Sunt Plictisit

Cu acestea fiind spuse, va doresc noapte buna. Am postat si azi cat pentru urmatoarele trei luni, deci ne mai citim prin octombrie, cand va incepe sa fiarba tulburelul.

PS: reyya, traducerea, te rog? daca scriai in rusa, mai aveam si eu o sansa sa pricep, dar cu graiurile occidentale ma impiedic la fiecare litera.
victor68
Postat pe 24 Iulie 2010 00:36
Nimeni nu este propriul sau judecator...era traducerea :-) Cat despre pik nik daca nu cumva e o gluma macabra...
reyya
Postat pe 24 Iulie 2010 00:48
singurul adevar ,este ca toate adevarurile sunt relative.
vuvuzela
Postat pe 24 Iulie 2010 01:00
De la: vuvuzela, la data 2010-07-24 01:00:35singurul adevar ,este ca toate adevarurile sunt relative.



noapte buna,celor care se,s-au si se vor culca,in noaptea asta.eu incerc dar nu pot, vad.mos Ene ma ocoleste.prietenii stiu de ce!!
vuvuzela
Postat pe 24 Iulie 2010 01:04
Poate bem prea multa cafea si cola si Mos Ene... ne ocoleste.
m_ada
Postat pe 24 Iulie 2010 02:12
mada,eu nu beau cafea si nici cola,cred ca e prea cald...
vuvuzela
Postat pe 24 Iulie 2010 02:18
O, da e o noapte fierbinte!
Incercati sa va odihniti totusi.
Somn usor!
m_ada
Postat pe 24 Iulie 2010 02:24
De la: m_ada, la data 2010-07-24 02:24:31O, da e o noapte fierbinte!
Incercati sa va odihniti totusi.
Somn usor!




somn usor si tie!
vuvuzela
Postat pe 24 Iulie 2010 02:28
De la: blondina_X, la data 2010-07-18 16:18:52
De la: Dor_marunt, la data 2010-07-12 18:54:38Ai biblioteca in casa? Daca da cauta o carte si citeste, daca nu, iesi la o librarie si cumpara o carte. Asa poate te vei plictisi mai putin.



tu nu sti ce vb cum sa aiba bibilioteca ...o trecut vremea aia cand faceai asa ceva de plictiseala .deci sa inteleg k esti trecuta de 90 de ani=))=))


Fetica..pe tine are cine sa te tina asa..intr-o senzatie de plutire si protectie.. dar cand vei fi pusa in situatia de a trai , de a-ti castiga proprii bani nu ai sa mai gandesti asa,..daca nu citesti , nu te informezi ..vei fi si peste 10 ani fix in acelasi stadiu, daca ti-as spune care ai spune ca te jignesc..gramatica ta lasa de dorit , modul in care formulezi si scrii denota clar ca nu aveai cum sa citesti vreodata o carte de la A la Z. Sa-ti mai spun ca parintii tai ar fi trerbuit sa-ti inoculeze dragostea pt carti , pt literatura, pt informare..eventual pt un sport...In felul in care gandesti acum nu ai nicio sansa sa performezi ..dar niciuna. ,,Oamenii aia plictisitori" devin asa doar pt ca tu nu poti purta o discutie pe un anumit nivel cu ei..si desigur daca nu intelegi ce se discuta sau nu esti capabila de asimilare..oricine devine plictisitor. Cat despre distractia de care vorbesti...cum spunea si Q in afara de dansatul in vreo bomba cu vreun neica nimeni ..., ascultat de manele si mancat shaorma ..ce altceva mai constituie distractie?? Ai pasit vreodata in vreun hotel de 5 stele , cunosti ordinea tacamurilor cu care trebuie sa mananci?? Ai pasit vreodata intr-o galerie de arta , in vreun muzeu de istoria artei?? Ai fost vreodata la o expozitie de cartografie?? Dar nu doresc sa ,,te plictisesc" :-)
reyya
Postat pe 24 Iulie 2010 03:02
De la: blondina_X, la data 2010-07-20 18:59:28Stati linistite ca nu mai e ca inaite sa citesti sa iti faci temele..gata sa terminat cu coameni plictisitori acuma distractia pe primu loc.dar voi ce sa stiti



,,distractia" ieftina ai vrut sa spui ...aia care nu presupune grad de instruire si nici nu te solicita nervos...
reyya
Postat pe 24 Iulie 2010 03:04
pe dreaq nu..,cum bre..,cand vezi patzachina ca danseaza..,nu te "solicita"?
sa fim seriosi..
roby_cado
Postat pe 24 Iulie 2010 06:02
Ce mandrie mai au si unii! Victor tu vrei sa demonstrezi ceva? Ti-ai impus un barem de cateva mesaje pe saptamana? Daca da, ce vrei sa demonstrezi cu asta si cui? E a nu stiu cata postare in care bati in obrazul celor care posteaza mai mult. Ti-am inteles punctul de vedere, fa exact ce vrei, la fel ca si ceilalti.
Doara
Postat pe 24 Iulie 2010 08:06
De la: blondina_X, la data 2010-07-19 13:54:18
De la: Ciresica, la data 2010-07-18 19:58:37Vremea cartilor, a cititului nu a trecut si nu o sa treaca niciodata Blondy.

