Sotul meu nu ma iubeste?- Am nevoie de sfaturi..

Buna!

Nu stiu cum sa incep si de unde sa va mai povestesc....

In urma cu 9 ani l-am cunoscut pe el, un tip care parea a fi barbatul vietii mele: inteligent, linistit, dragut, etc... am avut si inca avem o relatie linistita si fara evenimente neplacute (certuri), insa se pare ca intre noi nu exista comunicare si din punctul meu de vedere exista si o alta mare problema "sexul".

Eu mi-am inceput viata sexuala cu el, nu am avut experienta si nici nu am fost rea informata in acest capitol, iar el mai avusese o relatie (din spusele lui).

Prieteni fiind, faceam dragoste maximum de 3 ori pe luna, insa se putea intimapla sa nu fie niciodata :(. Am considerat ca poate asa este normal, avnd in vedere ca nu aveam unde, nelocuind impreuna, insa au trecut 7 ani de prietenie in care incercam sa ma tot amagesc ca acest lucru e normal si nu am de ce sa imi fac griji, lucrurile se vor schimba odata ce ne vom casatori. Acum suntem casatoriti si locuim impreuna de 3 ani, iar in acest 3 ani am locuit zi de zi impreuna, deci 365*3 sunt aproape 1100 zile, iar noi am facut drgoste de maxim 40 ori, nu exagerez, sunt disperata, pentru ca eu nu consider normala aceasta situatie, mai ales ca mai aud si eu prietenele care povestesc de relatiile cu sotii lor si imi dau seama ca al meu este diferit. Nu stiu ce sa fac, cum sa rezolv aceasta problema pentru ca nu comunicam.

Atunci cand se intimpla sa facem si noi lucrurile astea, oricum nu se intampla cum mi-as dori eu, abia daca ma saruta timp de 20-30 secunde si intro viteza de neimaginat ajunge sa imi daea pantalonii jos. Daca ar fi dupa el nici nu ar fi nevoie sa imi dau si bluza jos si el la fel...

Tin sa mentionez ca nu sunt vreo grasa sau vreo fire disgratioasa: am cam 1.55 m, 90/80/100, 60kg asezate foarte proportional, iar acum 2 ani aveam cu vreo 7 kg mai putin si cu toate astea lucrurile erau la fel. In concluzie nu pot spune ca situatia asta este asa din cauza faptului ca m-am ingrasat.

Incerc sa strang cat mai multe sfaturi si idei care ar putea sa ma ajute, nu vreau sa pierd aceasta casnicie, si cu atat mai putin sa ajung sa cunosc pe altcineva care sa imi linisteasca dorintele.

As vrea sa fie si el mai romantic, pasional, sa face baie impreuna, sa ne iubim pe unde apucam fara sa ne pese de nimic, sa avem un preludiu inaintea actului sexual, sa fie altfel.....

Anul trecut am fost plecat intr-o excursie prin Europa, 12 zile (tocmai in ideea de a ne apropia mai mult) , timp in care nu s-a intimplat nimic intre noi... desi am incercat in mai multe randuri sa il fac sa inteleaga ca doresc sa ma sarute si sa ma iubeasca ...



Intrebarea si nelemurirea mea este de ce nu este asa cum imi doresc eu sa fie, de ce el nu isi doreste sa faca dragoste cu mine macar o data pe saptamana???
Tin sa mentionez ca sunt absolut convinsa ca nu ma insala si ca nu m-a inselat niciodata


