De ce oare si femeile sunt asa rele? Din cauza ca nu se exteriorizeaza?

De la: mara_alexandru, la data 2011-01-28 14:32:33cine e dispusa sa ma lamureasca ????

pe toate forumurile e scandal....fiecare se cearta cu fiecare...toata lumea scoate coltii!...ma rog,cu unele exceptii......de ce va certati?..simplu fapt ca aveti opinii diferite ?

cred ca se poate discuta pe orice tema, cu calm...de ce trebuie sa traznesti pe cineva pentru ca are o alta parere ??????

asta e o dovada ca intradevar,femeile sunt rele!..si nu din cauza barbatilor,nu din cauza ca nu se exteriorizeaza.....dupa cum vad eu aici,se exteriorizeaza al dracului.....si daca n-ar fi o lume virtuala,probabil ca unele s-ar si parui!!!!!


ce aveti de impartit????


Aici ai dreptate, nu de exteriorizare ducem lipsa, se pare ca exteriorizarea pe forum sub protectia anonimatului scoate la suprafata ce-i mai urat din multi. Nu exista nici o impartasire de idei, nici moderatie in adresarea catre neciunoscuti,nici limite de bun simt pe care altfel ni le impunem intr-un dialog face to face, ci doar un impuls atavic si o placere abjecta de a da la cap, de a-l diseca verbal pe cel care indrazneste sa aiba o alta parere decat tine.
Poate ca unii nici nu au viata personala in afara de Garbo si se agita pe aici infierand opiniile altora doar pentru a se simti alive.
charmelen
Postat pe 29 Ianuarie 2011 18:05
bai fratele meu zau ca sunteti penibile....
va victimizati si cersiti sa vi se vorbeasca la persoana a II a,cereti respect cand de fapt el se castiga.....si pana la urma de ce va plangeti???care e faza de fapt cu femeile de pe forumul asta??cu ce va deranjeaza prezenta noastra aici???

si mai ales de ce trebuie sa dau explicatii de ce raspund,cui raspund si cum raspund??
atata timp cat nu injur si nu jignesc pe nimeni o fac cand si unde vreau eu fara a trebuii sa dau explicatii cuiva....
pfff,eu nici in viata de zi cu zi nu am dat de penibilul care caracteizeaza pe unele frustrate de aici...
anaROBERT
Postat pe 29 Ianuarie 2011 23:27
De la: garbo168173, la data 2011-01-29 13:37:12
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-25 23:17:17femeile nu sunt unite asa cum sunt barbatii...barbatii sunt mai uniti ca femeile si tin unii cu altii isi apara interesele...Dar pe cand femeile,,se invidiaza unele pe altele si nu se sustin...De asta au ramas asa proaste si nu au evoluat deloc...Asa ca am ajuns la concluzia ca femeile sunt mai rele ca barbatii,,,asa ca nu mai pun nici o vorba pt ele....Sa isi castige respectul...Asa ca barbatilor faceti ce vreti cu femeile,,,numai pe mine sa nu ma deranjati...


Cred ca te a suparat foarte tare o EA din moment ce declari asa ceva si vorbesti foarte imatur pentru varsta pe care o declari
Pai scuze si ce inseamna pt tine femeie matura? Femeile rele si invidioase sunt mature....Pt ca daca esti curat la suflet si sincer te vad imatura....Si pe femeile rele le vad mature....Pt ca femeile care in rautate si invidie sau maturizat,,in rest....Ca nici macar copiii nu sunt in stare sa si-i educe...Majoritatea femeilor sunt niste frustate pe viata,,si idi descarca frustrarea si rautatea pe oameni nevinovati...In loc sa ii puna in banca lor pe barbatii rai....dar nu au creier
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Ianuarie 2011 23:54
De la: anaROBERT, la data 2011-01-29 23:27:40bai fratele meu zau ca sunteti penibile....
va victimizati si cersiti sa vi se vorbeasca la persoana a II a,cereti respect cand de fapt el se castiga.....si pana la urma de ce va plangeti???care e faza de fapt cu femeile de pe forumul asta??cu ce va deranjeaza prezenta noastra aici???

si mai ales de ce trebuie sa dau explicatii de ce raspund,cui raspund si cum raspund??
atata timp cat nu injur si nu jignesc pe nimeni o fac cand si unde vreau eu fara a trebuii sa dau explicatii cuiva....
pfff,eu nici in viata de zi cu zi nu am dat de penibilul care caracteizeaza pe unele frustrate de aici...


