cum pot scapa de candida vaginala

eu m-am prins,fetitza...

si zii sa manance si gura ei ceva...
iasomia
Postat pe 29 Noiembrie 2010 18:06
Cel mai important este tratament cu Apa de argint coloidal, spalaturi vaginale si administrare interna. Vezi www.medicer.ro. Cristina
garbo175477
Postat pe 29 Noiembrie 2010 19:47
Buna eu m-am vindecat cu Yeastrol uite daca vrei sa afli mai multe detalii cuma functionat la mine imi face placere sa ti-l las stefy21stefy si iti explic .pup
garbo_stefy
Postat pe 29 Noiembrie 2010 22:16
auzi daaaa...
nu mai bine sa nu faci???
nu iei deloc antibiotice si gata
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2010 22:29
De la: llilyana54, la data 2010-11-05 19:20:04de un an de zile ma chinuie candida vaginala am facut tratament luni de zile, am schimbat 4 medici dar totul in zadar sunt disperata cum pot scapa de ea, am luat ovule macmiror, flagyil, cervugid si etc am baut si ceai de galbenele si coda soricelului nu stiu ce mai pot face, poate imi da cineva un sfat


Draga mea, trebuie sa incepi si un regim alimantar usor, fara carne, dulciuri, cafea, alcool. Tratamentul trebuie facut cel putin 3 luni la rand.Trebuie sa faca si partenerul tratament local, cu unguent cu nidoflor, canesten. contact sexual numai cu preyervativ.
In paralel cu tratamentul pe care il faci iti recomand si folosirea unor absorbante cu actiune terapeutica.
Lady ANION absorbante igienice cu ioni negativi (anioni) sunt singurele absorbante care previn infectiile si bolile genitale. Banda cu ioni negativi incorporata in absorbante distruge bacteriile care se produc in tipul perioadelor critice, eliminand mirosurile neplacute si posibilitatea producerii infectiilor. Acolo unde infectiile sau bolile sunt deja prezente, Lady Anion au actiune terapeutica - reduc/inlatura durerile, accelereaza procesul de vindecare. Banda anionica este confectionata din mineral natural numit turmalin, iar in timpul utilizarii genereaza anioni ce neutralizeaza bacteriile anaerobe care provoaca majoritatea patologiilor ginecologice si virusii, fara sa provoace reactii adverse.
La generarea anionilor cu densitate inalta se elimina Oxigen Iionizat care neutralizeaza flora anaeroba; activeaza lucrul fermentilor; inlatura inflamatiile; normalizeaza echilibrul acido-bazic.
Datorita acestor efecte deosebit de benefice absorbantele, Lady ANION contribuie la:
● ameliorarea starii generale de sanatate a organismului, ● sporirea imunitatii, imbunatatirea schimbului de substante,
● imbunatatirea activitatii sistemului endocrin.
Lady ANION sunt compuse din 8 straturi realizate din materiale de cea mai buna calitate, create special pentru acest tip de produs si care NU sunt materiale "adaptate" sau reciclate.
Absorbantele terapeutice Lady Anion ajuta la prevenirea:
-Inflamatiilor si dermatitelor
-Infectiilor cu toate tipurile de bacterii
-Candidozelor, mancarimilor si arsurilor vaginale (si cele din timpul menopauzei)
-Infectarea trompelor uterine
-Scurgerilor vaginale excesive
-Dismenoree
-Durerilor de cap din perioada ciclului menstrual.

La fiecare pachet primiti GRATIS un mini kit pentru testarea sanatatii. Transport prin Posta romana cu plata ramburs.

Avem urmatoarele tipuri de pachete: pentru folosire zilnica 30 de buc.; pentru ciclu normal 10 buc., pentru ciclu abundent - 8 buc., pentru tanga 20 buc.