DaryaP0pa
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:18
Buna, Daria

Problema e mare la voi. Care e diferenta de varsta intre voi doi? E anormal ca un barbat tanar sa fie atat de putin activ din punct de vedere sexual. Sau poate a fost crescut astfel. a considere sexul ca pe ceva mai putin important in viata de cuplu. Fara rautate iti spun ca e putin probabil sa-l poti schimba. Incearca sa vorbesti cu el, comunicarea e totul in casnicie. Incearca sa vezi care e punctul lui de vedere si nu cu aluzii ci direct, intr-o discutie deschisa. E total gresit sa crezi ca aluziile sunt suficiente. Numai el iti poate spune de ce e asa si nu altfel. Apoi spune-i la fel de deschis ce asteptari si dorinte ai tu. Si ca ti-ai dori ca el sa participe la ele. Daca e asa inteligent cum ni l-ai laudat, va intelege, se va bucura si va actiona in consecinta. Daca are ochelari de cap si apetit mult prea mic, ar fi mai bine sa-ti vezi de drum. Nu-l vei schimba si in final tot la altul vei ajunge.
Lidiaolteanu
Postat pe 29 Noiembrie 2010 16:49
Buna,...problema este veche la voi,si dat fiind faptul ca el a fost primul barbat in viata ta , nu ai avut de unde sa sti cam cum sta treaba pana nu ai inceput sa intrebi.Problema este ca acum este cam tardiv sa indrepti ceva, dupa atatia ani,dar poti face un lucru ...sa mai slabesti,..sa schimbi garderoba,...sa spui ca vrei un copil, si trebuie mult mai mult sex...intr-un cuvant sa fii diplomata...daca nici asa nu merge...spui ca simti nevoia de mai mult sex...de mai multa apropiere...discutati mai mult pe aceasta tema...daca nu sunt sanse de imbunatatire...cauta un alt partener de sex...si ramai cu sotul tau....sau...cauta altul si lasa-l pe el de tot...tu decizi ce este mai bine pentru tine...ce simti ca este mai bine pentru tine....trebuie sa abordezi toate variantele inainte de a divorta.....sau de a te complace intr-o viata anosta...totusi trebuie sa te bucuri si tu de ceva caldura omeneasca ...nu!?...ca viata trece ...si te alegi cu regretele...
garbo024362
Postat pe 29 Noiembrie 2010 17:08
hai sa scriu si eu cate ceva

barbatilor, fie ca ne place sau nu ne place sa acceptam le plac femeile obraznice in pat, gospodine si necicalitoare. deci, pana una alta sa ne limitam doar la primul adjectiv folosit, cel cu obraznicia... si aici ma refer strict al sex. bun. ar trebui sa incerci sa-l surprinzi, din cand in cand... ba cu cate o lenjerie sexy intima, atmosfera romatica... unii barbati chiar prefera un limbaj mai indecent...asta depinde de la caz la caz. trebuie sa dati perdeaua ce se afla la o parte .

aly_fab
Postat pe 18 Decembrie 2010 14:14
De la: aly_fab, la data 2010-12-18 14:14:36hai sa scriu si eu cate ceva

barbatilor, fie ca ne place sau nu ne place sa acceptam le plac femeile obraznice in pat, gospodine si necicalitoare. deci, pana una alta sa ne limitam doar la primul adjectiv folosit, cel cu obraznicia... si aici ma refer strict al sex. bun. ar trebui sa incerci sa-l surprinzi, din cand in cand... ba cu cate o lenjerie sexy intima, atmosfera romatica... unii barbati chiar prefera un limbaj mai indecent...asta depinde de la caz la caz. trebuie sa dati perdeaua ce se afla la o parte .


aly stie ce spune....ideea e ca nu inteleg cum au trecut acesti ani asa....fara comunicare, fara sa vb unul cu altul despre ce simtiti in pat despre cum va place....nu inteleg....am 44 de ani, nu mai sunt tanara dar....nici o hodoroaga cu mentalitati invechite nu sunt, parerea mea este ca doar comunicarea va va salva casnicia, si daca el nu e capabil,incearca tu, curaj.....
succes i-ti doresc si multa rabdare
Nicool
Postat pe 18 Decembrie 2010 14:29
sfatul meu este sa te imbraci in rochie,renunta o perioada la pantaloni
elodia
Postat pe 18 Decembrie 2010 14:43
sfatul meu este sa porti tanga... si sa lasi si rochia
aly_fab
Postat pe 18 Decembrie 2010 15:10
daca ma gandesc bine,ai putea sa lasi naibii si tanga

