BARBATUL SCORPION !!!!!!!!!!!!!???????

De la: missisipiriver, la data 2012-10-08 17:52:48ce stupid si absurd modul tau de a interpreta lucrurile! nu stie sa se exteriorizeze? nu vrea! te terorizeaza si te domina pentru ca ti-a prins punctul slab,si asa o sa se poarte cu tine tot timpul. iar tu,in imensa ta neputinta si slabiciune o sa-i accepti vesnic ,din mila, purtarea de bestie pe care o are. asta e mecanismul-te exploateaza sentimental pentru ca stie ca nu vei putea face fata niciodata puterii lui dominatoare. si da....si eu sunt scorpion si calc peste cadavre daca trebuie!



da, ai dreptate, calci peste cadavre,
dar atunci cind intilnesti femeia care sa te calce in picioare te retragi pt ca esti las,
renunti sa lupti cu o femeie mai puternica decit tine
problema e ca nu intilniti multe femei din astea, atunci, va jucati cu cele slabe
vivacedonna
Postat pe 11 Martie 2013 12:16
De la: missisipiriver, la data 2012-10-08 17:52:48ce stupid si absurd modul tau de a interpreta lucrurile! nu stie sa se exteriorizeze? nu vrea! te terorizeaza si te domina pentru ca ti-a prins punctul slab,si asa o sa se poarte cu tine tot timpul. iar tu,in imensa ta neputinta si slabiciune o sa-i accepti vesnic ,din mila, purtarea de bestie pe care o are. asta e mecanismul-te exploateaza sentimental pentru ca stie ca nu vei putea face fata niciodata puterii lui dominatoare. si da....si eu sunt scorpion si calc peste cadavre daca trebuie!



modul meu de a interpreta se pare ca nu l-ai penetrat in esenta.
descrie exact ceea ce sunteti voi
vivacedonna
Postat pe 11 Martie 2013 12:59
De la: garbo_8103, la data 2012-11-20 10:53:12Sunt scorpion,am avut o relatie de 14 ani si jumatate (din care 7 ani de cand suntem casatoriti) cu o femeie mai tanara cu 17 ani ca mine..Anul acesta in august a inceput sa ma insele cu alt barbat,simteam ce se intampla si am rugat-o sa fie sincera cu mine,mi-a spus si am iertat-o,nu i-am reprosat nimic si nu am invinovatit-o pentru ce face,a continuat sa ma insele, dar pana in momentul in care nu mi-a spus ca a inceput sa se indragosteasca de celalalt nu am vrut sa divortez de ea.Atunci am inteles ca nu mai e nici o sansa sa fim inpreuna chiar daca ea ma voia si pe mine in continuare, spunandu-mi ca nu-si vede viata fara mine,ca sunt ingerul ei,sufletul ei pereche,ca nimeni nu o iubeste asa cum am iubit-o eu.Ma voia si pe mine si pe celalalt.Nu pot accepta asa ceva, pentru ca e femeia pe care am iubit-o 14 ani si jumatate.Cand are probleme cu celalalt ma suna si imi plange pe umar,imcerc sa o sustin moral si o incurajez ca totul va fi bine intre ei pana la urma,ii dau in continuare sfaturi de cate ori are nevoie de mine. Am bagat divortul si i-am propus sa o facem de comun acord ca sa nu apara in actele de divort parasire de domiciliu si ca ma inseala.Avem inpreuna un fiu care a ramas cu mine,ea spunand ca cel cu care e acum o vrea doar pe ea ,nu si pe copilul ei,I-am dat voie sa viziteze copilul 365de zile pe an. Peste 3 zile mergem la notar sa semnam divortul. Am trecut prin toata aceasta perioada singur,am suferit, am slabit12 kg nu am dormit nopti intregi. Ce simt pentru ea : ca am iertat-o ,ca vreau sa fie fericita cu cel cu care e acum,i-am scris chiar si un mesaj in care l-am rugat sa-i fie alaturi, sa o iubeasca si sa fie intelegator cu ea, nu o invinovatesc de nimic si nu o condamn pentru ce a facut. M-am judecat doar pe mine sa vad unde am gresit,sa vad ce as fi putut sa fac si nu am facut de s-a ajuns aici.. Nu am inselat-o niciodata si nu am facut-o nici dupa ce ea ma inselat chiar daca din august pana acum am avut nenumarate ocazii.Simt ca juramantul pe care i l-am facut cand ne-am casatorit inca e sacru. Asta e razbunarea unui scorpion,razbunarea mea pe femeia pe care am iubit-o 14 ani si jumatate.





