slabire sanatoasa

Buna,
Am avut 88kg la o inaltime de 1,70cm, 36 de ani si devenisem aproape depresiva. Am incercat tot felul de diete din reviste, din carti, am luat aproape toate pastilele ptr. Slabit existente pe piata, insa rezultatele se lasau asteptate.Atunci m-am hotarat sa apelez la ajutorul unui medic nutritionist. Mi-a trebuit mult sa gasesc ceea ce imi doream, insa am gasit si sunt mai mult decat multumita. Cabinetul se numeste DIET CLUB (sau Nutristyle) inainte exista doar in Bucuresti insa din primavera lui 2010 exista si la Ploiesti in str. Stefan Greceanu nr. 16; bl. J4 ; et. I; ap. 4 ca un punct de reper la Covrigi calzi. Programarile se fac la nr. tel 0770.496.865. Aici am intalnit-o pe doamna doctor Monica Macisoiu cariua ii datorez tot respectul.
Dieta incepe cu cantarul, o discutie cu doama doctor legata de motivul ingrasarii si de eventulalele boli cornice de care va tine cont,dieta dureaza 13 saptamani si inca 3 luni de mentinere. In primele 6 sapatmani se va face si acupunctura, cu ajutorul unor ace minuscule se va inhiba centrul foamei, astfel vom manca mai putin, iar in cele 6 saptamani stomacul are tendinta de a se micsora astfel incat vom manca mult mai putin cand aceste ace vor fi scoase. Este o dieta care nu se bazeaza pe infometare, este foarte echilibrata, se consuma multe lactate pana la 7% grasime cu exceptia laptelui, legume multe, carne macra , oua. In fiecare saptamana are loc o intrevedere cu doama doctor,asta dupa cantarire evident, dieta este schimbata in fiecare saptamana , se tine cont de eventualele evenimente (aniversari, nunti, botezuri, concedii) cand dieta se adapteaza astfel incat sa nu fie afectata greutatea in mod neplacut. Se beau multe lichide ( apa min 2 l), nu se consuma alcool . Eu nu m-am abatut deloc de la dieta si am ajuns in 13 saptamani de la 88kg la 64kg( in total 24kg). Am o luna si jumatate de cand am inceput mentinerea ( care este foarte simpla) si am mai slabit inca 1,2 kg, mai lent dar nu ma steptam sa slabesc si in mentinere( acu am 62,8 kg).
Aceasta dieta se adreseaza personelor peste 30 ani, se garanteaza o pierdere in greutate de 15 kg la femei si 20 kg la barbate, dar in functie de metabolismul fiecaruia si de cat de constincios e fiecare, se poate slabi si mai mult. Foarte important: se slabeste din tesutul adipos, nu din masa musculara.
Acum am un alt tonus, mi-am recapatat incredearea in mine, ma simt foarte bine atat fizic cat si psihic.Mentionez ca nu am facut sport in aceasta perioada.
Recomand aceasta dieta cu cea mai mare incredere, va garantez ca veti slabi daca veti uram pasii pe care vi recomanda medical.
Doamna si domnul doctor Macisoiu vin de la Bucuresti in fiecare zi de joi la Ploiesti intre orele 14-20. Ptr.. Programari : 0770.496.868; nr. tel Dr. Macisoiu 0722.796.790
Prima sedinta costa 1000 Ron si fiecare sedinta saptamanala inca 25ron . Merita sa facem pentru noi asta.
Va urez multa bafta, Mioara


mioara2010
Postat pe 24 Octombrie 2010 18:43
daca zici tu...
multumim foarte frumos!...
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 18:46
eu n-am inteles cum incepe dieta cu cantarul ala si cu discutiile cu dna dr... oare de cate ori pe zi trebuie sa le ingurgitam? si e bine sa servim cantar inainte, sau dupa amiaza? dar discutiile? oare nu creeaza stare de greata asa, pe stomacul gol?