cat despre limbajul indecent,foloseste/l initial ziua,sa nu te trezesti in strada noaptea
elodia
Postat pe 18 Decembrie 2010 15:15
elodia, asta asa-i
aly_fab
Postat pe 18 Decembrie 2010 16:48
wow...pai daca in primii ani de relatie era asa, ce te facea sa crezi ca se va schimba cand va veti muta impreuna? un barbat care te doreste iti arata chiar daca locuiesti cu el, chiar daca nu. te mangaie pe spate cand probezi bluza in mall, iti propune sex pe loc, in cabina :))
Schimbarile in relatia voastra trebuia sa intervina de multa vreme. Dar poti incerca si acum. Din punctul meu de vedere trebuie sa vorbesti cu el FRANC. Daca e asa de anost, inseamna ca nu e fericit. Tu nu i-ai oferit prea multa dragoste pentru ca el nu ti-a oferit. Iar el nu ti-a oferit pentru ca nici tu n-ai facut-o la randul tau. Sa devii dragastoasa dintr-o data, va parea bizar pentru el. Va crede ca urmaresti ceva. VORBESTE CU EL FRANC. Spune-i ca esti nefericita, spune-i ce asteptari ai ! Spune-i tot ce simti !
Sa stii ca daca nu faci astea acum, mai tarziu vei regreta amarnic.
Faptul ca nu va certati nu inseamna ca sunteti fericiti, ci doar ca nu aveti 2 firi impulsive. E important asta pentru ca sigur nu va avea o reactie urata. Poate va tacea la inceput, dar il vei pune pe ganduri cel putin. Intr-un final va alege un tip de comportament, nu va ramane pasiv...eu asa cred.

Bafta!
Calyope
Postat pe 19 Decembrie 2010 08:26
TE-AI GANDIT CA POATE ARE O AFECTIUNE MEDICALA?
ESTE POSIBIL...
garbo088175
Postat pe 19 Decembrie 2010 09:03
DACA BARBATUL NU MAI POATE POTI SA FII SI CLAUDIA CARDINALE...
DEGEABA SI CU SI FARA TANGA..
garbo088175
Postat pe 19 Decembrie 2010 09:06
draga mea, sunt 2 variante, ori el are ceva probleme, ori tu nu esti atractiva pt el. si aici nu ma refer doar la aspectul fizic (apropo, multe 7 kg in 2 ani, fii mai atenta) ci si la farmecul tau personal, probabil nu ai sare si piper pt el, asta e. nici un barbat care isi iubeste sotia si este atras de ea, nu face sex o data pe luna. deci aveti probleme, verifica care sunt: de la el si atunci trebuie sa consulte un psiholog, sexolog, te inseala, sau pur si simplu nu il atragi si sta doar din obisnuinta. discuta cat mai repede cu el si vezi ce e. ai pierdut prea mult timp, complacandu-te intr-o relatie anosta, caci fara sex nu merge, indiferent ce ar zice altcineva.
MARILENA_25
Postat pe 19 Decembrie 2010 12:23
Buna,
Sunt noua pe acest forum si este prima oar cnd raspund,insa mi permit sa ți un sfat, din pcate din experiența proprie si anterioar:(...
Am avut același tip de relație ca si tine timp de 3 ani, dup care am fost cadatoriti timp de 6 ani(incepandu-mi viața sexual cu el)...in total am fost mpreuna 9 ani, pana in momentul in care dorintele mele firesti au nceput sa se intensifice pe fiecare zi, dorindu-mi sa fac dragoste cu soțul meu lucru care prea imposibil din pcate! Am ncercat sa discutam sa ma imbrac frumos, lumanarele si toate minunatiile, iar efectul nu era cel dorit...plangeam noaptea lng el tanjind dup o imbratisare si dup un srut tandru insa nu se putea... Relațiile sexuale erau cam la 3 sapt o luna si durata...maxim 10 minute timp in care se concentra numai pe nevoile lui...eram din ce in ce mai nchis in mine, frustrata si chiar invidioasa pe prietenele mele care se mandreau cu sex de calitate constant...
S
ntr-o ncercare de genul acesta am rmas nsrcinat... Dup ce am nscut m-am plafonat iar Stiind ca sexul va deveni aproape inexistent in csnicia mea... Timpul a trecut si dupa lungi lupte am renuntat...
Am divortat pentru ca devenisem 2 colegi de apartament pt ca nici același pat nu l mai imparteam, nu stiu dac Ma insela, poate ca da, probleme medicale nu avea, doar ca noi nu eram compatibili din niciun punct de vedere! Ne-am instrainat treptat si mi fcea ru acea relație...nu Ma simteam femeie...eram doar colega si poate femeia care ii oferea o masa calda zilnic si haine curate...
Acum, dup trei ani de la divort am nceput o relație cu un brbat...(dup trei ani pt ca mi pierdusem ncrederea in mine si greu am redobandit-o) iar acest barbat Ma doreste oriunde oricand, sexul pasiunea iubirea respectul si comunicarea exista mpreuna si Ma simt implinita ca femeie!
Sper din tot sufletul, Draga mea sa nu patesti la fel...si sper sa ți poți salva csnicia, insa este posibil sa intalnesti vreodat un brbat care sa te atrag din punct de vedere fizic si poate sa ți ofere si putina atenție iar atunci exista probabilitatea sa ți inseli soțul...eu nu am fcut-o insa cu ct ți vei face mai multe gnduri cu att ți vei pierde treptat ncrederea in tine si te vei simți mai singura si neatragatoare...
Gndește-te bine si ncearc sa mai discuti cu soțul tau...ți țin pumnii si mult bafta sper sa reusesti...
garbo172249
Postat pe 19 Decembrie 2010 21:23
De la: DaryaP0pa, la data 2010-11-28 17:18:13Buna!

