Ce as putea sa fac,sa ma iubeasca numai pe mine?

De la: esme, la data 2011-02-12 00:29:15carevasazica, fascinatia destinului nepervertit prin interventii pseudomodelatoare! ...hm!


esme...dupa ce mi-a tradus baltazar desi nu era nevoie...dar el nu a priceput asta...te rog sa -mi traduci si ce vrei sa spui tu c-o sa ma ia somnul inainte de a a se ivi zorile...pls...
O_K
Postat pe 12 Februarie 2011 00:35
ori ...un fel de `viata e vis si visul e viata`.
esme
Postat pe 12 Februarie 2011 00:35
o_k, n-am s-o fac! sa zicem, din vanitate! hahaha! decodifica tu! ori incearca alte metode!
esme
Postat pe 12 Februarie 2011 00:40
De la: esme, la data 2011-02-12 00:35:50ori ...un fel de `viata e vis si visul e viata`.


Am priceput ca raspunsul era pt baltazar dar ce spui tu e utopie...cati isi petrec viata ca pe un vis?!?
sau... cati isi vad visul cu ochii?!?
Tu...de care parte te inscrii???
O_K
Postat pe 12 Februarie 2011 00:43
De la: esme, la data 2011-02-12 00:40:55o_k, n-am s-o fac! sa zicem, din vanitate! hahaha! decodifica tu! ori incearca alte metode!


As putea incerca si alte metode...dar e cam tarziu sa te sun...o sa-mi rezerv placerea pentru maine...ha..ha..ha...
O_K
Postat pe 12 Februarie 2011 00:45
nu era o utopie, ci o metafora! atat si nimic mai mult!
esme
Postat pe 12 Februarie 2011 00:46
Ceata e de vina...
Gaius_Baltar
Postat pe 12 Februarie 2011 00:49
De la: esme, la data 2011-02-12 00:46:05nu era o utopie, ci o metafora! atat si nimic mai mult!


Eram sigur ca gasesti tu o cale sa te scoti...
"Ezista "vreo femeie sa nu profite de slabiciunile barbatului?!?
O_K
Postat pe 12 Februarie 2011 00:53
De la: Gaius_Baltar, la data 2011-02-12 00:49:10Ceata e de vina...


Poate e ceata la tine,acoloo...incearca si mai sterge-ti ochelarii...s-ar putea sa ai surprize placute...
O_K
Postat pe 12 Februarie 2011 00:55
De la: O_K, la data 2011-02-12 00:55:49
De la: Gaius_Baltar, la data 2011-02-12 00:49:10Ceata e de vina...


Poate e ceata la tine,acoloo...incearca si mai sterge-ti ochelarii...s-ar putea sa ai surprize placute...


am mai avut ,,surprize placute'' intr-un,, trecut ...varatec...''
Gaius_Baltar
Postat pe 12 Februarie 2011 01:00
De la: Gaius_Baltar, la data 2011-02-12 01:00:01
De la: O_K, la data 2011-02-12 00:55:49
De la: Gaius_Baltar, la data 2011-02-12 00:49:10Ceata e de vina...


Poate e ceata la tine,acoloo...incearca si mai sterge-ti ochelarii...s-ar putea sa ai surprize placute...


am mai avut ,,surprize placute'' intr-un,, trecut ...varatec...''


