BARBATUL SCORPION !!!!!!!!!!!!!???????

ei numa de culoare vb....usor versatil/ dar in rest is consecvent stai linistita....da di ce ma ischitesti? ca nu-s scorpion tz-am zas..


da te compatibilizezi cu zodia mea? :-)))....ca nu-s nici Rac chiar daca ma inrosesc cand alerg....nu gafai
Fss_ssu
Postat pe 5 Iunie 2012 00:53
scorpion sint eu. Cica da, compatibilizez cu zodiile secrete... cu cit mai secrete, cu atit mai compatibile :-)).
Astrologia asta....
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 01:02
bine, am incredere in ce spui tu dar deja s-o facut azi si trebuie sa te odihnesti ca sa-mi prezici toata " reteta astrologica" .../ zi lumina, OK? :)
Noapte bunicica! .... m-ai linistit, aveam o temere ca nu compatibilizez cu nimeni io' :) :-)))

imi fac timp sa dezbatem problema mai pe larg! NB!
Fss_ssu
Postat pe 5 Iunie 2012 01:09
De la: suparatu_, la data 2012-06-05 00:32:58... eu am culorile curcubeului ...dupa vreme si buget....uneori albastrui ,pana apare soarele....p'orma ma fac galben si cad alerg is ca Racu...na...da sunt cret si daca mananc ciocolata ....stii tu 8-> :-))


Am vrut io asear s zic...da-i mai bine c ai rspuns tu. ;))
Axl_R
Postat pe 5 Iunie 2012 07:20
De la: Axl_R, la data 2012-06-05 07:20:58
De la: suparatu_, la data 2012-06-05 00:32:58... eu am culorile curcubeului ...dupa vreme si buget....uneori albastrui ,pana apare soarele....p'orma ma fac galben si cad alerg is ca Racu...na...da sunt cret si daca mananc ciocolata ....stii tu 8-> :-))


Am vrut io asear s zic...da-i mai bine c ai rspuns tu. ;))



ce ai vrut sa zaci? de ce n-ai zas....na,n-ai stiut?!

Buna dimineata soare! parca asa esti!
Fss_ssu
Postat pe 5 Iunie 2012 09:12
Neaa curcubeu, vezi n-am pus cratim!

Adictlea tiam c matali eti curcubeu...mai ales galben...
Axl_R
Postat pe 5 Iunie 2012 11:56
De la: Axl_R, la data 2012-06-05 11:56:44Neaa curcubeu, vezi n-am pus cratim!

Adictlea tiam c matali eti curcubeu...mai ales galben...


Daaa si acuma spui la tata' lumea?

Nu sunt Scorpion , sunt zodie "secreta" 8->
Fss_ssu
Postat pe 5 Iunie 2012 22:50
Bre, io n-am zs...am confirmat numa' ce tot tu aici.
Am tcut i asear... i tac...
Axl_R
Postat pe 5 Iunie 2012 22:55

am facut vreo gafa, ma scuzatzi...
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 23:35
Nu, pmnteanu' vrea s ajung (la) curcubeu...:)
Sau zodie secret...
Axl_R
Postat pe 5 Iunie 2012 23:41
da ,ai facut ...te-ai scuzat! 8-> :)
Fss_ssu
Postat pe 5 Iunie 2012 23:44
De la: Axl_R, la data 2012-06-05 23:41:52Nu, pmnteanu' vrea s ajung (la) curcubeu...:)
Sau zodie secret...



nt,nt, secreta'!....:-))))
Fss_ssu
Postat pe 5 Iunie 2012 23:45
se pare ca avem niste fantome sensibile pe aici...
Well, sint amplasate gresit pe la zodia asta. Mai dam din coada noastra secreta, na... fara intentie.
Da'pe alta iarba verde promit sa nu te mai deranjez.
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 23:56
zodia mimoza. ;))))
G_X
Postat pe 6 Iunie 2012 00:04
ai facut o caracterizare f buna,scorpionului,si asa si este...odata descoperit si inteles,iti va daruii ce multe alte zodii nu reusesc...poate si de aceea putine persoane reusesc sa patrunda in interiorul nostru,dar odata intrati.intrati ca sa ramaneti,in bine sau in rau...salutari tuturor scorpionilor!!!
garbo192795
Postat pe 12 Iunie 2012 11:00
Am intrat dar nu rmn. Bye, bye!