Nu stiu cum sa incep si de unde sa va mai povestesc....

In urma cu 9 ani l-am cunoscut pe el, un tip care parea a fi barbatul vietii mele: inteligent, linistit, dragut, etc... am avut si inca avem o relatie linistita si fara evenimente neplacute (certuri), insa se pare ca intre noi nu exista comunicare si din punctul meu de vedere exista si o alta mare problema "sexul".

Eu mi-am inceput viata sexuala cu el, nu am avut experienta si nici nu am fost rea informata in acest capitol, iar el mai avusese o relatie (din spusele lui).

Prieteni fiind, faceam dragoste maximum de 3 ori pe luna, insa se putea intimapla sa nu fie niciodata :(. Am considerat ca poate asa este normal, avnd in vedere ca nu aveam unde, nelocuind impreuna, insa au trecut 7 ani de prietenie in care incercam sa ma tot amagesc ca acest lucru e normal si nu am de ce sa imi fac griji, lucrurile se vor schimba odata ce ne vom casatori. Acum suntem casatoriti si locuim impreuna de 3 ani, iar in acest 3 ani am locuit zi de zi impreuna, deci 365*3 sunt aproape 1100 zile, iar noi am facut drgoste de maxim 40 ori, nu exagerez, sunt disperata, pentru ca eu nu consider normala aceasta situatie, mai ales ca mai aud si eu prietenele care povestesc de relatiile cu sotii lor si imi dau seama ca al meu este diferit. Nu stiu ce sa fac, cum sa rezolv aceasta problema pentru ca nu comunicam.

Atunci cand se intimpla sa facem si noi lucrurile astea, oricum nu se intampla cum mi-as dori eu, abia daca ma saruta timp de 20-30 secunde si intro viteza de neimaginat ajunge sa imi daea pantalonii jos. Daca ar fi dupa el nici nu ar fi nevoie sa imi dau si bluza jos si el la fel...

Tin sa mentionez ca nu sunt vreo grasa sau vreo fire disgratioasa: am cam 1.55 m, 90/80/100, 60kg asezate foarte proportional, iar acum 2 ani aveam cu vreo 7 kg mai putin si cu toate astea lucrurile erau la fel. In concluzie nu pot spune ca situatia asta este asa din cauza faptului ca m-am ingrasat.

Incerc sa strang cat mai multe sfaturi si idei care ar putea sa ma ajute, nu vreau sa pierd aceasta casnicie, si cu atat mai putin sa ajung sa cunosc pe altcineva care sa imi linisteasca dorintele.

