Marea mea iubire

Vreau sa iimpartasesc cu voi pe acest forum trairile mele...in primul rand va spun k scriu de pe gsm deci s-ar putea sa mai am greseli...:)totul a inceput acu 3...eram in Belgia unde sun de altfel din 2002...l-am cunoscut intamplator de la cumnatul meu pe El...nimic interesat nu ma atragea cu nimic ba chiar ma enerva prezenta lui.Oricum ieseam impreuna bineinteles mai multi prieteni dar pt mine el nici nu exista...cu timpul ne-am imprietenit...imi placea viata pe care o ducea(o admiram doar nu ma vedeam traind o astfel de viata)era hot de buzunare...palpitant dak privesti din afara...a incercat vreo 3 luni sa ma cucereasca si intr-un moment mai vulnerabil a reusit...am iesit impreuna ma rasfata cum nu visam vreodata k pot rasfata...am avut o viata cum multe fete de varsta mea si-ar fii dorit...nu ca asta ma incanta...imi placea k ma respecta ma intelege vroia mult sa imi termin scoala cu toate astea eu tot ce am vrut am facut bineinteles k familia mea nu a fost niciodata de acord(tata si sora mai mare la care stateam in belgia)in 2009 in ianuarie ne-am mutat impreuna...ne-am inteles tot timpul bine chiar dak lumea tot timpul se baga intre noi.Era mereu romantic a fost tot timpul imi aducea flori in fiecare zii imi facea cadouri fara vreun motiv anume...anul trecut am fost in toata europa in vacanta...eram in al noualea cer eu...el inschib a urcat in al noualea cer de abia in septembrie cand am aflat ca am ramas gravida...era vesnic emotionat bucuros mai ceva ca mine...nu stia ce planuri sa-si mai faca...doar la un singur lucru nu s-aa gandit sa se lase de "meseria"lui...si uite asa lunile au trecut si inainte cu o luna sa nasc a cazut la puscarie...si acum e acolo...eu am nascut fara el lucru care l-a distrus la schimbat complet...zice el...in curand va iesi si sper k tot ce a facut nu va mai face...el mi-a zisk nu mai vrea prfera sa munceasca sa faca orice numai sa nu mai lipseasca de langa peleta lui(printesa) si de langa mine...eu nu stiu ce sa cred...uneori ma gandesc k se va schimba k vad k il doare k nu e langa noi alteori ma gandesc k face de aproape 20 de ani "meseria" aia si nu stiu cat de usor ii va fii sa se lase...


Infine...ce va fii va fii...vroiam sa impartasesc cu voi povestea mea...


Va pup pe toti si apropo sunteti super ok!
Iriada
Postat pe 12 August 2010 23:01
De la: temptationk, la data 2010-08-12 23:01:48Vreau sa iimpartasesc cu voi pe acest forum trairile mele...in primul rand va spun k scriu de pe gsm deci s-ar putea sa mai am greseli...:)totul a inceput acu 3...eram in Belgia unde sun de altfel din 2002...l-am cunoscut intamplator de la cumnatul meu pe El...nimic interesat nu ma atragea cu nimic ba chiar ma enerva prezenta lui.Oricum ieseam impreuna bineinteles mai multi prieteni dar pt mine el nici nu exista...cu timpul ne-am imprietenit...imi placea viata pe care o ducea(o admiram doar nu ma vedeam traind o astfel de viata)era hot de buzunare...palpitant dak privesti din afara...a incercat vreo 3 luni sa ma cucereasca si intr-un moment mai vulnerabil a reusit...am iesit impreuna ma rasfata cum nu visam vreodata k pot rasfata...am avut o viata cum multe fete de varsta mea si-ar fii dorit...nu ca asta ma incanta...imi placea k ma respecta ma intelege vroia mult sa imi termin scoala cu toate astea eu tot ce am vrut am facut bineinteles k familia mea nu a fost niciodata de acord(tata si sora mai mare la care stateam in belgia)in 2009 in ianuarie ne-am mutat impreuna...ne-am inteles tot timpul bine chiar dak lumea tot timpul se baga intre noi.Era mereu romantic a fost tot timpul imi aducea flori in fiecare zii imi facea cadouri fara vreun motiv anume...anul trecut am fost in toata europa in vacanta...eram in al noualea cer eu...el inschib a urcat in al noualea cer de abia in septembrie cand am aflat ca am ramas gravida...era vesnic emotionat bucuros mai ceva ca mine...nu stia ce planuri sa-si mai faca...doar la un singur lucru nu s-aa gandit sa se lase de "meseria"lui...si uite asa lunile au trecut si inainte cu o luna sa nasc a cazut la puscarie...si acum e acolo...eu am nascut fara el lucru care l-a distrus la schimbat complet...zice el...in curand va iesi si sper k tot ce a facut nu va mai face...el mi-a zisk nu mai vrea prfera sa munceasca sa faca orice numai sa nu mai lipseasca de langa peleta lui(printesa) si de langa mine...eu nu stiu ce sa cred...uneori ma gandesc k se va schimba k vad k il doare k nu e langa noi alteori ma gandesc k face de aproape 20 de ani "meseria" aia si nu stiu cat de usor ii va fii sa se lase...


