intrebare generala

care este scopul inregistrarii voastre pe acest site???
marea77
Postat pe 24 August 2010 00:01
Dar durata?
Thor_again
Postat pe 24 August 2010 00:02
durata cred ca si-o alege fiecare..este democratie
marea77
Postat pe 24 August 2010 00:07
De la: marea77, la data 2010-08-24 00:01:25care este scopul inregistrarii voastre pe acest site???


Am intrat pe-acest site intamplator, cautam niste informatii, apoi am gasit niste articole ce mi-au atras atentia si in final am intrat pe forum. Am gasit postari interesante dar si pagini intregi de unde n-am putut ,,lua'' nimic.
m_ada
Postat pe 24 August 2010 00:10
Eu m-am inregistrat ca m-a batut sormea la cap...ceva luni in urma...Mi s-a parut cam complicat de folosit, nu prea intelegeam ce cum unde si, cum am rabdare putina, am abandonat. De vreo doua trei saptamani sunt activa. De ce?
1. Ca sa tin legatura cu tara mea.
2. Ca sa ajut, daca pot, pe cei in dificultate.
3. Ca sa rad acolo unde e rost de ras.
4. Ca exercitiu de creatie si imaginatie.
5. Ca sa castig timpul.
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 August 2010 09:11
cine-i soruta???
iar scopul pe situl asta......ce importanta are intrebarea????/scopul tau77 care este pe acest site?
ameno
Postat pe 24 August 2010 09:45
Culmea culmilor ca soruta m-a chemat pe Garbo dar ea a plecat...
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 August 2010 09:53
noi o cunoastem???acum daca sunt prea indiscreta ......
ameno
Postat pe 24 August 2010 09:55
Bineinteles ca o cunoasteti!
Pup!
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 August 2010 09:59
cine-i acum sunt curioasa
ameno
Postat pe 24 August 2010 10:00
scopul meu pe acest site..a fost de a descoperi raspunsuri la intrebarile mele..si din partea altor persoane ce nu ma cunosc,si ma gandeam ca acolo ascunsi in spatele pc-ului,oamenii pot fi mai buni si pot raspunde cu sufletul...dar se pare ca m-am inselat...frustrarea ,rautatea si frivolitatea..este peste tot,chiar si in virtual.....eu niciodata nu am judecat si nu voi judeca pe nimeni...daca pot da un sfat ,il voi da,fara rautate..daca nu prefer sa tac..in cele mai multe cazuri.......in rest sanatosi sa fim...ca belelele curg si prb fiecaruia ,doar noi insusi ni le putem rezolva..si cu sfaturi si fara!........o zi frumoasa tuturor..chiar si tie ameno
marea77
Postat pe 24 August 2010 11:21
si marmota ce facea? of, uitasem, am furat io marmota si am uitat de poza....
zambila
Postat pe 24 August 2010 11:26
he he he...scopul si durata vizitei.....papucii in mana,sa nu zabovim mult!!

mai...ma tot gandesc...ca este foarte posibil ca unii sa intre aici cu scopul de a obtine niste sfaturi....de a fi ajutati sa se autoanalizeze!E drept...se cam ia in ras....dar tinand cont de multitudinea de topicuri care se deschid...iar multe dintre ele se stie clar ca sunt la misto deschise,de dragul conversatiei....e de inteles.
Fiecare priveste prin prisma gandirii lui totul....iar asta nu este de condamnat.Eu de exemplu...nu intru aici...nici la agatat...nici sa-mi expun problemele si durerile personale....nici sa cer pareri ....doar de distractie .Deci...e normal sa caut destindere....voie buna....e normal sa vreau sa zambesc.
Unii poate nici nu aveti diplomatia necesara pt a va face bine primiti aici....veniti...spuneti problema...si dati cu parul....
Dar deh.....fiecare cum priveste lucrurile.Se pare ca am devenit cam serioasa azi....tratez problemele cu prea mult patos....m-oi fi dilit la cap si eu!!!
walkiria
Postat pe 24 August 2010 11:34
De la: zambila, la data 2010-08-24 11:26:10si marmota ce facea? of, uitasem, am furat io marmota si am uitat de poza....


