De ce oamenii buni sunt considerati prosti? Daca eu vreau sa fiu buna,pt ca asa gandesc eu ca este bine,asta nu inseamna ca vreau sa fiu luata de proasta

Dar eu cred ca difera de gandirea omului...Pt ca omul cum gandeste asa si actioneaza..Probabil oamenii care fac lucruri rele asa cnsidera ei ca este bine.pt ca au o gandire proasta si nu ii ajuta Dumnezeu sa vada adevarul pt ca sunt rai...si diavolul vrea ca oamenii sa se chinuiei unuii pe altii..Diavolul nu vrea ca oamenii a traiasca in pace unii cu altii...Eu cred ca pe ei nu ii ajuta Dumnezeu pt ca nu au credinta,,fac rele..Pt ca sa poti avea o gandire curata trebuie sa duci o viata curata...sa nu faci rau nimenui,,ca si pe tine Dumnezeu sa te ajute sa te feresti de oameni rai care vor sa te chinuie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:45
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2010-09-25 10:45:17Dar eu cred ca difera de gandirea omului...Pt ca omul cum gandeste asa si actioneaza..Probabil oamenii care fac lucruri rele asa cnsidera ei ca este bine.pt ca au o gandire proasta si nu ii ajuta Dumnezeu sa vada adevarul pt ca sunt rai...si diavolul vrea ca oamenii sa se chinuiei unuii pe altii..Diavolul nu vrea ca oamenii a traiasca in pace unii cu altii...Eu cred ca pe ei nu ii ajuta Dumnezeu pt ca nu au credinta,,fac rele..Pt ca sa poti avea o gandire curata trebuie sa duci o viata curata...sa nu faci rau nimenui,,ca si pe tine Dumnezeu sa te ajute sa te feresti de oameni rai care vor sa te chinuie
ingerasulluptator
Postat pe 29 Ianuarie 2012 16:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt balonata mereu! 103 De la: Adina_Radu 4 Iulie 2012 15:07
viata la tara,sau viata la oras??? 163 De la: venizigoldplated 9 Decembrie 2012 14:15
Lotiune de dus cu extract de catina - Weleda 1 De la: valy87 17 Septembrie 2012 16:52
Urda de capra face bine la durerea de cap? 7 De la: tutankhamon 15 Iulie 2009 02:39
De ce oamenii buni sunt considerati prosti? Daca eu vreau sa fiu buna,pt ca asa gandesc eu ca este bine,asta nu inseamna ca vreau sa fiu luata de proasta 2 De la: ingerasulluptator 29 Ianuarie 2012 16:54
Setari Cookie-uri