dragule, esti exceptia barbatului scorpion.
si sunt foarte putini ca tine.
loialitate pina la moarte. scorpionii sunt loiali pina la extreme atunci cind pun persoana iubita mai presus decit ei.
ar fi trebuit sa incerci sa o aduci cu picioarele pe pamint,
dar de ce am impresia ca te-ai complacut in situatie?
ai renuntat practic, nu te-ai luptat pt ea. i-ai oferit-o pe tava celuilalt...
esti un scorpion de cercetat... o situatie particulara
si cred ca tocmai ti-am raspuns care e razbunarea ta :)
daca nu ai inteles-o, scrie-mi

vivacedonna
Postat pe 11 Martie 2013 13:17
Barbatul Scorpion: egoist, orgolios, razbunator, misterios. Daca te indragostesti de el, versi lacrimi amare.
fania1972
Postat pe 12 Martie 2013 14:27
Din unele mesaje scrise pe forum se intelege ca barbatul Scorpion cauta o mama, nu o femeie, o sotie, cineva care sa-l ocroteasca.
Pana te cucereste, intr-adevar se poarta superb cu tine, iti aduce flori, te plimba in locuri frumoase, dar daca nu-i faci pe plac atunci cand isi doreste el, iti intoarce spatele pt totdeauna. Trebuie sa fi numai la dispozitia lui.
fania1972
Postat pe 12 Martie 2013 14:41
a vorbit experienta!
dar nu ne-ai spus cum e cand se indragosteste el, sau asta e in volumul 2?
heartbit
Postat pe 12 Martie 2013 14:41
De la: heartbit, la data 2013-03-12 14:41:53a vorbit experienta!
dar nu ne-ai spus cum e cand se indragosteste el, sau asta e in volumul 2?





foarte tare intrebarea ta
vol 2 , da. ei nu recunosc usor, sufera precum cainii...

dar.... iti poate intoarce spatele si indragostit fiind...
vivacedonna
Postat pe 12 Martie 2013 20:24
cum ai reusit sa treci peste etapa de la inceput cand el face o competitie inclusiv din relatia pe care o are? am inceput sa ma vad cu un tip(scorpion) acum cateva luni...si exact cum ai zis tu,tot ce vroia era sa avem o relatie deschisa,bazata doar pe sex. Am acceptat pentru ca si eu vroiam doar asta, dar am sfarsit prin a ma indragosti de el...apoi m-am departat pentru ca nu ma simteam bine ca ma cauta doar pentru sex.acum nush cum sa procedez sa ne vedem din nou...vreau sa lupt pentru el dar nu stiu cum....:(
garbo035596
Postat pe 18 Martie 2013 20:37
Cand iti oferea sex de buna voie n-a fost bine. Acum vrei sex prin lupta?!

Lasa-l in pauza prelungita daca tii la nervii tai, ca tot pe-a lui o tine. Desi-i fain el, asa de la natura, nu are deloc incredere in el. E destul de slab si vulnerabil cand da de o femeie cu personalitate si materie cenusie. Si desi ii plac calitatile astea la o femeie, sfarseste prin a fugi de ele...si se inconjoara de femei mai supuse, care nu exceleaza in ce-l atrage pe el. Da, se chinuie singur. Asa ca de ce sa-l intrerupi?!
magdabeauty
Postat pe 18 Martie 2013 21:06
De la: vivacedonna, la data 2013-03-12 20:24:09
De la: heartbit, la data 2013-03-12 14:41:53a vorbit experienta!
dar nu ne-ai spus cum e cand se indragosteste el, sau asta e in volumul 2?





foarte tare intrebarea ta
vol 2 , da. ei nu recunosc usor, sufera precum cainii...

dar.... iti poate intoarce spatele si indragostit fiind...


