zone erogene in functie de zodie

Berbec (21 martie - 20 aprilie)
Terminaiile nervoase sunt foarte sensibile la femeile i brbaii din zodia Berbec. Ador s fie atinse/atini pe cap i fa. Berbecii reacioneaz la o atingere delicat pe frunte sau la jocul cu prul de pe cap. Nici lobul urechii nu este de neglijat, iar femeia Berbec se excit de la o uoar suflare n ureche. Mucturi uoare ale buzelor, srutri delicate ale ochilor nchii provoac "spasme" plcute n zon spinrii. Femeiele Berbec sunt nnebunite dup brbaii cu barb, pentru c atingerile lor pe piele le ofer senzaii plcute.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:25
mey vuvu, io am iubit odata o "berbeaca" (poate chiar mai multe, da' nu conteaza:P)... si nu sA potriveste ce-ai bagat aici, clar!:P

iar te iei dupE balarii din reviste...:))))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:28
De la: eu_geminy, la data 2010-11-05 03:28:04mey vuvu, io am iubit odata o "berbeaca" (poate chiar mai multe, da' nu conteaza:P)... si nu sA potriveste ce-ai bagat aici, clar!:P

iar te iei dupE balarii din reviste...:))))



depinde din ce decan erau.fiecare zodie are 3 decane in functie de datele de nastere.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:34
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 03:25:36Berbec (21 martie - 20 aprilie)
Terminaiile nervoase sunt foarte sensibile la femeile i brbaii din zodia Berbec. Ador s fie atinse/atini pe cap i fa. Berbecii reacioneaz la o atingere delicat pe frunte sau la jocul cu prul de pe cap. Nici lobul urechii nu este de neglijat, iar femeia Berbec se excit de la o uoar suflare n ureche. Mucturi uoare ale buzelor, srutri delicate ale ochilor nchii provoac "spasme" plcute n zon spinrii. Femeiele Berbec sunt nnebunite dup brbaii cu barb, pentru c atingerile lor pe piele le ofer senzaii plcute.




Taur (21 aprilie - 21 mai)
Gtul este zona erogen a tuturor reprezentanilor zodiei. Atingeri delicate, mngieri i sruturi n zona cefei, cobornd treptat spre gt i va scoate din mini
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:35
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 03:35:43
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 03:25:36Berbec (21 martie - 20 aprilie)
Terminaiile nervoase sunt foarte sensibile la femeile i brbaii din zodia Berbec. Ador s fie atinse/atini pe cap i fa. Berbecii reacioneaz la o atingere delicat pe frunte sau la jocul cu prul de pe cap. Nici lobul urechii nu este de neglijat, iar femeia Berbec se excit de la o uoar suflare n ureche. Mucturi uoare ale buzelor, srutri delicate ale ochilor nchii provoac "spasme" plcute n zon spinrii. Femeiele Berbec sunt nnebunite dup brbaii cu barb, pentru c atingerile lor pe piele le ofer senzaii plcute.




Taur (21 aprilie - 21 mai)
Gtul este zona erogen a tuturor reprezentanilor zodiei. Atingeri delicate, mngieri i sruturi n zona cefei, cobornd treptat spre gt i va scoate din mini




Gemeni (22 mai - 21 iunie)
Locurile cele mai sensibile ale Gemenilor sunt minile i braele. Femeia din aceast zodie ador ca minile s i fie srutate, iar brbaii iubesc cnd membrele le sunt srutate, deget cu deget. Chiar i o mngiere ntmpltoare a vrfului degetelor minii poate produce un extaz. Dac ai un partener Gemeni, nu ezita s i srui partea interioar a minii. Atinge-i partenerul nscut n zodia Gemeni cu buzele i cu limba, de la cot pn la umr. Va fi nnebunit, pur i simplu!.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:38
ete mey vuvu, ca si la Gemeni minti.
io personal garantez ca nu-i asa...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:39
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 03:34:45
De la: eu_geminy, la data 2010-11-05 03:28:04mey vuvu, io am iubit odata o "berbeaca" (poate chiar mai multe, da' nu conteaza:P)... si nu sA potriveste ce-ai bagat aici, clar!:P

iar te iei dupE balarii din reviste...:))))



depinde din ce decan erau.fiecare zodie are 3 decane in functie de datele de nastere.


pey mey,
tu aici vorbeste despre "decanii" aia, mai intai.
ca nici revista din care copiezi, vad ca nu spune.

