BARBATUL SCORPION !!!!!!!!!!!!!???????

Taur e ascendentul.
Scorpion fostul.
M mai bag i io na... ca i tine.
Asta cu minciuna mic o trebuit s comentez...m-o mncat dejtu'.
Axl_R
Postat pe 13 Iulie 2012 09:28
daca tot "diferez" - Alinutza - scorpion sint (si) eu. Poate ti-ar trebui niste lectii de fair play fata de "non valorile" celelalte.
quasaria
Postat pe 13 Iulie 2012 09:37

eu am vazut scorpioni rotunzi cu stea in mijloc si-o dadea din colt in colt mai tot timpu da era "+ valoare":)....forma mereu cate un triunghi isoscel ....numa de-l credeai pe el....alfel.....no'... tot cerc era ....si se'nvarte in jurul cozii precum cainele dilimandros cu coada taiata...stiti cum este?....nebun de legat bre!;))


Fss_ssu
Postat pe 13 Iulie 2012 12:38
Traducerea, rog fr!
Axl_R
Postat pe 13 Iulie 2012 13:42
nu se invirteau dupa coada... n-ai inteles tu!
quasaria
Postat pe 13 Iulie 2012 13:55
Mc.
Axl_R
Postat pe 13 Iulie 2012 14:06

...dap' posibil....s-o gasito?
...e, o gaseste cine n-o cauta, dar'mite....



Es tut mir leid, wei(ss)(n-am litera) nicht,l ungarischen.

ffff!...ci cald!...da la tine cum ii tot scorpion?
Fss_ssu
Postat pe 13 Iulie 2012 14:12
on topic: ce apreciez eu la scorpioni (barbati) este determinarea si intensitatea - ce nu apreciez e ca pot fi la fel de determinati, cu aceeasi intensitate, si in rau, nu in bine: si te-ai cam gainatzat in palarie daca unul traieste ca sa te distruga: la un moment dat, probabil va reusi. Ca timpul, delta t, nu conteaza. Isi pastreaza scopurile intacte peste timp.
In rest, nu sint duali, dar oricum nu vezi ce gindesc. Nici daca ar fi n-ar fi nici o diferenta. Nu inseala ce iubesc: au o fidelitate dusa la extrem, cum la extrem e dus tot ce fac ei. Pe de alta parte, cind nu iubesc - ei sau iubesc sau nu iubesc, nu exista nimic intermediar, atasament, obisnuinta, etc - n-au absolut nici un proces de constiinta. Nici constiinta, de fapt.
Una peste alta sint dificil de gestionat. Eu sint scorpie, si barbatii scorpioni tot mi se par dificili de gestionat - fie si ca amici, colegi, etc.
quasaria
Postat pe 13 Iulie 2012 14:28
Np. English translation... Chinese?
Axl_R
Postat pe 13 Iulie 2012 14:28
GRIJA MARE CU SCORPIONII.SUNT TIMIZI,IUBESC DINCOLO DE TRUP.VETI TRAI CE NU ATI TRAIT NICIODATA CU ALTII PARTENERI DIN ALTE ZODII. CEA MAI BUNA ZODIE.ZODIA NECUNOSCUTULUI IN CARE AI VREA SA TRAIESTI ODATA IN VIATA ASTA.AR SUNA CAM ASA:NU AM TRAIT NICODATA CU UN SCORPION SI NICI NU VREAU.TE INSELI AMARNIC.ADORABIL IN PAT.TE FACE SA TE SIMTI FEMEIE.DAR CIUDAT DOAR A LUI.A LUI VEI RAMNE PT TOTDEAUNA.
zenit
Postat pe 16 Iulie 2012 22:56
Zu? Nu m-ai convins.
Axl_R
Postat pe 16 Iulie 2012 23:00
"dar ciudat doar a lui".
Ce o fi asa de ciudat?
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 23:06
Salut tuturor. Vreau sa detaliez experienta mea scurta cu un scorpion, asta si ca sa mai scap de nevoia de a-l cauta dar si de a atentiona eventualele victime ale zodiei. Nu generalizez, dar atrag atentia anumitor aspecte. Poate are a face de-a zodia, poate explicatia sta doar in faptul ca e BARBAT. Eu leu 29 ani, el scorpion 35 ani. Am iesit timp de vreo luna si jumatate, am fost cautata constant de el, tot felul de mesaje romantice, "prea frumoase sa fie adevarate". Desi i-am spus ca eu caut o relatie serioasa si el a zis ok, nu era adevarat. Eu nu am timp de relatii, dar sunt singura intr-un oras mare si drept urmare am vrut sa am cu cine sa schimb doua vorbe si chiar mai mult de atat. Inevitabilul s-a produs dupa o luna si jumatate, am facut sex. Atractia dintre noi era foarte mare oricum. Dar chiar inainte de asta, el a inceput sa fie usor rece. Am mai insistat eu, chiar si ulterior. Apoi vazand ca interesul lui se diminueaza, am zis ok, e un porc, a vrut doar sex. M-am suparat dar nu pentru mult timp. Si atunci i-am propus sa avem o relatie doar bazata pe sex. Initial a fost foarte entuziasmat, ne-am mai vazut vreo 2 saptamani, iar apoi totul a ramas in ceata. Acum amana intalnirile, se da ocupat, eu nu il caut, doar ii dau mesaj din cand in cand dar chiar si asa nu e receptiv deloc. Sexul a fost super, el recunoscand ca a ramas surprins. Deci nu se pune problema asupra calitatii. Intreb nativii din Scorpion, mai ales barbatii trecuti de 25 ani: Voi ce vreti??? Va imaginati ca in acest post n-am putut detalia toate aspectele relatiei. Va rog nu judecati inainte sa aflati aspectele care va intereseaza. Daca aveti orice fel de intrebari sau experiente asemanatoare, sunt interesata sa le aud.
garbo_5744
Postat pe 20 Iulie 2012 22:03
Dac nu ai timp de relaii, ce vrei de la el?

