imi voi recapata increderea??

Buna!!! sunt o doamna de 37 de ani,casatorita de 18 ani cu o familie frumoasa si doi copii adolescenti,pana acum pare totul frumos,dar nu e tocmai asa,dupa 18 ani frumosi cu o iubire invidiata de multi sotul meu ,,ma insela",a avut o aventura de cateva luni cu o fosta cunostinta din adolescenta,o femeie usoara casatorita de mai multe ori avand mai multi copii din mai multe casatorii,am aflat,am crezut ca e sfarsitul lumii am avut chiar ganduri negre credeam ca nu pot sa mai traiesc,stiam ca sa ruinat totul tot ce reusisem sa cladim in 18 ani,mia recunoscut tot cu amununte,chiar si picanteriile pe care eu am vrut sa le aflu si care acum ma dor groaznic,iam citit si zecile de sms pe care el i le trimitea,asta ma durut si mai rau pt ca erau tot felul de vorbe frumoase si declaratii de indragostit,sia cerut iertare,mia promis ca nu se va mai repeta si ca nu poate trai fara mine pt ca ma iubeste,cu cealalta era doar atractie fizica,ma implorat sa nu divorteza si sai mai dau o sansa,am facuto,au trecut 6 luni de atunci timp in care am avut nenumarate certuri pe aceasta tema,totul e frumos daca eu nu deschid acest subiect,incerc din rasputeri dar nu tot timpul ma pot abtine mai ales daca o vad prin oras imi vine sa ma sui cu masina peste ea,atunci nu pot sa nui spun ceva,as vrea sa pot sa nui mai zic nimic dar ma doare groaznic si in sufletul meu e o mare durere,in aceste 6 luni sa purtat frumos cu mine ,ba parca mai bine ca inainte,imi face tot timpul declaratii de dragoste,imi spune zilnic ca ma iubeste si e orbit de gandul ca as putea sa_i platesc cu aceeasi moneda si sal insel si eu si imi marturiseste ca nu ar putea suporta gandul sa ma stie cu alcineva,va rog datimi un sfat cum as putea sa fac sa nu ma mai doara asa si sa pot sa fiu mai increzatoare in relatia noastra pt ca am uitat sa va zic ca tot timpul imi vine sal spionez,sai verific telefonul sal sun tot timpul sal intreb unde e si ce face,oare imi va trece obsesia ca ar putea sa ma insele din nou???oare o sami treaca vreodata durerea asta mare din suflet,oare voi putea rade ca altadata ??sau e doar un joc si inevitabilul tot se va produce si anume divortul????multumesc
optimista_
Postat pe 14 Septembrie 2010 08:14
unde am mai citit io asta?