Tu incepi sa semeni din ce in ce mai mult cu o alta fatza, de data asta cu mai multa agresivitate si vulgaritate.
Nu e vorba de frustare ci de bun simt.
Ai mers cumva la 6 ani la scoala sau nu ai mai ajuns defel?
Poti sa spui ce vrei, sa te exprimi cum vrei dar daca de atatea ori ti se spune ca deranjezi
( strict cu felul in care te exprimi- curat intelectuala) ar trebui cel putin sa iti dea de gandit.
Oricine poate urla si face scandal ( nu vreau sa ma exprim in felul tau spunand asta) mai greu este sa te porti intr-un anume fel cand tu de fapt esti opusul a ceea ce vrei sa demonstrezi, k?
dor72
Postat pe 30 Ianuarie 2011 01:00
ce sa faci si tu.... iti ocupi timpul cum poti ,proasta alegere
mi se spune ca deranjez?cine draga imi spune ca deranjez,tu??hai ca ai fost simpatica ....

cand veti citi de la mine injurii,jigniri adresate userilor atunci sa va permiteti sa imi spuneti ce si cum sa fac,pana atunci ma repet raspund la topice exact cum imi excita mie creierasul....

segundo part:aici nu iti aduna nimeni anii de scoala,ti se citesc doar cei de acasa...
anaROBERT
Postat pe 30 Ianuarie 2011 01:07
Tu ce cersesti????????????????
Limita bunului simt si a respectului reciproc nu are nimic penibil decat pentru persoanele care nu inteleg ce inseamna.
Nu trebuia sa dai explicatii nimanui ( desi dai) , nu trebuia sa raspunzi "nimic" ( oricum asta faci).
Si daca e atat de penibil ceea ce vezi, de ce mai intri pe Garbo?
Si inca ceva.... abia acuma am inteles de ce scrii mereu nearticulat - din cauza tendoanelor,alea care te dor de incordare.
dor72
Postat pe 30 Ianuarie 2011 01:07
De la: dor72, la data 2011-01-30 01:07:53Tu ce cersesti????????????????
Limita bunului simt si a respectului reciproc nu are nimic penibil decat pentru persoanele care nu inteleg ce inseamna.
Nu trebuia sa dai explicatii nimanui ( desi dai) , nu trebuia sa raspunzi "nimic" ( oricum asta faci).
Si daca e atat de penibil ceea ce vezi, de ce mai intri pe Garbo?
Si inca ceva.... abia acuma am inteles de ce scrii mereu nearticulat - din cauza tendoanelor,alea care te dor de incordare.




mai ai,mai poti...
inca iti mai curg mouci??
hai calmeaza-te,iti creste tensiunea..
anaROBERT
Postat pe 30 Ianuarie 2011 01:10
De ce vezi totdeauna negativ lucrurile?
Viata este grea in general,nu o fac grea nici barbatii,nici femeile.
Fiecare e responsabil pentru faptele lui.
Eu cand eram copil am avut viata grea,dar aveam multa iubire in suflet,si din asta imi venea multa fericire.
Iubirea face minuni.
Nici un om nu e rau,avem o parte rea,imperfecta,dar comportamentul bun ii schimba pe oameni.
Incearca sa vezi partea pozitiva din oameni,si ce poti face sa fie mai buni,
criticile sau observatiile la ce ajuta?
daniilia
Postat pe 30 Ianuarie 2011 02:34
da, cine spune ca trebuie sa ma exteriorizez? asta sa fie cauza?....si rautatea este un rau necesar, uneori!
caleidoscop
Postat pe 30 Ianuarie 2011 06:57
De la: anaROBERT, la data 2011-01-30 01:07:41ce sa faci si tu.... iti ocupi timpul cum poti ,proasta alegere
mi se spune ca deranjez?cine draga imi spune ca deranjez,tu??hai ca ai fost simpatica ....

cand veti citi de la mine injurii,jigniri adresate userilor atunci sa va permiteti sa imi spuneti ce si cum sa fac,pana atunci ma repet raspund la topice exact cum imi excita mie creierasul....

segundo part:aici nu iti aduna nimeni anii de scoala,ti se citesc doar cei de acasa...


