Intrebare intrebatoare

Salut. In caz ca nu v-ati plictisit de tot felul de topicuri, va propun si eu unul. Am avut o relatie de jumatate de an cu un barbat la care am tinut si tin mult. Acum 2 luni ne-am despartit pentru ca asa a vrut el, ceva de genul nu mai vreau si nu mai pot (ca si cum l-as fi "stors" ca pe o lamaie). Ne-am despartit frumos, fara certuri si reprosuri. Dupa doua saptamani m-a invitat in oras. A ramas foarte mirat cand a vazut cat sunt de calma (mi-a si zis). Nu i-am mai trimis nici un fel de mesaje, nu l-am mai sunat (l-am tratat cu indiferenta, desi durea), am incercat sa ma rup total de el. Dupa o perioada a inceput sa ma abordeze pe mess. Intai i-am raspuns rece. Apoi lucrurile au mai evoluat. Intr-o noapte m-a si sunat. Acum vorbim de doua-trei ori pe saptamana pe mess. Discutii scurte. A inceput iarasi sa ma tachineze. Mi-a "reprosat" ca am uitat cum il cheama, se intereseaza de viata mea ca inainte de a ne desparti. Zilele trecute s-a "invitat" la mine. Pana la urma, am iesit la o cafea. Nu a incercat nimic, insa privirea il cam trada. Inainte de a ma duce cu masina la serviciu, am trecut pe la el pe la birou. Vroia sa-si termine niste treburi si, cand sa iesim, m-a tras spre el si m-a sarutat. Am vrut sau nu, pana la urma, am lasat garda jos. Ne-am giugiulit un pic... mai mult :D. M-a dus la munca, m-a sarutat iar, a ramas sa vorbim la telefon. Intrebarea mea e: ce vrea de la mine? Nu-mi doresc sa fiu roata de rezerva, nu-mi doresc sa fiu omul cu care doar se distreaza (cand eram cu el i-a sunat telefonul si a vorbit pe tonul cu care vorbea cu mine odata; poate mi s-a parut). Nu vreau sa fiu cea cu care se amuza seara, iar noaptea o petrece cu alta femeie.
Imi cer scuze pentru "romanul" de mai sus :D.
sailor_moon
Postat pe 29 Decembrie 2010 12:12
bun - atunci inchide-i messul si telefonul.
E tot ce poti TU sa faci, davca sa fii roata de rezerva nu vrei, Sa te alegi pe tine in locul lui nu poti.....
quasaria
Postat pe 30 Decembrie 2010 18:00
este o situatie care....cere detali...dar cum nu cred ca il cunosti nici tu...nu stiu....se poate sa-i placa acest joc...sau se poate sa te vrea cu adevarat...deci NO COMENT...IMPORTANT ESTE SA STII CE VREI TU...
kokomic
Postat pe 2 Ianuarie 2011 22:24
Un masculin,mai (re)verifica vechile locatii ....locul e ocupat perhaps...sau tot e cel dorit ?
garbo133776
Postat pe 2 Ianuarie 2011 22:52
Spune-i lui direct ce vrei si ce nu vrei,i transeaza problema si treci la etapa urmatoare. Altul la rand! Dar selecteaza cu atentie!
m_ada
Postat pe 2 Ianuarie 2011 22:59
si cheama cati mai multi la preselectie..
roby_cado
Postat pe 2 Ianuarie 2011 23:23
vrei si tu in lista?
cricat
Postat pe 4 Ianuarie 2011 21:24