pe garbo, este??? adminii astia nu mai au subiecte noi, asa ca mizeaza pe uitarea noastra
zambila
Postat pe 14 Septembrie 2010 08:42
...iar noi mizam zadarnic pe faptul ca, citindu-si userii, s-au mai familiarizat si ei cu gramatica limbii romane.
blue33
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:03
incearca sa fi o perioada putin mai retrasa fata de persoana lui sau sa fi putin mai neinteresata de viata lui si iti vei da seama cam ce e de facut .... ori el va ioncerca sa va reglati conturile adica sa va reluati viata de unde ati ramas ori va va cere divortul din 2 una
Mai degraba eu cred ca va vrea sa va continuati relatia avand in vedere copii care sunt prinsi la mijloc dar nu va lasati cu una cu 2 pana nu va dovedeste cat va iubeste. in viata unui barbat sunt o gramada de sloturi cum sunt o nevasta i vreo n-spe mi de amante dar sti nu totii pot ocupa acelasi noc asa ca mai bine ar fi sa aleaga cu capul ce este prioritar pt viata lui
djbeat
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:09
De la: optimista_, la data 2010-09-14 08:14:00Buna!!! sunt o doamna de 37 de ani,casatorita de 18 ani cu o familie frumoasa si doi copii adolescenti,pana acum pare totul frumos,dar nu e tocmai asa,dupa 18 ani frumosi cu o iubire invidiata de multi sotul meu ,,ma insela",a avut o aventura de cateva luni cu o fosta cunostinta din adolescenta,o femeie usoara casatorita de mai multe ori avand mai multi copii din mai multe casatorii,am aflat,am crezut ca e sfarsitul lumii am avut chiar ganduri negre credeam ca nu pot sa mai traiesc,stiam ca sa ruinat totul tot ce reusisem sa cladim in 18 ani,mia recunoscut tot cu amununte,chiar si picanteriile pe care eu am vrut sa le aflu si care acum ma dor groaznic,iam citit si zecile de sms pe care el i le trimitea,asta ma durut si mai rau pt ca erau tot felul de vorbe frumoase si declaratii de indragostit,sia cerut iertare,mia promis ca nu se va mai repeta si ca nu poate trai fara mine pt ca ma iubeste,cu cealalta era doar atractie fizica,ma implorat sa nu divorteza si sai mai dau o sansa,am facuto,au trecut 6 luni de atunci timp in care am avut nenumarate certuri pe aceasta tema,totul e frumos daca eu nu deschid acest subiect,incerc din rasputeri dar nu tot timpul ma pot abtine mai ales daca o vad prin oras imi vine sa ma sui cu masina peste ea,atunci nu pot sa nui spun ceva,as vrea sa pot sa nui mai zic nimic dar ma doare groaznic si in sufletul meu e o mare durere,in aceste 6 luni sa purtat frumos cu mine ,ba parca mai bine ca inainte,imi face tot timpul declaratii de dragoste,imi spune zilnic ca ma iubeste si e orbit de gandul ca as putea sa_i platesc cu aceeasi moneda si sal insel si eu si imi marturiseste ca nu ar putea suporta gandul sa ma stie cu alcineva,va rog datimi un sfat cum as putea sa fac sa nu ma mai doara asa si sa pot sa fiu mai increzatoare in relatia noastra pt ca am uitat sa va zic ca tot timpul imi vine sal spionez,sai verific telefonul sal sun tot timpul sal intreb unde e si ce face,oare imi va trece obsesia ca ar putea sa ma insele din nou???oare o sami treaca vreodata durerea asta mare din suflet,oare voi putea rade ca altadata ??sau e doar un joc si inevitabilul tot se va produce si anume divortul????multumesc