As vrea sa fie si el mai romantic, pasional, sa face baie impreuna, sa ne iubim pe unde apucam fara sa ne pese de nimic, sa avem un preludiu inaintea actului sexual, sa fie altfel.....

Anul trecut am fost plecat intr-o excursie prin Europa, 12 zile (tocmai in ideea de a ne apropia mai mult) , timp in care nu s-a intimplat nimic intre noi... desi am incercat in mai multe randuri sa il fac sa inteleaga ca doresc sa ma sarute si sa ma iubeasca ...



Intrebarea si nelemurirea mea este de ce nu este asa cum imi doresc eu sa fie, de ce el nu isi doreste sa faca dragoste cu mine macar o data pe saptamana???
Tin sa mentionez ca sunt absolut convinsa ca nu ma insala si ca nu m-a inselat niciodata


Pai puteti sa discutati.......Pt ca comunicarea este importanta ....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Decembrie 2010 21:23
pentru Daria,traim vremuri destul de controversate.vremea bunici,cu busuioc sub perina a trecut.Acum o femeie simte mai acut ca oricand lipsa afectiunii masculine.E si reversul valabil!intre voi isi spune cuvantul lipsa de experienta,adica putin dintr o educatie spartana.Toti avem tendinta inconstienta de a urma modelele parentale.Daca sotul tau,a avut sentimentul ca mama lui a trait fara afectiunea tatalui,i se pare firesc,ca si el sa nu si o arate.Inconstient a preluat atitudinea tatalui.Apoi,dar nu in cele din urma:sotului tau ii pot placea barbatii ,dar cum in Romania ii este interzis pentru ca un barbat tanar,face sex pe zi mai des decat bea apa poate fi un tip care in sinea lui se considera femeie!poate sa mearga la femei usoare!Daca tu ai fi o agresiva, s ar putea simti castrat de masculinitatea ta(el fiind un finut)sunt multe chestiuni de luat in calcul,pe care tu n ai cum sa le vezi,avand in vedere lipsa ta de experienta.Vorbeste cu mama ta,sau daca sunteti prietene cu soacra incercati cu soacra sa vorbiti.Sexul in viata noastra este necesar,este important ca apa,ca alimentatia ....face parte din baza piramidei nevoilor de baza.Asa cum nu ti e rusine ca ti e foame,asa nu trebuie sa ti fie rusine ca simti nevoia sa faci sex.E necesar...daca nu ai acasa o sa cauti in alta parte...mai devreme sau mai tarziu.Nu ti mai ingradi nevoile,accepta te ca femeie.nu lasa sa mai treaca timpul,ca trece in defavoarea ta!succes!
garbo133776
Postat pe 19 Decembrie 2010 22:07

