Ce as putea sa fac,sa ma iubeasca numai pe mine?

sigur ai 50 de ani??? parca mie greu sa CRED CA LA ANII ASTIA GANDESTI CA O PUSTOAICA!!
narcysa
Postat pe 2 Februarie 2011 06:01
narcysa, vine o vreme si la femei si la barbati in care timpul parca se comprima si ajungem sa credem ca doar azi mai suntem valabili, doar azi mai avem dreptul sa iubim si sa fim iubiti, si atunci daca nu ai un sistem de valori si o autosuficienta solida ajungi sa impui si sa cersesti iubirea altora sau sa cauti razbunare, probabil ii va trece, .....dar asta numai Dumnezeu o stie...si el are altele pe cap acum, uite criza din Egipt
casperphantom
Postat pe 2 Februarie 2011 06:21
Si eu care credeam ca oamenii sunt ca vinul cu cat inainteaza in varsta sunt mai putin frumosi dar macar n-au imbatranit digeaba si soc , doamna imi cer scuze daca vreti sa va razbunati intoarcetii spatele pur si simplu gasiti un alt barbat si fiti fericita viata e prea scurta daca ne-o petrecem cu razbunari e si hidoasa nu credeti ?
garbo174243
Postat pe 3 Februarie 2011 02:26
De la: camila, la data 2011-01-30 07:09:02imi poti spune datele tale exacte (zi,luna,an,ora si locul nasterii)?


MERSI
Ai o adresa de mail?
sandy_bel
Postat pe 4 Februarie 2011 14:55
De la: GABRIELABARFIELD, la data 2011-01-29 02:39:33buna draga sandy bel , desi virsta ne apropie , am si eu in curind 49 de anisori , experienta e total diferita . sa ma explic , maritata de 28 de ani cu un marinar care toata viata m-a inselat in toate modurile posibile dar...pt ca am lucrat 5 ani intr-un colectiv de barbati am cunoscut foarte bine parera lor apropos de femei si mai ales daca as fi ales calea razbunarii crede-ma ca as fi gresit !!!!!!!!!!!!!! de ce? iata de ce oricare dintre cei cu care l-as fi inselat pe el =sotul meu m-ar fi intinlit pe strada dupa asazisa razbunare , ar fi comentat; ' am f...t-o si pe asta!' intelegi ! dar pt ca nu am facut-o niciodata si ma mindresc cu asta i-am dovedit lui ca ii sunt superioara ! barbati inseala nu pentru ca femeile lor nu sunt bune sau ca au vreo vina ci doar pt asi dovade lor ca pot ; sau pt ca femeia de linga ei care le daruieste totul le este superioara si vor sa o faca sa sufere si doar atita pot !sa gaseasca alta mai slaba care sa le cedeze mai usor ! sunt deobicei barbatii complexati si cu scula mica , scuze d-lor barbati care participati la discutie !si inca un lucru al meu sot mi-a spus cind a avut aventuri pt ca il cunosteam imediat si m-a provocat de citeva ori sa ii raspund de ce eu nu l-am inselat niciodata macar ! stii ce i-am raspuns , pt ca m-am respectat pe mine ! nu pe tine !sunt mindra pentru asta si nu conteaza acum ca ma iubeste asa cum nu m-a iubit la tinerete cind as fi vrut sa fiu centrul universului lui , nu imi pasa ca imi spune reginuta mea si etc , pt ca a pierdut tot acum . stii cind m-a iubit cel mai mult ? cind am inceput eu sa nu il mai iubesc . asta este .citeste cu atentie ce ti-am scris si nu uita nu te razbuna pe el dar apreciaza-te pe tine , tinara din sufletultau ; mergi la masaj ,sa beaty saloon , la spa , la o cafea cu prietenele ; da-ti inportanta si iubeste-te pe tine nu pe el ca nu merita nici efortul de a te razbuna , nici cel de a-l face sa sufere ! fii tu insati si mai dati sanse ca mai ai timp ! el nu mai are si de aceea trage tare acum ca e ultima zvicnire ! iti doresc maturitate si intelepciune si nu cu rau invingi !fii buna si fermecatoare , fii increzatoare in tine si nu te lasa cuprinsa de ura ca pierzi urit ! in viata pierdem mult dar conteaza daca tinem fruntea sus sau o plecam !fii frumoasa si in exterior si pe dinauntru , iubeste-te si vezi-ti de viata nu te pierde in razbunari puerile ! succes! gabriela din constanta
sandy_bel
Postat pe 4 Februarie 2011 15:08
De la: m_ada, la data 2011-01-25 14:11:35
De la: anaROBERT, la data 2011-01-25 14:07:23atatia kk k k k k k ca m-ai ametit...


K kk , ca topicBuna
sunt un cumparator/consumator de suc tahitian noni,
este un suc excelent lucreaza la nivel de celula,molecula,repara celulele bolnave si le aduce in state normala,de functionare eu ma simt excelent de cand il consum.
As dori ca multe persoane sa afle de puterile miraculoase ale lui.
As dori sa pot ajuta persoane care ar putea sa-l consume, dar nu-l cunosc si nu au auzit de el.
Iar acum vin cu o rugaminte,daca prin natura cunostintelor tale ai dori sa ajutam ca si alte persoane sa poata beneficia de puterile vindecatoare ale acestui suc tahitian noni.
Cu speranta unui ajutor,cu multa respect,si multumesc ptr. timpul acordat acestui mesaj.
cu stima
david
tel;0721296545
perianudavid@yahoo.com
ul
garbo182860
Postat pe 5 Februarie 2011 15:14
Doamna draga,poate cu riscul de a va supara un pic,trebuie sa va spun ca in ciuda varstei pe care o aveti,ar trebui sa va maturizati si sa ganditi intocmai.Poate si barbatul pe care dumneavoastra l-ati ales si-a dat seama de acest lucru,poate ca si dansul doreste o relatie stabila,serioasa,bazata pe respect,(cred ca de la o varsta,asta iti doresti),dar cum nu a gasit la dumneavoastra acest lucru,el cauta,cauta in continuare.Ca sa va dati totusi seama de intentiile lui si bineinteles daca aveti si timpul necesar,puteti afla ce fel de persoane sunt acelea carora le da tarcoale.Acest lucru va va da raspunsul la multe intrebari si veti sti daca se merita sa mergeti mai departe.Daca se merita si daca totusi il dotiti,maturizati-va,ganditi normal,si intrebati-va totusi ce doriti de la viata.Eu cred ca un barbat ajuns totusi la o varsta si care este serios,apreciaza la partenera sa capacitatea acesteia intelectuala,mintala,chiar daca nu are mastere sau alte studii de inalta clasa.Iar in ceea ce priveste ce a-ti putea sa-i faceti pentru a va iubi numai pe dumneavoastra in ciuda faptului ca v-a ranit,parerea mea este ca nu-i puteti face nimic.Credeti ca daca veti face cine stie ce matanii sau alte porcarii veti reusi .Aiurea.Isi va vedea in continuare de a lui viata.Daca doriti totusi o razbunare,aratatii exact cine sunteti,ceea ce a-ti vrut dumneavoastra de la aceasta relatie si apoi lasati-l balta.Isi va da singur seama daca a facut sau nu greseala de a va pierde. Daca va va dori va incerca sa va recucereasca, iar daca nu il mai iubiti puteti dupa aceea sa il lasati balta.Si cred ca asa va razbunati.Dar daca el nu va incerca acest lucru,ganditi-va unde-ati gresit.Sa auzim de bine si...maturizati-va ca este timpul
garbo001934
Postat pe 5 Februarie 2011 15:22
De la: casperphantom, la data 2011-02-02 06:21:40narcysa, vine o vreme si la femei si la barbati in care timpul parca se comprima si ajungem sa credem ca doar azi mai suntem valabili, doar azi mai avem dreptul sa iubim si sa fim iubiti, si atunci daca nu ai un sistem de valori si o autosuficienta solida ajungi sa impui si sa cersesti iubirea altora sau sa cauti razbunare, probabil ii va trece, .....dar asta numai Dumnezeu o stie...si el are altele pe cap acum, uite criza din Egipt




