Preotilor le este frica ca isi vor pierde locurile de munca de asta nici nu se parasc intre ei

Pt ca in brasov un preot a vorbit la biserica ca sunt multi preoti care sunt prin biserici care nu au nici o treaba cu credinta...ca au fac teologia ca sa intre in somaj sau ca este o munca usoara....Dar de unde ii poti stii pe preotii care sunt vagabonti pt ca,,preotii cat sunt la biserica toti se comporta frumos...apoi cine ii stie ce fac ei in viata lor privata...Pt ca un preot trebuie sa fie un exemplu pentru oameni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:12
uffffaaaa
ameno
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:13
Dar cine poate stii viata privata a unui preot...Pt ca eu iam spus la preot....Ca eu una as fii de acord ca preotii care nu au nici o treaba cu credinta sa mearga la munca la fel cum muncesc oti oamenii...Pt ca preotii care slujesc in biserici trebuie sa ii iubeasca pe oameni chiar daca sunt asa rai si sa ii ajute...Pt ca preotii traiesc din banii oamenilor....Si au datoria sa ajute oamenii pt ca de asta sunt bisericile...Cum s-ar zice..Bisericile trebuie sa fie spitale pt suflete...Pt vindecarea sufletului
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:15
uffffaaaa
ameno
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:16
blondy_made_to_love
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:16
Omul plateste....pt ca si preotul trebuie sa traiasca.....plateste cununii si tot felul de porcarii,,,pt ca preotii sunt mereu la cheremul oamenilor...Preotii sunt slujitorii oamenilor,,,da normal sa fie respectati....Dar de unde ii poti stii care preoti sunt buni si care sunt nebuni daca nu ai credinta si sa poti deosebi cat de cat ce este bine si ce este rau..De asta cred ca preotii nu se parasc intre ei,,de frica sa nu zboare ei si sa isi piarda locul de munca
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:19
ufffffaaaaa
ameno
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:24
iote parinte,ti-e frica sa nu iti pierzi locul de munca ai?
anaROBERT
Postat pe 9 Septembrie 2010 00:27
Atat timp cat este in biserica, preotul este reprezentantul Domnului. Daca in afara bisericii comportamentul sau nu este adecvat, este pacatul lui.
Cununiille religioase si alte servicii sunt realizate la cererea enoriasilor, nu a preotilor
miriammm
Postat pe 21 Septembrie 2010 00:11
mey Xena... io trag concluzia ca si pe preoti esti suparata... ca nu te iubesc ei pe tine.
tu tot ii frecventezi, dar ei someaza cand te vad si nici de-al naibii nu vor sa traga la rame...:PPP:)))
eu_geminy
Postat pe 21 Septembrie 2010 01:37
cory_emy
Postat pe 21 Septembrie 2010 02:39
De la: ana1677maria, la data 2010-09-21 00:11:49Atat timp cat este in biserica, preotul este reprezentantul Domnului. Daca in afara bisericii comportamentul sau nu este adecvat, este pacatul lui.
Cununiille religioase si alte servicii sunt realizate la cererea enoriasilor, nu a preotilor
Da dar preotii trebuie sa urmeze calea lui Hristos...Cati preoti ajuta oamenii sa inteleaga ce este bine si ce este rau? lor le este frica. de uratul ala de sarsaila care o sa ii puna pe toti oamenii in capul lui,...Dar daca ii este frica de sarasaila de ce nu se duce sa lucreze in alta parte ..in constructii...si sa lase in biserici sa lucreze preoti luptatori,,adevarati urmasi ai lui Hristos Dumnezeu.
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:34
PREOTII nu propavaduiesc biblia corecta...Din cauza lor au suferit oamenii...Nu pot intelege ce fel de inima au?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:36
mai irinuca... pana si preotii te supara si cu ei te lupti?... mai da te contrazici rau de tot... vezi-ti de treaba
Laura_M
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:36
Nu toata lumea trebuie sa propaduiasca..Pot propadui acei oameni care Dumnezeu ii numeste...Dar mie imi place sa propavaduiesc,,,chiar daca oamenii fac necazuri pt ca sarsaila le seamana ganduri de rautate pt ca nu ii plac oamenii care iubesc pe Dumnezeu...Dar Dumnezeu este Dumnezeu,sarsaila este doar o creatura..Asa ca nu trebuie sa imi fie frica de el....chiar daca este foarte viclean
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:42
De la: Laura_M, la data 2010-09-25 15:36:56mai irinuca... pana si preotii te supara si cu ei te lupti?... mai da te contrazici rau de tot... vezi-ti de treaba
Pai sunt si preoti buni dar lor le este frica sa propaduiasca,...imi este ciuda pe ei ca sunt asa lasi....Dumnezeu ISI FACE lacas din oamenii care lasa voia lor la o parte..si se lasa in voia lui Dumnezeu....dar putini sunt acei oameni care lasa voia lor la o parte...ca mintea lor sa poata deveni curata si sincera
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:46
Ce inseamna "a propadui"? Vaz ca l-ai folosit de mai multe ori
Thor_again
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:46
Eu cand am fost la biserica si iam spus la preot sa ii invete pe oameni ce este bine si ce este rau...A zis ca de ce nu ii ajuta Dumnezeu...Ca preotii iti zic sa nu mai pacatuiesti...Dar nu te ajuta sa faci diferenta din ce este bine si ce este rau....ii lasa pe oamenii sa se chinuie in prostia lor,,pt ca lor le este frica de probleme
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:52
da
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Septembrie 2010 17:19
n-am inteles nik din tot ce ai zis... si nush de ce ti-e ciuda tie... de ce nu te faci tu vreo preoteasa ceva si faci cum vrea muschii tai... ca sa te gandesti bine, cine l-a rastignit pe Iisus donsoara draga?
Laura_M
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:34
mai, uite ca e bine si cu defectiunea asta a sitului. tocmai am aflat coane ,ca ai 46 de ani daca tot am ajuns acolo, era sa te intreb unde ai pozat trii.
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:45
na, ca nu pe topicul ista am vrut sa scriu.
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:47
De la: si_totusi, la data 2010-09-26 15:45:38mai, uite ca e bine si cu defectiunea asta a sitului. tocmai am aflat coane ,ca ai 46 de ani daca tot am ajuns acolo, era sa te intreb unde ai pozat trii.