Daca tu nu ai crescut intr-o casa in care se citeste asta e problema ta si a familiei tale. Universul are nevoi si de astfel de persoane ca sa fie echilibru nu de altceva.


auzi intreaba si u pe niste adolescenti de acuma cate carti au citit la viata lor...asa k nu mai dedu tu undeel chesti



Deviem de la subiect dar, baiatul meu citeste.Si pe langa el l-a atras si pe prietenul lui si pe cativa colegi de clasa.Puterea exemplului primeaza.
Daca adolescentii pe care ii cunosti tu nu citesc e grav. Nu au avut exemplul de urmat.
vkv
Postat pe 24 Iulie 2010 12:14
De la: scantraxxx, la data 2010-07-12 12:59:25Sunt plictisit pana peste cap nu am chef de iesit in oras , n-am chef de prieteni ,n-am chef de glume, n-am chef de muzica ,n-am chef de jocuri ,n-am chef de filme ,n-am chef de munca n-am chef de absolut nimic.
Am incercat sa imi gasesc un hobby...... plictisit dupa primele 5 minute, am incercat sa stau am crezut ca au trecut vreo 4-5 ore dar de fapt trecusera vreo 10 minute.Cate odata ma intreb daca asta e vreo boala. Sindromu Plictiseli Eterne


Din pacate, ceea ce descrii tu sunt simtomele unei boli , in cazul in care aceasta plictiseala dureaza de ceva vreme.Daca mai este insotita si de o stare de amorteala a creierului, de slabire fizica, de oboseala fara motiv , sau de insomnii, ar trebuie sa mergi la un doctor psihiatru( fara rusine)Aceasta boala netratata si neluata in serios poate sa iti aduca mari suferinte.
Poate ai doar o lipsa de minerale din organism sau poate fi vorba de o depresie, sau de o boala endocrina.Mergi mai intai la un psihiatru, nu psiholog, sa-ti de un tratament medicamentos si in acelasi timp sa-ti faca un set de analize complet.
Interesant este ca deja esti nemultumit de starea ta, asta ar insemna ca o ai de ceva vreme.
Toate cele bune!
vkv
Postat pe 24 Iulie 2010 12:26
poi sindromul asta a tau seamana mult cu al meu asa sunt si eu le fel exact ca tine nam chef denimica numai de filme indiene nici de baieti nu am chef
pyar_ke
Postat pe 24 Iulie 2010 13:05
dormarunt,
nu ma asteptam sa intelegi cu adevarat ceva, contrar celor afirmate de tine. stiu si de ce nu ai inteles: pentru ca nu stii de fapt ce anume a generat postarea aia. e vorba despre o discutie anterioara cu cineva pe forum. ti-a fost insa mai usor sa iei la "purecat" o singura postare si sa dai impresia ca ai analizat-o cu "cinismul" specific pe care vrei -in ciuda faptului ca nu reusesti- sa il arati.
cat despre "a nu stiu cata postare in care bati obrazul..." cred ca ma confunzi cu altii care chiar faceau ceva scandaluri pe aici pe marginea acestui subiect
as mai fi continuat, dar mi-i ca-s si asa destul de satul de impresiile tale de "critic" atotcompetent pe aici...

PS: sa pun parantezele patrate pentru unele litere de mai sus?
victor68
Postat pe 24 Iulie 2010 13:30
De la: blondina_X, la data 2010-07-20 18:58:00
De la: Ciresica, la data 2010-07-19 19:36:54Papusha, adolescentii cu care vorbesc eu TOTI citesc.Ba chiar vin si-mi sugereaza ce as putea citi (ca vezi, si eu cintesc).

Dupa cum am spus: echilibru in Univers.


probabil acei adolescentii nu stiu ce ii aia sa se distreze numai in casa stau.


Blondina, nu trebuie sa-ti faci friji , da-le drakului de carti ca oricum nu ai intelege nimik din ce-ai citi, e sambata seara, ia-l pe vreun neica nimeni , baga o manea , mananca o shaorma..si da-le incolo de carti. Sa te intreb daca ai fost vreodata la o expozitie de arta , cartografie , sau altceva?? nu are sens...
reyya
Postat pe 24 Iulie 2010 16:30
esti plictisit de tot????....parca nu-mi vine a crede. Si eu ma plictisesc cateodata dar imi gasesc ocupatie. Uite ca acum...stau pe net si comunic. Trebuie sa gasesti ceva frumos sa faci ca sa treci de perioada asta aiurea din viata ta. Vezi ca viata e scurta si trece asa de repede si indata imbatranesti si ti_ai dat seama ca nu ai facut o gramada de lucruri in viata. Hai, iesi din starea asta, cu prietenii, iubita, internet, .....sunt o gramada de lucruri de facut. Succes!!!!
garbo050218
Postat pe 24 Iulie 2010 23:06
stau pe net si comunic...
din putzul gandirii - top 5!
preci
Postat pe 24 Iulie 2010 23:10
Daca nu are vitalitatea necesara lui insusi , cum crezi ca va gasi energia pt societate???