Alte informatii la: loapersonal@yahoo.com sau 0768.05.68.69. ANCA
deliapetrescu
Postat pe 30 Noiembrie 2010 14:26
nu am candida vaginala ,n-am nici o boala jos daca ti-amintesti ti-am trimis un act de la ginecologacolo nu scria nimic n-am nimicsunt o fericita
garbo107589
Postat pe 1 Decembrie 2010 16:04
asa cum ti-au spus toti cei care ti-au scris trebuie eliminata cauza,local este indicata schimbarea frecventa a ph-ului vaginal prin spalari cu diferite substante :hipermanganat de potasiu,bicarbonat,musetel,acid boric,benzina(2 linguri la un irigator de 1 litru),tantum rosa,
Prin spalari alternative se schimba in permanenta pH-ul vaginal creindu-se un disconfort general coanei Candida
Mai exista si produsul homeopat Yeastriol
europroiect2007
Postat pe 2 Decembrie 2010 01:01
De la: iasomia, la data 2010-11-29 17:31:08tanti umblata

adica sa-si bage iaurt in cescutza,sau cum?



E de ras, dar treaba cu iaurtu' este extrem de efectiva

Si oral in burtica, si vaginal sau cum spui tu, "ïn cescuta" (chiar spalarea zonelor intime).
Nu la inceput, ci dupa vreo cateva zile de spalaturi cu bicarbonat.
IAURTUL contine acid lactic, care creaza un mediu favorabil refacerii echilibrului florei normale a vaginului.
umblataprinlume
Postat pe 2 Decembrie 2010 02:15
mai am sa caut reteta si tio dau curand
Mihai55
Postat pe 3 Decembrie 2010 23:38
Am vazut ca cineva iti vorbeste despre ' marul lupului', nu iti recomand sa bei ceai pentru ca este o planta foarte toxica si risti sa te otravesti dar este foarte buna pentru spalaturi , gasesti indicatii cum sa procedezi daca vei cauta ; este cu adevarat foarte buna, asta iti spun din propria experienta.
Bicarbonatul este deasemenea foarte bun daca iti faci spalaturi cu ceai de musetel si bicarbonat si este indicat sa bei cateva zile , o ligurita de bicarbonat dizolvat in apa. Este bine sa mananci cateva zile alimente alcaline. Faptul ca ai o scurgere mai abudenta nu inseamna ca este si o candida, ar putea fi o dereglare hormonala , tot din experienta o spun. Sunt si eu de aceeasi parere, ca trebuie sa gasesti cauza.
miorita
Postat pe 4 Decembrie 2010 08:57
Probiotocele sunt microorganisme extrem de importante si benefice pentru organismul uman. Daca echilibrul acestora este afectat atunci pot aparea multiple afectiuni printre care si candidozele. Un produs deosebit de eficient este Jarro-dophilus + EPS despre care puteti citi mai multe aici:http://veraplant.ro/afectiuni/2992-jarro-dophilus-eps.html. Sper va fie de folos. Sanatate maxima va doresc!
garbo175848
Postat pe 4 Decembrie 2010 09:50
am citit cu interes raspunsurile voastre , tusi oli si ciresica au raspunsul super DAR va spun ca tratamentul este de lunga durata si recidivele ne sacaie pe multe dintre noi.....care se confrunta cu aceasta problema, feriti-va de frig si umezeala, aveti grija de partener!
