PROBLEME IN ADOLESCENTA...

SUNTEM IN SPANIA DE 3 ANI...FIUL MEU DE 2 ANI SI JUM....DAR NU SE POATE ACOMODA. NICI STUDIILE NU LE-A TERMINAT...I-.AM ADUS SI DOI PRIETENI..DAR..NIMIC...IN URMA UNEI DISCUTII MI-A SPUS CA VREA SA PLECE IN TARA...ACOLO ISI VA CONTINUA STUDIILE SI VA INCERCA UN SERVICI....NU STIU CUM SA PROCEDEZ...VREAU SA STEA CU NOI IN CONTINUARE....AICI II ESTE BINE SI ESTE COCOLIT...ARE NISTE IESIRI NECONTROLATE SI NE ACUZA CA I-AM FACUT VIATA DE NESUPORTAT....CRED CA RASPUNSUL IL STIU DEJA DAR ASI VREA UNUL DACA SE POATE CALIFICAT....VA MULTUMESC DRAGI PRIETENI....
kokomic
Postat pe 2 Ianuarie 2011 22:42
acum , tu crezi ca vei gasi aici niste raspunsuri ........calificate ???
jeanette40
Postat pe 2 Ianuarie 2011 22:47
In general pe forumurile astea de socializare, lumea intra sa chatuiasca, mai isi da cu parerea , mai glumeste si ironizeaza dar sunt slabe sanse sa primesti un ,,raspuns calificat''
m_ada
Postat pe 2 Ianuarie 2011 23:02
ce inseamna `calificat`? nu exista retete ori prevederi batute in cuie pt asa ceva! exista reactii si reactii, comportamente diverse si o viziune personala asupra lucrurilor, ca urmare, diferita. cel mai bine ar fi sa-l lasi sa se intoarca, altfel se va indarji sa respinga si sa urasca mai tare viata de acolo, posibilitatile si oportunitatile care i se ofera si, mai ales, o sa va respinga pe voi parintii, iar asta e ultimul lucru care trebuie sa se intample: ca el sa vada in voi niste dusmani. si cine stie ce alte reactii mai poate declansa refuzul vostru. insa, inainte de a-l lasa sa plece, discuta cu el si spune-i ca aveti incredere in el si ca doriti ca si el sa aiba incredere in voi. adica, in momenul in care, ajuns in tara, nu-i va fi bine, nu-si va gasi drumul, nu va fi intampinat de ceea ce se asteapta sa gaseasca aici, atunci sa va faca cunoscut lucrul acesta, ca sa stie ca-i sunteti alaturi. si apoi, ...veti vedea. sau va vedea.
esme
Postat pe 2 Ianuarie 2011 23:06
parerea mea...ce/i drept ...ne/calificata este sa ii faceti pe plac si sa il lasati pe el sa decida unde doreste sa traiasca ...pana la urma e viata lui ...si desi sunt convinsa ca ii doriti binele in calitate de parinti...s/ar putea ca el sa stie ce e mai bine pentru sine tinand cont si de varsta
...cum ii poate fi bine daca nu s/a acomodat????...acolo va este bine voua in timp ce lui ii poate fi foarte bine ..in tara...
....oricum este inevitabil momentul in care puiul ii ia zborul din cuib...pentru mult timp ca sa nu zicem pentru totdeauna si de obicei momentul asta panicheaza pe mai toti parintii...dar asta e.
garbo171675
Postat pe 3 Ianuarie 2011 09:26
incercati sa cititi cartea Personalitate plus-va ameliora relatia cu copii vostri
europroiect2007
Postat pe 20 Ianuarie 2011 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt disperata ca nu mai stiu ce metoda sa adopt in educatia copilului meu! 55 De la: garbo166343 10 Septembrie 2010 15:48
EPILARE 2 De la: rosioara61 26 Septembrie 2009 08:39
Iar am dat-o in bara. 16 De la: Dor_marunt 28 Martie 2010 18:04
mi-am surprins fiul masturbandu-se 16 De la: garbo_1249 9 Aprilie 2012 19:52
Fata mea vrea sa stea desculta mereu 22 De la: daria37 27 Ianuarie 2016 10:42
Setari Cookie-uri