Infine...ce va fii va fii...vroiam sa impartasesc cu voi povestea mea...


Va pup pe toti si apropo sunteti super ok!
Pai daca o sa aiba credinta in Dumnezeu si se va gandi la sanatatea copilului..Nu va mai face asa ceva...Du-l la biserica sa se roage,,,ca sa il ajute Dumnezeu sa scape de asa ceva...Si sa devina un barbat normal....trebuie sa il ajuti,,,din moment ce acum aveti un copil....Sa il ajuti sa devina un barbat normal si sa scape de naravurile lui cele rele...Eu cred ca cu ajutorul lui Dumnezeu va putea..Daca se va ruga,,,si va frecventa biserica..Dumnezeu ii va da putere si intelepciune...Dar si tu trebuie sa il sustii moral...Multa bafta si Dumnezeu sa va ajute
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 August 2010 23:11
multumim mult...se roga foarte mult mi-a zis si ma rog si eu si sa stii k lucrurile au inceput sa se rezolve incetul cu incetul...ca eu am ramas singura cu un bebe fara ajutor si uite k reusesc sa o cresc destul de bine si dupa toate problemele am forta sa merg mai departe...multumim incaodata..pupici
Iriada
Postat pe 13 August 2010 00:16
asa sa fie desi.....sincer ma indoiesc,odata ''meseria''asta intrata in sange greu mai scapi de ea.....oricum nu te plange stiai in ce ai intrat,acum joaca dupa regulile lui.....

iti doresc sincer sa se schimbe si nu pentru tine sau pentru el,pentru binele copilului,sa aibe parintii aproape iar la maturitate sa nu ii fure tatalui ''meseria''.

Succese!
anaROBERT
Postat pe 13 August 2010 00:38
CE SOCCESE BRE IO AM FOST CALCATA DI HOTI DEALDE BARBASUU catre nu muncesc si fura de la oameni FIMEAR SCARBA si ma bucur sa aud ca hotii sant la puscarie si nu mai fura si nenorocesc familii.Te-ai gandit ca faci toata EUROPA pe lacrimile celor jefuiti de barbactu
garbo074997
Postat pe 13 August 2010 00:46
si mama mea a fost pradata de astia care au asa meserii....dar este oameni si ei,in viata au timp sa le plateasca pe toate.


pacat insa ca mai fac si copii care ori vor trai ei pe strazii si parintii in puscarie,ori vor ajunge sa le fure meseria......


da oare la asta nu sa gandit ca a vazut europa pe banii bietilor oameni jecmaniti de el?cadouri si flori tot din bani fuati iti lua? ciudata alegere ai facut.
anaROBERT
Postat pe 13 August 2010 00:49
face pe victima da cand toca banii furati si se bucura de bunurile altora cum era ? te-ai gandit la copii la care le lua mancarea dupa masa?
garbo074997
Postat pe 13 August 2010 00:50


si ea are partea ei de vina....in loc sa il faca sa renunte la intaratat mai rau ba mai mult pe banii furatii poated e la oamenii amarati ea si-a facut concediul,flori si cadouri.....