Nu , nu vei uita , nu ai cum , dar il vei ierta , mai greu pentru ca s-a intimplat cam tirziu (la mine s-a intimplat la inceput in primii 7 ani) e pacat sa nu-l ierti mai ales ca aveti o viata impreuna , ia vezi unde ai gresit TU , nu divorta ,fii vigilenta , e normal , controleaza dar ca si cum ar fi o joca ca altfel devine obsesie si pentru el nu numai pentru tine si ajungeti la despartire si e pacat .
Femeile cind vor sint peste barbati de 100de ori dar sa se vrea asta sa stii pentru ce o faci , daca il iubesti si el te iubeste se iarta totul de uitata NICIODATA -am 30 de ani de casnicie si acum ii mai aduc aminte din cind in cind ca sa-i demonstrez ca de iertat l-am iertat dar de uitata niciodata .
Succes !
angin
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:02
blue 33...
Thor_again
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:10
nu vad de ce ar trebui sa o urasti sau sa te incarci de fiecare data negativ atunci cand o vezi pe fosta amanata a sotului tau , nu EA e REALA PROBLEMA .Daca nu era ea , era alta.si tot asa.. Reala problema o vei gasi tot in casnicia ta sau in duplicitatea sotului tau , atat timp cat nu vei depasi problema si nu vei discuta deschis cu sotul tau , nu ai nicio sansa sa reabilitezi increderea demult pierduta si nici relatia ta, vei acumula doar furie si frustrare. Divortul uneori e doar o gura de ,,aer proaspat " atunci cand relatia a murit demult .De fapt cred ca mai degraba e ambitia de a ramane langa sotul tau si a lui de afi cu tine sau poate obisnuinta..A acorda a doua sansa nu e de cele mai multe ori ceva de bun augur , odata ce i-ai acordat a doua sansa ar putea sa creada ca i-o vei acorda si pe a treia , a patra , a cincea si tot asa.Decat sa traiesti in suspiciune , frustrare , minciuna, ura , revolta ..mai bine divortata si linistita , parera mea :-) Succes!
reyya
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:14
Stii ca unele inselari intaresc casatoriile? Unii barbati care inseala devin muuult mai iubitori cu nevasta. Rusinea si frica joaca un rol important. Doar tu poti hotari daca sa mergi inainte ori ba cu el. Daca da, nu trebuie sa-i amintesti si sa-ti amintesti la tot pasul ce s-a intamplat. Atractiile sexuale sunt periculoase dar sunt DOAR atractii sexuale. Iubirea e altceva, familia...si ea...
Luna_in_capricorn
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:22
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-19 23:22:57Stii ca unele inselari intaresc casatoriile? Unii barbati care inseala devin muuult mai iubitori cu nevasta. Rusinea si frica joaca un rol important. Doar tu poti hotari daca sa mergi inainte ori ba cu el. Daca da, nu trebuie sa-i amintesti si sa-ti amintesti la tot pasul ce s-a intamplat. Atractiile sexuale sunt periculoase dar sunt DOAR atractii sexuale. Iubirea e altceva, familia...si ea...



,,unele inselari intaresc casatoriile" . Serios?? :-) e doar ,,dust in the wind". Problema se pune in felul urmator , atunci cand ceva s-a rupt , E RUPT iremediabil ..si cum nu am gusturi necrofage ( ma refer la o relatie demult moarta ) nu vad de ce ar trebui sa insist in problematica doar pt ca ... undeva, candva ...am fost casatorita cu cineva. Eu pot fi cea mai mare atractie sexuala si in egala masura iubita ..si oricare dintre noi poate face asta daca VREA SI CHIAR ISI DORESTE CU ADEVARAT, daca un X nu e atent sau s-a obisnuit cu cea are langa el ..isi poate cauta alte atractii dar il rog sa dispara de langa mine doar cu bilet de dus :-) Desigur , e doar o parere, a mea :-)
reyya
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:35
Reyyo...
sunt femei care gandesc asa cum gandesti tu -in aceasta privinta- si sunt sarmane care, cand au prins un "tren", se amagesc cu iluzia ca "macar e langa mine, ce daca a mai scapat si pe alaturi?" Fac orice sa se cramponeze de acea "casnicie" pentru ca sunt constiente ca alt fraier care sa le ia cu acte in regula nu mai gasesc...

In ce priveste "problema" optimistei, achiesez la postarile zambilicai si a lui blue33. Am mai "citit" chestia asta acum vreun an aproape Deci, pana cand initiatoarea nu va mai veni pe aici sa isi mai dea cu parerea, pas.
Thor_again
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:41
De la: Thor_again, la data 2010-09-19 23:41:54Reyyo...
sunt femei care gandesc asa cum gandesti tu -in aceasta privinta- si sunt sarmane care, cand au prins un "tren", se amagesc cu iluzia ca "macar e langa mine, ce daca a mai scapat si pe alaturi?" Fac orice sa se cramponeze de acea "casnicie" pentru ca sunt constiente ca alt fraier care sa le ia cu acte in regula nu mai gasesc...