eeee, pey daca o luam asa... ma iei ca "depinde" si de numaru' la pantofi, de cel de la sutien, coloarea oikilor si inaltimea bunicilor la nastere...:PPP
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:42
Rac (22 iunie - 21 iulie)
Pentru tine, zona snilor este cea care strnete cascade de plcere. Te simi foarte mndr de snii ti, iar brbaii din aceast zodie ador s fie mngiai pe sfrcuri i piept. Att femeile ct i brbaii Rac ador sruturile lungi, care implic limba i dinii i chiar pot avea orgasm de la acestea. Ador jocurile uor perverse cu sfrcurile: ciupiri, strngeri - toate acestea le intensific dorina.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:56
Gemy,daca nu ti se potriveste,esti alien sigur.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 03:58
Leu (23 iulie - 22 august)
Spatele este foarte sensibil. Reprezentaniilor acestui semn zodiacal le place s fie mngiai i chiar zgriai pe spate, pentru c i excit incredibil de mult.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:02
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 03:58:04Gemy,daca nu ti se potriveste,esti alien sigur.


hai nu serios!... deci, dupa parerea ta, cam a 12-a parte din populatia globului, tre sa aiba aceleasi zone erogene, ca face parte din aceeasi zodie... :P
he he he...:))))
de unde le scoti, mey vuNvu?:))))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:04
Fecioar (23 august 22 septembrie)
Abdomenul este zona erogen a reprezentaniilor acestei zodii. Atinge-l cu limba, mngie-l tandru i chiar cu prul. O baie n spum, cu atingeri suave cu buretele pe burt l/o va nnebuni de plcere. O atingere n joac a buricului cu vrful limbii este un truc pe care trebuie s l ncerci, pentru c fi surprins n mod plcut.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:05
eu sunt geaman nativ, mey vuvu, si nu se potriveste deloc.

ce rost are sa ne ascundem dupa traznaile din reviste, scrise in metrou sau in tramvai, in drum spre redactie... :D

hai mey, ca astea-s zodiace de rasu' curcilor!...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:08
De la: eu_geminy, la data 2010-11-05 04:04:50
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 03:58:04Gemy,daca nu ti se potriveste,esti alien sigur.


hai nu serios!... deci, dupa parerea ta, cam a 12-a parte din populatia globului, tre sa aiba aceleasi zone erogene, ca face parte din aceeasi zodie... :P
he he he...:))))
de unde le scoti, mey vuNvu?:))))




nu.dar sunt puncte comune in functie de zodie.poate nu ai nimerit tu nici una care sa iti destainuiasca.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:11
sunt curioasa la pesti.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:14
pai ia-te dupa revistutse, ca asa o sa ajungi fix in... acvariu...:D
sau macar de-un dus rece sa iasa...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:16
Balan (23 septembrie - 22 octombrie)
oldurile i fesele sunt zonele erogene ale Balanelor. O atingere, o masare sau o plmuire uoar a feselor dezgolite va trezi plceri nebnuite. Brbatul Balan va ajunge la extaz dac i vei atinge cu snii partea de jos a spinrii.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:17
no, gata, m-am plictisit.
cred ca era mai interesant daca bagai de la tine din top.

lasa copiatul, ca nu-ti foloseste la nimic.

ma duc la somn.
pa
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:20
De la: eu_geminy, la data 2010-11-05 04:16:51pai ia-te dupa revistutse, ca asa o sa ajungi fix in... acvariu...:D
sau macar de-un dus rece sa iasa...:P
:)))




cald.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:24
Scorpion (23 octombrie - 21 noiembrie)
Organele sexuale sunt zonele erogene ale reprezentaniilor zodiei Scorpion. O atingere delicat cu degetele a acestei zone, l poate transforma pe iubitul tu/iubit ta ntr-un vulcan gata s erup. Femeia din aceast zodie se poate excita doar punnd picior peste picior i micnd fesele. O partid de sex oral sau o stimulare manual poate duce la extaz.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:24
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 04:11:50
De la: eu_geminy, la data 2010-11-05 04:04:50
De la: vuvuzela, la data 2010-11-05 03:58:04Gemy,daca nu ti se potriveste,esti alien sigur.


hai nu serios!... deci, dupa parerea ta, cam a 12-a parte din populatia globului, tre sa aiba aceleasi zone erogene, ca face parte din aceeasi zodie... :P
he he he...:))))
de unde le scoti, mey vuNvu?:))))




nu.dar sunt puncte comune in functie de zodie.poate nu ai nimerit tu nici una care sa iti destainuiasca.