Ii fi stat pe la spital primii 6 ani, e clar, ca aia de acasa iti lipsesc ( si aia de la scoala dar asta e alta poveste).
Esti singura acasa????????????
Aproape tot ce spui este la limita ( nu trebuie neaparat sa folosesti vocabular de maidanez), mai degraba dincolo de ea.
As fi incantata daca totusi mi-ai da niste raspunsuri pertinente ( vezi ce trebuie sa vezi!) la ceea ce postez si te vizeaza direct.
dor72
Postat pe 30 Ianuarie 2011 16:22
dor72,tu chiar te plictisesti...ha,
mult zgomot pentru nimic...
anaROBERT
Postat pe 31 Ianuarie 2011 00:26
De la: charmelen, la data 2011-01-29 18:05:14
De la: mara_alexandru, la data 2011-01-28 14:32:33cine e dispusa sa ma lamureasca ????

pe toate forumurile e scandal....fiecare se cearta cu fiecare...toata lumea scoate coltii!...ma rog,cu unele exceptii......de ce va certati?..simplu fapt ca aveti opinii diferite ?

cred ca se poate discuta pe orice tema, cu calm...de ce trebuie sa traznesti pe cineva pentru ca are o alta parere ??????

asta e o dovada ca intradevar,femeile sunt rele!..si nu din cauza barbatilor,nu din cauza ca nu se exteriorizeaza.....dupa cum vad eu aici,se exteriorizeaza al dracului.....si daca n-ar fi o lume virtuala,probabil ca unele s-ar si parui!!!!!


ce aveti de impartit????


Aici ai dreptate, nu de exteriorizare ducem lipsa, se pare ca exteriorizarea pe forum sub protectia anonimatului scoate la suprafata ce-i mai urat din multi. Nu exista nici o impartasire de idei, nici moderatie in adresarea catre neciunoscuti,nici limite de bun simt pe care altfel ni le impunem intr-un dialog face to face, ci doar un impuls atavic si o placere abjecta de a da la cap, de a-l diseca verbal pe cel care indrazneste sa aiba o alta parere decat tine.
Poate ca unii nici nu au viata personala in afara de Garbo si se agita pe aici infierand opiniile altora doar pentru a se simti alive.



tocmai aici e nelamurirea mea!.....cele mai agresive,sunt cele care pretind ca au o viata normala(sot, copii,pisici si mai stiu eu ce!),ca-s echilibrate.....dau sfaturi....vorbesc ca la usa cortului

Garbo ,ghidul tau si al familiei tale...mama ce mai ghid......

pardon, e totusi un ghid......mai citesti o injuratura,doua.....constati cat de mult se dispretuiesc femeile intre ele.....nimeni nu se gandeste sa povesteasca despre cartea citita recent,despre o piesa de teatru,despre un concert.......despre preocupari...despre lucruri frumoase in general.....eu , chiar speram sa gasesc aici,ceva interesant....

mara_alexandru
Postat pe 31 Ianuarie 2011 10:58
tocmai spunea cineva mai sus de certuri......continuati ce mai stati

subscriu charmelen
tymbark
Postat pe 31 Ianuarie 2011 12:00
mult zgomot pentru nimic.......
anaROBERT
Postat pe 31 Ianuarie 2011 12:11
De la: tymbark, la data 2011-01-31 12:00:43tocmai spunea cineva mai sus de certuri......continuati ce mai stati

subscriu charmelen



da....eu vorbeam despre certuri......si lamurire,ioc!
mara_alexandru
Postat pe 31 Ianuarie 2011 12:16
De la: mara_alexandru, la data 2011-01-31 12:16:37
De la: tymbark, la data 2011-01-31 12:00:43tocmai spunea cineva mai sus de certuri......continuati ce mai stati

subscriu charmelen



da....eu vorbeam despre certuri......si lamurire,ioc!



subscriu si eu

oare la ce ???


la ce-o fi
casperphantom
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:02
De la: casperphantom, la data 2011-01-31 13:02:13
De la: mara_alexandru, la data 2011-01-31 12:16:37
De la: tymbark, la data 2011-01-31 12:00:43tocmai spunea cineva mai sus de certuri......continuati ce mai stati

subscriu charmelen



da....eu vorbeam despre certuri......si lamurire,ioc!



subscriu si eu

oare la ce ???


la ce-o fi



asta chiar mi-a placut!
mara_alexandru
Postat pe 31 Ianuarie 2011 15:13
De la: casperphantom, la data 2011-01-31 13:02:13
De la: mara_alexandru, la data 2011-01-31 12:16:37
De la: tymbark, la data 2011-01-31 12:00:43tocmai spunea cineva mai sus de certuri......continuati ce mai stati

subscriu charmelen



da....eu vorbeam despre certuri......si lamurire,ioc!



subscriu si eu

oare la ce ???