In ce priveste "problema" optimistei, achiesez la postarile zambilicai si a lui blue33. Am mai "citit" chestia asta acum vreun an aproape Deci, pana cand initiatoarea nu va mai veni pe aici sa isi mai dea cu parerea, pas.


thor sunt de acord cu tine,dar esti un pic cam dur,trebuie sa ne gandim ca suferinta orcarei persoane inselate (in situatia in care iubeste) exista .
ANNITTA10
Postat pe 20 Septembrie 2010 01:13
Eu zic ca atunci cand femeia sau barbatul inseala, relatia deja e rupta. Daca mai stau impreuna stau pentru ca ii leaga cu totul alte chestii: copiii, banii, comoditatea, lasitatea etc.
Doara
Postat pe 20 Septembrie 2010 06:20
De la: reyya, la data 2010-09-19 23:35:09
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-19 23:22:57Stii ca unele inselari intaresc casatoriile? Unii barbati care inseala devin muuult mai iubitori cu nevasta. Rusinea si frica joaca un rol important. Doar tu poti hotari daca sa mergi inainte ori ba cu el. Daca da, nu trebuie sa-i amintesti si sa-ti amintesti la tot pasul ce s-a intamplat. Atractiile sexuale sunt periculoase dar sunt DOAR atractii sexuale. Iubirea e altceva, familia...si ea...



,,unele inselari intaresc casatoriile" . Serios?? :-) e doar ,,dust in the wind". Problema se pune in felul urmator , atunci cand ceva s-a rupt , E RUPT iremediabil ..si cum nu am gusturi necrofage ( ma refer la o relatie demult moarta ) nu vad de ce ar trebui sa insist in problematica doar pt ca ... undeva, candva ...am fost casatorita cu cineva. Eu pot fi cea mai mare atractie sexuala si in egala masura iubita ..si oricare dintre noi poate face asta daca VREA SI CHIAR ISI DORESTE CU ADEVARAT, daca un X nu e atent sau s-a obisnuit cu cea are langa el ..isi poate cauta alte atractii dar il rog sa dispara de langa mine doar cu bilet de dus :-) Desigur , e doar o parere, a mea :-)


Reyya, o spun psihologii!
Tu zici ca atunci cand cineva din cuplu inseala, relatia e deja rupta. Nu e mereu asa. Barbatul inseala si din curiozitate, din fire..., dar fara ca iubirea fata de nevasta sa fi incetat. Ca dovada ca multi aleg nevasta si nu amanta in cele din urma. Persoana inselata e ranita, sufera, isi pune intrebari dar raspunsul uneori e banal.
Luna_in_capricorn
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:15
De la: Thor_again, la data 2010-09-19 23:41:54Reyyo...
sunt femei care gandesc asa cum gandesti tu -in aceasta privinta- si sunt sarmane care, cand au prins un "tren", se amagesc cu iluzia ca "macar e langa mine, ce daca a mai scapat si pe alaturi?" Fac orice sa se cramponeze de acea "casnicie" pentru ca sunt constiente ca alt fraier care sa le ia cu acte in regula nu mai gasesc...

In ce priveste "problema" optimistei, achiesez la postarile zambilicai si a lui blue33. Am mai "citit" chestia asta acum vreun an aproape Deci, pana cand initiatoarea nu va mai veni pe aici sa isi mai dea cu parerea, pas.


Thorus, iar alergi dupa tren si nu-l prinzi...tz tz tz...La o varsta e cam greu sa prinzi cate ceva, pe cate cineva...E laudabil ca alergi!
Luna_in_capricorn
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:17
De la: Doara, la data 2010-09-20 06:20:42Eu zic ca atunci cand femeia sau barbatul inseala, relatia deja e rupta. Daca mai stau impreuna stau pentru ca ii leaga cu totul alte chestii: copiii, banii, comoditatea, lasitatea etc.