lupty??????/
ce draq aseara erai luptatoarearazboinica si acum te-ai facut printesarazboinica???
ma uimesti,pe zi ce trece tot mai mult
:)))
anaROBERT
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:05
Pe mine ma dezamageste... nu mai are deloc inspiratie!
Da' deloc!!!
PS: nu ca ar fi avut vreodata...
Thor_again
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:12
dedublare?!
sora_ilsi
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:16
mai nu fiti rautaciosi....
fata are insiratie,de cate ori ceteste biblia ii mai surade cate o ''idioata''
:)))
anaROBERT
Postat pe 19 Decembrie 2010 23:31
Problema voastra e delicat si vreau sa spun ca vina este comuna . Trebuie sa realizezi ca poate ceva in comportamentul tau il face sa se indeparteze de tine (vorbe aruncate aiurea , comparatii cu ceva sau cineva din jurul vostru , imixtiunea cuiva cu acceptul tau in viata familiala ......soacra!....) . Apoi mai este ceva , dupa atatia ani stii ce-i place sotului tau? Preludiu ....pozitii ..... Sigur i-ai aratat ca il doresti ?. Parerea mea este sa incepi sa te analizezi pe tine ... , apoi pe el .... si daca nu merge inseamna ca NU VA POTRIVITI . Atunci ar fi bine sa renunti , cu regret dar asta e .
garbo179885
Postat pe 20 Decembrie 2010 10:08
Te-am indragit din 2 motive, esti simpatica pentru ca te simti nesatisfacuta de sot si te mai indragesc pentru ca esti micuta de statura si pur si simplu ma inebunesc fiintele mici. De ajutat nu prea am cum sa te ajut,nici eu si nici altcineva.E fals sa crezi ca te poate ajuta cineva mai ales pe aici. Numai pe Garbo, spicuind printre subiectele deschise, am descoperit sute de femei care gindesc la fel ca si tine. Parerea mea e ca nu te iubeste si poti sa crezi ce vrei tu si pe cine vrei tu.Am avut mai multe relatii cu femei maritate decit am avut prietene singure si stiu ce vorbesc.In plus,daca nu e impotent,ori are pe cineva(cel mai probabil asta,oricit de convinsa ai fi tu ca nu e asa) ori pur si simplu nu e foarte atras de tine. Tu nu ai experienta si e clar ca nu te pricepi la lucrurile astea.In plus,pari genul care se minte pe sine de frica realitatii si cauta raspunsuri in alta parte decit in patul propriu. Ar mai putea fi si altceva,daca aveti o casa impreuna asa o sa stati toata viata.9 din 10 femei nu divorteaza din cauza acareturilor sau pentru ca nu au unde sa se duca apoi. Valabil si la barbati daca sa zicem,casa e a femeii. Cind apar copiii s-a terminat definitiv.Dar de asta nu divorteaza el, nu de asta nu i se scoala! N-am vrut sa te supar,nici sa te jignesc dar am vrut sa stii cum stau lucrurile.Daca as fi plecat 12 zile prin Europa cu iubita mea cred ca o f'uteam prin toate parcarile,cam asa gindesc eu si sper ca nu te-ai ofuscat ca am spus-o asa de direct.Bafta! Daca mai vrei mai vorbim cu placere. Am vrut ca mesajul asta sa fie unul privat dar nu l-au trimis.
Saxon
Postat pe 20 Decembrie 2010 11:24
De la: Saxon, la data 2010-12-20 11:24:47Te-am indragit din 2 motive, esti simpatica pentru ca te simti nesatisfacuta de sot si te mai indragesc pentru ca esti micuta de statura si pur si simplu ma inebunesc fiintele mici. De ajutat nu prea am cum sa te ajut,nici eu si nici altcineva.E fals sa crezi ca te poate ajuta cineva mai ales pe aici. Numai pe Garbo, spicuind printre subiectele deschise, am descoperit sute de femei care gindesc la fel ca si tine. Parerea mea e ca nu te iubeste si poti sa crezi ce vrei tu si pe cine vrei tu.Am avut mai multe relatii cu femei maritate decit am avut prietene singure si stiu ce vorbesc.In plus,daca nu e impotent,ori are pe cineva(cel mai probabil asta,oricit de convinsa ai fi tu ca nu e asa) ori pur si simplu nu e foarte atras de tine. Tu nu ai experienta si e clar ca nu te pricepi la lucrurile astea.In plus,pari genul care se minte pe sine de frica realitatii si cauta raspunsuri in alta parte decit in patul propriu. Ar mai putea fi si altceva,daca aveti o casa impreuna asa o sa stati toata viata.9 din 10 femei nu divorteaza din cauza acareturilor sau pentru ca nu au unde sa se duca apoi. Valabil si la barbati daca sa zicem,casa e a femeii. Cind apar copiii s-a terminat definitiv.Dar de asta nu divorteaza el, nu de asta nu i se scoala! N-am vrut sa te supar,nici sa te jignesc dar am vrut sa stii cum stau lucrurile.Daca as fi plecat 12 zile prin Europa cu iubita mea cred ca o f'uteam prin toate parcarile,cam asa gindesc eu si sper ca nu te-ai ofuscat ca am spus-o asa de direct.Bafta! Daca mai vrei mai vorbim cu placere. Am vrut ca mesajul asta sa fie unul privat dar nu l-au trimis.
vorbesti la usa cortului..Esti cumva carturar?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Decembrie 2010 15:38
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2010-12-20 15:38:17
De la: Saxon, la data 2010-12-20 11:24:47Te-am indragit din 2 motive, esti simpatica pentru ca te simti nesatisfacuta de sot si te mai indragesc pentru ca esti micuta de statura si pur si simplu ma inebunesc fiintele mici. De ajutat nu prea am cum sa te ajut,nici eu si nici altcineva.E fals sa crezi ca te poate ajuta cineva mai ales pe aici. Numai pe Garbo, spicuind printre subiectele deschise, am descoperit sute de femei care gindesc la fel ca si tine. Parerea mea e ca nu te iubeste si poti sa crezi ce vrei tu si pe cine vrei tu.Am avut mai multe relatii cu femei maritate decit am avut prietene singure si stiu ce vorbesc.In plus,daca nu e impotent,ori are pe cineva(cel mai probabil asta,oricit de convinsa ai fi tu ca nu e asa) ori pur si simplu nu e foarte atras de tine. Tu nu ai experienta si e clar ca nu te pricepi la lucrurile astea.In plus,pari genul care se minte pe sine de frica realitatii si cauta raspunsuri in alta parte decit in patul propriu. Ar mai putea fi si altceva,daca aveti o casa impreuna asa o sa stati toata viata.9 din 10 femei nu divorteaza din cauza acareturilor sau pentru ca nu au unde sa se duca apoi. Valabil si la barbati daca sa zicem,casa e a femeii. Cind apar copiii s-a terminat definitiv.Dar de asta nu divorteaza el, nu de asta nu i se scoala! N-am vrut sa te supar,nici sa te jignesc dar am vrut sa stii cum stau lucrurile.Daca as fi plecat 12 zile prin Europa cu iubita mea cred ca o f'uteam prin toate parcarile,cam asa gindesc eu si sper ca nu te-ai ofuscat ca am spus-o asa de direct.Bafta! Daca mai vrei mai vorbim cu placere. Am vrut ca mesajul asta sa fie unul privat dar nu l-au trimis.
vorbesti la usa cortului..Esti cumva carturar?
am vrut sa te intreb daca esti cumva tigan?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Decembrie 2010 15:40
gzeno, incurcasi registrele, fatooo! lingugari, caldarari, ursari mai treaca-mearga, dar si carturari?! iote unde era biblioteca!: in cort! fataaa, sigur nu incurci carturaria cu smardoiala? intreb si io!
esme
Postat pe 20 Decembrie 2010 15:49
mno ca iar se ofusca lupty
ce patisi mami,facu baiatu curte fetei si gata ai luat foc???
pfuai,cat mai poti oare.?
anaROBERT
Postat pe 20 Decembrie 2010 21:13
De la: esme, la data 2010-12-20 15:49:10gzeno, incurcasi registrele, fatooo!