Gaius...n-am nimic cu tine... pari a fi un tip coborat din "Scoala Ardeleana..." educat si cu bun simt...
Toti avem un trecut, mai mult sau mai putin varatec...pe unii ii apasa...pe unii , nu...chestie de principiu,educatie...si mai stiu si eu ce...
Ne mai cititm...
O_K
Postat pe 12 Februarie 2011 01:07
Multumesc !
,,Ne mai citim ! "
Sa ai o noapte linistita !
Gaius_Baltar
Postat pe 12 Februarie 2011 01:13
eu cred ca poti sa te ındragosteti la orce vırsta aa i este nu poti sa te fereti.chear daca nu vrei .dar asta nu cred ca poti sa faci sa te iubeasca numai pe tine .nai tiut sa alegi persoana potrivita i doar te sfatuesc sal lai pe seama lui dumnezeu .ca daca tea iubit ıntradevar dupa ce te pierde o sai dea seama i o sa i se ıntoarca roata:)tot timpul aa se ıntımpla .numai daca tea ıubit ıntradevar sau ai fost pentru el doar o aventura .dar cauta i la tine greeli poate ceva ai greit fata de el .i spunei ın fata ca tii de cealalta relatie al lui .cred ca aa te mai relacsezi putin .i traieteti viata ın continuarie nu ai de pierdut nimic roagate la dumnezeu sati ia rautatrea de razbunare .nu e buna solutie .deacum ıncolo sa tii pe cine sa alegi .ca partener de viata .
stely
Postat pe 12 Februarie 2011 12:50
Draga mea,
Unii barbati nu se pot simti bine, siguri si impliniti decit in relatii multiple. Este un adevar psihologic. Depinde de felulbin care au fost educati, ce exemple au avut in tinerete, unele disfunctii hormonale,etc. Greau de spus, cert este ca daca ai de- a face cu asa ceva, trebuie sa I'll tii in priza.. Adica da-i de gindit, fii mai inaccesibila, mai misterioasa, creaza-i probleme si in general ocuoa-i mental timpul.. Ai sa vezi daca este ceva care se inscrie in ce ti-am spus mai sus, sau e numai rea intentie si intr-adevar isi bate joc de toata lumea..
Iti urez rabdare, succes si stapinire de sine!
Iarda
Postat pe 12 Februarie 2011 14:07
De la: Iarda, la data 2011-02-12 14:07:23Draga mea,
Unii barbati nu se pot simti bine, siguri si impliniti decit in relatii multiple. Este un adevar psihologic. Depinde de felulbin care au fost educati, ce exemple au avut in tinerete, unele disfunctii hormonale,etc. Greau de spus, cert este ca daca ai de- a face cu asa ceva, trebuie sa I'll tii in priza.. Adica da-i de gindit, fii mai inaccesibila, mai misterioasa, creaza-i probleme si in general ocuoa-i mental timpul.. Ai sa vezi daca este ceva care se inscrie in ce ti-am spus mai sus, sau e numai rea intentie si intr-adevar isi bate joc de toata lumea..
Iti urez rabdare, succes si stapinire de sine!


asa este . te poti indragosti la orice varsta !
da' la 50, 60 de cotolani e cam nashpa . de-acolo si vine sintagma; TUSEA CU JUNGHIU !?
adi27
Postat pe 12 Februarie 2011 15:19
De la: Iarda, la data 2011-02-12 14:07:23Draga mea,
Unii barbati nu se pot simti bine, siguri si impliniti decit in relatii multiple. Este un adevar psihologic. Depinde de felulbin care au fost educati, ce exemple au avut in tinerete, unele disfunctii hormonale,etc. Greau de spus, cert este ca daca ai de- a face cu asa ceva, trebuie sa I'll tii in priza.. Adica da-i de gindit, fii mai inaccesibila, mai misterioasa, creaza-i probleme si in general ocuoa-i mental timpul.. Ai sa vezi daca este ceva care se inscrie in ce ti-am spus mai sus, sau e numai rea intentie si intr-adevar isi bate joc de toata lumea..
Iti urez rabdare, succes si stapinire de sine!



