de tine....Este greu sa nu te razbuni....Doar cu ajutorul lui Dumnezeu poti,,pt ca noi oamenii suntem rai si avem in instinct sa facem rau la cei care ne fac rau,,,adica sa mintim daca esti mintit,,,sa profiti de cineva care incearca sa profita de tine.....poti ignora sa te razbuni si pt asta poti deveni altfel.....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Februarie 2011 22:51
Eu daca stau bine si ma gandesc de ce oamenii au ura chiar si pe oamenii cumsecade,,care ei ii vad doar slabi...Sau poate ei ii vad asa...Pt ca cum oamenii sunt rai si isi fac rau unii ;la altiii,,oamenii nu au incredere unii in altii,pt ca lipseste cu desavarsire principiile si comunicarea....Si poate de asta chiar oamenii cand intalnesc un om cumsecade,,,pe care ei il vad slab pt ca sunt neghiobi la minte....Si poate de asta ii fac rau chiar si la oamenii buni,,pt ca si cum ar vrea sa se razbune pe lume,,pe care ii vad pe toti la fel,,nu stiu sa diferentieze ce este bine si ce este rau....Sunt plini de ura si cu dorinta de razbunare si de a face rau...Pt ca au ura pe oameni,,,pt ca le fac rau...Eu cred ca de asta reactioneaza ei asa,,,din subconstientul lor....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Februarie 2011 14:41
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-02-04 14:41:39Eu daca stau bine si ma gandesc [...]


Si cand anume se intampla asa ceva?
Thor_again
Postat pe 4 Februarie 2011 14:52
022043 ,te simti cumva cu musca pe caciula ?de ce faci toare femeile proaste?nu intelec,dupa aia ai scris ca nu le bagii pe toate in aceeasi oala -hotarastete de care parteesti sa stim cit de mare sa fie oala
ghelene_06
Postat pe 4 Februarie 2011 19:44
Intodeauna am dorit o iubire neconditionata....Asa cum ma iubeste Dumnezeu chiar daca sunt o imperfecta si gresesc mereu..Dumnezeu tot mai iubeste si ma ajuta...Nu stiu daca un barbat imi va putea oferi aceasi iubire pe care mi-o ofera Dumnezeu neconditionat....Lui Dumnezeu ii deschid inima pt ca ma iubeste sincer si neconditionat...Oare voi gasi vreun barbat care sa ma iubeasca neconditionat si curat si sa ma accepte asa cum sunt eu....Tot un barbat pocait,,,dar barbatii nu vor sa isi dedice viata lui Dumnezeu pt ca sunt egoisti de asta nu sunt curati la suflet,pt ca se incred mai mult in ei...Vor doar sa primeasca....Dar la ei nu se uita cat de murdari suflesteste sunt....barbati curati la suflet este greu sa gasesti....Asa ca mai bine ma lipsesc de barbat....Nu imi iau eu tot porcul pt un carnat care nu poate sa imi ofere mie ceea ce am eu nevoie si ceea ce ofer...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Februarie 2011 22:34
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-02-04 22:34:24Intodeauna am dorit o iubire neconditionata....Asa cum ma iubeste Dumnezeu chiar daca sunt o imperfecta si gresesc mereu..Dumnezeu tot mai iubeste si ma ajuta...Nu stiu daca un barbat imi va putea oferi aceasi iubire pe care mi-o ofera Dumnezeu neconditionat....Lui Dumnezeu ii deschid inima pt ca ma iubeste sincer si neconditionat...Oare voi gasi vreun barbat care sa ma iubeasca neconditionat si curat si sa ma accepte asa cum sunt eu....Tot un barbat pocait,,,dar barbatii nu vor sa isi dedice viata lui Dumnezeu pt ca sunt egoisti de asta nu sunt curati la suflet,pt ca se incred mai mult in ei...Vor doar sa primeasca....Dar la ei nu se uita cat de murdari suflesteste sunt....barbati curati la suflet este greu sa gasesti....Asa ca mai bine ma lipsesc de barbat....Nu imi iau eu tot porcul pt un carnat care nu poate sa imi ofere mie ceea ce am eu nevoie si ceea ce ofer...