Alexandra001
Postat pe 25 Iulie 2010 01:23
Va trimit eu o gura de aer placut la toti (de pe la 2500 km departare) sa puteti dormi precum pruncii, somn usor, vise placute!
Alexandra001
Postat pe 25 Iulie 2010 01:26
vezi?
daca citeai si aveai idee de gramatica, poate scriai si tu corect............chestii - cu doi "i", soro!
garbo_elenux
Postat pe 25 Iulie 2010 07:44
ESTE SINDROMUL PUTUROSENIEI ETERNE.NU TI-E RUSINE SA TRAIESTI CA UN PADUCHE?ASTA ESTI!UN PADUCHE!DUTE LA UN PSIHIATRU..............
garbo089273
Postat pe 25 Iulie 2010 19:11
De la: scantraxxx, la data 2010-07-12 12:59:25Sunt plictisit pana peste cap nu am chef de iesit in oras , n-am chef de prieteni ,n-am chef de glume, n-am chef de muzica ,n-am chef de jocuri ,n-am chef de filme ,n-am chef de munca n-am chef de absolut nimic.
Am incercat sa imi gasesc un hobby...... plictisit dupa primele 5 minute, am incercat sa stau am crezut ca au trecut vreo 4-5 ore dar de fapt trecusera vreo 10 minute.Cate odata ma intreb daca asta e vreo boala. Sindromu Plictiseli Eterne


Doua zilel libere , un rucsac cu tot ce trebuie in el (cort , sac de dormit etc,) bocanci i (neaparat_)si tot aferent unei urcari pe munte cit mai sus si cit mai neumblat stai singur cuc cu gindurile si plictiseaaaaala ta si cind cobori mai vorbim .
angin
Postat pe 1 August 2010 16:19

Ai avea nevoie de kinetoterapie , si ai vedea TU cum ai functiona !!

ZP.
kidz001033
Postat pe 8 August 2010 19:03
De la: scantraxxx, la data 2010-07-12 12:59:25Sunt plictisit pana peste cap nu am chef de iesit in oras , n-am chef de prieteni ,n-am chef de glume, n-am chef de muzica ,n-am chef de jocuri ,n-am chef de filme ,n-am chef de munca n-am chef de absolut nimic.
Am incercat sa imi gasesc un hobby...... plictisit dupa primele 5 minute, am incercat sa stau am crezut ca au trecut vreo 4-5 ore dar de fapt trecusera vreo 10 minute.Cate odata ma intreb daca asta e vreo boala. Sindromu Plictiseli Eterne

Ceea ce spui tu,pare mai degraba o depresie.Eu am trecut prin starea asta si stiu cum este.Incearca sa cunosti pe cineva,sa te indragostesrti ca atunci vei prinde aripi si totul va fi frumos.sper ca plictiseala ta sa nu fie cauza unei iubiri pierdute....caci e greu sa te ridici.Schimba totul...loc ,camera,haine,oras,pleaca undeva...iesi din rutina...si va da roade ,sigur!bafta si ai gj ca viata e scurta,cu siguranta ai un rost pentru care sa te trezesti razand dimineata,dar acum refuzi sa-l vezi.Da-mi un mesaj privat cu id-ul tau daca vrei sa vorbim,poate te ajuta
matix1
Postat pe 8 August 2010 21:37
De la: pyar_ke, la data 2010-07-24 13:05:20poi sindromul asta a tau seamana mult cu al meu asa sunt si eu le fel exact ca tine nam chef denimica numai de filme indiene nici de baieti nu am chef


PAI LA VIRSTA TA POATE DE O INGHETATA CU FRISCA, PESTE VREO CITIVA ANI MAI VEZI
KNIGHT_31
Postat pe 9 August 2010 21:51
De la: preci, la data 2010-07-24 23:10:47stau pe net si comunic...
din putzul gandirii - top 5!


AI CAZUT DIN LAC IN PUT ?
KNIGHT_31
Postat pe 9 August 2010 21:52
Georgele, ai perioade de inteligenta fortata ?
anakin
Postat pe 9 August 2010 21:58
nu,bre...
are perioade fortzate si atat...
preci
Postat pe 9 August 2010 22:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femei VS Barbati - Iubire VS Compromis -Viata VS Moarte 15 De la: dor72_ 16 Septembrie 2011 20:39
Sunt Plictisit 96 De la: garbo170220 27 Martie 2011 07:00
Invitatie - Eveniment Garbo: Triburi spirituale. Cum sa recunosti sufletele tale pereche 1 De la: Redactie_Garbo 16 Februarie 2018 13:51
Fetelor sunteti cam reticente .. prea mult va agitati. 38 De la: michelle_ 11 Septembrie 2011 10:23
un subiect interesant ar fi de ce unii barbati divortati fac pe victimile si se dovedesc a fi contrariul 46 De la: tamelly 5 August 2010 19:13
Setari Cookie-uri