cum le stii tu pe toate..
roby_cado
Postat pe 4 Ianuarie 2011 21:33
daca le stiam nu eram pe aici !!!!!!!!!!!!
cricat
Postat pe 4 Ianuarie 2011 21:35
ei draci..
cum bre asa..?
ca, cei mai multi "stiutori", aici isi fac veacul..
deci..,le stii..
roby_cado
Postat pe 4 Ianuarie 2011 21:40
Veacul il faci tu pe aici..... eu fac doar anul.....
cricat
Postat pe 4 Ianuarie 2011 21:46
eh..,an dupa an..,se aduna de-un "veac" acolo..
roby_cado
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:17
cricat
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:22
sailor _moon .El crede ca poate gasi ceva mai bun pentru el decat esti tu, dar din cauza ca inca nu i-a reusit, sa gaseasca aceeea persoana,revine la tine,acest lucru il va face pana........va gasi pe altcineva pe care o sa o creada mai potrivita pentru el. Este un nehotarat, nu este un om pe care te poti baza.Iti va da nesiguranta continuua. Daca iti place sa traiesti asa ramai la "cheremul lui", daca nu, incheie acest capitol al vietii si incepe altul!
cornelia_leia
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:22
Acu am si eu o intrebare, de ce nu vorbesti cu el si nu-i adresezi lui clar si deschis toate intrebarile astea?
Sorina_mm
Postat pe 7 Ianuarie 2011 23:54
Orice relatie se mentine cu stradanie continua....in general femeile reactioneaza foarte urat,cand li se zice de despartire....meriti felicitari,si admiratie,pentru ca ai reactinat asa frumos,cu toate ca durea....si ai castigat si respectul,admiratia,si din nou iubirea lui.
Barbatii asa sunt,nehotarati,eu cred ca relatia depinde de femeie intotdeauna.
Relatia voastra va dura,cel mai probabil.
Seful meu obisnuia sa se planga se sotia lui la serviciu,zilnic,pana o colega l-a intrebat:ati gasit alta mai buna?Cand o veti gasi,atunci sa va ganditi sa o lasati pe asta.....
Cei mai multi dau sfaturi ca "lasa-l"
si mie mi-au dat sfatul asta,de multe ori,de fiecare data cand exista vreo problema.
Nu e asa in viata,nu e asta solutia.Solutia desteapta e sa mentii o relatie,mai ales daca exista sentimente....lasa lcrurile sa decurga normal,si fa-l sa te iubeasca si mai mult zilnic.
sunt multi barbati carora le place vanatoarea,.....cand vad ca femeia e topita si face totul pentru ei,se plictisesc....
Mult succes,fii optmista,eu cred ca totul va fi bine cu relatia voastra/
D
daniilia
Postat pe 8 Ianuarie 2011 07:48
Scuze ca am scris ceva mai sus,care se intelege gresit...de seful meu,nu gandeam decat ca daca tu nu ai altul mai bun,si in general toti sunt la fel,atunci lupta pentru el,la care deja tii mult>
In nici un caz nu am gandit ca el gandeste ca nu a gasit alta mai buna.....e clar ca el tinbe la tine,poate a fost totul un test,sa vada daca imediat iesi cu altul,daca tii la el intr-adevar.
daniilia
Postat pe 8 Ianuarie 2011 07:52
Tipul se joaca, e in cautare - nu e sigur ca tu esti cea pe care o cauta. Si cred ca nici tu nu stii asta - incercati sa aflati impreuna. Eu cred ca putini oameni se hotarasc din prima clipa in care cunosc pe cineva ca acea relatie va fi... forever si persoana gasita e "the one and only". Daca-ti place si te simti bine cu el - joaca-te si tu. Ce ai de pierdut? Atentie doar sa nu-ti faci sperante desarte - fii atenta la ce spune si ce face. Nu-ti imagina ca el vrea altceva decat ceea ce arata ca vrea.
Lady_Di
Postat pe 8 Ianuarie 2011 09:40
Incerc sa fiu optimista. Comportamentul lui ma deruteaza. Stiu ca ii place jocul si joaca, insa nu mai stiu cum sa-l abordez... si eu m-am schimbat, si el s-a schimbat. In ultima vreme chiar a vorbit cu mine mai des, mi-a zis si noapte buna o data.
sailor_moon
Postat pe 16 Ianuarie 2011 22:41
Cred ca tu nu stii ce vrei.
Decat sa suferi mai tarziu mai bine l-ai intreba pe el ce vrea de la tine si nu uita sa te intrebi ce vrei de la el.
garbo176391
Postat pe 17 Ianuarie 2011 19:00
Anticipasem un alt fel de "intrebari intrebatoare" cand am dat de topic...
Ceva de genul: "De ce nu exista mancare pt pisici cu gust de soarece?",sau "Ramele pot intoarce in loc?",sau "De ce nu exista decat o singura Comisie pentru Monopol?",sau "Daca Dumnezeu e atat de inteligent,ar putea sa raspunda la o intrebare la care nici macar el n-ar putea da raspuns?"....and so on,ca m-am plictisit...
Allegra
Postat pe 20 Februarie 2011 14:53

Allegro, sa inteleg ca incepi sa ajungi la concluzia pe care ti-o dadusem ieri? Aia cu vreo 90%?

Da' am si eu o-ntrebare-ntrebatoare: fatuca a inceput cam in halul asta: "In caz ca nu v-ati plictisit de tot felul de topicuri, va propun si eu unul." Intrebarea mea este de ce nu ne-a intrebat mai intai daca ne-am plictisit ori ba? Si inca o intrebare: daca a inceput cum a inceput, ii era clar ca ne va plictisi si ea cu subiectul ei?
Thor_again
Postat pe 20 Februarie 2011 16:52

Sau alta: cat de tare s-a plictisi ala daca ea ne-a plictisit pe noi de la prima postare?
Allegra
Postat pe 20 Februarie 2011 17:40
daca n-ai fi lasat garda jos cred ca ar fi fost mai bine...pentru tine...nu este hotarat si de aceea merge pe doua fronturi..
Monelina
Postat pe 20 Februarie 2011 22:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM SA-L REGASESC?! 92 De la: Luna_in_capricorn 24 Septembrie 2010 19:56
as vrea sa inteleg ce se intampla cu barbatii din ziua de azi..... 80 De la: ariadna06 5 Decembrie 2012 19:37
mai exista barbati romantici? 107 De la: eladaela 25 Septembrie 2009 17:17
M-am saturat de toate 3 De la: Eliza_andrea 10 Aprilie 2020 19:19
Nefericire 2 De la: garbo_501016 10 Aprilie 2020 19:27
Setari Cookie-uri