DRAGA MEA!
AI PERFECTE DREPTATE: ASTA FAC DE FAPT TOT TIMPUL SI ASTA AM FACUT INTOTDEAUNA: AM VORBIT CU ACEASTA PERSOANA MULT INAINTE SA AVEM O RELATIE ; MA CUNOASTE DESTUL DE BINE SI STIE CE FEL DE PERSOANA SUNT; SI MAI STIE SI FAPTUL CA SUNT O FEMEIE CU PICIOARELE PE PAMANT SI NU IMI PASA DE CE SPUNE LUMEA SAU CE SE INTIMPLA IN JURUL MEU; SUNT REALA , TOT TIMPUL VESELA,MA DISTREZ ,SUNT OCUPATA CU TOT FELUL DE CHESTII DE BINEFACERI PTR:OAMENI NEVOIASI ETC: SI NU IMI PLACE SA TRAIESC IN MINCIUNA : CU ATAT MAI MULT NU ACCEPT CA CINEVA (ORICINE AR FI EXCEPTIE FAC DOAR PARINTII MEI) ,SA ISI BATA JOC DE MINE:
AM MULTE DE ZIS DAR CUM AM SCRIS CEI CARE RASPUND , SUNT IN GENERAL IRONICI
MERSI MULT DE SFAT:
sandy_bel
Postat pe 12 Februarie 2011 20:51
Sincer...........nu mi se pare corect ceea ce vrei..adica sa-i faci ceva(farmece,blesteme) sa te iubeasca numai pe tine.Sfatul meu este sa-l faci gelos cat poti, sa-ti gasesti pe altcinve si apoi sa-i dai papucii.Daca la varsta asta nu este serios, niciodata nu se va schimba si numai tu vei avea de suferit
garbo168107
Postat pe 12 Februarie 2011 21:17
De la: RoziLoveTeo, la data 2011-02-10 00:02:44
De la: sandy_bel, la data 2011-01-25 15:07:43
De la: roby_cado, la data 2011-01-23 00:50:47despre o tanti, care nu mai are control asupra propriilor vraji..,cica nu mai dau randament..,ca atare cere sfaturi in ce priveste asta..
deh..,odinioara..,cand nurii erau fermi..,nu prea avea probleme..
acum insa.. ,are nevoie de oaresce sfaturi..


O sa-ti vina si tie randul sa ceri sfaturi doar traiesti si tu pe pamant si chiar iti dores asta inca multi ani . Nu uita ca toate fac parte din viata noastra indiferent cati ani avem.Doar ca unii nu recunosc asta sau nu vor sa spuna.


Sandy bel ,ai dreptate ! cat despre cei care dau raspunsuri in ironie.. decat sa raspundeti cu ironie mai bine abtineti`va. Ok problema e putin ciudata insa nimeni nu va da dreptul sa criticati un om asa. Doamna are o problema - o puteti ajuta cu un sfat ? ok . Nu? - lasati ironiile si comentariile. fiecare avem dubiile noastre iar dansa a spart gheata si a pus intrebarea tuturor[celor de pe forum] . nu vreau sa palavragesc aiurea,asa ca am sa inchei cu un sfat pentru Sandy bel : barbatii sunt ciudati,chiar daca au o femeie langa ei,unii tanjesc dupa mai multe dar asta nu inseamna ca nu iubesc[depinde ce fel de relatii are el ,la 66 ani,cu celelalte] asa ca,sfatul meu e sa vorbesti cu el direct si sa ii spui ca te`a deranjat ce ai aflat -nu are rost sa ascunzi asta fiindca nu vei rezolva nimic decat ca vei trece peste,vei uita apoi la cel mai mic dubiu[paranoia] iti vei aminti ce ai aflat si te vei simti furioasa si gandindu`te ca nu ii poti spune asta,relatia va lua o intorsatura nefavorabila pentru tine. O seara buna!