Eu nu cred ca atunci cand unul ori altul inseala, relatia e rupta. Dar cand unul ori altul IUBESTE o alta, un altul, DA! De multe ori inselatul rupe firul si nu invers...
Luna_in_capricorn
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:21
De la: blue33, la data 2010-09-19 16:03:44...iar noi mizam zadarnic pe faptul ca, citindu-si userii, s-au mai familiarizat si ei cu gramatica limbii romane.
...dar daca a scris ASA >>expreeee...???? ca-i prea de tot ...
garbo001084
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:56
hmmm, ce nu intelege lumea ca inselatul e o alegere, nu ceva firesc
nu va mai mintit ca baratii trebuie cu orice pret sa insele, ca asa le e natura, iar femeile sa accepte, ca nu-i adevarat!
inseala pt ca vrea, pt ca nu iubeste, sau nu iubeste destul, pt ca crede ca i se permite, pt ca o fac si altii, pt ca cealalta pare mai mandra, doar pt ca-i alta si nu-i a lui...evident ca "motive" existe!
dar cate stau in picioare, pana la urma?
zambila
Postat pe 20 Septembrie 2010 12:14
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-20 09:15:05
De la: reyya, la data 2010-09-19 23:35:09
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-19 23:22:57Stii ca unele inselari intaresc casatoriile? Unii barbati care inseala devin muuult mai iubitori cu nevasta. Rusinea si frica joaca un rol important. Doar tu poti hotari daca sa mergi inainte ori ba cu el. Daca da, nu trebuie sa-i amintesti si sa-ti amintesti la tot pasul ce s-a intamplat. Atractiile sexuale sunt periculoase dar sunt DOAR atractii sexuale. Iubirea e altceva, familia...si ea...



,,unele inselari intaresc casatoriile" . Serios?? :-) e doar ,,dust in the wind". Problema se pune in felul urmator , atunci cand ceva s-a rupt , E RUPT iremediabil ..si cum nu am gusturi necrofage ( ma refer la o relatie demult moarta ) nu vad de ce ar trebui sa insist in problematica doar pt ca ... undeva, candva ...am fost casatorita cu cineva. Eu pot fi cea mai mare atractie sexuala si in egala masura iubita ..si oricare dintre noi poate face asta daca VREA SI CHIAR ISI DORESTE CU ADEVARAT, daca un X nu e atent sau s-a obisnuit cu cea are langa el ..isi poate cauta alte atractii dar il rog sa dispara de langa mine doar cu bilet de dus :-) Desigur , e doar o parere, a mea :-)


Reyya, o spun psihologii!
Tu zici ca atunci cand cineva din cuplu inseala, relatia e deja rupta. Nu e mereu asa. Barbatul inseala si din curiozitate, din fire..., dar fara ca iubirea fata de nevasta sa fi incetat. Ca dovada ca multi aleg nevasta si nu amanta in cele din urma. Persoana inselata e ranita, sufera, isi pune intrebari dar raspunsul uneori e banal.


Psihologii uneori merg pe statistici, INSA inselatul nu e specific barbatilor , faptul ca barbatii sunt cei care insala mai mult e alta poveste, faptul ca aleg nevasta nu tine de IUBIRE CI DE OBISNUINTA , doar sotia i-ar putea ierta excapadele si ipocriziile aluia ,alta nu ar face-o , iti garantez , doar o sotie ,,iubitoare " si mai ales docila il iarta la nesfarsit . Retine un aspect : IUBIREA nu inseamna prostie , docilitate , posibilitatea de a lasa loc de manipulare , IUBIREA inseamna implicare , sustinere , pasiune , sprijin reciproc , asta e iubirea, daca iubeste cu adevarat nu insala , daca insala isi asuma posibilitatea de a ma pierde , e simplu , e daca vrei un soi de ruleta ruseasca :-)
De ce ar trebui sa ii iert eu escapadele ?? De ce ar trebui sa sufar pentru asta ???! Iertarea e in cer si in viata de dupa , (viata in care eu nu cred) , totul e aici si acum ( in acesta viata :-)
reyya
Postat pe 20 Septembrie 2010 14:14
De la: ANNITTA10, la data 2010-09-20 01:13:29
De la: Thor_again, la data 2010-09-19 23:41:54Reyyo...
sunt femei care gandesc asa cum gandesti tu -in aceasta privinta- si sunt sarmane care, cand au prins un "tren", se amagesc cu iluzia ca "macar e langa mine, ce daca a mai scapat si pe alaturi?" Fac orice sa se cramponeze de acea "casnicie" pentru ca sunt constiente ca alt fraier care sa le ia cu acte in regula nu mai gasesc...

