ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Concediu medical de durata mai lunga

Voteaza
*****Scor: 5 din 0 voturi

daca te imbolnavesti dupa ce ai inceput serviciul nu mai poti lua c.m.
  citeaza   raspunde

sincer!! IO nu inteleg ce vrei sa spui...
fii te rog mai explicit...

se poate?
  citeaza   raspunde

eu am fost in medical 3 luni,dupa care am inceput sv.Dar dupa o luna mam accidentat dar nu mai beneficiez de c.m.deoarece tre sa am cel putin 3 luni lucrati.
  citeaza   raspunde

unde scrie?
prin comisie poti beneficia de cm pana la 180 de zile in interiorul unui an
  citeaza   raspunde

off topic...mai traieste forumache asta sau suntem pedepsiti??
  citeaza   raspunde

nici la mine nu merge...........
  citeaza   raspunde

De la: ylav, la data 2010-11-26 09:36:56eu am fost in medical 3 luni,dupa care am inceput sv.Dar dupa o luna mam accidentat dar nu mai beneficiez de c.m.deoarece tre sa am cel putin 3 luni lucrati.

Salut,

Cine ti-a spus asa ceva ori nu stie pe ce lume traieste ( a se citi nu stie legislatia), ori a vrut sa te puna la zid si sa te faca sa renunti. Orice persoana cu stagiu de cotizare- cel putin 22 de zile lucratoare anterior datei de primire a medicalului- are dreptul sa primeasca concediu medical! Cu atat mai mult, este ilegal daca au refuzat sa iti plateasca medicalul.

Apropo, esti sigur ca nu lucrezi la negru? pentru ca doar in atari ciircumstante s-ar "accepta" asa ceva
  citeaza   raspunde

eu am intrat mai nou ,deci caut raspuns ,voi sunteti sau doar uneori de ajutor ,unii doar de mistouri.Am impresia ca unii sunt asa de destepti ca se intrec pe ei ,dar daca ii arati harta romaniei habar nu are unde e ZIMNICEA
  citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: