clinica stoma pt copii ?

trebuie sa il duc pe Dl Bebe la dentist. am o dielma insa, pt ca nu stiu cum naiba sa fac sa nu se sperie. Tot kinderii cand ii duci la dentist, plang inainte sa ii sui pe scaun.
aveti o clinica unde copiii sunt tratati cu adevarat cu maxima grija si oamenii aia vorebesc pe limba lor?

multumesc mult fetelor!
ileana_damian
Postat pe 6 Noiembrie 2010 15:40
Vezi DentEstet Kids. au o superclinica pt copii, bine dotata si cu pesonal f haios.
si au o super chestie: inhalosedare - e f buna daca al tau e speriat de medic si e genul mai fricos ;))

si sa sti ica nu e atat de scump pe cat crede lumea. e clinica ok si face toti banutii!
cristi_iordache
Postat pe 10 Noiembrie 2010 14:42
nu este adevarat ...al meu merge cu placere la doctori, fie ei stomatologi fie generalisti. trebuie sa ii insufli ideea ca dorcorii nu fac rau, ajuta.

daca il duci doar sa-l verifice prima data, fara sa i se faca vreun tratament va prinde curaj si capata incredere in dentist, doctor.

dar deh, in romania lumea nu merge la verificari, oamenii merg doar atunci cand au o problema....
aly_fab
Postat pe 13 Noiembrie 2010 17:16
Dentestet4kids. Sunt cu adevarat impresionata de tehnica lor de a lucra cu copiii. Sunt deosebiti. Am fost cu copilul si sunt foarte multumita. Preturile sunt rezonabile (de ex. 120 lei pt plombarea unei masele afectate de carie). Sediul se afla undeva langa Piata Domenii. Va rog cautati pe net pt mai multe detalii.

Succes,
Anca
anca_covaciu
Postat pe 23 Noiembrie 2010 22:48
mda, ce sa zic, eu nu's asa de happy. Juniorul meu e mai panciat cu medicii, insa am facut numai de 2 ori inhalosedare, acum s-a imprietenit cu doctorita lui.
e locul f misto decorat si fiind policinica numt pt copii, toti se poarta acolo cum e ok pt ei, bebeii.

@anca - ma bucur sa intalnesc un om care ii apreciaza. inseamna ca eu nu sunt un caz singural de multumire, ci se pare ca suntem mai multi cei care ii indragim.

eu acum i-am facut lui "junior" un abonament la ei si sa vad, poate fac unul si pt mine, insa la ce rpogram am eu, naiba stie cand pot sa ajung :(
cristi_iordache
Postat pe 3 Februarie 2011 15:12
Baby Orajel Naturals
http://babyorajel.blogspot.com

Noul Baby Orajel Naturals ofer puterea, sigurana i eficiena eugenolului.
http://babyorajel.blogspot.com


i acum v vei bucura de odihn i copilaul va avea un somn uor i linitit.

Pur i simplu tii c este natural.

Baby Orajel NATURALS este un gel ce calmeaza durerile provocate de aparitia primilor dintisori ale bebeluilor.

Gelul Baby Orajel Naturals conine ca substan activ EUGENOL 1,2% care este un anestezic natural ce se folosete pentru tratarea afeciunilor dureroase ale mucoasei (gingia este o mucoas) i a tegumentelor.

Baby Orajel NATURALS contine 1,2% eugenol.
Baby Orajel Naturals formula ce conine un tub de gel Baby Orajel NATURALS de 9,4 grame.


http://babyorajel.blogspot.com
babyorajel
Postat pe 8 Iunie 2011 12:31
pai cred ca-i topic de tandem...
ca prea aparura ambele si amandoua in acelasi timp!
si ca sa nu mai miroasa a reclama... se ia una bucata topic, se intreaba de complezentza si apoi se adauga putzina reclama!
ca poate nu se vede de la admin!
alfheim
Postat pe 8 Iunie 2011 13:00
Imperial Dent, la doamna Despina Miciulica. Verificat si garantat: mergem la ea de la 2 anisori si acum avem 5.
Astridutzu
Postat pe 29 Iunie 2011 17:44
Si eu caut o clinica sau un medic pentru fetita mea. am fost si la Dentestet, dar nu a vrut sa deschida deloc gurita, ma gandesc ca poate daca schimb locul sau medicul, poate va coopera! :-)
garbo_395091
Postat pe 18 Ianuarie 2014 10:46
La recomandarea cumnatei mele, am fost la LLL Dental; am fost si cu nepotica mea, care este o curajoasa si a fost inaintea noastra si era tare incantata, dar am avut si norocul sa dam peste o doctorita tare draguta care i-a placut Mariei, asa ca am rezolvat o cariuta! :-).
garbo_395091
Postat pe 1 Februarie 2014 16:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ANUNT UMANITAR! 1 De la: alehandra 1 Noiembrie 2009 12:01
GRIPA 44 De la: Akaslhla 18 Ianuarie 2014 11:11
displazia de sold 16 De la: office_salinasusesi_ro 13 Septembrie 2010 23:25
hemangiom buza superiora 14 De la: laraariss 11 Iunie 2013 13:32
Campanie umanitara 1 De la: garbo015907 13 Ianuarie 2013 12:44
Setari Cookie-uri