In ce priveste "problema" optimistei, achiesez la postarile zambilicai si a lui blue33. Am mai "citit" chestia asta acum vreun an aproape Deci, pana cand initiatoarea nu va mai veni pe aici sa isi mai dea cu parerea, pas.


thor sunt de acord cu tine,dar esti un pic cam dur,trebuie sa ne gandim ca suferinta orcarei persoane inselate (in situatia in care iubeste) exista .


Annitta, Thor e barbat si poate e dur dar eu sunt femeie si sunt mai dura , spunandu-ti ca...de ce ar trebui sa sufar eu pt un unul care a ales sa nu-mi impartaseasca sau sa desconsidere , sa calce in picioare prin diverse escapade ceea ce eu simt pt el???Tot eu cea care iubesc sa sufar pt faptul ca ala m-ar insela ??? haide...sa fim seriosi !! Nu am sa sufar nici macar o clipa .. totul e o chestiune de alegere , suntem dotati cu liber arbitru pt a face alegeri ..si atat timp cat ai ales si posibilitatea de a-l rani pe cel sau cea care o iubesti...e tot alegere si asta, nu vad de ce as acorda a doua , a cincea , a noua sansa.
reyya
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:06
Eu gandesc ca poate si tu ai parte ta de vina,,pt ca l-ai lasat prea liber,nu l-ai verificat...Ai mers pe incredere..Dar in viata trebuie sa fii vigilenta,,oamenii sunt rai..Ce pot sa iti zic,,rogate la Dumnezeu sa iti lumineze mintea..Si sa fii mai severa si mai vigilenta cu sotul tau...Acuma doare,,,faceti o pauza,,,ranile se vindeca...nu il insela si tu,,pt ca te-ai razbuna pe tine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:35
Eu gandesc ca poate si tu ai parte ta de vina,,pt ca l-ai lasat prea liber,nu l-ai verificat...Ai mers pe incredere..Dar in viata trebuie sa fii vigilenta,,oamenii sunt rai..Ce pot sa iti zic,,rogate la Dumnezeu sa iti lumineze mintea..Si sa fii mai severa si mai vigilenta cu sotul tau...Acuma doare,,,faceti o pauza,,,ranile se vindeca...nu il insela si tu,,pt
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:37
Vad cam peste tot, cum o femeie se plinge de sot , cum aproape toate fetele zic: -el e de vina -de ce, de unde stim noi ca NUMAI el e de vina , pentru ca ne-o spune EA , hai fiti mai putin misogine si hai sa ne scoatem intii birbna din ochiul nostru si apoi sa trecem la ei .
Deacord sint barbati care o fac ca asa sint ei facuti sau numai pentru asi umili partenera (cred ei ) dar sint barbati care o fac ori pentru ca acasa se intimpla ceva ce nu mai e ca la inceput , ori ca ailalta nu-l lasa sa "respire" mai pe romaneste "e calare pe el" pina cedeaza , pentru ca trebuie sa recunoasteti ca sint femei care au facut din asta o placere -din a sprge casnicii , "daca mie mi-a facut-o alta de ce sa n-o fac si eu la cit mai multe" ,asa ca mai ginditi-va inainte sa aruncati o vina numai asura uneia dintre parti .
angin
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:39
De la: Doara, la data 2010-09-20 06:20:42Eu zic ca atunci cand femeia sau barbatul inseala, relatia deja e rupta. Daca mai stau impreuna stau pentru ca ii leaga cu totul alte chestii: copiii, banii, comoditatea, lasitatea etc.