pai puscaria......trebuia pe viata.....
anaROBERT
Postat pe 13 August 2010 00:54
ana gandestete ca muncesti un an pt concediu si in loc sa pleci tu ............pleaca ia cu puradelu .....far sa monceasca bre ca fura ala
garbo074997
Postat pe 13 August 2010 00:56
da este ciudat mod de a trai,de a face cumparaturi,de a primi cadouri,de a pleca in concedii.....oare cand le faci nu te macina nimic?

nu cred...valoarea banului e mult mai importanta decat necazul celui pradat.......

copilul insa nu are nici o vina,este inofensiv si trage pentru greselile parintilor .......
anaROBERT
Postat pe 13 August 2010 00:59
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-08-12 23:11:05
De la: temptationk, la data 2010-08-12 23:01:48Vreau sa iimpartasesc cu voi pe acest forum trairile mele...in primul rand va spun k scriu de pe gsm deci s-ar putea sa mai am greseli...:)totul a inceput acu 3...eram in Belgia unde sun de altfel din 2002...l-am cunoscut intamplator de la cumnatul meu pe El...nimic interesat nu ma atragea cu nimic ba chiar ma enerva prezenta lui.Oricum ieseam impreuna bineinteles mai multi prieteni dar pt mine el nici nu exista...cu timpul ne-am imprietenit...imi placea viata pe care o ducea(o admiram doar nu ma vedeam traind o astfel de viata)era hot de buzunare...palpitant dak privesti din afara...a incercat vreo 3 luni sa ma cucereasca si intr-un moment mai vulnerabil a reusit...am iesit impreuna ma rasfata cum nu visam vreodata k pot rasfata...am avut o viata cum multe fete de varsta mea si-ar fii dorit...nu ca asta ma incanta...imi placea k ma respecta ma intelege vroia mult sa imi termin scoala cu toate astea eu tot ce am vrut am facut bineinteles k familia mea nu a fost niciodata de acord(tata si sora mai mare la care stateam in belgia)in 2009 in ianuarie ne-am mutat impreuna...ne-am inteles tot timpul bine chiar dak lumea tot timpul se baga intre noi.Era mereu romantic a fost tot timpul imi aducea flori in fiecare zii imi facea cadouri fara vreun motiv anume...anul trecut am fost in toata europa in vacanta...eram in al noualea cer eu...el inschib a urcat in al noualea cer de abia in septembrie cand am aflat ca am ramas gravida...era vesnic emotionat bucuros mai ceva ca mine...nu stia ce planuri sa-si mai faca...doar la un singur lucru nu s-aa gandit sa se lase de "meseria"lui...si uite asa lunile au trecut si inainte cu o luna sa nasc a cazut la puscarie...si acum e acolo...eu am nascut fara el lucru care l-a distrus la schimbat complet...zice el...in curand va iesi si sper k tot ce a facut nu va mai face...el mi-a zisk nu mai vrea prfera sa munceasca sa faca orice numai sa nu mai lipseasca de langa peleta lui(printesa) si de langa mine...eu nu stiu ce sa cred...uneori ma gandesc k se va schimba k vad k il doare k nu e langa noi alteori ma gandesc k face de aproape 20 de ani "meseria" aia si nu stiu cat de usor ii va fii sa se lase...


Infine...ce va fii va fii...vroiam sa impartasesc cu voi povestea mea...