hmmm... dileme... dileme!...
Thor_again
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:14
thorule, cantaru' trebuie musai sa fie consumat rasol... ca daca-l prajesti, atunci se duc naibii, si cura, si banii...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:24
Nasol, Ge, nasol!...
Thor_again
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:31
De la: Thor_again, la data 2010-10-24 19:31:03Nasol, Ge, nasol!...
e...rasolllll
piciul
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:33
Ah, scuze! Paronimele astea, bata-le sa le bata!
Thor_again
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:43
...nenea tor, dupe ce mnci meta cntaru nasolit, ți bag niște ace, pe care ț le scoate dupe 6 sptmni....

....dupe ce ți le scoate, o s poți face meta doar pantonime...

...haideți mai rpide s apucm loc c cic e ofert...
daria_
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:11

Mersi, Dario, da' iti cedez locul meu. Te scapi mai repede
Thor_again
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:14
...mersi, nea tor, da io m scpai deja de 500 g, c beusem niște bere ....
daria_
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:22
buna tuturor!si eu am avut probleme cu kg in plus, am incercat o gramada de diete, ajunsesem chiar sa ma infometez.n am resmitit niciun rezultat pozitiv, din contra..am avut noroc ca mi a zis o prieten de cartea doamnei dr Mihaela Bilic, unde am gasit foarte multe sfaturi, care s au dovedit a fi si eficiente.acum, urmaresc site ul dumneaei, pentru ca mereu posteaza tot felul de articole interesante, si gasesti tot ce vrei despre nutritie, diete si etc. acesta e site ul:www.doctorbilic.com
ela101
Postat pe 11 Ianuarie 2011 13:30