In cazul asta isi intoarce singur spatele. Barbatul scorpion inainte de a avea probleme cu cineva, are cu sine si inainte de a se lupta cu cineva, ar trebui sa se lupte cu sine.
Daca ajungi "s-o iei" la modul personal, intr-o relatie cu-n scorpion...singura ti-ai dat foc la valiza si-nseamna ca nu ai ce cauta langa el, pentru ca altfel te va distruge psihic si sufleteste. Este un om destul de chinuit, cu angoase, frici, frustrari, paranoia, neincredere, insingurari si totodata cu-o mare dorinta de-a iubi pur si adevarat...dar care-i scapa printre degete, doar pentru ca nu accepta decat rolul de invingator intr-o lupta. Doar ca iubirea nu-i lupta. De obicei se-nvinge singur, spre disperarea lui. Daca ajuta cu ceva pe cineva, e bine de stiut ca el poate sufera mai mult decat o face persoana indragita de el...n-o arata(sau cel putin, asa crede el), n-o spune, dar se tradeaza...in timp.
magdabeauty
Postat pe 18 Martie 2013 21:23
Cu alte cuvinte ar trebui sa il tratez cu aceeasi raceala cum o face el? El inca vrea sex, insa doar atunci cand are chef.Partea proasta e ca eu m-am indragostit de el si nu il vreau doar pentru sex. Eu sunt zodia leu, si cum se zice de leoaice ca is orgolioase,cam asta zicea si el la inceput. Sa fi fost prea orgolioasa si acum aplica razbunarea aia despre care vorbeste toata luumea?!
garbo035596
Postat pe 19 Martie 2013 09:59
Da' chiar iti pasa? Pentru ca intrebarea asta ti-o vei pune si peste alti cativa ani...cati vei vrea tu. Cu el, oricum, nu-i bine, oricat de mult te-ai stradui.

El nu-ti da drumu', atata vreme cat nu-l minti si cat nu esti falsa. Chiar se poate atasa f mult de tine...atat ii trebuie sinceritate si sa fii directa...si sexy, bineinteles, dar...el nu poate mai mult. Asculta-ti inima, poftim, pana vei obosi sau pana te vei plictisi. Alegerea-ti apartine.
magdabeauty
Postat pe 19 Martie 2013 13:49
ms de sfat...sper sa fiu suficient de femeie incat sa nu mai alerg in bratele lui atunci cand are el chef....
garbo035596
Postat pe 19 Martie 2013 15:28
De la: garbo035596, la data 2013-03-19 15:28:58ms de sfat...sper sa fiu suficient de femeie incat sa nu mai alerg in bratele lui atunci cand are el chef....







e discutabila treaba cu : ''destul de femeie'', asta depinde numai de tine.
va trebui sa sti sa-l refuzi cit mai elegant, pt ca respins brutal va disparea cu totul din viata ta.
iar tu inca nu sti ce vrei cu adevarat.
scorpionii se pot ''dresa'', dar in timp...
iar in timpul ala trebuie sa fii exact asa cum vrea el
vivacedonna
Postat pe 19 Martie 2013 18:26
De la: magdabeauty, la data 2013-03-18 21:23:35
De la: vivacedonna, la data 2013-03-12 20:24:09
De la: heartbit, la data 2013-03-12 14:41:53a vorbit experienta!
dar nu ne-ai spus cum e cand se indragosteste el, sau asta e in volumul 2?





foarte tare intrebarea ta
vol 2 , da. ei nu recunosc usor, sufera precum cainii...

dar.... iti poate intoarce spatele si indragostit fiind...


