barbatul leu ....femeia gemeni...:)...

ce parere aveti...cum ar decurge relatia?
garbo88
Postat pe 23 Septembrie 2010 23:08
Eu sunt balanta, nu mai vreau sa aud de gemeni dupa o relatie de 4 ani, din care 2 naveta Bucuresti Brasov, desi teoretic si practic ne intelegeam intelectual f bine..desi n-am prejudecati, tind sa cred ca intr-adevar sunt cu 2 fete..omul bun si omul rau, cel ascuns..ptr ca nu-mi pot explica cum fosta era atat de buna si umana si ajuta o vecina saraca cu alimente, etc dupa care ajunsa in State nu suna cu saptamanile pe mine sotul ei..o durea undeva.. ea a plecat in State ptr 7 luni la munca fiind casatoriti fara voia mea, sub indrumarea maica-sii si de acolo s-a purtat execrabil, desi, n-aveam nici o vina decat ca nu castigam cat ar fi vrut ea..dar 4 ani am fost bun, cat si-a facut treaba cu mine, apoi..nu suna, etc..m-a inselat cu unu,concluzie, a urmat divortul..intentat de mine.Leu este tata si mai stiu pe cineva, cred ca amandoi sufera de mandrie si sunt 2 "pietre cam tari"...in general, gemenele - am mai cunoscut vreo 2 -sunt cam independente, le tine aproape doar interesul intelectual, moral, etc.scuze, poate ca n-or fi toate asa..dar eu cred ca tendinta de dominare a leului nu face casa buna cu geamana..pe urma, sunt tentate sa "invaluiasca" pertenerul cu o imagine alor benefica, mult mai buna decat e in realitatea..daca te prinzi, e ok daca nu..
rebelfire
Postat pe 28 Septembrie 2010 10:26
partial ai dreptate!dar,totul tine de educatie!
garbo000555
Postat pe 4 Octombrie 2010 20:22
De la: rebelfire, la data 2010-09-28 10:26:52Eu sunt balanta, nu mai vreau sa aud de gemeni dupa o relatie de 4 ani, din care 2 naveta Bucuresti Brasov, desi teoretic si practic ne intelegeam intelectual f bine..desi n-am prejudecati, tind sa cred ca intr-adevar sunt cu 2 fete..omul bun si omul rau, cel ascuns..ptr ca nu-mi pot explica cum fosta era atat de buna si umana si ajuta o vecina saraca cu alimente, etc dupa care ajunsa in State nu suna cu saptamanile pe mine sotul ei..o durea undeva.. ea a plecat in State ptr 7 luni la munca fiind casatoriti fara voia mea, sub indrumarea maica-sii si de acolo s-a purtat execrabil, desi, n-aveam nici o vina decat ca nu castigam cat ar fi vrut ea..dar 4 ani am fost bun, cat si-a facut treaba cu mine, apoi..nu suna, etc..m-a inselat cu unu,concluzie, a urmat divortul..intentat de mine.Leu este tata si mai stiu pe cineva, cred ca amandoi sufera de mandrie si sunt 2 "pietre cam tari"...in general, gemenele - am mai cunoscut vreo 2 -sunt cam independente, le tine aproape doar interesul intelectual, moral, etc.scuze, poate ca n-or fi toate asa..dar eu cred ca tendinta de dominare a leului nu face casa buna cu geamana..pe urma, sunt tentate sa "invaluiasca" pertenerul cu o imagine alor benefica, mult mai buna decat e in realitatea..daca te prinzi, e ok daca nu..