sunt sigura ca ati incercat de zeci de ori diverse diete sau regimuri care au avut efecte bune mai mult sau mai putin,eu doresc sa ma refer la total altceva mult mai sigur decat orice dieta ,orice regim,,,orice pastila care inunda lumea si internetul ,bani multi se incaseaza si multi se imbogatesc din cauza disperarii kg noastre apasatoare care stau pe noi si ne deranjeaza pana la epuizare.EU MA REFER LA UN STIL DE VIATA..TOATE GRASIMILE SI INCOVENIENTELE NOASTRE FIZICE SI PSIHICE CHIAR VIN DE LA UN STILL DE VIATA GRESIT..PE SEAMA ASTA DOCTORII FARMACIILE ,SI MULTI ALTII PROFITA DE BUZUNARELE NOASTRE FARA CA SA GASIM REZOLVARE TOTALA.ORICE DIETA PRIN INFOMETARE ADUCE REZULTATE SI DUPA CARE ADUCE RAVAGII IN CORPUL NOSTRU INFOMETAT DE SAPTAMANI SI CARE LA UN MOMENT DAT DIN CAUZA NEALIMENTARII VOM DEVENII NEFERICITI,MELANCOLICI,DPRESIVI,AGRESIVI,SI SI MAI MULT OBSEDATI DE GRASIMILE NOASTRE..IN URMA CARUIA NU VOM FACE ALTCEVA DECAT DIN CIUDA A TOT EFORTUL NE VOM SUPRAALIMENTA DIN NOU..SI VOM INCERCA SA NE SATISFACEM GUSTURILE PT A NU MAI FI TRISTI,,DACA IN PLUS AVEM SI STRESS,PROBLEME SENTIMENTALE,,DE SERVICIU..COPII..SOTUL..IN PLUS PE LANGA GRASIMI ..ADIO DIETA ..ADIO SUPLETE..ADIO O VIATA BUNA SI UN SOMN LINISTIT.DECI EU MA REFER LA O VIATA SANATOASA CONSTAND DIN ALIMENTATIE,ODIHNA,SPORT MUNCA SI FT MULTA MUNCA SI DRAGOSTE..IN URMA DRAGOSTEI VINE SI MULTUMIREA DE TOT..MULTUMIREA DE VIATA,DE CUM ARETI ,DE CUM PRIVESTI..ASTA DENOTA SIGURANTA,SIGURANTA IN TINE IN CEL DE LANGA TINE FARA TEAMA CA TE VA ABANDONA,PARASII,ETC,,LUCRU CARE ARE CURSUL LUI ORICUM.BUCURA-TE DE TOT CE FACI AZI SI PLANIFICA IN TOTUL ZIUA DE MAINE FARA SA-TI SCAPE NIMIK..PLANIFICA TOT CE TREBUIE SA FACI DUPA UN PROGRAM BINE STABILIT CU O ZI INAINTE SAU DIMINEATA..E BINE SEARA PT A DOUA ZI..VA VORBESC NU CA UN DOCTOR NICI UN DIETETICIAN CI CA O DOAMNA CARE ARE 44 DE ANI SI CARE LA ACEASTA VARSTA MA MAI POT MENTINE CA SI 28 DE ANI CAP COADA..INCAPAND CU TREZIREA UN EXEMPLU SCURT DINTR-O ZI NORMALA DE VIIATA..TREZIREA CU UN MIC DEJUN DIN FRUCTE CHIAR PUSE PE NOPTIERA..SI APA..MULTA APA PANA LA PLECARE..STICLA DE APA PLATA CU LAMAIE,UN MAR STORS..UN GREFF SI 2 LITRUI DE APA IN FIECARE DIMINEATA,,CAND DORESTI SCHIMBA FRUCTELE..NU LASA SA TE PLICTISESTI DE ACELASI GUST..GRADINA LUI DZEU E FT MARE SI NE DA DIN TOATE P[UNE DOAR MINTEA LA CONTRIBUTIE..DUPA CATEVA MIN DE FRUCTE SI APA CARE POT FI CONSUMATE UMBLAND DE COLO COLO..LA BAIE ,IMBRCANDU-NE,,PRINTRE CELE DE DIMINEATA,UMPLE GURA CU FRUCTE DIN CAND IN CAND SI BEA APA..SA ZICEM CA ASTA A FOST TREZIREA...URMEAZA MICUL DEJUN PANA LA CARE VEI SIMTII MEREU NEVOIA SA MERGI LA WC ASTA ESTE DE FAPT EFECTUL DORIT SI URMARIT DE MINE..DIMINEATA SE POATE PRODUCE O ELIMINARE IN MASA A TOXINELOR ACUMULATE SI O CURATIRE A ORGANISMULUI DAND APA SI ANTIOXIDANTII DE CARE ESTE NEV.IARNA FAC CU CEAI SI LAMAIE..VARA CU APA PLATA TOTDEAUNA LA TEMPERATURA CAMEREI..MICUL DEJUN LANGA O CAFFEA ABURINDA CU LAPTE FARA LAPTE ..CU ZAHAR BRUN..CU MIERE ..ETC CUM VA PLACE ESTE IMPORTANT SA NU O BETI TOATA PE LOC LASAND ACEA CANA SA DEGUSTATI PT MAI MULTE ORE LANGANDU-VA BUZELE DIN CAND IN CAND CU AROMA DE