In cazul asta isi intoarce singur spatele. Barbatul scorpion inainte de a avea probleme cu cineva, are cu sine si inainte de a se lupta cu cineva, ar trebui sa se lupte cu sine.
Daca ajungi "s-o iei" la modul personal, intr-o relatie cu-n scorpion...singura ti-ai dat foc la valiza si-nseamna ca nu ai ce cauta langa el, pentru ca altfel te va distruge psihic si sufleteste. Este un om destul de chinuit, cu angoase, frici, frustrari, paranoia, neincredere, insingurari si totodata cu-o mare dorinta de-a iubi pur si adevarat...dar care-i scapa printre degete, doar pentru ca nu accepta decat rolul de invingator intr-o lupta. Doar ca iubirea nu-i lupta. De obicei se-nvinge singur, spre disperarea lui. Daca ajuta cu ceva pe cineva, e bine de stiut ca el poate sufera mai mult decat o face persoana indragita de el...n-o arata(sau cel putin, asa crede el), n-o spune, dar se tradeaza...in timp.






da, asa e, de obicei se invinge singur, dar nu pt ca o vrea, ci din orgoliu.
prefera sa sufere decit sa recunoasca ca ai dreptate sau ca el a gresit.
RELATIA CU UN SCORPION INSEAMNA UN RAZBOI PSIHOLOGIC FANTASTIC

deci, daca iubiti un scorpion va doresc rabdare nemasurata si nervi de otel
vivacedonna
Postat pe 19 Martie 2013 18:36
De la: vivacedonna, la data 2013-03-19 18:26:55
De la: garbo035596, la data 2013-03-19 15:28:58ms de sfat...sper sa fiu suficient de femeie incat sa nu mai alerg in bratele lui atunci cand are el chef....







e discutabila treaba cu : ''destul de femeie'', asta depinde numai de tine.
va trebui sa sti sa-l refuzi cit mai elegant, pt ca respins brutal va disparea cu totul din viata ta.
iar tu inca nu sti ce vrei cu adevarat.
scorpionii se pot ''dresa'', dar in timp...
iar in timpul ala trebuie sa fii exact asa cum vrea el[/quote





Ce vreau eu, nu cred ca as reusi sa obtin de la el pentru ca la cat imi ofera el, nush daca o sa am eu rabdarea necesara sa ma multumesc cu atat! Nush daca ma poti intelege :(

M-am atasat mult de el si i-as accepta toate defecte care stim ca le au scorpionii si de care el nu e tocmai tipul care face exceptie de la ele....dar nu stiu cum...

Ar trebui sa continui sa ne intalnim doar atunci cand vrea el? - Nu stiu cat as putea sa imi calc pe orgoliu, nush cum as putea eu sa ofer totul si el sa imi arate doar ca se simte bine cu mine in pat...

Sau poate ar trebui sa il refuz in modul brutal, cum ai zis u, si sa plece definitiv din viata mea?! Atunci m-ar durea o perioada,dar as trece peste cu timpul...

Nush cum ar fi mai bine, dar ideea e ca din august 2012 sunt in aceeasi situatie.De multe ori vreau sa renunt si sa imi vad de viata mea si atunci apare el si o iau de la capat...

garbo035596
Postat pe 20 Martie 2013 12:06
Doar din august anul trecut??!! O data ce intalnesti un scorpion s-ar putea sa fii in situatia respectiva si 5 ani...si-i putin.

Sa nu crezi ca daca-l trimiti, intr-un mod ferm si brutal, la plimbare, va disparea. Da, va disparea maxim 2 luni. Dar revine. Pleaca din viata cuiva doar cand vrea el. Lui ii este usor sa plece si sa revina. Daca-l alungi, in orice fel, nu dispare. Daca nu-i raspunzi la telefoane, mesaje, etc...il provoci si mai tare.
Singura cale in care sa scapi de el(vorbesc in situatia in care, chiar, tine la tine...ca asa pleaca in doi timpi, ca nu-nghite fitele oricui) este sa-l minti...cu ceva important pentru el, desi trebuie sa te pricepi la minciuni si sa fii convingatoare, pentru ca detecteaza adevarul de minciuna f usor(de exemplu sa-i spui ca ai pe cineva e cu dus-intors...ca s-ar putea sa i se para competitiv si se joaca si mai tare cu tine si lupta pana scapa de presupusul rival, apoi se manifesta in stilu-i caracteristic)

O modalitate in care sa-i mai tai avantul si sa te ia in serios in acest sens e sa-i raspunzi cand te cauta, dar sa-l refuzi. De fiecare data. Atunci poate o lasa balta, desi nu neaparat, dar macar se va zbate sa-l iei din nou in serios...si se va purta, cat de cat normal, pana cedezi...si tot asa