vuvuzela
Postat pe 5 Februarie 2011 15:23
862,multa lume zice ca se simte f bine cu sucul de noni.la altele le-a creat si dependenta.tare te-as ruga sa citesti si compozitia acestui suc sau chiar fruct.sanatate!
vuvuzela
Postat pe 5 Februarie 2011 15:31
Indiferent ca esti tanara sau baba cum spun fetele de p-aci ....parerea mea esteca dragoste este atunci cand vine din partea la amndoi....in caz contrar,cand iubesti doar tu...se cheama chin si cred ca te iubesti macar un pic incat sa te respecti,sa-ti dauriesti in viata asta doar lucruri care te fac fericita.NU SE MERITA!!!!!!!!!!
garbo_androo
Postat pe 6 Februarie 2011 12:31
De la: sandy_bel, la data 2011-01-25 15:07:43
De la: roby_cado, la data 2011-01-23 00:50:47despre o tanti, care nu mai are control asupra propriilor vraji..,cica nu mai dau randament..,ca atare cere sfaturi in ce priveste asta..
deh..,odinioara..,cand nurii erau fermi..,nu prea avea probleme..
acum insa.. ,are nevoie de oaresce sfaturi..


O sa-ti vina si tie randul sa ceri sfaturi doar traiesti si tu pe pamant si chiar iti dores asta inca multi ani . Nu uita ca toate fac parte din viata noastra indiferent cati ani avem.Doar ca unii nu recunosc asta sau nu vor sa spuna.


Sandy bel ,ai dreptate ! cat despre cei care dau raspunsuri in ironie.. decat sa raspundeti cu ironie mai bine abtineti`va. Ok problema e putin ciudata insa nimeni nu va da dreptul sa criticati un om asa. Doamna are o problema - o puteti ajuta cu un sfat ? ok . Nu? - lasati ironiile si comentariile. fiecare avem dubiile noastre iar dansa a spart gheata si a pus intrebarea tuturor[celor de pe forum] . nu vreau sa palavragesc aiurea,asa ca am sa inchei cu un sfat pentru Sandy bel : barbatii sunt ciudati,chiar daca au o femeie langa ei,unii tanjesc dupa mai multe dar asta nu inseamna ca nu iubesc[depinde ce fel de relatii are el ,la 66 ani,cu celelalte] asa ca,sfatul meu e sa vorbesti cu el direct si sa ii spui ca te`a deranjat ce ai aflat -nu are rost sa ascunzi asta fiindca nu vei rezolva nimic decat ca vei trece peste,vei uita apoi la cel mai mic dubiu[paranoia] iti vei aminti ce ai aflat si te vei simti furioasa si gandindu`te ca nu ii poti spune asta,relatia va lua o intorsatura nefavorabila pentru tine. O seara buna!
RoziLoveTeo
Postat pe 10 Februarie 2011 00:02
ce imi plac mie sfaturile astea cu te-a inselat si cum ai putea sa il intelegi si sa il pupi in fund mai bine dupa episodul asta.... Seamana cu povestea aia cu broasca transformata in print, eu zic sa incercati si cu oratania aia la concret: ca sint mai multe sanse de metamorfoza decit sa transformi un om fara caracter.
quasaria
Postat pe 10 Februarie 2011 01:40
Draga mea, s-au scris multe aici si multe se vor mai scrie. Tu pastreaza doar ceea ce iti este de folos.
Vin si eu cu o sugestie:
Ai spus ca nu-l mai iubesti! E OK! Problema e rezolvata. Lasa-l in plata Domnului si vezi-ti de viata ta. Traieste frumos si bucura-te de ceea ce este frumos.
S-a avansat pe aici ideea farmecelor! Doamne fereste! De ce sa slujesti fortei raului? Nu uita ca cine seamana vant, culege furtuna. Si mai e ceva; binele intotdeauna invinge.
Ocupa-te de tine, ingrijeste-te si sigur vei gasi pe cineva care sa te pretuiasca.
Nu iti irosi energia aiurea, fara folos.
daniela_iasi
Postat pe 11 Februarie 2011 20:41
O inima nu se primeste in dar, o inima se castiga.
garbo116792
Postat pe 11 Februarie 2011 22:26
iote un om care are dreptate .
floare_cu_colti
Postat pe 11 Februarie 2011 22:43
barbati in general asa usor spun ca iubesc. ca sa obtina ce vor
proserpine000
Postat pe 11 Februarie 2011 23:29

Si tu ai patit-o, ashe-i?
Thor_again
Postat pe 11 Februarie 2011 23:31
Fii tu insati...e un adevar de necontestat...nici nu banuiesti unde te poate duce destinul si de ce poti fi capabil...Asteapta si totul se va petrece...
Gaius_Baltar
Postat pe 11 Februarie 2011 23:36
Doctore, da' matale nu trebuia sa te lupti amu cu cylonii?
Thor_again
Postat pe 11 Februarie 2011 23:39
De la: Thor_again, la data 2011-02-11 23:39:39Doctore, da' matale nu trebuia sa te lupti amu cu cylonii?


