Noua Lege a Educatiei

Am si eu o nelamurire cu aceasta Lege si anume: baietelul meu care implineste 6 ani anul viitor in luna octombrie unde va face grupa pregatitoare de gradinita dupa noua Lege? Tot in incinta gradinitei sau direct la scoala? Daca va face tot la gradinita atunci voi fi obligata sa platesc si hrana sau vor fi grupe de 4 sau 5 ore doar cu activitati?Sunt sigura ca sunt parinti care nu isi permit sa plateasca luna intreaga sa tina coplilul la gradinita in fiecare zi.Ce se va intampla cu acestia.Se vor pune absente ca la scoala?Iar la un nr de absente copilul va fii exmatriculat? Cine ma poate lamuri si pe mine va rog sa imi raspundeti tot in acest forum.
cri_kidz
Postat pe 5 Ianuarie 2011 14:04
De la: cri_kidz, la data 2011-01-05 14:04:22Am si eu o nelamurire cu aceasta Lege si anume: baietelul meu care implineste 6 ani anul viitor in luna octombrie unde va face grupa pregatitoare de gradinita dupa noua Lege? Tot in incinta gradinitei sau direct la scoala? Daca va face tot la gradinita atunci voi fi obligata sa platesc si hrana sau vor fi grupe de 4 sau 5 ore doar cu activitati?Sunt sigura ca sunt parinti care nu isi permit sa plateasca luna intreaga sa tina coplilul la gradinita in fiecare zi.Ce se va intampla cu acestia.Se vor pune absente ca la scoala?Iar la un nr de absente copilul va fii exmatriculat? Cine ma poate lamuri si pe mine va rog sa imi raspundeti tot in acest forum.

http://www.youtube.com/watch?v=nyNXNQdsyBw&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 30 Martie 2012 01:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gradinita King George Militari (aproape de metrou Pacii) 3 De la: Aliseb 10 Septembrie 2012 16:18
MEDITATII BIOLOGIE 1 De la: dr_dana_munteanu 22 Septembrie 2010 16:40
Au Inceput Inscrierile La Cursurile De Muzica Ale Scolii De Vara Boem Club 2014! 1 De la: garbo_382040 23 Aprilie 2014 19:53
Au inceput inscrierile la Scoala de Televiziune Tudor Vornicu 6 De la: Alina_Andrei 3 Septembrie 2014 14:20
Gradinita particulara 10 De la: Alina_Andrei 27 Iulie 2016 18:54
Setari Cookie-uri