s curioas totui cum i cu intratu' n interioru' tu?
Axl_R
Postat pe 12 Iunie 2012 11:45
Doamne, ce ne asemanam in gandire!
LOL
Sheelion
Postat pe 27 Iunie 2012 01:16
Am cunoscut la 16 ani si jumatate un scorpion cu care la 19 m-am casatorit. Avem impreuna doi copi extraordinari, o fata de 20 de ani si un baiat de 17. Nu stiu ce au uni cu scorpionoi ca eu nu ma plang . Desi am acum 40 de ani ma priveste ca pe Venus iar copiii sunt totul pentru el. Cred ca orce barbat inseala atunci cand nu gaseste acasa ce-si dorste. Orice barbat riposteaza cand este catusi de putin lezat dar is asuma si greselile daca e BARBAT.
Deci, "scorpionu meu " e un Barbat cu suflet de copil care nu cred ca va creste si nici nu cred ca vreau asta si mai cred ca un scorpion trebuie sa simta ca este iubit , si cum spunea cineva , daca intri in inima lui nu mai iesi de acolo niciodata. Incercati sa intelegeti scorpioni , sunt niste oiameni deosebiti , patimasi , orgoliosi dar dau tot celor care stui sa primeasca . Daca nu gasesc intelegare devin frustrati si intradevar daca " inteapa "e foarte dureros , daca nu au motive nu inteapa de loc.
MagdaIsac
Postat pe 27 Iunie 2012 22:01
EU SUNT SCORPION SI EL...LA FEL,AVEM O RELATIE MINUNATA...NIMENI NU I PERFECT.
garbo273710
Postat pe 2 Iulie 2012 19:29
Si eu iubesc un scorpion..un barbat care a aparut in viata mea exact cand speram mai putin. initial nu m-a incantat, nu mi s-au aprins calcaiele dupa el asa cum visam eu, dar a stiut sa ma cucereasca, sa-mi aduca flori, sa ma priveasca cu drag si cu zambetul pe buze de fiecare data.
Dupa 3 luni am inceput sa petrecem din ce in ce mai mult timp impreuna, sa dorm noapte dupa noapte la pieptul lui si astfel sa locuim impreuna. Pt mine este minunat tot ceea ce mi s-a intamplat de cand este in viata mea, m-a facut sa imi doresc un copil alaturi de el, si-mi vad viata conturata.

Relatia noastra este doar de 8 luni,si am ajuns intr-un impas: problemele financiare si probabil alte lucruri din trecutul lui nu-i dau pace si este foarte inchis in el de ceva vreme. Am ajuns sa avem discutii din tampenii, efectiv tampenii si a considerat ca are nevoie de ceva timp pt el. Este un tip introvertit,iar eu sunt foarte comunicativa si volubila, oare e prea mult pt el??

Deja a trecut o saptamana de cand a zis ca vrea sa se gandeasca, vrea sa fie singur,nu a dat nici un semn, insa a trebuit sa merg sa imi iau ceva haine si m-a primit foarte calduros, si in ochii lui puteam citi dorul...dar este tare greu de inteles un scorpion.