CAFFEA..NELIPSITUL IAURT NATURAL CARE VA PLACE ..CHIAR SI MAI GRAS DACA NU VA PLACE IAURTUL..EVITATI IAURTUL DULCE CU FRUCTE DAR DIN CAND IN CAND SI ACELA POATE FIUI SERVIT CA DESERT.IAURTUL PREFERAT UN FRUCT TAIAT SAU FT FT BUNE FRUCTELE NEGRE DE PADURE SCOASE DIN FRIGIDER SAU CONGELATOR,,NUCI,,SI SI..TARATE..2 LINGURI DE TARATE CONSUMATE LA FIECARE MIC DEJUN ,FIE CU IAURT FIE BAUTE CU CEAI LAPTE APA..ETC..FA DIN ASTA O RETETA PE VIATA ..CONTINUI CU APA.IN MASINA LA SERVICIU STICLA CU APA .PANA LA PRANZ NU EVITA FRUCTELE ,IN GEANTA IN MASINA ORIUNDE FRUCTE APA..LA PRANZ O DOZA DE IAURT SI MANACA CEEA CE DORTESTI..DAR NU PRAJIT..NU GRAS..EVITA ORICE CARNE INAFARA DE PESTE ..CARNEA ESTE SUFICIENTA DE 3 ORI PE SAPTAMANA.EVITA ULEIURILE CARE NU SUNT PRESATE LA RECE SI EVITA GATITUL CU ULEI.ULEIUL SE PUNE LA URMA ORICAREI MANCARI CA ADAUS.MANANCA PAINE DOAR DACA NU AI GARNITURA IN FARFURIE..SALATA LA ORICE MASA..SI INTRE MESE FRUCTE CATE VREI..APA.ADAUGA LA TOATA HRANA SI URMATOARELE ..ULEI DIN PESTE ,CALCIU MAGNEZIU,VIT E VIT C O PERIOADA DE 3 LUNI..CU PAUZA DE O LUNA.SI DUPA CE CA POTI MANCA CAT VREI URMEAZA SPORTUL..ADICA UN SPORT FRECVENT SI NEANTRERUPT..6 LUNI VA FI GREU..DAR NOI SUNTEM CONCEPUTI SA NE MISCAM SA RESPIRAM ASA CUM SI MANCAM.DECI NU MERGE UNA FARA ALTA .NU EVITA MISCAREA IN TOATE SENSURILE..NU FACE UN SPORT PREA GREU DEVENIND OBOSITI NE SCADE ENERGIA,SI MANCAM MAI MULT DECAT INAINTE FARA SA SLABIM.TOTUL LA PUTEREA NOASTRA SI TOTUL DIN PLACERE CEEA CE TRECE PESTE PLACERE DEVINME GREU SI OBOSITOR..NU EVITATI SPORTUL EU RECOMAND TAE BOO PT CA IMP[LICA MUNCA IN ECHIPA,MUZICA,MISCARI CU TOT CORPUL SI REZULTATE,MERSUL PE JOS ALERT.URCAT SCARI .SARITURI ORICAND COPILARESTE ORICAND..INCALTATI MEREU PAPUCI COMOZI SA VA PERMITA MERSUL RAPID ALERT..RESPIRATII INAINTE DE CULCARE CITIND CEVA DESPRE ANTIOXIDANTI,VITAMINE,PLANTE,SI CHIAR SI O CARTE DESPRE HEMEOPATIE..VA VA AJUTA SA VA VINDECATI SINGURI ORICE INFORMATIE CARE NU VINE DIN FARMACII.VA DORESC SUCCES.
garbo160389
Postat pe 14 August 2011 17:00
Folosesc de 3 luni Aloe Slim Day&Night si am reusit sa slabesc 7 kg in timpul asta. Sunt produse 100% naturale, deci nu au avut nicio reactie adversa asupra mea.. am imbinat suplimentele si cu sportul si ma simt minunat!
valy87
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:41
Am luat 2 luni suplimentele UltraSlim si am slabit destul de mult. Faptul ca sunt facute din plante m-a convins sa le cumpar de pe sit-ul ultra-slim.ro
Pastilele au avut o eficienta destul de mare asupra mea si nu mi-au produs reactii adverse necorespunzatoare!
garbo_13154
Postat pe 23 Aprilie 2013 11:32
Buna ziua,
in curele de slabire sanatoase, intr-o prima etapa este important sa se realizeaza detoxifierea organismului cu plante pentru purificarea organismului si drenajul toxinelor.Pot fi administrate Capsulele Purificare si drenaj Daphne, care sunt destinate acestei etape.Pentru efecte mai puternice, se pot administa impreuna cu tinctura si ceaiul cu aceleasi nume.Daca exista si alte afectiuni se poate opta pentru complexele de plante Curatarea organismului sau Curatarea colonului, in functie de simptomele avute.