la ce-o fi


daca te uitai mai sus, ai fi vazut postarea lui charmelen
tymbark
Postat pe 31 Ianuarie 2011 16:03
De la: tymbark, la data 2011-01-31 16:03:17
De la: casperphantom, la data 2011-01-31 13:02:13
De la: mara_alexandru, la data 2011-01-31 12:16:37
De la: tymbark, la data 2011-01-31 12:00:43tocmai spunea cineva mai sus de certuri......continuati ce mai stati

subscriu charmelen



da....eu vorbeam despre certuri......si lamurire,ioc!



subscriu si eu

oare la ce ???


la ce-o fi


daca te uitai mai sus, ai fi vazut postarea lui charmelen




am citit cu atentie raspusul pe care mi l-a dat Charmelen.....si stie bine ce spune.....dar nu inteleg cum de stau asa multi "atarnati" de net doar ca sa arate cat pot fi de veninosi...am vazut postari incredibil de rele si total nemotivate.....
mara_alexandru
Postat pe 31 Ianuarie 2011 17:13
Pai eu nu vad negativ lucrurile...Ci doar m-am saturat de gunoiele astea cu chip omenesc....Ei nu isi vad de treaba lor...Ca eu trebuie sa fac ce fac ei..Pai ce ei fac ce fac eu...Din moment ce eu sunt corecta cu ei,,atunci si ei sa fie cu mine...Sa nu ma vorbeasca pe la spate,,si sa nu ma mai deranjeze....Ca oamenii vor sa te faca sa devii ca ei...Daca nu te marginalizeaza,,,ori te necajesc..de parca eu as fii obligata sa devin ca ei,,daca eu doresc sa fiu alfel,in fond si eu am libertatea de alege...Faptul ca imi place sa vorbesc despre relatia mea cu Dumnezeu,,asta nu le da dreptul sa ma necajeasca..In fond eu am dreptul sa vorbesc despre ceea ce mie imi face placere...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Ianuarie 2011 17:32
Ca sa vezi cat de rale sunt femeile...Daca ele accepta sa fie inselate si mintite de barbati si de oameni in general....te invata si vor sa te domine ca sa faci si tu la fel....Sa accepti si tu sa fii mintita si condusa de alti oameni,,daca ele sunt slabe.......Daca ele sunt fraiere,treaba lor....Dar vor si tu sa fii la fel....sunt negative,,distructive......Si apoi mai vor sa fie respectatate....Pai daca isi vad de treaba lor si nu mai poarta grija mea si ma lasa sa gandesc asa cum vreau si si sa fac ceea ce vreau eu..Pt ca in fond este viata mea si am dreptul sa fiu asa cum doressc si sa gandesc asa cum am eu chef si sa imi spun parerea.....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Ianuarie 2011 18:04
Asa cum eu imi vad de treaba mea...Si nu ma intereseaza ce fac altii...si nu ma razbun pe ei,,chiar daca ar merita.....Asa si altii sa ma lase in pace,,,sa imi vorbeasca frumos...Nu ca sa imi spuna sa fac ceea ce fac ei..Pai ce altii fac ceea ce fac eu...Ce ma intereseaza ce fac altii,pe mine ma intereseaza ce fac eu...Nu imi plac oamenii care isi baga nasul in treburile mele....pt ca nici pe mine nu ma intereseaza treburile altora....Eu vreau sa primesc ceea ce ofer si ca oamenii sa nu faca lucruri care sa ma afecteze....sa fiu mintita,,sa fiu ironizata,sa nu sa se profite de mine,sa nu fiu considerata o fraiera pt faptul ca imi place sa fiu crestina si sa fiu umana....In rest daca oamenii nu fac lucruri care sa ma afecteze pe mine..Treaba lor..Sa gandeasca ce vor,,sa faca ceea ce vor....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Ianuarie 2011 18:10
iriono, gata cu CV-ul ca dau in delirum tremens. de doi ani, tot asta spui ca am invatat "stihurile " tale mai bine decat stiu tatal nostru. stim, cunoastem, am bagat la cap:

