sunt nou aici

cum sa ma las de fumat?
un_tata_fericit
Postat pe 28 Octombrie 2010 00:27
simplu....
nu mai fumezi
anaROBERT
Postat pe 28 Octombrie 2010 01:01
exact.

m-am lasat un an, fara nicio problema, fara niciun efort. fara nicio dependenta. cu tigarile pe masa, sau in orice caz, la vedere. m-am simtit bine, m-am simtit liber si de asta.

numai ca prostu' tot prost: am pus iar tigarEa in gura.

fumatul e una dintre cele mai mari tampenii pe care le-am facut in viata mea.
poate chiar cea mai mare.
eu_geminy
Postat pe 28 Octombrie 2010 02:46
hai mai nu fiti rai si radicali,e bine sa mai si fumezi
eu una am reusit de m-am lasat.....o saptamana,si deja ma speriasem
anaROBERT
Postat pe 28 Octombrie 2010 13:29
de ce sa te alsi taticule, e musai?
si eu am zis ca ma las cand am ramas insarcinata, am zis ca acu
Laura_M
Postat pe 28 Octombrie 2010 13:34
:D scuze
am zis ca acum e momentul, si pentru aia fumez si acum bine mersi, nu chair asa de mult cum fumam acum 2 ani, dar totusi, e ceva, si ma gandesc ca o sa incep munca si vin pauzele si atunci sa vezi
Laura_M
Postat pe 28 Octombrie 2010 13:36
am fumat (8 ani) si m-am lasat de 5 ani! cea mai inteligenta decizie a mea! trebuie doar sa fii hotarat(a).
garbo174782
Postat pe 10 Noiembrie 2010 08:32
De la: garbo174782, la data 2010-11-10 08:32:36 am fumat (8 ani) si m-am lasat de 5 ani! cea mai inteligenta decizie a mea! trebuie doar sa fii hotarat(a).
cand cineva imi reprosa ca fumez ma enervam..... abia acum imi dau seama ca imi spunea pt binele meu....
garbo174782
Postat pe 10 Noiembrie 2010 08:34
Odata luata decizia asta e simplu; nu mai fuma deloc.Eu am fumat 20 de ani si intr-o zi am zis nu mai fumez si nu am mai fumat ,au trecut 7 ani de atunci si nu regret decizia pe care am luat-o nu spun ca a fost usor ,dar am fost si f .ambitioasa.Acum nu mai suport fumul nici de la altii dar de la minesi sa sti ca ma simt ok.
mmiriam
Postat pe 10 Noiembrie 2010 15:40
super mmiriam,
asa a facut si sotul meu. a fumat 20 de ani. apoi dupa o 'sperietura' medicala s-a lasat. Acum are cinci ani de cand nu mai fumeaza si nici nu mai suporta fumul de tigara.



acum sper ca nu se mai apuce .... au mai fost cazuri
cricat
Postat pe 15 Noiembrie 2010 19:16
Am fumat, m-am lasat sapte ani, acum fumez din nou. In fiecare zi imi spun ca trebuie sa fie ultima tigara dar nu reusesc...Zic si eu ca Ge, cea mai mare tampenie din viata...
Luna_in_capricorn
Postat pe 16 Noiembrie 2010 09:29
ma bucur ptr sotul tau,fi sigura ca nu se va lua iarasi eu ii urez succes
mmiriam
Postat pe 16 Noiembrie 2010 15:27
dar de ce sa te lasi de fumat,bre?
vrei sa mori sanatos?
poi nu-i asta mare pacat?
preci
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:22
da' di ce, chiar asa, dava vrei, facem cheta pe garbo si te ajutam cu tigarile pe anu asta,
o luna si o tzara mai e din an, da' atat putem si noi
Laura_M
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:35
Daca fumezi ... mori!
Daca nu fumezi, tot mori!
Asa ca ... mai bine fumezi!

Dar acum, pe serioaselea, poti sa le mai raresti, daca este cazul.
Doinita201
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:35
De la: un_tata_fericit, la data 2010-10-28 00:27:17cum sa ma las de fumat?
la fel cum te/ai apucat de fumat, dar in sens inverm cu ceva ambitie mai multa,bafta......
53_nono
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:47
A incercat cineva "Hypnotherapy" ?
Vecinii mei, amandoi fumatori inraiti au facut o sedinta si nu mai fumeaza de 9 luni.
persidadamian
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:51
persi... cred ca esti cam "noua" aici...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:53
jgfdn, mjbgb mnnbvm ti-a dat anddrei al meu un sfat, ia-l cum vrei :D
Laura_M
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:55

nu de alta dar am sa ma duc si eu cu o alta vecina de-a mea, inca nu ne-am decis cand, dar o sa incercam curand.
Si nu cautam calea usoara, nu nu
persidadamian
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:59
Laura, tu cui i te-ai adresat?
persidadamian
Postat pe 20 Noiembrie 2010 17:15
pur si simplu si-a bagat fiu-meu mainile in laptop si a iesit ce a iesit si am zis asa, la oha