mey vuNvu, eu ma refeream evident la barbatul geaman care sunt, despre care tu scrii niste tampenii inventate.

cat despre o combinatie cu fumeie geamana... ar fi trebuit sa mi se destainuie, altfel nu ne "nimeream", nu?... da' de cand facem noi amor cu reviste ieftine in mana, ha?...:))))

hai mey vuvu, ma LEshi...
mai bine scriai buletinul meteo, ca ala e destul de precis.
:)))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:27
sa mor daca pot sa te inteleg de ce te chinui mereu sa deschizi topicuri care-s varza din start.

gata, acu chiar ma duc sa dorm, ca-s mult mai castigat.:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:28
Capricorn (22 decembrie - 20 ianuarie)
Brbatul Capricorn nnebunete de plcere atunci cnd partenera i "alunec" cu snii pe fa, apoi coboar uor pe buze, piept i burt. Femeia Capricorn srutat pe burt, n jurul buricului sau pe interiorul genunchilor va urla de plcere. Pielea din jurul buricului este extrem de sensibil la femeile nscute n aceast zodie. Un masaj sau o atingere cu vrful limbii a ntregului corp va nnebuni orice reprezentant al zodiei.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:33
somn usor.



mai sunt 2 zodii.vreau sa vad pestii.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:35
http://www.acvarium.ro/?galeria_foto&pesti_plante

ete vuvu, pesti....:P

merci, la fel:))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:38
Vrstor (21 ianuarie - 18 februarie)

Femeia Vrstor se excit dac i este stimulat zona genunchilor, abdomenului, spatelui i laterale ale pieptului. Brbatul Vrstor nnebunete de plcere dac i srui cu patim gambele i gleznele. O partid de masaj erotic i satisface pe amndoi reprezentani ai zodie
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:41
Peti (19 februarie - 20 martie)
Picioarele i tlpile sunt zonele erogene ale Petilor. Un masaj delicat al tlpilor i srutarea degetelor i va nnebuni. Ador mucturile uoare ale degetelor de la picioare. Reprezentanii acestei zodii ador s fac sex n sau lng ap, iar o partid de sex n baie poate fi mai mult dect excitant. Face dragoste cu mult tandree (uneori prea mult, pentru c poate exaspera partenera), iar preludiul este o parte esenial

este adevarata partea a doua incepand de la apa...pana la sf.


sursa zodiacului www.eva.ro
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 04:53
hm, aici nu prea sint de acord...daca se refera la pesti ,e vorba si de femei , nu?
nici apa , nici degete muscate...:)mai bine am scrie fiecare ce zodie sintem si ce ne place , ar fii mai real asa...
gogalil
Postat pe 6 Noiembrie 2010 10:15
salut....nu stiu de ce te critica eu_geminy.......si nici nu stiu daca e adevarat ce ai scris la celelalte zodii..dar iti spun ca sigur la capricon este asa...adica la mine care sunt o femeie capricorn cam in toate privintele.
Plus ca pe forum suntem liberi sa exprimam ideile nostre atat timp cat alegem un limbaj adecvat!
ursusimona
Postat pe 6 Noiembrie 2010 15:33
De la: simonikpopa, la data 2010-11-06 15:33:30salut....nu stiu de ce te critica eu_geminy.......si nici nu stiu daca e adevarat ce ai scris la celelalte zodii..dar iti spun ca sigur la capricon este asa...adica la mine care sunt o femeie capricorn cam in toate privintele.
Plus ca pe forum suntem liberi sa exprimam ideile nostre atat timp cat alegem un limbaj adecvat!



am scris ,dar poate nu ai observat,sursa acestui horoscop,este www.eva.ro.......sa stii ca si la mine corespunde doar pe jumatate.am si specificat.eu sunt pesti si ultima parte incepand cu apa pana la sf .mi se potriveste.
vuvuzela
Postat pe 6 Noiembrie 2010 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul SCORPION.... 3 De la: garbo_493614 17 Octombrie 2018 13:56
Zodia PESTI 263 De la: raul27 26 Februarie 2018 13:36
Un alt fel de ZODIAC 4 De la: herminya 21 Ianuarie 2010 10:38
despre iubire si scorpioni ! 145 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:14
Zodia rac 16 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:42
Setari Cookie-uri