Are nevoie de-o femeie "puternica", in ideea de a nu pune la suflet toate prostioarele lui, sa fie mai "nesimtita"...despre asta se tot vorbeste cand se refera la acea femeie "puternica", adica una care sa-l rabde, in cazul in care el nu face nimic ca sa fie bine...ca daca da de o adevarata femeie puternica(in adevaratul inteles al cuvantului) se lasa la fund, pentru ca-i macinat de multe complexe(multe imaginare)...
magdabeauty
Postat pe 20 Martie 2013 14:33
De la: magdabeauty, la data 2013-03-20 14:33:41Doar din august anul trecut??!! O data ce intalnesti un scorpion s-ar putea sa fii in situatia respectiva si 5 ani...si-i putin.

Sa nu crezi ca daca-l trimiti, intr-un mod ferm si brutal, la plimbare, va disparea. Da, va disparea maxim 2 luni. Dar revine. Pleaca din viata cuiva doar cand vrea el. Lui ii este usor sa plece si sa revina. Daca-l alungi, in orice fel, nu dispare. Daca nu-i raspunzi la telefoane, mesaje, etc...il provoci si mai tare.
Singura cale in care sa scapi de el(vorbesc in situatia in care, chiar, tine la tine...ca asa pleaca in doi timpi, ca nu-nghite fitele oricui) este sa-l minti...cu ceva important pentru el, desi trebuie sa te pricepi la minciuni si sa fii convingatoare, pentru ca detecteaza adevarul de minciuna f usor(de exemplu sa-i spui ca ai pe cineva e cu dus-intors...ca s-ar putea sa i se para competitiv si se joaca si mai tare cu tine si lupta pana scapa de presupusul rival, apoi se manifesta in stilu-i caracteristic)

O modalitate in care sa-i mai tai avantul si sa te ia in serios in acest sens e sa-i raspunzi cand te cauta, dar sa-l refuzi. De fiecare data. Atunci poate o lasa balta, desi nu neaparat, dar macar se va zbate sa-l iei din nou in serios...si se va purta, cat de cat normal, pana cedezi...si tot asa

Are nevoie de-o femeie "puternica", in ideea de a nu pune la suflet toate prostioarele lui, sa fie mai "nesimtita"...despre asta se tot vorbeste cand se refera la acea femeie "puternica", adica una care sa-l rabde, in cazul in care el nu face nimic ca sa fie bine...ca daca da de o adevarata femeie puternica(in adevaratul inteles al cuvantului) se lasa la fund, pentru ca-i macinat de multe complexe(multe imaginare)...






