chist ovarian

Buna,
Am deschis acest topic pentru ca as dori unele informatii de la cele care au trecut prin asa ceva si aici ma refer la operatie de chist ovarian cu posiblitatea extirparii ovarului.
Am descoperit in martie la un control de rutina, fara sa ma doara, fara nici un fel de simptom un chist de 8 cm
Am urmat tratament 3 luni dar nu a fost afectat asa ca ultima solutie este operatia.
Am fost la Bucuresti si ma voi opera laparoscopic la inceputului lui noiembrie.
Cine imi poate da unele sfaturi in legatura cu acest lucru?
Ma intereseaza ca idee si costuri, cat dureaza convalescenta, cat stau in spital...
danutza_vamps
Postat pe 5 Octombrie 2010 10:52
vaz ca pana si vampele au probleme d-astea... ai dreacu' armenii astia... se baga peste tot...
zambil
Postat pe 5 Octombrie 2010 11:04
De la: danutza_vamps, la data 2010-10-05 10:52:33Buna,
Am deschis acest topic pentru ca as dori unele informatii de la cele care au trecut prin asa ceva si aici ma refer la operatie de chist ovarian cu posiblitatea extirparii ovarului.
Am descoperit in martie la un control de rutina, fara sa ma doara, fara nici un fel de simptom un chist de 8 cm
Am urmat tratament 3 luni dar nu a fost afectat asa ca ultima solutie este operatia.
Am fost la Bucuresti si ma voi opera laparoscopic la inceputului lui noiembrie.
Cine imi poate da unele sfaturi in legatura cu acest lucru?
Ma intereseaza ca idee si costuri, cat dureaza convalescenta, cat stau in spital...
Intra pe google,,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Octombrie 2010 11:50
bre, tu esti sora lu' curajoasa, sau ti-ai facut lifting?...
zambil
Postat pe 5 Octombrie 2010 11:56
De la: zambil, la data 2010-10-05 11:04:29vaz ca pana si vampele au probleme d-astea... ai dreacu' armenii astia... se baga peste tot...



numele cu care m-am inregistrat nu are nici o legatura in discutia asta si nu are nici o legatura cu nimic
nu te-a rugat nimeni sa iti dai cu parerea daca nu ai idee despre topic
sunt si alte locuri unde iti poti manifesta "rautatea" ca sa zic asa
inca o data, cine poate sa ma ajute cu cateva sfaturi poate sa le spuna aici.
danutza_vamps
Postat pe 5 Octombrie 2010 13:21
medici obstreticieni nu cred ca avem pe aici, avem doar stomatologi si psihologi

eu zic ca cel mai bine ar fii sa discuti cu un obstretician problema asta, parerea mea
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 13:24
De la: me_reloaded, la data 2010-10-05 13:24:59medici obstreticieni nu cred ca avem pe aici, avem doar stomatologi si psihologi

eu zic ca cel mai bine ar fii sa discuti cu un obstretician problema asta, parerea mea


caut o parere personala nu specializata, daca mai exista cineva care a facut operatie de acest fel si cum a trecut prin ea, cam asta e ideea.
asa medicul mi-a spus cateva lucruri.
danutza_vamps
Postat pe 5 Octombrie 2010 13:27
mami, pai zi-i asa, ca esti la schimb de experienta p-acilea

desi, sincer...nu stiu la ce te-ar ajuta

in fine...
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 13:34
De la: me_reloaded, la data 2010-10-05 13:34:47mami, pai zi-i asa, ca esti la schimb de experienta p-acilea

desi, sincer...nu stiu la ce te-ar ajuta

in fine...



m-ar ajuta sa ma pregatesc, nu stiu, nu am mai avut astfel de probleme medicale
prima operatie de orice fel
stii e groaznic cand te duci la medic pentru un control de rutina stiindu-te sanatos pentru ca faci periodic control si ti se spune ca esti bolnav, ca s-ar putea sa pierzi un ovar
danutza_vamps
Postat pe 5 Octombrie 2010 13:50
ok, stai de vorba atunci cu un psiholog

o sa-ti explice ca temerile sunt normale
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 13:58
De la: danutza_vamps, la data 2010-10-05 13:50:58
De la: me_reloaded, la data 2010-10-05 13:34:47mami, pai zi-i asa, ca esti la schimb de experienta p-acilea

desi, sincer...nu stiu la ce te-ar ajuta

in fine...



m-ar ajuta sa ma pregatesc, nu stiu, nu am mai avut astfel de probleme medicale
prima operatie de orice fel
stii e groaznic cand te duci la medic pentru un control de rutina stiindu-te sanatos pentru ca faci periodic control si ti se spune ca esti bolnav, ca s-ar putea sa pierzi un ovar
Eu zic sa intri pe google,,sau sa astepti sa iti scrie oameni mai inteligenti...Dar pe aici pw garbo sunt putini oameni inteleligenti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Octombrie 2010 17:28
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 17:35
irinuco , tu esti unul din cei intelijenti ??
eu_vio
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:37
stai sa intre in alt cont si raspunde mintenas
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:42
cine mami, vampeta?...
zambil
Postat pe 5 Octombrie 2010 20:55
De la: zambil, la data 2010-10-05 20:55:31cine mami, vampeta?...


poate ar trebui sa te duci la culcare nu crezi?
inca o data, sunt si alte topicuri unde poti sa iti descarci frustrarile
da probabil ca m-am inselat cautand pe cineva pe aici care ar putea sa ma ajute, voi cauta si in alta parte
multumesc pt non-sfaturi
o seara buna!
danutza_vamps
Postat pe 5 Octombrie 2010 23:34
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-05 17:28:30Eu zic sa intri pe google,,sau sa astepti sa iti scrie oameni mai inteligenti...Dar pe aici pw garbo sunt putini oameni inteleligenti


de acord, irinooka. "inteleligenti" or fi putini, sau deloc. dar inteligenti tot or fi mai multi...:P
eu_geminy
Postat pe 6 Octombrie 2010 02:19
si daca tot ii topic cu armeni, i-as mai mentiona pe urmatorii:

Varujan Vosganian
Varujan Pambuccian,
Bulb Rahidian
Putz Artezian

si-un Tablou De Luchian.:PP

=))
eu_geminy
Postat pe 6 Octombrie 2010 02:21
acest site nu are colaborari cu medici,ca sa ti se raspunda la intrebarile ce te intereseaza.cauta un site de specialitate,iti recomand eu unul- medicii@kanalD.ro-www.medicii.tv.sigur ca exista mai multe,cauta si pe google.sanatate!


ps.site" femina" are colaborari si cu medici si nu numai.
vuvuzela
Postat pe 6 Octombrie 2010 02:38
De la: vuvuzela, la data 2010-10-06 02:38:19acest site nu are colaborari cu medici,ca sa ti se raspunda la intrebarile ce te intereseaza.cauta un site de specialitate,iti recomand eu unul- medicii@kanalD.ro-www.medicii.tv.sigur ca exista mai multe,cauta si pe google.sanatate!


ps.site" femina" are colaborari si cu medici si nu numai.


mersi pt informatii
speram sa gasesc persoane care au facut astfel de operatie.
danutza_vamps
Postat pe 6 Octombrie 2010 15:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
alexandra 2 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 21:52
buna 7 De la: barboneli 30 August 2011 06:38
Rana pe col!!! V-ati confruntat cu asa ceva? 3 De la: garbo031466 26 Iulie 2009 22:33
embolizarea uterina 3 De la: garbo215074 20 Martie 2012 16:29
puterea unei virgule 6 De la: daniilia 26 Martie 2013 09:19
Setari Cookie-uri