Va pup pe toti si apropo sunteti super ok!
Pai daca o sa aiba credinta in Dumnezeu si se va gandi la sanatatea copilului..Nu va mai face asa ceva...Du-l la biserica sa se roage,,,ca sa il ajute Dumnezeu sa scape de asa ceva...Si sa devina un barbat normal....trebuie sa il ajuti,,,din moment ce acum aveti un copil....Sa il ajuti sa devina un barbat normal si sa scape de naravurile lui cele rele...Eu cred ca cu ajutorul lui Dumnezeu va putea..Daca se va ruga,,,si va frecventa biserica..Dumnezeu ii va da putere si intelepciune...Dar si tu trebuie sa il sustii moral...Multa bafta si Dumnezeu sa va ajute
LUPTY te-ai tacanit fata :sml-pai ia sa muncesti tu un an si sa vina barbatsu sa-ti fure banii confused0067: cum ar fi?si sa se plimbe si pe banii si munca ta sa-si creasca copilu si sa fie alintata.............
garbo074997
Postat pe 13 August 2010 01:01
nu-i bai ca se descurca lupty ba chiar se duce la biserica si se roaga pentu el,poate ii aprinde si o lumanare ceva...
anaROBERT
Postat pe 13 August 2010 01:03
ana nu am nimic cu copilu ...doamne fereste da tre sa vada si ei si sa sufere pt durerea si suferinta pe care au pricinuit-o
garbo074997
Postat pe 13 August 2010 01:06
"...imi placea viata pe care o ducea(o admiram doar nu ma vedeam traind o astfel de viata)era hot de buzunare...palpitant dak privesti din afara..."

FATA!! altceva de admirat n-ai mai gasit in viata? sa-ti para palpitant si acum.. cu cazutul ala al tau la puscarie! si sa stea cat mai mult acolo, sa n-aibe copilu' ala nevinovat de la cine sa invete meserie! ca cica tatal trebuie sa fie model in viata pt copil...
admiratie... palpitant... hai ca-mi faci chiar greata.....


silfida
Postat pe 13 August 2010 01:09
mda..... macar daca a invatat ceva din expeienta asta....desi ma indoiesc,este o meserie care o ai in sange si la orice pas esti tentat sao mai faci odata si inca odata pana te trezesti iarasi dupa gratii...

ma rog...sper sa ii fie lectie de viata si sa se gandeasca la fetita aia.....ca blestele si injuriile de la oamenii pradati au curs siroaie pentru toata viata.
anaROBERT
Postat pe 13 August 2010 01:10
io de-al aveam acu in fata pe barbasu ...... ii trageam la oua de nu mai facea copii in vecii vecilor ........deh...pe vecinul meu de la 9 mai sa il omoare in casa pt bani unu ....si saracu ii paralizat...si i-au luat toata pensia
garbo074997
Postat pe 13 August 2010 01:14
nu avea nici de paine ,medicamente....si era speriat ca naiba ................voi a-ti vazut statisticele acu?stiti ca nu se poate lasa un geam deschis?UNDE ESTI TU TEPES DOAMNE SA LE BAGI FRICA IN OASE?
garbo074997
Postat pe 13 August 2010 01:17
De la: temptationk, la data 2010-08-13 00:16:50multumim mult...se roga foarte mult mi-a zis si ma rog si eu si sa stii k lucrurile au inceput sa se rezolve incetul cu incetul...ca eu am ramas singura cu un bebe fara ajutor si uite k reusesc sa o cresc destul de bine si dupa toate problemele am forta sa merg mai departe...multumim incaodata..pupici[/quot

ar fi bine sa mergi mai departe fara ajutor si dupa ce-o iesi de la puscarie. sau crezi ca te va uimi si-si va lua slujba de 8 ore?...
silfida
Postat pe 13 August 2010 01:22
acum mai putin da sapt i-au intrat mamei mele in casa,ea era la munca,fratele meu la gagicasa iar tata la munca si era ziua in amiaza mare si au intrat fara nici un fel de retineri,noroc ca mama are banii la ea iar tata nu luase pensia,a fost cadru militar si o are pe card ca ii lasa fara bani si cu datoriile neplatite.

in schimb am trei vecini aici care au fost calcati de hotii dinastia ieftini si i-au pradat bine de tot....
anaROBERT
Postat pe 13 August 2010 01:23
este o vorba,....hotiu hot pana moare !!!!!
ladyDY
Postat pe 13 August 2010 01:24
pai si voi credeti ca ia o sa stea cu unu de castiga la 8 ore? cand el fura de la 100 care munceau 8 ore,.........................
garbo074997
Postat pe 13 August 2010 01:26
fleur... statistici de romania
sunt tari unde casele nu au curte, poarta cu lacat si caine fioros.. n-au jaluzele la geamuri si nici chiar perdele... si nu i-au calcat hotii de cand sunt. asta pana cand or ajunge ai nostri pe-acolo.
de ce ferestre inchise vorbeai? ca si la etaju 7 din 10 daca stai in Romania tot ti-e teama ca aluneca vreunu in casa ta
silfida
Postat pe 13 August 2010 01:28
pai hotu e hot pana moare...asta stiu si eu si nu cred ca il poate schimba ceva....poate doar puscaria si o lectie dura....desi si aici ma indoiesc.