Axl_R
Postat pe 20 Iulie 2012 22:13
Repet, vazandu-l interesat doar de sex, am zis sa fie doar atat. Eu am mai avut o relatie de acest gen acum mult timp si a fost foarte ok. Imi este f greu sa imi gasesc pe altcineva din acest punct de vedere.
garbo_5744
Postat pe 20 Iulie 2012 22:15
De obicei nu-s grea de cap. Dar se pare c n-am neles. Cu riscul s te repei iar, tu acum ai vrea numai sex?

Axl_R
Postat pe 20 Iulie 2012 22:38
:) Imi imaginez ca voi primi raspunsuri negative. Da, nu sunt interesata de o relatie sentimentala, am un job, am scoala, timp liber mai putin. Nu prea am incredere in oameni si prefer sa mentin totul foarte realist. M-am izolat mai mult in casa mea, cu ale mele, si ma simt bine asa. Sunt singura intr-un oras mare, si prefer sa fiu cu un singur barbat cu care sa ma inteleg bine din punct de vedere sexual atunci cand ne permite timpul. I-am explicat si lui asta, dar ori are pe altcineva ori nu intelege conceptul suficient de bine...ideea este ca s-a distantat fara motiv. Mi-ar fi placut o relatie cu el, pentru ca o luna jumatate a avut vrajeala maxima dar am trecut repede peste.
garbo_5744
Postat pe 20 Iulie 2012 22:49
De ce te grbeti s tragi concluzii? Am trit cu un scorpion, sunt leoaic. tiu c din punct de vedere sexual e ok. A fost la mine, cel puin.
Cu scorpionul meu pr era gelozia, aventurile, agresivitatea.

Eventualele victime ale zodiei...
Nu cred c tu eti o victim! Sorry! Relaie de cteva sptmni. Dac o poi numi relaie.
Axl_R
Postat pe 20 Iulie 2012 22:55
Din punct de vedere sexual, e perfect. Deja m-am resemnat, trecut peste, uitat in ceea ce priveste o relatie oficiala cu el. Nu imi place sa ma milogesc. Intr-adevar, nu se poate numi relatie. Nu stiu cum sa o numesc asa ca orice ar fi ea, a fost data uitarii. Totusi, e o intrebare adresata mai ales barbatilor, daca o femeie va propune o relatie bazata pe sex, voi fiind in acel moment al vietii in cautare de flirturi si aventuri, de ce va distantati?? Exista si ideea ca el sa fie cam greu de cap si sa creada ca e un tertip de al meu de a-l agata. Lucru care am evidentiat ca nu ar fi....
garbo_5744
Postat pe 20 Iulie 2012 23:25
Daca un barbat scorpion te ignora, fi sigura ca asa va ramane pentru totdeauna. Indiferent cat de buna la pat ar fi o femeie, cat de frumoasa sau desteapta, indiferent cata libertate i'ai oferi, daca el nu se simte bine, nu va sta. Si inca ceva: Daca i'ai propus o relatie bazata doar pe sex, i'ai ranit orgoliu. Va crede ca asa esti tu si cu ceilalti, gandindu'se probabil ca mai sunt cativa ca el in viata ta cu care ai doar acest gen de relatie. El trebuie sa fie in centrul universului tau, sa fie "miezu'", nu sa se simta "folosit" ca un obiect sexual. Eu cred ca de asta te evita.

P.S. un scorpion niciodata nu se distanteaza fara nici un motiv. Are unul si chiar foarte intemeiat, chiar daca nu iti spune.
b727ana
Postat pe 20 Iulie 2012 23:48
Draga mea, lui nu ii pasa ce simti tu. Un scorpion se implica in totalitate doar atunci cand EL iubeste. Te'ai gandit vreo secunda ca poate are o relatie cu altcineva? Sau poate ca acest timp de "aranjament sexual" pe el nu il "coafeaza"? De'obicei, le plac femeile care ii provoaca, nu cele care li se ofera doar pentru o tavaleala buna de 2-3 ori pe saptamana.
Parerea mea e sa nu il mai contactezi deloc. Daca o va face el doar ca se te foloseasca sexual, da'i cu flit si gata.
Succes.
b727ana
Postat pe 21 Iulie 2012 00:04
Prad? Ai cedat? Te-a tratat ca pe un obiect sexual? Asta ai vrut, nu? Cum poi face sex, fr a ceda?
Axl_R
Postat pe 21 Iulie 2012 00:04
De la: Axl_R, la data 2012-07-21 00:04:20Prad? Ai cedat? Te-a tratat ca pe un obiect sexual? Asta ai vrut nu? Cum poi face sex, fr a ceda?