caleidoscop
Postat pe 5 Decembrie 2010 07:00
De la: llilyana54, la data 2010-11-05 19:20:04de un an de zile ma chinuie candida vaginala am facut tratament luni de zile, am schimbat 4 medici dar totul in zadar sunt disperata cum pot scapa de ea, am luat ovule macmiror, flagyil, cervugid si etc am baut si ceai de galbenele si coda soricelului nu stiu ce mai pot face, poate imi da cineva un sfat
___________-Buna dimineata!!!!Eu iti recomand,sa ei o cura de ovule LOMEXIN,SI INTRODUCI 1 LA 3 ZLIE,seara dupa ce te-ai spalat cu ceai de galbenele si o lingurita de Bicarbonat,ATENTIE:nu bicarbonat alimentar il cumperi tot de la farmacie......si Lomexin crema te dai seara pe zona afectata adica...jos si tu...daca ai vreo intrebare lasa-mi la pagina mea...acolo sigur o vad...Si trebuia luat din timp pastiluite Nistatina 10 zile adica 2 cuti....ca sa te ajute iti recomand 6 zile adica primele sa ei....2 dimineata 2 pranz,2 seara...timp de 6 zile dupa ei 2 pe zi...dim-seara...te speli bine pe mainii,si recipientul in care iti faci baita sezuta....Sunt sigura ca daca ai asta si urmezi asa te ajuta....poate ti se pare costisitor ca un ovul Lomexin costa cam 20 de lei...cred ca am zis bine:Psa nu confund....pt....alte intrebarii lasa-mi la pagina mea sau mesaj....Pup si o Sapatamana frumoasa!
Dya_
Postat pe 13 Decembrie 2010 08:48
Mai vad ca ti se recomanda en Sfaturii...nu e bn de urmat orice oricum....vad ca cineva iti recomanda....ANTIBIOTIC.tocmai ca de la ala iti iese de la un microb pe wc,de la chiloei de dantela sau necalcati...incerca pe timpul tratamentului,sa folosesti bikin sau chilot la preferinta bumbac eu iti spun sigur chilot normal e mai bun...dar tu decizi la sanatatea ta...nu ai voie antibiotic aceasta bola iese in urma tratamentelo sau in urma folosi antibioticilor....
Dya_
Postat pe 13 Decembrie 2010 08:52
uitasem daca ai partener ..si el trebuie sa foloseasca 1 cutie de Nistatina si sera dupa spalare ca si la tine se unge crema Lomexin....o sa vezi...dupa...asta daca ai ce ai scris si nu alt ceva...
Dya_
Postat pe 13 Decembrie 2010 08:57
badijonari cu iaurt seara si dimineata dupa ce s-a facut o spalatura vaginala cu apa si bicarbonat de 15%
aneta75
Postat pe 16 Decembrie 2010 18:20
O serie de tratament Propolicium consta din 21 de ovule sau supozitoare, preparate din propolis, alte produse apicole si pulberi de plante (in total 39 de ingrediente), pot ajuta in mod eficient la vindecarea urmatoarelor afectiuni: an...ex........ite, cistite, uter varicos, fibrom uterin, metrite ulcerate de col uterin, inflamatii ale vaginului si colului uterin, micoze vaginale - candida, trichomonas..,..colibaciloza. Pe langa aceste boli feminine, efecte miraculoase se constata in tratarea adenomului de prostata, a prostatitei, dar si a hemoroizilor, a fisurilor anale si a altor boli ale rectului.