dadeam nume daca ma adresam cuiva anume

ma cam sperii cu poza aia, schimb-o si tu, fii mai dulce ca parca arunci vraji in stanga si-n dreapta
Laura_M
Postat pe 20 Noiembrie 2010 17:20
mda, am inteles
insa vezi tu? mie-mi place si consider ca sunt destul de dulce,
uite acum de exemplu, mananc compot de cirese sa ma indulcesc mai tare.
persidadamian
Postat pe 20 Noiembrie 2010 18:16
nebunica mica, mai da si la atii, nu baga pe infundate de una singura
Laura_M
Postat pe 20 Noiembrie 2010 18:21
Laura,
Persi nu e chiar asa de fioroasa, precum pare unor agitati, atunci cand isi face ea aparitia...:)))
eu_geminy
Postat pe 20 Noiembrie 2010 18:52
nu e, frumusica fata :)) da' , ce-i drept, cand am vazut-o am facut ochii mari de tot, vroiam sa stiu cum se uita la mine
Laura_M
Postat pe 20 Noiembrie 2010 19:08
De la: Laura_M, la data 2010-11-20 17:20:34pur si simplu si-a bagat fiu-meu mainile in laptop si a iesit ce a iesit si am zis asa, la oha

dadeam nume daca ma adresam cuiva anume

ma cam sperii cu poza aia, schimb-o si tu, fii mai dulce ca parca arunci vraji in stanga si-n dreapta


Laura...
cand vorbesti "la oha(reala)", te numesti Ohanesian...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 20 Noiembrie 2010 19:38
au intrat teroristii pe fir si mi-au blocat laptop-ul, nu mai zi de ohanesian, poate crede lumea ca ivn teroristii peste noi
Laura_M
Postat pe 20 Noiembrie 2010 19:52
exista mai multe metode.
trebuie sa stii ca meriti felicitari pentru gandul asta frumos.
Apoi,dependenta fizica dureaza doar o saptamana,cea mare.apoi,inca trei luni....
Doar prima saptamana e cu adevarat grea,pentru corp.
Un prieten a reusit asa:a inceput sa faca pauze cat mai lungi,intre tigari,pana a ajuns sa fumeze doar un ape zi.
apoi a taiat-o si pe asta.
altul a luat tigarea electronica,dar e al naibii de scumpa.
Mai exista niste filtre japoneze,le folosea sotul meu,inainte de a se lasa,herbal life,verzi,cand am vazut ce colecteaza,din tigare,si sotul meu la fel.....un lichid negru urat mirositor,insuportabil...ne-am dat seama ca fara filtrul asta,lichidul ar fi ajuns in plamani.
Vointa nu este inascuta,se educa,devine puternica,cu cat faci mai multe incercari.
asa ca,chiar daca incerci diferite metode si pana la urma iar te apuci,tot castigi.
Cu fiecare incercare,vei avea o vointa si mai puternica.
Eu iti doresc din toata inima sa reusesti,pentru ca am avut in famile doi oameni buni ca painea lui dzeu,care au murit,unul la 43,altul la 52 ani...de la tigari,cu plamanul uscat una,altul cu cancer.
Merita sa faci totul pentru sanatatea ta,si-asa viata e destul de grea,si lasatul de fumat este ceva greu,care cere multe incercari,multa vointa,dar cine persevereaza reuseste.
Alege dintre tine si tigari,pe tine....
Mai exista si ceaiul de pedicuta,dar trebuie pus in perna,sau baut exact cum scrie acolo.
Pana si pastile din plante se gasesc,si dau rezultate,dar sunt doar ajutoare,achestii ajutatoare,greul il duci tot tu,cu stradania ta.
Bravo pentru incercarea ta,pentru faptul ca cauti solutii,bravo,succes!!!!!
daniilia
Postat pe 24 Noiembrie 2010 15:37
eu nu mai fumez de doua luni,fumam un pachet pe zi,dar a fost o conjunctura favorabila renuntarii la tutun,am fost imobilizata vreo doua zile,am vazut ca se poate si fara si am zis ca tb sa reusesc...mi/as dori sa nu ma intorc la tigari,dar mi/e teama
cred ca nu exista retete miraculoase,doar vointa
elodia
Postat pe 24 Noiembrie 2010 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care este simnificatia visului? 23 De la: barboneli 15 Decembrie 2011 15:49
femeie pesti-barbat fecioara 56 De la: garbo032800 20 Ianuarie 2010 14:00
compatibilitate.. 68 De la: garbo114643 3 Noiembrie 2010 16:12
Barbatul gemeni 39 De la: garbo_472671 30 Ianuarie 2018 15:57
cum sunt in realitate? 3 De la: persidadamian 20 Martie 2010 22:26
Setari Cookie-uri