Acum intrebarea mea este ce sa fac? Il las cu gandurile si cu singuratatea lui, fara sa dau nici un semn? Sa Incerc cumva sa vada ca sunt cu gandul la el? Totul a fost prea frumos, mi-e greu sa cred ca dupa 8 luni spui ca nu ne p[otrivim, ca nu merge, asta la suparare
Poate ma ajutati sa gasesc un raspuns...
garbo_5328
Postat pe 5 Iulie 2012 19:53
oare de ce trebuie sa ne explicam neputintele...printr-un mister. mai adaugam o zodie si salata e gata. o sa faci indigestie draga mea....
Eugenia_
Postat pe 5 Iulie 2012 20:03
De unde ai dedus tu asa ceva? Egoist? Cand ies cu prietena mea fac cinste, cand nu am bani ii explic si face si ea cinste. Mincinos? Imi mint prietena cand sunt lucruri minore, nicidecum cand sunt lucruri grave...
Daca intr-o relatie nu merge ceva, inseamna ca femeia respectiva este incapatana cu scorpionul, nu prea agreez asa ceva. Oricum stabilim impreuna ceva, ori inchemei orice socoteala.
Iftime_Catalin_Mihai_1
Postat pe 12 Iulie 2012 01:13
De la: Meydis, la data 2010-12-13 16:59:22DAAAAAA...asa este Dl Scorpion.Laudarosi ,infatuati ..se lauda cu relatiile lor.Femeile sunt pentru ei niste "trofee ".Da si mai este adevarata si chestia cu alergatul in bratele mamicii.Am avut impresia la un moment dat ca sufera de sindromul lui OEDIP.
Nu gasesc nici o calitate la aceasta zodie...te surprinde mereu dar la modul negativ.Nu stiu sa spuna "multumesc"nu stiu sa daruiasca o floare....vor doar sa primeasca..


Oare tu ai vreo calitate? Hai sa-ti zic o calitate " ironica! "

Sunt scorpion, iar calitatile mele sunt mult peste nivelul tau cultural.

Daca ai avut sau ai un scorpion care nu stie sa vorbeasca coerect, nu e vina mea, sau a altor scorpioni.

Niste calitati la scorpioni : Abitiosi, luptatori, atenti, romantici.
Defecte : singurele defecte este ca suntem laudarosi si gelosi.

Auzi si tu egoisti, iar eu mereu incerc sa-mi conving prietena sa platesc eu sau sa-i inapoiez banii.

Alta calitate: Cand doarme la mine ii pregatesc in fiecare dimineata micul dejun.

O alta calitate si cea mai importanta : Suntem cei mai buni la pat!

Concluzia : Esti prea mult aroganta si ironica ca deja ai plictisit majoritatea scorpionilor.
Iftime_Catalin_Mihai_1
Postat pe 12 Iulie 2012 01:19
5328, ti-o fi greu sa crezi, dar e foarte probabil ca s-a terminat... Zodia asta foarte rar priveste inapoi.
Pot fi oricit de volubili si ei... dar e intotdeauna ceva dual in volubilitatea lor.
quasaria
Postat pe 12 Iulie 2012 01:19
De la: thrillia, la data 2010-10-19 00:29:20eu am un sot scorpion.ma-nseala de 2ani,dar nu vrea sa divorteze.nu stiu nici eu daca vreau.este la fel ca toti ceilalti scorpioni.relatia noastra e plina de paradoxuri.nu ma mai iubeste,dar ma mai vrea.am aflat de curand si nu am reusit sa iau hotararea definitiva.ne-am iubit mult si nu stiu daca voi putea trece peste asta.simt ca zilele in care sufar se imputineza.simt ca am inceput sa ma detasez.sper sa pot lua cea mai inteleapta hotarare pentru fetita mea si pentru mine.deja l-am exclus.


Un scorpion insala dintr=un singur motiv : Persoana feminina nu-i satisface poftele sexuale.

Iftime_Catalin_Mihai_1
Postat pe 12 Iulie 2012 01:22
motivul e ca a fost suficient de prost sa se trezeasca linga persoana nepotrivita. Si da, inclusiv sexual poate fi nepotrivita.
Iar de obicei nu inseala.Pleaca.
quasaria
Postat pe 12 Iulie 2012 01:25
De la: June, la data 2012-04-10 00:18:02Am citit tot ce s-a scris despre barbatul Scorpion, pt ca aveam un interes: iubesc un Scorpion! Se pare ca nu sunt intre fericitele care au inteles caracterul complex al Scorpionilor. Culmea este ca desi suntem acum :reci", telepatia a functionat si va mai functiona atata timp cat eu o doresc. Stiu ca ii pot transmite stari, la fel si el imi transmite mie. Este pur si simplu ingrozitor cum ne chinuim. Nu ne-am despartit, pur si simplu, am tacut, amandoi. Amandoi am cautat pe altcineva si am gasit. Sunt curioasa daca la el va merge. La mine nu a mers.! Si da, stiu ca e nefericit si stiu ca intimitatea pe care o cauta, la mine o va gasi. Si stiu ca viata lui sociala, intensa nu-i ajunge si vrea ceva mai mult. Amandoi suntem intuitivi, nu stiu cat de evoluati suntem, dar ne ghicim. Stiu unde am gresit, dar stiu si unde a gresit el. Si mai stiu un lucru, indiferent de zodie, necomunicarea omoara relatia! Cuvintele sunt importante, caci de aceea "La inceput a fost Cuvantul". Si apropo, la inceput, eu am rostit Cuvantul! Nu el, dar el m-a facut sa-l rostesc. Hai sa traim, pe chestia asta! Viata frumoasa tuturor zodiilor! Apropo, eu sunt Rac!