Fiecare cu,, povestea lui...''
Gaius_Baltar
Postat pe 11 Februarie 2011 23:43
Ha, ha! Corect! Numai ca io-s in concediu de refacere a ciolanelor
Thor_again
Postat pe 11 Februarie 2011 23:50
De la: Thor_again, la data 2011-02-11 23:39:39Doctore, da' matale nu trebuia sa te lupti amu cu cylonii?


Batrane...esti sigur ca nu l-ai bagat in ceata pe doctoru' ?!?sau taman asta ai urmarit...!?!eu nu prea le am cu science-fiction...si l-am intrebat pe prietenul meu...
mamaaa...si ce-mi spusee...

"The Cylons are a cybernetic civilization at war with the Twelve Colonies of humanity in the Battlestar Galactica science fiction franchise, in the original 1978 and 1980 series, the 2004 reimagining, as well as the spin-off prequel series, Caprica. In the 1978 series, the Cylons is also the name of the race who created the robot Cylons.

The nature and origins of Cylons differ greatly between the two Galacticas. However both series feature Cylon Raiders, Cylon Basestars and Cylon Centurions. The prequel series, Caprica, focuses on the creation of the Cylons, which differs from all the previous Battlestar Galactica series"

' tul care pricepe ceva...stie cineva limba lui Shakespeare?!?

Adevarul e doctorul stie ceva...niciodata nu stii unde te poate duce destinul daca esti tu insuti...




O_K
Postat pe 11 Februarie 2011 23:56
De la: Thor_again, la data 2011-02-11 23:50:50Ha, ha! Corect! Numai ca io-s in concediu de refacere a ciolanelor


Interesant...cautam un,, prieten'' vechi venind dupa un alt forum...cam plictisitor[forumu'] si cred ca l-am cam gasit...si tot linga prieten am mai gasit o prietena draga mie nedespartita ...
Gaius_Baltar
Postat pe 11 Februarie 2011 23:56
De la: proserpine000, la data 2011-02-11 23:29:03barbati in general asa usor spun ca iubesc. ca sa obtina ce vor


Maii...v-ati desteptat si voi de cand cu crizaa......nici daca spune ca va iubim,nu mai obtinem ce vrem...
O_K
Postat pe 12 Februarie 2011 00:02
Oamenii sunt incapabili sa iubeasca niciodata nu te va iubi numai pe tine intodeuna va exista alta la care s atina si pe care s ao iubeasca sa oplaca deorece brbatii sunt doar niste copiii maturi si atat
_blondyna
Postat pe 12 Februarie 2011 00:03
De la: O_K, la data 2011-02-11 23:56:10
De la: Thor_again, la data 2011-02-11 23:39:39Doctore, da' matale nu trebuia sa te lupti amu cu cylonii?


Batrane...esti sigur ca nu l-ai bagat in ceata pe doctoru' ?!?sau taman asta ai urmarit...!?!eu nu prea le am cu science-fiction...si l-am intrebat pe prietenul meu...
mamaaa...si ce-mi spusee...

"The Cylons are a cybernetic civilization at war with the Twelve Colonies of humanity in the Battlestar Galactica science fiction franchise, in the original 1978 and 1980 series, the 2004 reimagining, as well as the spin-off prequel series, Caprica. In the 1978 series, the Cylons is also the name of the race who created the robot Cylons.

The nature and origins of Cylons differ greatly between the two Galacticas. However both series feature Cylon Raiders, Cylon Basestars and Cylon Centurions. The prequel series, Caprica, focuses on the creation of the Cylons, which differs from all the previous Battlestar Galactica series"

' tul care pricepe ceva...stie cineva limba lui Shakespeare?!?

Adevarul e doctorul stie ceva...niciodata nu stii unde te poate duce destinul daca esti tu insuti...






