Sunt balonata mereu!

poate face ca aia din filmul ala, "fosta mea super gagica"
Laura_M
Postat pe 24 Noiembrie 2010 00:04
Deci, mamei mele inainte de a i se depista cancerul ovarian (de fapt era deja metastaza) a fost balonata citeva luni de zile FARA NICI UN REMEDIU.

GINECOLOG!!!!!
Ciresica
Postat pe 24 Noiembrie 2010 06:07
tament.nu ma tratez dupa ureche,dar ma gandeam ca poate exista anumite persoane care au scapat de asta.Nu-s proasta,dar nu asta conteaza.Important e ca am luat tratamente prescruise de medici si degeaba!Iar la chestia cu ginecologul,am fost dar au spus ca nu-mi pot face egografie si cum am mentionat,am fost operata de doua ori de chist ovarian gigant,asa ca merg cel putin oadata la 2 luni.
Adina_Radu
Postat pe 24 Noiembrie 2010 19:45
incearca tratamentul cu espumisan-2 capsule de 3 ori pe zi,nu mai consuma lichide carbogazoase si daca este cazul regleaza-ti tranzitul intestinal sau mai exact rezolva-ti problemele cu constipatia
o farmacista,
europroiect2007
Postat pe 24 Noiembrie 2010 23:18


IA ODATA S-AU DE DOUA ORI PE ZI, O CANA CU APA, IN CARE TORNI PUTIN OTET ( 2-3 LINGURITE) DE OTET DE MERE CU MIERE DE LA PLAFAR, APOI PUNE O LINGURITA DE BICARBONAT SI SE AMESTECA. IMEIDIAT CE APARE SPUMA, IMCEPE SA BEI RAPID TOATA CANA INSPUMATA. SE AMESTECA DEASUPRA CHIUVETEI DEOARECE POATE SA DEA AFARA SPUMA. UNA CANA DIMERNEATA SI UNA SEARA. ATAT BICARBONATUL CAT SI OTETUL SUNT FOARTE BUNE NU NUMAI IN BALONARI CA SI TRATAMENT TERAPEUTIC IN DIVERSE BOLI PE CARE LE AI SAU NU.
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 3 Decembrie 2010 16:13
Alexandru, esti roman?
AleSim
Postat pe 3 Decembrie 2010 16:33
De la: alexandru_revnic_yahoo_com, la data 2010-12-03 16:13:58

IA ODATA S-AU DE DOUA ORI PE ZI, O CANA CU APA, IN CARE TORNI PUTIN OTET ( 2-3 LINGURITE) DE OTET DE MERE CU MIERE DE LA PLAFAR, APOI PUNE O LINGURITA DE BICARBONAT SI SE AMESTECA. IMEIDIAT CE APARE SPUMA, IMCEPE SA BEI RAPID TOATA CANA INSPUMATA. SE AMESTECA DEASUPRA CHIUVETEI DEOARECE POATE SA DEA AFARA SPUMA. UNA CANA DIMERNEATA SI UNA SEARA. ATAT BICARBONATUL CAT SI OTETUL SUNT FOARTE BUNE NU NUMAI IN BALONARI CA SI TRATAMENT TERAPEUTIC IN DIVERSE BOLI PE CARE LE AI SAU NU.[/ ICEARCA SA IEI PE STOMACUL INAINTE DE MESELE PRINCIPAPE CU O ORA, OMEZ 5-6 ZILE.

BALONARE = BALON -ARE = ARE BALON

BALONARE =BAL- ONU -ARE =ALB -ONU - ARE
ORGANIZ. NATIUN. UNITE ARE ALB (LUMINA ALBA A SOARELUI = CERUL = UNIVERSUL = CA UN BALON = O

BAL -ON -ATA = ALB - ONU -NAT = ALB - ION -FIUL(sumer)

FIUL ION =ALB(ARIAN) =IISUS

I I = H = H- ELLIOS = HELL - I -OS
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 3 Decembrie 2010 16:33

AleSim
Postat pe 3 Decembrie 2010 16:40
Alexandru,pe ce bazeaza recomandarea ta pt balonare?a fii balonat nu inseamna a avean balon.balonarea are multe motivatii de aparitie.de unde te inspiri cand tu te tratezi?e mare responsabilitate sa recomanzi tratamente fara sa fii medic,indiferent ca ai invatat si mecatie naturista,trebuie sa ai la baza medicina.
garbo176957
Postat pe 3 Decembrie 2010 16:58
capsule de galbenele de la plafar
dana_dgg
Postat pe 3 Decembrie 2010 20:41
Adina,pt balonare ti-am gasit o informatie,incearca si acolo.

www.puremed.ro

telefon 0213353500

sanatate!
garbo176957
Postat pe 4 Decembrie 2010 20:41
Incearca sa bei ceai de chimen si anason stelat,este placut la gust,si sa maninci la masa felioare de ghimbir.Daca nu=l suporti ca atare pentru ca are un gust aromat dar arzator poti sa faci ceai si din ghimbir.O sa te simti mai bine.De asemenea exista magazine care contin ghimbir confiat.
Ca medicament incearca un remediu naturist = rovacholul-3/zi se vinde in farmacii si dreneaza foarte bine fierea,precum si espumisanul 3/zi are absoarbe foarte bine gazele.
Daca mai vrei si alte leacuri babesti scrie-mi pe carmennanu84@gmail.com
garbo197910
Postat pe 12 Decembrie 2011 15:05

Recomandari

Setari Cookie-uri