-esti cea mai corecta dintre pamantencele de pe pamantul terra
- nu lasi pe nimeni sa profite de tine, ca esti intelegenta.
- barbatii sunt intelegenti si profitori, femeile-s toante si rele ,inafara de vreo 2-3 , in frunte cu tine. tu esti sef de tulumba la desteptaciune
-l-ai bate pe taica-tau ca a profitat de tine, pe frate-tau ca e lenes, pe maica-ta ca nu avea mandrie si e negativa. a ramas numai bunica-ta fara a atentat la picioare rupte si oase zdrobite.ea te-a educat si pentru asta o iubesti. stim si asta. ne-ai spus
-vrei sa traiesti singura pe pamant, pentru ca toti sunt niste rai si niste fameni.
-esti credincioasa din varful capului pana-n talpa. ai cu popii un razboi, dar asta e asa, un mizilic. sunt mincinosi si nu au schimbat apa la flori in altar. ne-ai informat
-esti de factura "umana" dar neinteleasa si neluata in seama.
-nu vrei sa fii vorbita pe la spate. iti place numai prin fata
-esti studenta si colegii sunt rai. ne-ai spus
- ingrijesti o baba ,care e si ea rea;ca toata lumea ,dealtfel. ne-ai zis si asta.

gata.ne-ai lamurit! mai schimba si tu placa, ca nu suntem oligofreni si tinem minte ce ne-ai spus
si_totusi
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:39
Cred ca ai uitat ceva ...
Ah, ba nu! O bagasi si p-aia cu profitorii
Thor_again
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:57
tocmai asa lucru important sa uit thoru? e porunca a 2 a de la irinuca cetire. aminnnn!
si_totusi
Postat pe 31 Ianuarie 2011 21:21
totusico, esti mare !!!

ai avut ceva rabdare sa cetesti din irinuca . anyway, respecte .
si trebuie sa recunosc ca stai extrem de bine cu nervii
bluelight
Postat pe 31 Ianuarie 2011 21:47
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-31 18:04:21 Ca sa vezi cat de rale sunt femeile...Daca ele accepta sa fie inselate si mintite de barbati si de oameni in general....te invata si vor sa te domine ca sa faci si tu la fel....Sa accepti si tu sa fii mintita si condusa de alti oameni,,daca ele sunt slabe.......Daca ele sunt fraiere,treaba lor....Dar vor si tu sa fii la fel....sunt negative,,distructive......Si apoi mai vor sa fie respectatate....Pai daca isi vad de treaba lor si nu mai poarta grija mea si ma lasa sa gandesc asa cum vreau si si sa fac ceea ce vreau eu..Pt ca in fond este viata mea si am dreptul sa fiu asa cum doressc si sa gandesc asa cum am eu chef si sa imi spun parerea.....

nu pot sa cred cite iti debiteaza mintea mi-am pierdut timpu citind citatele tale gretoase ce experienta ai tu?sa-i bagi pe toti in aceeasi oala?ai avut vreodata prieteni ,amici? .......
166116maryeta
Postat pe 31 Ianuarie 2011 22:41
Nu pot intelege de ce sunt oamenii astia doar niste gunoiae....Sunt rai si nerecunoscatori....Toti asteapta unii de la altii,dar nimeni nu face nimic...Sunt rai,,,tu le faci bine,ei iti fac rau...Te judeca....ca eu trebuie sa fiu asa si pe dincolo....Societatea asta este de rahat....Imi vine sa plang de ciuda...inainte nu puteam intelege de ce nu puteam sa ma atasez de nimeni sufleteste,,,acum inteleg de ce nu m-am putut atasa sufleteste de nimeni..Pt ca oamenii sunt plini de rahat pe dinauntru din ala care pute...nu ii pot intelege cum pot fii oamenii atat de inumani si nerecunoscatori...Pt ca eu nu am fost niciodata asa.......
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Ianuarie 2011 23:05
lupty,pai nu fu vorba ca te cari....:)))
ca tu esti prea desteapta pentru a discuta cu niste ''stersi'' ca noi....
iote ca nu te lasa inimioara sa te cari,....
anaROBERT
Postat pe 1 Februarie 2011 00:30
bluici, fereasca dumnezeu pe toata lumea de a trai cu un nebun de genul acesta. iti face nervii ca la nufarul. acu, ce sa zic? stiam ca schizofrenia are demnitatea ei. nu se leaga chiar asa, de toti "solitarii". iote ca in cazul de fata, s-a intamplat.
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2011 10:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce 80% din femei din mediul urban isi doresc barbati cu masina???????????????????????????????? 5 De la: ameno 18 Octombrie 2010 10:34
De la lume adunate si cu drag la Garbo date... 69 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 23:07
vreau un sfat....va rog! 10 De la: yanyacharberet 18 Noiembrie 2009 10:58
mesajul lui Dan Puric catre poporul roman...Dan Puric - ca de obicei de exceptie!!! 154 De la: adeline 18 Septembrie 2012 15:54
eu berbec , el vervec 13 De la: anakin 10 Septembrie 2010 10:12
Setari Cookie-uri