La partea cu "cedatul" subscriu. Pentru ca uneori femeile ajung sa faca sex cand nu sunt implicate intr'o relatie, apoi el nu le mai cauta si ajung sa il acuze ca le'au folosit.
b727ana
Postat pe 21 Iulie 2012 00:10
Ideea era oricum sa mentinem ceva bazat doar pe sex, nu ma intereseaza aspectul emotional in nici un fel. Nu stiu cate/ cati din voi vor intelege. Am cedat,da, am fost disponibila doar FIZIC pentru el ori de cate ori ar fi vrut, problema e ca s-a retras si relatia nu a evoluat.
garbo_5744
Postat pe 21 Iulie 2012 00:18
Hai, s facem un rezumat! Orgoliul rnit de leoaic! Cum s m lase tocmai pe mine?
Am dreptate?

Verificat?

NB!
Axl_R
Postat pe 21 Iulie 2012 00:24
Eu nu acuz pe nimeni dar nici nu imi da un motiv plauzibil pentru distanta care o mentine. Eu sunt destul de rece si prefer sa mentin situatia asa, atata timp cat si el da dovada ca nu doreste o relatie stabila. Nu cred deloc sa fie genul sensibil, e chiar un pic misogin.
garbo_5744
Postat pe 21 Iulie 2012 00:26
Normal ca e orgoliul meu ranit, dar e mult mai mult de atat. Deja nu mai discutam de orgolii, mandrie, cine suna pe cine si vulnerabilitate emotionala. Totul e privit la rece, dar ne rezumam la a ne simti bine.
garbo_5744
Postat pe 21 Iulie 2012 00:28
Cred ca ai pus problema gresit de la inceput, insa ai putea invata ceva din asta. Data viitoare cand intalnesti pe cineva cu care te simti bine, nu ii mai spune ca tot ce iti doresti e o relatie bazata pe sex. Ai sa fii suprinsa! Nu tuturor barbatilor le place acest lucru, oricat de inselatoare ar fi afirmatia la inceput. Traieste si tu clipa. Singurii barbati care accepta o relatie "bazata doar pe sex" vor fi cei insurati. Dar aceia nu vor sta ever pe mess sau nu iti vor trimite sms'uri.
b727ana
Postat pe 21 Iulie 2012 00:36
Poate am pus problema gresit, da e o varianta probabila. Insa in momentul in care el batea in retragere dupa primele nopti, aveam doar 2 posibilitati: 1 sa accept ca a fost un bou ce cauta doar sex si m-a folosit, 2 sa imi revin cu picioarele pe pamant, sa ma obisnuiesc cu ideea pentru ca sunt multe persoane care fac acest lucru, sa realizez ca sexul a fost super si sa ma limitez la atat in ceea ce il priveste. 2 luni mi-a acordat atentie continua, chiar si acum daca i-as trimite ceva sensibil mi-ar raspunde la fel dar probabil nici eu nu sunt dispusa sa ma deschid in fata lui, pentru ca AM FACUT-O si mi-am luat un mare shut. Cu siguranta nu se astepta la aceasta reactie din partea mea.
garbo_5744
Postat pe 21 Iulie 2012 00:44
eu sint scorpion - nu stiu daca e relevant. Dar ma amuza cumva reactiile astea - "cine nu ar accepta", uite ca sint unii care nu ar acepta. Si care cauta mister, provocari, pasiune mai mult de o simpla gaura, si inca una plina de resentimente mascate.
Idem - n-am auzit scorpioni care sa fumeze chestia cu "cedatul".
Si da, daca vrea sa plece, pleaca. Nu conteaza ca tie "tirgul"ti se pare rezonabil. Nici macar n-are nevoie de un motiv sa plece, iar daca il intrebi/judeci, o sa iti rida in nas. Pentru ca nu intelegi un motiv simplu: el cauta. N-a gasit ce a cautat, pleaca mai departe. Nu e nici un afront personal, asa cum faptul ca s-a culcat cu tine n-a reprezentat cucerirea vreunei "redute", ci doar un proces de cunoastere reciproc. Reciproc, da??
Ce parere ai tu nu cred ca il interezeaza prea mult.S-ar fi asteptat probabil sa intelegi lucrurile astea. Esti adult.
quasaria
Postat pe 21 Iulie 2012 01:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia gemeni si barbatul balana 34 De la: garbo304761 6 Aprilie 2013 02:36
femeia fecioara cu barbatul pesti 8 De la: me_reloaded 5 Octombrie 2010 15:10
cum se cucerste un scorpion??? 194 De la: steriana88 22 Martie 2016 22:36
Un alt fel de zodiac-ZODIA SAGETATOR 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:30
Astrologie 1 De la: garbo252762 5 Decembrie 2011 10:33
Setari Cookie-uri