ce as putea sa mai scriu in plus.... ai cam spus esentialul...
depinde doar de ea si de ceea ce vrea si cum va sti sa-l tina linga ea daca il vrea cu adevarat...
fiecare situatie e particulara de la un scorpion la altul...
ar trebui sa stie destul de multe despre el ca sa poata ''lupta'' cu el...
oricum el va rastalmacii totdeauna situatia in favoarea lui...
trebuie cunoscut destul de bine ca sa intoarca in favoarea ei totul.
la ei totul e cu dus si intors...
vivacedonna
Postat pe 20 Martie 2013 15:37
eu cred ca tu esti de vina pt ca te inseala, sunt scorpion stiu ce vorbesc, eu sunt de parere ca tu esti de vina pt ca te inseala, nu ii oferi destula afectiune destul sex.... sau poate l-ai suparat cumva si nu vrea sa auda de tine, dar ii e frica sa te piarda
garbo_405342
Postat pe 25 August 2014 00:46
poti sa ai si tu vina ta in ceea ce se intampla, daca il faci sa te iubeasca mult vei ramane in inima lui mult tmp si va face orice ca sa te aiba, dar are nevoie de multa atentie....
garbo_405342
Postat pe 25 August 2014 00:48
De la: garbo_8103, la data 2012-11-20 10:53:12Sunt scorpion,am avut o relatie de 14 ani si jumatate (din care 7 ani de cand suntem casatoriti) cu o femeie mai tanara cu 17 ani ca mine..Anul acesta in august a inceput sa ma insele cu alt barbat,simteam ce se intampla si am rugat-o sa fie sincera cu mine,mi-a spus si am iertat-o,nu i-am reprosat nimic si nu am invinovatit-o pentru ce face,a continuat sa ma insele, dar pana in momentul in care nu mi-a spus ca a inceput sa se indragosteasca de celalalt nu am vrut sa divortez de ea.Atunci am inteles ca nu mai e nici o sansa sa fim inpreuna chiar daca ea ma voia si pe mine in continuare, spunandu-mi ca nu-si vede viata fara mine,ca sunt ingerul ei,sufletul ei pereche,ca nimeni nu o iubeste asa cum am iubit-o eu.Ma voia si pe mine si pe celalalt.Nu pot accepta asa ceva, pentru ca e femeia pe care am iubit-o 14 ani si jumatate.Cand are probleme cu celalalt ma suna si imi plange pe umar,imcerc sa o sustin moral si o incurajez ca totul va fi bine intre ei pana la urma,ii dau in continuare sfaturi de cate ori are nevoie de mine. Am bagat divortul si i-am propus sa o facem de comun acord ca sa nu apara in actele de divort parasire de domiciliu si ca ma inseala.Avem inpreuna un fiu care a ramas cu mine,ea spunand ca cel cu care e acum o vrea doar pe ea ,nu si pe copilul ei,I-am dat voie sa viziteze copilul 365de zile pe an. Peste 3 zile mergem la notar sa semnam divortul. Am trecut prin toata aceasta perioada singur,am suferit, am slabit12 kg nu am dormit nopti intregi. Ce simt pentru ea : ca am iertat-o ,ca vreau sa fie fericita cu cel cu care e acum,i-am scris chiar si un mesaj in care l-am rugat sa-i fie alaturi, sa o iubeasca si sa fie intelegator cu ea, nu o invinovatesc de nimic si nu o condamn pentru ce a facut. M-am judecat doar pe mine sa vad unde am gresit,sa vad ce as fi putut sa fac si nu am facut de s-a ajuns aici.. Nu am inselat-o niciodata si nu am facut-o nici dupa ce ea ma inselat chiar daca din august pana acum am avut nenumarate ocazii.Simt ca juramantul pe care i l-am facut cand ne-am casatorit inca e sacru. Asta e razbunarea unui scorpion,razbunarea mea pe femeia pe care am iubit-o 14 ani si jumatate.

.........
Bravo.....tie....
maria1maria
Postat pe 25 August 2014 09:42
Intradevar daca scorpionul a suferit sau a fost dezamagit in trecut acum ii este fotte greu da mai aiba incredere in cineva , dar nu imposibil daca ai rabdare si te porti frumos chiar de iti greseste il dai la brazda si vei simti ca esti iubita cu adevarat .Insa atentie sa nu il refuzi la pat ca atunci il pierzi cu siguranta,punctul slab este la scorpion afectiunea cind e nervos i-al imbrate si stringel si vb calm si spunei ca il iubesti,vb dulci ,sarutal chiar de iti este greu doar asa poti potoli fiara din el .incercati si va astept raspunsurile pe email tony_1626 yahoo.com
garbo_403997
Postat pe 14 Octombrie 2014 06:20
DOAMNELOR, CAUTATI SCORPIONI ORIGINALI DE CENTRU ,NU DIN CARTIERE, CARE SUNT AMESTECATI CU ALTE ZODII DIN FATA SAU SPATELE LUI ,ADICA CEI NASCUTI IN PARTEA DE MIJLOC A LUNII OCTOMBRIE 22 - NOIEMBRIE.21. NU LUATI BARBATI INCULTI SAU SEMI ANALFABETI = 8 CLASE
garbo306945
Postat pe 5 Ianuarie 2015 17:22
Axl_R
Postat pe 5 Ianuarie 2015 17:36