care tari??? de pesti zici?... pai scrie acolo, ca la Olimp... credeam ca ma intrebi unde am pozat soarele, ca nu prea se mai gaseste:P

:))))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:48

ia sa-i imping io o vizita lu' ge...
sa fac inventaru' la polen....
preci
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:51
veve, nu ai sa gasesti polen. a filmat doar o plaja, niste rate si un caine. misterios baietul a, sa nu uit. si o cale ferata. oare unde vrea sa plece?
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:53
calea ferata sau el?
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:54
De la: si_totusi, la data 2010-09-26 15:53:13veve, nu ai sa gasesti polen. a filmat doar o plaja, niste rate si un caine. misterios baietul a, sa nu uit. si o cale ferata. oare unde vrea sa plece?


ei si tu, am pozat si io ce-am gasit pe-acolo:P
cand am pozat calea ferata, ma gandeam daca mai ajung acasa, ca statusem pana aproape terminasem banii. bun, eram cu masina, dar ma gandeam ca daca o remorchez de tren, ajung la sigur...:))))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:55
totusico...
da' daca tot ni-l bagasi pe gat pe ficioru' iesta,apai da din casa,ce mama dreaq?
vrei sa moara preci de curiozitate?
preci
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:56
thorule, ma iscodesti ca sa scap porumbelu si sa-mi dea conu peste ceafa. neee! nu zic nic ca o inhatz.
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:56
De la: preci, la data 2010-09-26 15:56:10totusico...
da' daca tot ni-l bagasi pe gat pe ficioru' iesta,apai da din casa,ce mama dreaq?
vrei sa moara preci de curiozitate?


n-are mey de un'sa le stie pe toate, ca Dansa nu m-a cautat de polen. noi de ani de zile, am avut numai relatii super-decente...:P

:))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2010 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii 57 De la: anika 14 August 2010 18:51
Barbatul...fiintza cea mai nefericita? 129 De la: charmelen 11 Octombrie 2014 05:53
e normal ca un barbat sa se intereseze de trecutul meu? 408 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:50
ce-si doresc barbatii???? 235 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:47
Am un gust amar in gura...la propriu.. 16 De la: tutankhamon 27 Octombrie 2009 01:09
Setari Cookie-uri