quasaria
Postat pe 20 Decembrie 2010 21:16
pt saxon. uite un om care pune punctul pe I. Este bine de aflat si parerea unui barbat. o singura chestie mi-e in negura...la cine oare se referea saxon ca-i mica de statura? sunt putin confuza...

xena, copy paste-ul este inuti...ca si replicile date. stii tu, era o vorba...daca taceai, filozof ramaneai.
aly_fab
Postat pe 21 Decembrie 2010 00:08
aly,ea stie,dar inca mai poate,inca mai contnua asa....ii place rolul care i se potriveste ca o manusa
:)))
anaROBERT
Postat pe 21 Decembrie 2010 00:11
ana, buna seara am aruncat si eu o privire rapida pe aici... inainte sa ma bag sub plapuma.
mai, vuvuzela e sora cu xena?! mie mi se par cam identice fiintele astea.
aly_fab
Postat pe 21 Decembrie 2010 00:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doctor homeopat 3 De la: Lory07 16 Mai 2012 19:33
AM nevoie de un mic ajutor din partea voastra 1 De la: Andrea27 29 Noiembrie 2008 13:24
Care este cea mai frumoasa amintire? 18 De la: quasaria 1 August 2012 14:47
am nevoie de un sfat va rog, 4 De la: kairia 9 August 2009 12:26
o mama pe cale sa-si creasca singura copilul 44 De la: garbo261975 31 Ianuarie 2012 15:59
Setari Cookie-uri