#nuvămaidrogaț

#terminațoptclasemâncavaș
anakin
Postat pe 5 Ianuarie 2015 17:40
Nu se pune, opt clase = semianalfabeți.
Axl_R
Postat pe 5 Ianuarie 2015 17:43
Ei, aici mai recunosc si eu descrierea scorpionilor. Nu am avut relatii de iubire cu un scorpion, ci doar prieteni de ambele sexe si culminează cu un copil-al meu- de 22 de ani. ai mare dreptate . Trebuie doar sa-l înțelegi si ssa-l iubești, apoi uita si de mama si este lapicioarele tale. Dar trebuie comunicare. ...
garbo249179
Postat pe 4 Februarie 2015 09:48
Pana acum s-a cam spus tot despre barbatul scorpion. Si bune si rele. Sunt scorpion ca sa se inteleaga. Nu neg ca avem defecte, dar avem cu siguranta si calitati. Acum am sa vorbesc din punctul meu de vedere.
Nu ne place sa lovim o femie, oricat ne-ar fi ranit , gresit, suparat, etc. poate cateodata ne gandim sa o facem dar nu o punem si in practica.
Am avut relatii si cu femeia scorpion 1 an de zile pot spune ca am fost cuplul perfect, fara certuri fara contraziceri, in fiecare zi era o provocare pentru noi, iar cum bine stit noi scorpionii adoram provocarile. pana intr-o zi cand comunicarea dintre noi a incetat, si de atunci au inceput sa apara defectele, posesivitatea, gelozia, neincrederea, si multe altele si toate au dus la despartire. Acum realizez unde am gresit si imi recunosc partea mea de vina pentru ca m-am lasat condus de gandurile negre, am simtit ca imi era ceva ascuns si m-am gandit la ce era mai rau, cand defapt era o un subiect total banal, dar din lipsa comunicarii tot ce cladisem intr-un an s-a dus pe apa sambetei intr-o clipa. De aici am constientizat ca orice relatie nu conteaza zodia se bazeaza in primul si in primul rand pe comunicare, atata timp cat comunici si esti deschis cu persoana care iti este alaturi sunt foarte putine sanse de a nu reusi sa treci peste obstacolele si greutatile ce ti le pune viata in fata.
Am fost ranit foarte ranit dupa acea experienta si pot spune ca de atunci is de 2 ori mai atent la fiecare persoana care o intalnesc. E greu sa cuceresti barbatul scorpion si nu este adevarat ca vrem doar SEX, dupa ce ajunge barbatul scorpion sa se cunoasca pe el insusi nu este vorba doar de asta, am trecut de aparentele fizicei ale unei femei (dar asta nu inseamna ca is si dispus sa intru intr-o relatie cu, cocsatul de la Notre Dames varianta feminina, dar nici cu o femeie care de frumoasa e frumoasa si de desptea tot frumoasa este) prefer o femeie de o frumusete medie si cu o minte sclipitoare, sa aiba tarie de caracter sa nu se piarda in momente critici si sa aiba tupeul sa spuna ceea ce o deranjeaza in societate dar in special la personalitatea mea, pentru ca chiar de e posibil sa nu imi convina si pe moment nu am sa bag de seama cu siguranta imi va ramane intiparit in minte si voi lucra la ceea ce m-a sfatuit ea.
Cand ma indragostesc si vad ca am pentru cine sa lupt, ma dedic total relatiei si las la o parte mama, tata si rude. Nu zic imi iubesc mama enorm, si am o relatie de familie chiar mai mult de prietenie cu ea exceptionala, dar cand apare persoana de care m-am indragostit, ma concentrez mai mult la ea decat la mama.
Acum din pricina experientelor pe care le-am avut imi este foarte greu sa mai iubesc pe cineva, sunt foarte rece si nu las garda jos cu una cu doua, cand va fi sa intalnesc acea persoana speciala cu siguranta nu imi voi da seama dar ea va trebui sa imi demonstreze ca merita sa lupt pentru ea. Am mai avut relatii dupa acea despartire de acea scorpioanca, dar nici una nu mi-a trezit interesul atat de mult pentru a ma dedica ei.
Razbunator, hmm... am fost o perioada razbunator, dar am inteles dupa ca daca fac un rau nu ma ajuta cu nimic, doar ca am satisfactia aia de bine pe moment, dupa regret faptul ca am facut-o sa sufere si ca am ranit-o, prefer sa arat persoanei ca, "Da m-ai ranit dar asta nu inseamna ca eu voi renunta, inseamna ca tu nu ai fost cea potrivita pentru mine, si in mintea ta nu ai avut curajul sa pui capat relatiei printr-o cale amiabila de comunicare, ca intre doi oameni rationali, daca asta a fost decizia ta ti-o respect tu vei pleca in drumul tau eu in al meu, sper sa fii fericita si sa ai multa bafta in viata" cred ca in genul asta mai degraba sochezi si surprinzi persoana in cauza si mai presus de toate o pui pe ganduri. Rabunarea pentru mine este a face un rau, iar eu merg pe premiza ca orice face in lumea asta ti se va intoarce, iar pentru ce sa fac un rau unei persoane cand undeva imi fac mie un rau, prefer sa fac un bine chiar daca acel bine mi se va intoarce mai greu dar se va intoarce.
Infidelitate, nu a existat asa ceva din partea mea. Am multe prietene si am un vocabular, as putea spune, mai aparte pentru persoanele ce imi sunt apropiate, iar cand vorbesc cu prietenele mele fiecare are un anume cuvant de alint, pentru cine nu ma cunoaste ar crede ca toate prietenele mele imi sunt iubite/amante, cand defapt nu e nici una nici alta. De regula ma fac sa fiu placut si sunt o persoana care ofera respect mai ales femeilor si doamnelor care il merita( nu toate il merita precum nu toti barbatii ii merita).
Asa ca din punctul meu de vedere, cum palma mea nu este la fel cu palma altui scorpion sau a unei alte persoane, asa nici caracterul gandirea sufletul tot ce tine de o persoana nu sunt la fel. Pentru cele care au intalnit acei scorpioni insensibili, rai , egoisti si asa mai departe, imi pare nespus de rau pentru ele, dar nu inseamna sa ne lipiti aceeasi eticheta la toti scorpionii. Am intalnit femeie peste diferita una fata de cealalta, putine asemanari, dar mari diferente, asta ar fi unul din exemple , oricum nimeni nu e perfect si nu veti gasi niciodata 2 persoane perfect asemanatoare una cu alta. Sfatul meu e sa fiti mai atente si niciodata sa nu renuntati la comunicarea cu partenerul oricat de rau vi s-ar parea acel subiect sau acea ideie, suntem oameni si trebuie sa ne intelegem si sa ne respectam unul pe celalalt.
DAC_ScSaMa
Postat pe 5 Februarie 2015 12:17
''Nu ne place sa lovim o femie, oricat ne-ar fi ranit , gresit, suparat, etc. poate cateodata ne gandim sa o facem dar nu o punem si in practica.''