Da, asa sunt gemenele, independente. Cat despre relatia ta...esti sigur ca ruptura nu s-a petrecut inainte de plecarea in State?
Luna_in_capricorn
Postat pe 4 Octombrie 2010 20:39
voi chiar sunteti sigure in retetele astea cu zodiile? intreb si eu...

ca mi se pare...nu, nu vreti sa stiti cum mi se pare...
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 20:42
Femeia gemeni nu e chiar atat de rea pe cat pare..si ma refer ca da,avem doua fete dar toti oamenii au cate 2 fete indiferent de zodie.In schimb avem un simt al umorului foarte dezvoltat,suntem jucause,ne place sa diversificam(e valabil si in pat) suntem comunicative si cand iubim cu adevarat NU INSELAM.
Asta ca sa spulber toate miturile ca femeia gemeni este instabila.NU e adevarat.Cand iubim iubim cu toata fiinta noastra si suntem foarte romantice.
Barbatul leu ce pot sa spun ,,am avut o tentativa sa stau cu un barbat leu.E foarte laudaros,ii place sa braveze,sa epateze si nu e mare goanga de fapt.Plus ca este extrem de gelos si autoritar.
Barbatii in zodia leu sa inteleaga ca niciodata nu vor stapanii femeile in zodia gemeni.
TheOtherWoman
Postat pe 10 Octombrie 2010 15:15
sunt in zodia gemeni si am avut relatzie ku un leu. spun din proprie experientza k m`a cucerit prin limbaj, atitudine si o infatzishare fizica d invidiat. am fost indragostita d el timp d 1 an... apoi am avut o relatzie kre evident s`a destramat in scurt timp fiindca el tot ce ishi dorea d la o femeie era sa se culce ku ea si apoi sa o lase cu zambetul pe buze. i`am spus k nu sunt genul si evident mi`a zis adio. dupa 1 an ne`am reintalnit si am observat k il cunoshteam atat d bine pt el inkt ii stiam urmatoarea mishcare, el mi`a zis k mi`a admirat inteligentza si alte calitatzi, dar el e un porc si nu s poate schimba. si app ... leilor le place sa aiba mai multe partenere deodata
Teutza_Lady
Postat pe 14 Octombrie 2010 19:59
dap, te-a cucerit cu limbajul...ala de mess, nu?

michelle_
Postat pe 14 Octombrie 2010 20:03
O sa incerc sa-ti explic in cele ce urmeaza cum sta treaba cu sotia ta, cu care, chiar daca esti casatorit de 4 ani, se pare ca nu ai ajuns sa o cunosti mai deloc. Si eu sunt geaman si ma regasesc in descrierile si actiunile sotiei tale. Banuiesc ca ea inca era destul de tanara cand s-a casatorit cu tine si a facut-o cu sufletul plin de retineri. Tu nu ai fost genul aventuros pe care ea si l-ar fi dorit si pe care ea l-a constientizat dupa casatorie. In momentul in care tu nu i-ai oferit nici ceea ce ea isi dorea de la un barbat, nici macar o situatie materiala satisfacatoare( oameni buni, NU suntem materialiste! iubirea primeaza in sufletul nostru, dar ne dorim un stil de viata in care sa nu ducem grija banilor), ea s-a decis ca tu nu mai ai nimic de oferit pentru ea si a plecat sa-si traiasca viata. Daca te-a inselat a facut-o stiind ca pentru ea tu nu vei mai fi niciodata sot, in ciuda actelor de la primarie. A facut-o pentru ca barbatul ala ii oferea dinamismul pe care tu nu i l-ai mai oferit. Barbatul acela a facut-o sa simta ca traieste! Judec-o, judeca-ne! Dar aminteste-ti ca inima noastra e goala in momentul in care inselam si niciodata nu ne mai intoarcem.
garbo330430
Postat pe 27 Iulie 2014 10:05
"... , chiar daca esti casatorit de 4 ani,..."


De atunci s-au cam facut 8....nu crezi ?

Rotty
Postat pe 27 Iulie 2014 10:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai presus de dragoste exista principii si prejudecati? 15 De la: kitty_cross 31 Ianuarie 2010 11:04
Ce acceptam si ce nu acceptam intro relatie? 63 De la: heart_blossom 7 Octombrie 2014 20:55
Sexualitate si spiritualitate 6 De la: zaraza26 14 Octombrie 2011 08:17
urgentaaa 10 De la: anakin 20 Septembrie 2010 14:52
vreau parerile voastre sincere! 11 De la: iasomia 26 Ianuarie 2010 15:17
Setari Cookie-uri