In urmatoarea etapa de scadere in greutate propriu-zisa, se administreaza plante pentru cresterea lipolizei, inducerea unui puternic proces de termogeneza prin oxidarea lipidelor (arderea) pâna la nivel de energie. Datorita acestui mecanism apare scaderea greutatii corporale.Plantele lipolitice, se pot asocia cu plante care ajuta la drenarea toxinelor din organism si cu plante care potenteaza actiunea lor.Controlul greuitatii Daphne se poate folosi in aceasta etapa a curei de slabire impreuna cu ceaiurile din plante medicinale depurative si cu efect lipolitic, care asigura in plus si hidratarea organismului.

Pentru cei al caror apetit este greu de controlat, exista plante medicinale care vin in ajutorul lor si care pot fi gasite si in unele suplimente alimentare cum este Controlul apetitului Daphne.Hoodia gordonii este o planta medicinala care actioneaza la nivelul centrului satiettii din hipotalamus, eliberând un compus chimic similar cu glucoza, dar de 100 de ori mai puternic, care inhiba senzatia de foame.
Garcinia cambogia, prin acidul hidroxicitric reduce apetitul, împiedica conversia glucidelor în lipide, arde grasimile, induce termogeneza. Astfel, greutatea corporala scade si se previne acumularea de lipide.

Celor cu pofta crescuta de dulce, le este indicata planta medicinala Gymnema sylvestre.Are în compozitie o polipeptida (gurmarin) cu structura chimica asemanatoare cu a glucozei si astfel se leaga de receptorii gustativi pentru dulce de la nivelul limbii, blocându-i. Rezultatul este disparitia senzatiei gustative de dulce. Prin acelasi mecanism împiedica absorbtia intestinala, în proportie de aproximativ 50%, a glucidelor ingerate.Este o planta reglatoare a metabolismului glucidelor.Aceasta planta se gaseste in comprimatele Antidulce Daphne, care se administreaza cate 1 comprimat supt incet de 3 ori pe zi, inainte de masa.

Orice cura de slabire trebuie sa fie insotita de dieta adecvata si de miscare.Se recomanda a se evita consumul de carne si peste grase, conservate sau afumate, branzeturi grase, sarate, leguminoase boabe, paine, cartofi, paste fainoase (in cantitati mari), fructe dulci sau uscate, dulciuri concentrate, prajituri, produse de patiserie, frisca, smantana, creme, slanina, untura, sosuri grase, aluaturi cu unt, oleaginoase, indulcite cu zahar sau alcoolizate, lapte integral. Se evita consumul de sare peste 5gr/zi.
Se recomanda consumul de legume si fructe (in functie de continutul glucidic), zarzavaturi, paine neagra sau intermediara (in cantitati moderate), leguminoase (in cantitati moderate), carne slaba, peste slab, branza de vaci, branza slaba, iaurt, lapte degresat, ciuperci, uleiuri vegetale, unt(cantitati reduse).
Se consuma minim 2 litri pe zi de lichide(apa plata, de izvor, sucuri de legume si fructe).Se urmareste realizarea de exercitii fizice zilnic de minim 30 minute pe zi, evitarea sedentarismului.

Medic_Fares
Postat pe 26 Aprilie 2013 15:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine vrea sa slabeasca?? 4 De la: allay 30 Iulie 2011 18:54
balbaiala la 8 ani 2 De la: daniilia 27 Decembrie 2014 12:56
Dieta balerina sau cea disociata? 39 De la: garbo_411301 23 Aprilie 2017 17:59
Ciocolata? 17 De la: garbo_1894 9 Decembrie 2012 15:48
Apa Minerala !!! 3 De la: Fata_Morgana 17 Aprilie 2012 01:09
Setari Cookie-uri