CAND SCAPAM DE PENIBILUL GUVERN BOC???

au mai mult de un an si au dovedit tuturor cat sunt de buni, de priceputi , in ale hotiei!! intr-o tara civilizata ar fi demisionat demult, dar la noi isi permit sa fure din buzunarul tuturor si sa minta ca o fac spre binele nostru!!

cat credeti ca mai rezista acesti hotomani ?? prind iarna...sau raman pana in 2012???

am pus acest topic la sanatate pt ca deja acest guvern e mai rau decat cancerul!!
superbus
Postat pe 21 Octombrie 2010 09:32
superbule...

de Boc si de toata gasca asta de derbedei si pitzipoance cu pretentii de politicieni nu vom scapa, pana nu scapam de Basescu..

de aceea, cred ca intrebarea mai potrivita era "Cand scapam de basescu?"...:D
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 09:35
am si eu nevoie de sanatate si i-mi caut un job pt ca sant somera dupa 10 ani de munca ne-au aruncat jumatate la gunoi
garbo173047
Postat pe 21 Octombrie 2010 09:36
de base? cand l-or suspenda astia!! sper cat mai curand....desi e greu pt ca multi parlamentari sunt mituiti,santajati,etc.
superbus
Postat pe 21 Octombrie 2010 09:38
este mare increngatura acolo la ei
cum sau cand sa avem un drept nil iau ei
garbo173047
Postat pe 21 Octombrie 2010 09:41
basescu e un golan sinistru, dar e foarte abil...
ma indoiesc ca va fi dat jos curand, din pacate.
dar in fine... speranta moare ultima....:DD
:))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 09:49
ce idioti...cica au votat ieri alea doua legi "din greseala"... cred ca a facut scurta la mana, ala de a aratat cu degetu' invers...:D
:))))))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 09:57
ca nu scapam de basescu, asta e evident...
parlamentarii nu-si risca scaunul caldutz in vremurile astea grele,pt ca nu stiu cand mai ajung acolo

cat despre legile votate...io am alta intrebare: cat de ignoranti sunt parlamentarii nostri daca habar n-au pt ce voteaza!?
asa as putea sa fiu si eu parlamentar, ca nu trebe decat sa votez, simplu ca buna ziua!
si daca tot au votat, cu manutzele lor ,normal ar fi sa se promulge legea...acuma, si basescu e pus in incurcatura, ori zice asta e, asta am vrut sa facem, uite cat suntem de tari, sau isi cearta subalternii pt prostiile facute

stiu si eu ce-l avantajeaza in situatia asta, tocmai inainte de motiune?
naspa de el!
zambila
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:08
zambi, parlamentarii voteaza la comanda, iar ieri idiotul ala batran de sef al grupului PDL a aratat din greseala cu degetu' in sus, de doua ori. masina de vot a functionat, iar apoi si-au muscat degetzelele de ciuda, fiindca trebuiau sa voteze invers, de fapt, conform politicii PDL-iste...

si ce sa-ti zic, "saracu' "base... ca i-o fi greu sa trimita legile care-i mai ajutau pe amarati inapoi in parlament...

niste nemernici. jos cu ei!:D
:))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:14
le-as arata si eu un deget in sus, da'nu pe ala mare, ci pe cel mijlociu...:D

un gest nu tocmai frumos, dar care, pe langa exprimarile lui base, ar fi parfum...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:18
zambila
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:22
cum reusim sa alegem totdeauna leprele ????????
parca am fi blestemati .........
jeanette40
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:25
eu cred ca ne si meritam soarta... dar totusi, nu inteleg de ce, daca eu nu i-am votat pe astia...intrebare grea...:P:)))

acum as zice sa asteptam si vreo doua-trei tzatze pedeliste, sa ne toace nitzel... sa vedem cine se ofera, cine liciteaza mai mult!:PPP
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:29
apropo .........ai vazut ce o lauda Base la TV pe " doamna Udrea " ???????
ma gandeam la ce spunea batranul ..........tata , cand ti-o lua .....p.....mintile .....
jeanette40
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:34
in orice caz... jeguri de slugi mai penibile decat in actualul Guvern/Parlament, nu cred ca au existat in toata istoria Romaniei...
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:34
De la: jeanette40, la data 2010-10-21 10:34:05apropo .........ai vazut ce o lauda Base la TV pe " doamna Udrea " ???????
ma gandeam la ce spunea batranul ..........tata , cand ti-o lua .....p.....mintile .....