pai fetei banii sa ii aduca,cadouri,flori si concedii nu conteaza de unde si nici cum,banu sa vina.


hotu la munca? cand,unde se va trai asa ceva...el un singur lucru stie sa faca.....sa fure.
anaROBERT
Postat pe 13 August 2010 01:28
Lady.. parca plecasesi la soamne! sau ti se facu frica de hoti ia controleaza, geamu cum e? inchis.. deschis?
silfida
Postat pe 13 August 2010 01:31
fetelor au intrat in amiaza mare la toti au luat doar aur si bani cu chei potrivite .......adicaaaa au descuiat ..au intrat ..au furat.....au incuiat si plecat .......in vacante de europaaaa
garbo074997
Postat pe 13 August 2010 01:32
bai asta sau asta ia veziti taica de treaba ta k nu te-a intrebat nici dracu nik...
Iriada
Postat pe 13 August 2010 01:33
De la: temptationk, la data 2010-08-13 01:33:21bai asta sau asta ia veziti taica de treaba ta k nu te-a intrebat nici dracu nik...



penibilo tu ai intrat sa iti spui poveste ta de viata,crredeai ca este o lauda,un lucru de admirat ceea ce faceti voi pentru ca implicit si tu estiimplicata odata ce ai acceptat situatia asta...


sau tu ai intrat aici sa iti expui viata si meseria sotului pe tava si nu primesi sfaturi decat de la cei care va admira si va lauda pentru ceea ce sunteti si pentru ceea ce faceti?
anaROBERT
Postat pe 13 August 2010 01:35
inainte sa faci un lucru trebuie sa il gandesti e cateva ori,e clar ca la voi neuronii au ramas prin concediul ala in europa...altfel nu imi explic cu piulita mea ai putut sa postezi asemenea aberatii....
anaROBERT
Postat pe 13 August 2010 01:37
De la: anaROBERT, la data 2010-08-13 00:49:28si mama mea a fost pradata de astia care au asa meserii....dar este oameni si ei,in viata au timp sa le plateasca pe toate.


pacat insa ca mai fac si copii care ori vor trai ei pe strazii si parintii in puscarie,ori vor ajunge sa le fure meseria......


da oare la asta nu sa gandit ca a vazut europa pe banii bietilor oameni jecmaniti de el?cadouri si flori tot din bani fuati iti lua? ciudata alegere ai facut.


cum sa se mai gandeasca? n'auzisi ca.. hotz hotz.. da romantic domne! Fura flori ca sa i le duca ei!!!:)))))))) ...........

"Era mereu romantic a fost tot timpul imi aducea flori in fiecare zii imi facea cadouri fara vreun motiv anume..."


..........sau poate, fura asa de multi bani incat ..era prea bogat ca sa nu-si permita sa fie si darnic...





silfida
Postat pe 13 August 2010 01:38
silfi mi se facu,... nu pot dormi, inca.....

haidede sa'nfuriat temptationka,.....ai mustrari de constiinta sau simti lipsa furtisagurilor !!!!!

ladyDY
Postat pe 13 August 2010 01:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
???MINCIUNA??? 67 De la: ALEXA_NASPA 4 Martie 2010 00:53
de ce este necesar compromisul? 49 De la: si_totusi 10 Septembrie 2010 21:30
eu berbec, el berbec 6 De la: garbo172683 24 Noiembrie 2010 21:12
plictisita sa traiesc in minciuna 21 De la: garbo209071 13 Iunie 2011 13:14
eu leu ...el gemeni ?!? 27 De la: alanna 16 Ianuarie 2012 13:05
Setari Cookie-uri