staniolul e la mineeee......
walkiria
Postat pe 24 August 2010 11:34
10 pt sinceritate walkiria
marea77
Postat pe 24 August 2010 11:40
am mai spus si ma repet, majoritatea au intrat pe aici pt a afla raspunsuri la intrebari, pt un sfat....unii l-au gasit, altii nu vor sa-l accepte!
diferente de perceptie!
ca nu-ti convine ce cred ceilalti, e problema ta...io-s multumita de sfaturile primite, au fost multe si diverse
asa ca le multumesc celor care m-au suportat si m-au ajutat cand am avut nevoie!
zambila
Postat pe 24 August 2010 11:45
dupa cum spune si zambilutza....se poate gasi un sfat bun....si poti fi ajutat.Trebuie doar sa stii cum sa ceri....si cui sa ceri.
Zambilutzo.....tu esti uncaz fericit...de om normal....care stie si sa rada,cand e de ras si sa fie serioasa atunci cand e cazul.As minti sa spun ca in lumea virtuala nu mi-am regasit echilibrul de multe ori...sau ca nu am primit sfaturi bune....totul e sa stii cum sa pui problema.Poate multi de pe aici...stiu ca am trecut prin vremuri dificile....dar nu e suficient sa te ajute altii...inainte de toate trebuie sa te ajuti tu insuti.Dumnezeu iti da...dar nu iti baga in traista!!
Deci....cei care doriti sfaturi cu adevarat....ganditi intai cum sa puneti problema...si gasiti puterea necesara sa treceti peste unele ironii .Sfaturile sunt...dupa gandirea fiecaruia,unele mai blajine...altele sarcastice.....trebuie doar sa stiti sa luati ceea ce este bun pentru voi.De multe ori un sfat ironic....e mai bun decat unul blajin....dar e vorba de modul de percepere a realitatii fiecaruia!

hai...sa auzim numai de bine!!
walkiria
Postat pe 24 August 2010 11:54
ei, walki, crezi ca io nu mi-am luat-o? da' poate am meritat, daca am fost toanta
si apoi, am invatat sa privesc lucrurile si din alt unghi, putin mai relaxat...daca iei viata asta prea in serios, o iei razna, la propriu!

asa ca, prefer sa fiu ironica, chiar si cu mine
zambila
Postat pe 24 August 2010 12:05
si apoi, mai bine ti-o iei in virtual, unde ti se spune verde-n fata ce cred oamenii despre tine, fara a avea nimic de pierdut sau castigat, decat in real, unde s-ar putea sa te loveasca crunt
zambila
Postat pe 24 August 2010 12:09
unii nu vad asa lucrurile....si asta e pierderea lor!!Fiecare ne-o luam intr-un fel sau altul...important este sa invatam ceea ce trebuie!
walkiria
Postat pe 24 August 2010 12:12
maaai va citesc si sant de acord cu amandoua.........si cu seriozitatea si da eu intru dupa cate o zi grea de munca ca sa zambesc.................si aici am gasit oameni ok ......si oameni diliti ...dar fiecare au farmecul lor.Nici eu nu am intrat si interactionat ca sa agat doar de distractie dar cand este cazul si cinecva intra cu umerii cazuti si cu ochii in lacrimi intodeauna o vb buna dar la modu serios nuuuu subiectele aleaa ajutatima sa i-au barbatu alteia ,averea si portofelu altuia.....aia ii voi trata exact cu ironie si haz.
garbo074997
Postat pe 24 August 2010 12:19
Eu subscriu la spusele zambilutzei si ale lui walki.
As mai avea ceva de adaugat, dar mi-e lene...

Tylly
Postat pe 24 August 2010 12:19
ru-si-ni-caaa!!!
auzi la ea, i-e lene!!!
zambila
Postat pe 24 August 2010 12:20

Tylly
Postat pe 24 August 2010 12:29
hai cell...nu fi egoista!!!!Spune-ne si noua sa stim!!!
walkiria
Postat pe 24 August 2010 12:44
pe mine ma destinde la maxim situl asta ..............cu bune si cu rele
ameno
Postat pe 24 August 2010 12:48
stateam acum si ma gandeam....ce topic as putea deschide referitor la" problema" din viata mea.

Nu cred ca v-ati dori.....nu o sa faceti fata sa scrieti pe toate..... pana acum am numarat vreo 8.....v-as plictisi!!!
walkiria
Postat pe 24 August 2010 12:54
nu ne provoca
ameno
Postat pe 24 August 2010 12:58
sa nu va provoc prin a deschide topicuri????

nu am rabdare si timpul necesar.... si in plus.....nu vreau sa va plictisesc!!!Desi....viata mea e un subiect bun de telenovela!!!
walkiria
Postat pe 24 August 2010 13:06
pai nu ai vazut cum sta treaba????
nici nu trebuie sa participi la discutii da numai tonul, deschide si asteapta
glumesc
ameno
Postat pe 24 August 2010 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum putem indeparta(scapa) de grasimea din jurul burtii??? 37 De la: garbo133204 1 Noiembrie 2010 08:47
Ati spart cani,borcane,farfurii...de furie...de neputinta? 71 De la: carcotasha 9 Septembrie 2011 23:51
trecut in prezent... 29 De la: Dsoara_T 12 Noiembrie 2012 20:08
de ce toata lumea se gandeste doar la agatat si la casatorie? Mi se pare o tampenie..probabil ca este chestie de inteligenta,pt ca atata ii duce capul 54 De la: ingerasulluptator 27 Noiembrie 2012 08:26
CUM SA LUPT CU DRAGOSTEA LOR? 131 De la: cineva1 21 Iulie 2011 09:14
Setari Cookie-uri