jeanette... eu am o presimtire sumbra, privind succesoarea lui base... sper sa nu se adevereasca never-ever...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:36
asta imi place la tine ..........vorbim in parabole .....soi intelegem aceleasi lucruri ........
jeanette40
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:38
haidi mai!
ce esti carcotas??
prima fomeie prim-ministru din ro?? sau chiar presedinte?
nu stiu ce-ar fi mai rau!?
zambila
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:39
Dupa cum spunea Crin, politica Romaneasca a facut vedete din toate pipitzele... si daca ne gandim si la celalalte "Doamne" propulsate de Base, deja avem imaginea unui mic hareeem... am trecut cumva la islamism si eu nu stiam?:PP

dar din cate stiu, pana si islamismul limiteaza numarul maxim de neveste, la 4. bun, de amante nu zice nimic...:PP
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:42
De la: zambila, la data 2010-10-21 10:39:15haidi mai!
ce esti carcotas??
prima fomeie prim-ministru din ro?? sau chiar presedinte?
nu stiu ce-ar fi mai rau!?


Zambi, io sunt pentru egalitatea in drepturi a fumeii cu a barbatului... adica ce, ne-ar sta rau sa avem o Doamna in fruntea tzarii?!:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:44
haidi bre...........ce draq ...........ce spun eu din tara ........poate chiar din galaxie
apoi , ar fi si pacat ..........asa o femeie inteligenta si frumoasa
si tzatzoasa
si devreme acasa
si...........
jeanette40
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:45
jeanette... sa recunoastem...
frumoasa este, si desteapta este.
dar e malefica, si e de un tupeu fantastic...

PS

Piua, ca am un client...:)
da' revin, inca n-ati scapat de mine...:DDD
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:53
nimic de zis ...........numai ca nu suntem la o prezentare de moda sau la un concurs de mis
apoi , e penibila
da-i draq de hoti si de jigodii............
te-ai intrebat de ce pe unii ne afecteaza atat de mult toate porcariile lor ????????
pentru ca ramanem niste romanii legati cu sufletul de tara asta de care-si bat toti joc .......
jeanette40
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:58
maine au niste emotii in parlament, la motiune.......

sper sa zboare , dar sansele sunt mici....

s-au smecherit nitel....nu ii mai lasa sa voteze pe ai lor parlamentari , pt ca multi ar fi votat pt motiune!!
superbus
Postat pe 26 Octombrie 2010 13:05
putem sta linistiti. n-are rost.
guvernul boc nu pica.
singura solutie e detronarea banditului-sef. capo di tutti capi.
iar ala nu pica nici atat.
eu_geminy
Postat pe 26 Octombrie 2010 14:23
in 2012...cand vor castiga alde pnl si psd alegerile.....atunci o sa-l zboare....

hai cu suspendarea....
superbus
Postat pe 26 Octombrie 2010 16:58
sa i impuscam ,ca pe ceausescu,altfel nu avem nici o sansa ...de la mare pana la cel mic
almachers
Postat pe 7 Noiembrie 2010 20:37
De la: superbus, la data 2010-10-26 16:58:52in 2012...cand vor castiga alde pnl si psd alegerile.....atunci o sa-l zboare....

hai cu suspendarea....


superbule, nu-l mai suspenda nici dracu. urmeaza elena udrea.:D
daca nu se iese cu furci, cu coase, cu topoare, va fi liniste totala...:))
eu_geminy
Postat pe 7 Noiembrie 2010 20:39
De la: almachers, la data 2010-11-07 20:37:24sa i impuscam ,ca pe ceausescu,altfel nu avem nici o sansa ...de la mare pana la cel mic


cine sa ne faca binele asta? cei carora nu li s-au diminuat lefurile, din jurul lui?:D
:))
eu_geminy
Postat pe 7 Noiembrie 2010 20:42
luati legatura cu Achmed si va rezolva problema asa cum au rezolvat-o altii in Cecenia
tymbark
Postat pe 8 Noiembrie 2010 13:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inima sau bronsita??? 64 De la: LoganElena 15 Aprilie 2014 19:16
chist ovarian 20 De la: danutza_vamps 6 Octombrie 2010 15:10
Oboseala cronica! Organismul e in criza energetica? 2 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 21:51
ochelari cu lentile anti-aburire 9 De la: Carmen_09 12 Septembrie 2012 17:03
Logest ???? 1 De la: shatzy09 13 Aprilie 2011 12:54
Setari Cookie-uri