Tratamentul trebuie repetat macar de doua ori. Se va face un control la medic inainte de inceperea tratamentului si dupa a treia serie de tratament, pentru a vedea evolutia vindecarii.
Tratamentul are un caracter bland, este neinvaziv, fara reactii adverse, cu o singura exceptie: leacurile noastre sunt interzise persoanelor alergice la propolis si la alte produse apicole.
O serie de tratament dureaza 21 de zile mai multe detalii:http://www.natural-propolicium.ro/
Natural_Propolicium_1
Postat pe 29 Octombrie 2012 15:09
O serie de tratament Propolicium consta din 21 de ovule sau supozitoare, preparate din propolis, alte produse apicole si pulberi de plante (in total 39 de ingrediente), pot ajuta in mod eficient la vindecarea urmatoarelor afectiuni: an...ex........ite, cistite, uter varicos, fibrom uterin, metrite ulcerate de col uterin, inflamatii ale vaginului si colului uterin, micoze vaginale - candida, trichomonas..,..colibaciloza. Pe langa aceste boli feminine, efecte miraculoase se constata in tratarea adenomului de prostata, a prostatitei, dar si a hemoroizilor, a fisurilor anale si a altor boli ale rectului.

Tratamentul trebuie repetat macar de doua ori. Se va face un control la medic inainte de inceperea tratamentului si dupa a treia serie de tratament, pentru a vedea evolutia vindecarii.
Tratamentul are un caracter bland, este neinvaziv, fara reactii adverse, cu o singura exceptie: leacurile noastre sunt interzise persoanelor alergice la propolis si la alte produse apicole.
O serie de tratament dureaza 21 de zile mai multe detalii:http://www.natural-propolicium.ro/
Natural_Propolicium_1
Postat pe 29 Octombrie 2012 15:09
Ia cate o tableta de diflucan impreuna cu partenerul tau, este in doza unica
garbo028665
Postat pe 30 Octombrie 2012 11:07
au plecat chiar toti medicii din Romania?
garbo_8672
Postat pe 30 Octombrie 2012 13:15
buna ,iti trebuie sa iti imbunatatesti imunitatea corporala,,din cauza imunitatii nu scapi de candida
garbo276991
Postat pe 12 Noiembrie 2012 20:02

O serie de tratament Propolicium consta din 21 de ovule sau supozitoare, preparate din propolis, alte produse apicole si pulberi de plante (in total 39 de ingrediente) pot ajuta in mod eficient la vindecarea urmatoarelor afectiuni: anexite

, cistite, uter varicos, fibrom uterin, metrite ulcerate de col uterin, inflamatii ale vaginului si colului uterin, micoze vaginale - candida, trichomonas,colibaciloza. Pe langa aceste boli feminine, efecte miraculoase se constata in tratarea adenomului de prostata, a prostatitei, dar si a hemoroizilor, a fisurilor anale si a altor boli ale rectului.
Tratamentul trebuie repetat macar de doua ori. Se va face un control la medic inainte de inceperea tratamentului si dupa a treia serie de tratament, pentru a vedea evolutia vindecarii.
Tratamentul are un caracter bland, este neinvaziv, fara reactii adverse, cu o singura exceptie: leacurile noastre sunt interzise persoanelor alergice la propolis si la alte produse apicole.
O serie de tratament dureaza 21 de zile mai multe detalii:http://www.natural-propolicium.ro/ http://www.propolicium-natural.ro/
Natural_Propolicium_1
Postat pe 19 Noiembrie 2012 07:14

O serie de tratament Propolicium consta din 21 de ovule sau supozitoare, preparate din propolis, alte produse apicole si pulberi de plante (in total 39 de ingrediente) pot ajuta in mod eficient la vindecarea urmatoarelor afectiuni: anexite