Ai dreptate ...dar... te cam grabesti...
Gaius_Baltar
Postat pe 12 Februarie 2011 00:08
De la: Gaius_Baltar, la data 2011-02-12 00:08:16
De la: O_K, la data 2011-02-11 23:56:10
De la: Thor_again, la data 2011-02-11 23:39:39Doctore, da' matale nu trebuia sa te lupti amu cu cylonii?


Batrane...esti sigur ca nu l-ai bagat in ceata pe doctoru' ?!?sau taman asta ai urmarit...!?!eu nu prea le am cu science-fiction...si l-am intrebat pe prietenul meu...
mamaaa...si ce-mi spusee...

"The Cylons are a cybernetic civilization at war with the Twelve Colonies of humanity in the Battlestar Galactica science fiction franchise, in the original 1978 and 1980 series, the 2004 reimagining, as well as the spin-off prequel series, Caprica. In the 1978 series, the Cylons is also the name of the race who created the robot Cylons.

The nature and origins of Cylons differ greatly between the two Galacticas. However both series feature Cylon Raiders, Cylon Basestars and Cylon Centurions. The prequel series, Caprica, focuses on the creation of the Cylons, which differs from all the previous Battlestar Galactica series"


' tul care pricepe ceva...stie cineva limba lui Shakespeare?!?

Adevarul e doctorul stie ceva...niciodata nu stii unde te poate duce destinul daca esti tu insuti...






Ai dreptate ...dar... te cam grabesti...


Pai...daca am dreptate...dupa cum se pare ca recunosti si tu...mai are importanta daca ma grabesc sau nu?!?
ca oricum am dreptate...nu???

O_K
Postat pe 12 Februarie 2011 00:17
De la: O_K, la data 2011-02-11 23:56:10
De la: Thor_again, la data 2011-02-11 23:39:39Doctore, da' matale nu trebuia sa te lupti amu cu cylonii?


Batrane...esti sigur ca nu l-ai bagat in ceata pe doctoru' ?!?sau taman asta ai urmarit...!?!eu nu prea le am cu science-fiction...si l-am intrebat pe prietenul meu...
mamaaa...si ce-mi spusee...

"The Cylons are a cybernetic civilization at war with the Twelve Colonies of humanity in the Battlestar Galactica science fiction franchise, in the original 1978 and 1980 series, the 2004 reimagining, as well as the spin-off prequel series, Caprica. In the 1978 series, the Cylons is also the name of the race who created the robot Cylons.

The nature and origins of Cylons differ greatly between the two Galacticas. However both series feature Cylon Raiders, Cylon Basestars and Cylon Centurions. The prequel series, Caprica, focuses on the creation of the Cylons, which differs from all the previous Battlestar Galactica series"

' tul care pricepe ceva...stie cineva limba lui Shakespeare?!?

Adevarul e doctorul stie ceva...niciodata nu stii unde te poate duce destinul daca esti tu insuti...






Cylonii sunt o civilizatie cibernetica in razboi cu cele 12 colonii ale umanitatii in franciza Battlestar Galactica sciene fiction in original 1978si 1980 ,serie,din 2004 ,,reimagining'' precum si si seria spin off prequel Caprica...as putea sa continuui dar ma opresc aici...,,.fog-ul'' raspindindu-se penetrabil ...putem discuta pentru ,,ridicarea''ei...si nu e nevoie de scriitorul engish...
Gaius_Baltar
Postat pe 12 Februarie 2011 00:19
carevasazica, fascinatia destinului nepervertit prin interventii pseudomodelatoare! ...hm!
esme
Postat pe 12 Februarie 2011 00:29
De la: esme, la data 2011-02-12 00:29:15carevasazica, fascinatia destinului nepervertit prin interventii pseudomodelatoare! ...hm!

...cam un fel de ,,meandrele concretului''...

I...?!
Gaius_Baltar
Postat pe 12 Februarie 2011 00:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
saloanebune 2 De la: ioanarazvan 28 Iunie 2009 20:47
ce spuneti?? 129 De la: Eugenia69 1 Iulie 2011 06:37
Pe locul 2 3 De la: emory 23 Octombrie 2010 17:47
greseli in pat 68 De la: fleurdelis 19 Iunie 2010 18:53
Gresesc eu sau ea? 16 De la: alfa2m525m 12 Ianuarie 2011 00:19
Setari Cookie-uri