NU esti printre acele doamne/domnisoare, pentru ca scorpionul nu se potriveste cu oricine. Un scorpion nu poate sta cu gemeni (gemenii sunt niste lighioane care acum fata este cu tine, maine este cu altul), sagetatorii (fete vor libertate, sa nu te ingrijorezi pentru o fata sagetator daca iese intr-un pub ca are grija alt baiat de ea)

Vrei raspunsuri concrete? Intreaba o fata din zodia taur, leu, rac si pesti. Ai sa vezi raspunsurile.

Un sfat? Daca femeia lasa din aroganta si incapatanare totul ar fi ok, cum este si la barbat daca lasa din aroganta si incapatanare torul ar fi minunat...
Iftime_Catalin_Mihai_1
Postat pe 12 Iulie 2012 01:32
''Mincinos? Imi mint prietena cand sunt lucruri minore, nicidecum cand sunt lucruri grave..''

Mda...

Leu/taur...am fost direct?

Chiar depinde totul de zodie?
Axl_R
Postat pe 12 Iulie 2012 07:25
De la: Axl_R, la data 2012-07-12 07:25:03''Mincinos? Imi mint prietena cand sunt lucruri minore, nicidecum cand sunt lucruri grave..''

Mda...

Leu/taur...am fost direct?

Chiar depinde totul de zodie?


Prin a minti mai grav, inseli si apoi minti ca ai fost cu prietenii la fotbal e grav, prin a minti ca n-ai dat cu aspiratorul prin casa e ceva minor. Nu introduce in oala toate lucrurile.

Stau si ma gandesc, tu, n-ai mintit niciodata?

Si ca sa-ti raspuns si la faza cu leu/taur.. bla bla bla, am fost cu taur 1 an de zile, iar motivul despartirii a fost unul care am considerat ca nu-mi convine.

Dupa cum ti-am zis, fiecare om diferam indiferent ca este aceeasi zodie.

Pe mine m-a deranjat ca unele non-valori (femei) incep sa jigneasca toti barbatii scorpioni, ceea ce mi se pare ironic, arogant, jignitor.
Vrei sa comentezi de scorpion? Comenteaza de prietenul/sotul tau nu-i baga pe toti in aceeasi oala.
Alina_C__t___1
Postat pe 13 Iulie 2012 08:56
Alina, si daca nu ii bagi in aceeasi oala cum discuti despre zodii? Si daca nu discuti despre zodii ce cauti la tu la subiectul zodii?
Sau ii bagi in oala comuna doar la calitati - la defecte nu?
In rest, cine e valoare sau non-valoare nu e la aprecierea ta oricum.

Minciuna nu e scuzabila - nici mica, nici mare, nici rotunda, nici patrata. Si da, toti mintim, dar unii nu ne mintim singuri - si nu mintim nici persoanele importante pentru noi.
quasaria
Postat pe 13 Iulie 2012 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un alt fel de zodiac-GEMENII 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:25
Femeia Fecioara 322 De la: laura33c 29 August 2017 11:08
EA "CAPRICORN" + EL "SCORPION" = ??? 12 De la: garbo035189 24 Ianuarie 2010 15:14
Femeia ''BALANTA''? 38 De la: garbo013316 14 Ianuarie 2013 15:10
care este simnificatia visului? 23 De la: barboneli 15 Decembrie 2011 15:49
Setari Cookie-uri