MERSI!
ITI DAI SEAMA CA NU POT SCRIE ABSOLUT TOTUL DESPRE NOI: TOTI OAMENII AU CATE O PROBLEMA DE ACEST GEN :UNII MAI DEVREME , ALTII MAI TARZIU DAR NU TOTI AU CURAJUL SA SPUNA ASTA: E NORMAL SA FIE ASA: EU SUNT ASA MAI DIRECTA ASA AM FOST INTOTDEAUNA :AM SPUS CE AM DE SPUS DIREC SI VREAU SA ZIC, CA AM PIERDUT MULT IN VIATA DIN CAUZA ASTA: DAR NU MA POT SCHIMBA :ASTA E ;ASA M-A LASAT D-ZEU PE LUME: DEJA ACEST BARBAT SUFERA, SI NU-I VINE SA CREADA CUM DE AM AFLAT DE RELATIILE LUI SI I-AM SPUS ASTA DIREC IN TIMP CE FACEAM DRAGOSTE: I-AM ZIS ASCULTA CE-TI ZIC PANA LA CAPAT, SI PE URMA COMENTEAZA DAR NUMAI LA SFARSIT:
ACUMA INCEPEM: IUBESTE-MA CATEVA MINUTE ASA CUM O IUBESTI PE MARIA,
PE URMA AM CONTINUAT CU UN ALT NUME , SI ASA MAI DEPARTE DECI IN TOTAL 3
FEMEI SI PE URMA AM FOST EU LA RAND: A TACUT TOT ACEST TIMP; NE-AM IUBIT
FOARTE PROFUND ASA CA DE OBICEI , SI PE URMA I-AM ZIS CA NU-MI PLACE DE EL CUM FACE DRAGOSTE SI NU-L MAI VREAU: I-AM ZIS AUZI IUBI, SUNT FERICITA SI MA BUCUR ENORM CA MAI AI PE CINEVA, AM STIUT ASTA DE LA INCEPUTUL RELATIEI NOASTRE CHIAR DACA TU MI-AI ZIS CA NU AI PE NIMENI : EU NU TE-AM MINTIT NICIODATA;TU STII ASTA CA ATARE ITI SPUN DIRECT CA NU STIU DE CE NU MA MAI ATRGI CU NIMIC DAR NU REGRET CA NE-AM CUNOSCUT PUTEM RAMANE INCONTINUARE FOARTE BUNI AMICI : DOAR ATAT:
CAM ASTA E SITUATIA MEA SI ACUMA O SA VEDEM CATE BALIVERNE O SA MAI CITESC PE ACEST FORUM DESPRE MINE DAR NU IMI PASA: ASTA E:
VA DORESC LA TOTI NUMAI BINE SANDY BEL


: :
sandy_bel
Postat pe 12 Februarie 2011 21:37
Lasa-l pur si simplu in pace! Eventual poti sa-i spui ca ai aflat despre celelate relatii si ca nu apreciezi deloc ... ca te simti jignita si inselata si gata! II spui PA !
Se va simti el...Si nu-ti mai otravi sufletul....Si nu fi disperata, are balta peste! Ia lucrurile mai usor!
Si data viitoare sa nu mai crezi toate vrajelile! Distreaza-te, razi, iubeste fara sa astepti sa fii iubita! Va fi mult mai bine ! Ai sa vezi! Bafta!
terry70
Postat pe 12 Februarie 2011 22:01
incearca sa vezi daca tine totusi la tine ; daca nu tine inseamna ca nu te-a iubit niciodata...
Carmen_tuberoze
Postat pe 12 Februarie 2011 22:14
O femeie spunea:
Pe barbat il tragi in casa cu mainile si il scoti de acolo cu picioarele. Parerea mea este sa verifici daca tipul corespunde visului tau.Daca insa corespunde visurilor altora, mai bine ii dai suturi de la bun inceput, astfel incat sa il doara fundul pe el, decat mai tarziu, sufletul pe tine. Daca nu faci asa, din cauza parazitului, ai sa pierzi o parte importanta din viata ta pe care nu o sa ai cum sa o mai recuperezi.
garbo172845
Postat pe 13 Februarie 2011 09:48
cinci.........zica ca-l bagi in casa cu lautari si nu-l mai scoti nici cu popa........
jeanette40
Postat pe 13 Februarie 2011 09:54
Asta asa este draga mea.Depinde cui ii canta popa.Poti sa ii lasi inainte un bilet la plecare:
"Te astept dragul meu, la madam Melinte peste trei morminte."
S-ar putea sa jure ca nu l-a vazut niciodata.Si pe urma el nu o prefera pe madam Melinte care s-a cracanat de tot de atata vreme de cand sta in pamant.
garbo172845
Postat pe 13 Februarie 2011 15:38
cand stai asa si te gandesti ca iti poate canta popa si poti deveni una cu pamantul.. si la 20...30..60,...80,....sau 43...de ani !!!!.
ladyDY
Postat pe 13 Februarie 2011 15:48
apoi ..............e discutabila treaba, daca nu s-au inteles cat au trait ......de ce sa fie alaturi si morti ?????????????
hai ca am niste intrebari...........
dar , poate-i mai bine langa madam Melinte.......
jeanette40
Postat pe 13 Februarie 2011 15:57
De la: sandy_bel, la data 2011-01-22 20:30:40 Buna! In primul rand,as dori sa incep cu o remarca.Am observat ca in acest Forum, toti cei care au o intrebare si doresc un sfat ,indiferent de ce natura, primesc aceleasi ironice raspunsuri.Ma intreb de ce unora le lipseste bunul simt doar toate fac parte din viata si nu e chiar asa de greu ,sa dam dovada oameni civilizati si bine educati de parinti.
Si acum sa va zic al meu necaz.Am 50 de ani si de aproximativ 2 ani am cunoscut pe cineva,care are 66 de ani. il iubesc sincer sau mai bine zis l-am iubit sincer si chiar m-am bucurat ca este mai in varsta si nu mai e la varsta aventurilor sa zic asa pentruca eu doresc o relatie stabila.Sun foarte serioasa la acest capitol. La inceput am crezut ca si el ma iubeste si poate chiar e adevarat dar in timp,am observat ( si chiar am descoperit ,fara ca el sa stie acest lucru) ca el mai are cateva legaturi la fel ca mine (de fraiere) I-mi spune tot timpul ca ma iubeste, este foarte tandru cu mine,dar acuma ca am descoperit celelalte relatii a lui ,nu-l mai pot iubi.El nu stie inca nimic.Ce vreau eu sa fac ,e sa-mi dea cineva un sfat cum sa fac sa-l fac sa ma iubeasca numai pe mine ,si pe urma sa-l fac sa sufere asa cum sufar eu acuma .Nu sufar sa zic asa din dragoste ca nu merita sau poate,dar sufar ,ca si-a batut joc de dragoste mea.Nu pot accepta.Vreau sa ma razbun indiferent ce ar trebui sa fac . As face ceva,daca exista asa ceva ,si anume sa nu mai poata trai fara mine .Am citit undeva ca se pot face si lucruri din acestea,.
Multumesc anticipat de al vostru raspuns. Sandy Bel