eu, in locul tau i as baga vreo cateva zile in clor.......sigur ca asa se curata.....
tzontzonica
Postat pe 5 Februarie 2011 18:57
auzi, irino, spui ca iti doresti o iubire neconditionata, adica sa te iubeasca un barbat mai presus de orice, indiferent de ce fel de om esti, cu angoasele tale, cu dispretul tau asupra lumii intregi, cu monologurile tale interminabile, rostite cu voce tare, cu iubirea ta de Dumnezeu si numai de Dumnezeu etc! bun, dar de ce nu pui si invers problema? adica, de ce sa nu iubesti tu neconditionat, orice ar fi, dincolo de trasaturile lui de caracter, de faptul ca e `porc`, de imoralitatea lui, de viclenia cu care amageste femeile `cu suflet bun` ca tine, un barbat! bun, rau, dar sa-l iubesti?! asta de ce nu se pune?
esme
Postat pe 5 Februarie 2011 19:11
io crez ca-s doar rele de musca, he, he....
Freya_
Postat pe 5 Februarie 2011 19:45
adevaru este ca o femeie este rea pt ca barbati vor totul numai pt ei si sa nu aiba nici o responsabilitate fata de familie ei vor sa aduca bani acasa si sa primeasca totul pe tava dar ei au pretentia ca femeia sa faca tot si atunci normal ca o femeie devine rea si nu mai suporta tot sa fie pe spinarea ei
pistazaurus
Postat pe 9 Februarie 2011 17:47
Bun gasit!
Adevarul este ca femeile sunt mai rele. De ce sotul x nu vine acasa? Fiindca o alta femeie a pus ochii pe el, si el, barbat, gandeste cum nu trebuie si cade in plasa o data...pe urma greu mai scapa...daca mai scapa.
FERICIREA ta nu se poate construi pe lacrimile ei (sau ale copilului/copiilor)!
Priviti in jur! cati copii crescuti de un singur parinte!
Oameni buni...am uitat ce inseamna a fi OM! Ar fi bine sa ne amintim...asa cum dupa cele 9 luni in burtica la mamica, fiecare a venit in aceasta lume, dupa un numar de ani...toti vom merge in CEALALTA LUME...sa ne pregatim, fiindca acolo totul este LUMINA, SFINTENIE...SI DACA NU AM TRAIT AICI IN LUMINA...acolo vom fi nefericiti si vom cauta ceea ce ne-a placut aici!

Just think twice whenever you want to say a bad word...try to see THE LIGHT, to live in the LIGHT!
A good night to you all!
human
Postat pe 9 Februarie 2011 19:45
Xena ... lax ...... este o draguta , dar voi nu recunoasteti ....Eu cand vreau sa ma binedispun intru in ......t r o p i c e l e .ei .....si ma distrez copios de logoreea ei. Pe ici colo mai spune si cate un adevar. Dar ,il spune ...nu oricum....ci cu o deosebita pasiune BINE FACI XENA ! Si barbatii rai si femeile rele si proaste trebuie facuti si facute p r a f ., trebuie pusi la punct.... Nu te lasa...Sa ai o zi buna !
garbo058987
Postat pe 14 Februarie 2011 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
asteptari intr-o relatie 272 De la: fengari 24 Iunie 2011 23:05
eu capricorn, el rac! 2 De la: AGAPI_MOU 22 August 2009 12:32
Rugaciunea si ispitele 2 De la: Jojolin 22 August 2010 01:18
Despre cele de trebuinta pentru bunii crestini 21 De la: barboneli 2 Martie 2011 16:53
CE CAUTAM/CAUTATI IN VIRTUAL ??? 63 De la: Rotty 23 Iulie 2012 20:56
Setari Cookie-uri