, cistite, uter varicos, fibrom uterin, metrite ulcerate de col uterin, inflamatii ale vaginului si colului uterin, micoze vaginale - candida, trichomonas,colibaciloza. Pe langa aceste boli feminine, efecte miraculoase se constata in tratarea adenomului de prostata, a prostatitei, dar si a hemoroizilor, a fisurilor anale si a altor boli ale rectului.
Tratamentul trebuie repetat macar de doua ori. Se va face un control la medic inainte de inceperea tratamentului si dupa a treia serie de tratament, pentru a vedea evolutia vindecarii.
Tratamentul are un caracter bland, este neinvaziv, fara reactii adverse, cu o singura exceptie: leacurile noastre sunt interzise persoanelor alergice la propolis si la alte produse apicole.
O serie de tratament dureaza 21 de zile mai multe detalii:http://www.natural-propolicium.ro/ http://www.propolicium-natural.ro/
Natural_Propolicium_1
Postat pe 19 Noiembrie 2012 07:15
Buna...eu am scapat de candida cu niste produse de la FOREVER - produse cu aloe vera si ti le recomand cu cea mai mare placere. Am fost foarte multumita de ele. Exista un gel cu aloe vera si merisor- ALOE VERA BERRY NECTAR - de 3ori/zi - 30ml - se bea si PROPOLIS- care este antibioticul natural de 2ori/zi..... ALOE FIRST- este o solutie eu il numesc Doctorul Casei, se introduce un tampon in vagin imbibat in aceasta solutie...se tine 30 de min....dupa care se scoate afara si se introduce o crema numita ALOE VERA CREMA CU PROPOLIS - c-am 2 masuri dintr-o seringa de 5.Toate astea se fac dupa ce ti-ai facut spalaturi cu ceai de galbenele. O sa dureze c-am 3 luni de zile...dar atentie ....se face de 2 ori pe saptamana...numai BERRY NECTAR si PROPOLISUL se i-au in fiecare zi timp de 3 luni. Te asigur ca vei scapa. Crede-ma este incercat de mine acest tratament...astept un semn de la tine ...pe email: anksenamoon@yahoo.com
garbo193240
Postat pe 19 Noiembrie 2012 22:28
Eu aveam probleme suparatoare fiind infectata cronic cu candida genitala. Ani de zile am batut pragul medicilor ginecologidar problema revenea mereu.
Tratamentele cu antifungice gen Flucovim si administrarea ovuleleor imi ameliorau simptomele, la inceput dispareau, dar nu pentru mult timp. Aveam momente in care eram pur si simplu disperata datorita simptomelor...nu mai stiam in ce pozitie sa stau si ce sa mai iau.
Vestea cea buna e ca am scapat de acest chinsi nu mai revine! Solutia pe care am folosit-o se numeste GINECLARbio. Are efecte imediate, orice simptom al infectiei dispare in 5 minute de la utilizare.
Pentru mine a fost o usurare extraordinara nu faci tratament 3 luni de zile si dupa 2 luni sa il reiei in cateva minute am scapat de problema. Intrati pe http://gineclarbio.uv.ro/ si vedeti despre ce e vorba.
Pentru mine a fost o binecuvantare! Sper sa va fie de folos si voua!
garbo_10408
Postat pe 3 Ianuarie 2013 12:36
eu de 2 ani am probleme cu scurgerea asta alba si mirositoare,am luat la antibiotice si supozitori nici eu nu mai stiu si cum termin tratamentu ,dupa cateva zile iar apare,nici nu mai stiu in ce parte so iau,habar nam,doctorii astia nu iau gasit leacu.
Mariana_Cristina_1
Postat pe 19 Martie 2013 08:56
Pai vezi, iubita, ca tocmai de la antibiotice luate, fara un alt medicament, gen pansament pentru asa ceva, faci candida. Ginecologul trebuie sa-ti dea tratamentul...el nu-ti da pentru asa ceva antibiotic, nu?!
magdabeauty
Postat pe 19 Martie 2013 14:03
Heeeeelp, va rog, nu stiu ce sa mai fac.....candidoza imi da mari batai de cap. Am auzit ca daca te duci la ginecolog iti da niste antibiotice si ovule, plus suplimente alimentare naturale, gen Activit Imuno Forte de la Ropharma, care sa-ti stimuleze imunitatea si sa-ti mareasca rezistenta orgranismului. Am citit despre el pe net si pare super ok, are un continut de lactoferina, vitamina c si lapte colostrusi si e si accesibil ca pret.Ma bate gandul sa mi-l iau. Voi l-ati folosit?
garbo_14515
Postat pe 28 Iunie 2013 16:31
fa spalaturi cu apa calduta in care dizolvi o lingurita de bicarbonat de sodiu alimentar.succes garantat.
Vasile_Rusu_1
Postat pe 5 Iulie 2013 08:54
Mai Vasile....Tu esti femeie ori esti doctor ? ... Da ai dreptate
Rotty
Postat pe 5 Iulie 2013 09:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:sml-love0064: :sml-love0069: :sml-love0069: :sml-love0069: 16 De la: fleurdelis 12 Decembrie 2009 07:08
Barbatul Pesti si femeia Sagetator ... se potrivesc? 13 De la: garbo214262 3 Octombrie 2011 19:46
Ce parerea aveti despre relatia dintre zodiile berbec si gemeni? 12 De la: garbo_472671 30 Ianuarie 2018 15:44
doinapysy 11 De la: garbo252762 5 Decembrie 2011 10:47
buna 21 De la: cory_emy 3 Noiembrie 2010 01:55
Setari Cookie-uri