Nu ne place, ne gândim...etc. Vb în numele tău, nu sunt chiar toți la fel! (''sa ne lipiti aceeasi eticheta la toti scorpionii'')


Restul (mai) e (și) la sg.
Axl_R
Postat pe 5 Februarie 2015 13:31
Scuza-ma dar am specificat ca vorbesc din punctul meu de vedere, si am specificat ca nu toti suntem la fel, eu am descris din propria experienta. Cum sunt eu si scorpionii pe care i-am intalnit. Si da inca o data repet nu ne place sa lovim o femeie si eu detest violenta in familie. La toti ne mai trece prin cap cand suntem nervosi , cand cineva se joaca cu rabdarea si cu nervii nostri, sa batem, sa lovim acea persoana care o face, numai ca nu o facem pentru ca nu te lasa ratiunea pentru ca stii ca nu rezolvi nimic. Stiu sa ma apar daca sunt atacat, dar de regula nu atac ci doar ma apar pe mine si pe cei apropiati mie.
DAC_ScSaMa
Postat pe 5 Februarie 2015 13:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia pesti,barbatul scorpion 8 De la: garbo_406198 9 Decembrie 2014 10:55
femeia balanta 2 De la: garbo134945 12 Iulie 2010 18:51
:sml-love0064: :sml-love0069: :sml-love0069: :sml-love0069: 16 De la: fleurdelis 12 Decembrie 2009 07:08
care este simnificatia visului? 23 De la: barboneli 15 Decembrie 2011 15:49
relatia gemeni-berbec 3 De la: Sal_a_toi 29 Noiembrie 2011 13:47
Setari Cookie-uri