Adevar graita-i! Dar astea toate, ce faci cu ele cand vine noaptea? Macar prostituata stie pentru ce o face? Dar tu? Pana cand vei reusi sa te prostituezi pentru copii, bani, comoditate si din lasitate? Te vei ofili si te vei usca de pe picioare, nu mai ai mandrie, nu mai ai suflet in tine.
adnana66
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:42
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-20 15:35:10 Eu gandesc ca poate si tu ai parte ta de vina,,pt ca l-ai lasat prea liber,nu l-ai verificat...Ai mers pe incredere..Dar in viata trebuie sa fii vigilenta,,oamenii sunt rai..Ce pot sa iti zic,,rogate la Dumnezeu sa iti lumineze mintea..Si sa fii mai severa si mai vigilenta cu sotul tau...Acuma doare,,,faceti o pauza,,,ranile se vindeca...nu il insela si tu,,pt ca te-ai razbuna pe tine


mai ai multe ,,dezbateri" pe aici ?? nu ai si tu timp de un xanax, de o internare ceva..de multa liniste si verdeata ?? nu inteleg de ce draku iti faci atatea griji in privinta barbatilor ca tu oricum nu o sa ai vreodata pe cine ,,verifica " ,,controla " ( doar daca-ti iei vreu animal de companie ) doar sa-l imbeti manga cand ajungi cu el la Starea Civila , nu vreau sa ma gandesc ce o sa se intample dupa ce se trezeste
reyya
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:42
da mai, saracul!
cum se lupta el cu dom'soara, da' nu reuseste sa invinga!! e numa' calare pe el!! haida de!
zambila
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:42
Angin, o femeie nu are cum sa fie misogina
anakin
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:43
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-20 15:35:10 Eu gandesc ca poate si tu ai parte ta de vina,,pt ca l-ai lasat prea liber,nu l-ai verificat...Ai mers pe incredere..Dar in viata trebuie sa fii vigilenta,,oamenii sunt rai..Ce pot sa iti zic,,rogate la Dumnezeu sa iti lumineze mintea..Si sa fii mai severa si mai vigilenta cu sotul tau...Acuma doare,,,faceti o pauza,,,ranile se vindeca...nu il insela si tu,,pt ca te-ai razbuna pe tine



Cum naiba sa fii mai vigilenta si severa? De aia te casatoresti, ca sa stai paznic? Chiar nu as avea ceva mai bun de facut? Sa ma transform in gardian? Pentru ce? Si atunci, unde ar fi una din caramizile de baza ale unei relatii: increderea?!!! Vigilenta?!! Pai ar insemna sa devin o scorpie. Se merita?!
adnana66
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:44
si nici ,,calare pe el" , Anakine!
reyya
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:45
adnana, ea e xena, irinuca....sau cum vrei sa-i zici
sfatul nostru e sa n-o iei niciodata in serios...asta asa, sa nu-ti pierzi timpul de pomana cu ea
zambila
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:54
De la: garbo001084, la data 2010-09-20 11:56:41confused0006: ...dar daca a scris ASA >>expreeee...???? ca-i prea de tot ...

Atunci are talent, pe mine m-a convins. Unii se straduiesc mult sa faca pe nerozii si nu le iese nicicum.
blue33
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va scriesesem in luna septembrie pentru ca aveam nevoie de voi 7 De la: mielutza 1 Iulie 2009 18:38
Cum poti gasi solutii problemelor tale 9 De la: iulia_a 11 Aprilie 2013 12:05
nu stiu ce sa fac..... 1 De la: garbo68 10 Octombrie 2009 14:57
Buna! 2 De la: Eugenia69 1 Februarie 2012 19:37
daca ierti un barbat prima oara,va exista a doua oara?nu e vorba de tarfe ci de o relatie de 1 an si, cu casa si masa si nu cu o femeie mai tanara 160 De la: Sal_a_toi 23 Septembrie 2011 11:00
Setari Cookie-uri