....treci pe la mine sa i facem in ciuda....

sly_01
Postat pe 3 Aprilie 2011 22:19
De la: O_K, la data 2011-02-12 00:43:02
De la: esme, la data 2011-02-12 00:35:50ori ...un fel de `viata e vis si visul e viata`.


Am priceput ca raspunsul era pt baltazar dar ce spui tu e utopie...cati isi petrec viata ca pe un vis?!?
sau... cati isi vad visul cu ochii?!?
Tu...de care parte te inscrii???

de exemplu, tu ... sau io...
dor72
Postat pe 3 Aprilie 2011 23:02
De la: Gaius_Baltar, la data 2011-02-12 00:49:10Ceata e de vina...


care ceat?
dor72
Postat pe 3 Aprilie 2011 23:03


Simt un damf de naftalina... ati mai scos un topic???

Femeia l-a sinucis de mult pe bietul adulterin sexagenar si acu are 2 de 30. iaca sa!!
tatoo
Postat pe 3 Aprilie 2011 23:12
Heiiiii Sly 21!!!Ce faci?Ma tradezi??? Glumesc!!
elisabeta_boia
Postat pe 4 Aprilie 2011 19:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Identitati multiple 29 De la: garbo_392853 9 Ianuarie 2014 22:59
Credeti ca un barbat casatorit isi va parasi sotia pt amanta? 675 De la: angel2012 4 Aprilie 2014 16:13
comportamentul si ideologia feminina despre viata factor important in educatia copiilor. conceptul de familie si influentele negative capitaliste asupra lui. 11 De la: Ciresica 29 Decembrie 2010 20:53
Intrebare 13 De la: garbo_394413 3 Februarie 2014 20:34
Salonul 13 pisiatrie Socola 190 De la: Sarikiz 27 Ianuarie 2013 21:44
Setari Cookie-uri