medic bun alergolog si orelist spitalul budimex

caut si eu un medic bun alergolog si orelist la spitalul budimex ptr fetita mea de 5 ani. are probleme cu tusea seaca si cu nasul care este mai tot timpul noaptea infundat. ziua nu este infundat doar noaptea si se plange si de dureri la nivelul sinusurilor. de asemenea cand o pun sa sufle nasul nu reuseste sa sufle decat foarte putin desi ei se aud foarte clar ca sunt in nasuc (mucisorii). parca este o obstructie undeva la nivelul seii nasului. daca cineva s-a mai confruntat cu asa ceva sa-mi spuna si mie ce a facut. la ea tusea este atat de persistenta incat ajunge sa aiba probleme respiratorii (respiratie grea, suieratoare), desi pana atunci (pana sa apara tusea) nu are probleme cu respiratia.
garbo023043
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:19
buna , eu am fost la orl la d-na doctor gavrila cu fetita mea cea mare si mi s-a parut f ok, chiar luna aceasta o voi opera de amigdalita cu dumneaei prea multe nu stiu ce sa iti spun mie mi-a recomandat-o sora mea care a avut prb asemanatoare ca ale tale cu baietelul ei si pana la urma i-a scos polipii
cory_emy
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:28
multumesc mult. am mai auzit ca s-ar putea sa fie polipii de vina, desi la pitesti de suntem noi ni s-a spus ca nu trebuie operati doar ca se inflameaza cand raceste.
garbo023043
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:42
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 21 Aprilie 2010 16:14
Daria5 am si eu aceeasi problema ca si fetita ta, inca nu am ajuns la un alergolog, eu sunt din Constanta,tine-ne si pe noi la curent cu ce ai facut la doctor daca ajungi cu fetita!! Multa sanatate!
silvia_kidz
Postat pe 23 Aprilie 2010 17:17
buna eu sunt din cluj si am avut aceiasi problema cu nasucu si am fost la interservisan la dr. pop teofil si i-a scos polipii si de atunci totul a fost ok,numai ca mi-a spus ca se pot reface in cativa ani (inainte de asta am fost la alt medic si desteptu i-a zdrobit doar, nu i-a si scos,atata am suferit ,cand o vedeam si dupa aceea am fost la dr. pop teofil si ne-a expicat frumos ,a fost mult mai bine pe atunci fetita mea avea 2 ani acuma are 5 ,este umpic mai sensibila cu nasucu,dar in rest e bine
kidz005563
Postat pe 26 Aprilie 2010 09:58
am reusit sa gasesc pe cineva (un medic) care sa ma indrume la o doctora de la spitalul fundeni (pediatrie oncologie) unde fusese si ea cu baietelul ei cam ptr aceleasi probleme (medicul respectiv face rezidentiatul acolo). dna doctor foarte inimoasa si foarte sincera ne-a indrumat la catre profesorul Cernatescu (ulterior am aflat si din alte surse ca este un fff bun pneumolog). a fost draguta si ne-a trimis in urma unui telefon dat dansului a doua zi (desi la dansul se ajunge cu programare si cam astepti sa-ti vina randul) unde ne-am spus pasul. in cabinet exista aparatura f buna, ca sa nu mai spunem de vorbele frumoase adresate de dna asistenta si de profesor. in fine, dumnealui a fost socat sa auda ca medicii de la pitesti au burdusit-o pe fiemea cu antibiotice desi nu facea febra si desi ii facusem eu din proprie initiativa imunograma completa (igE, igM, igA si inca ceva ig?), in care se vedea clar ca are alergie pe componenta respiratorie (igE de 4 ori mai mare ca valoare decat trebuia ptr varsta ei), totusi nimeni nu i-a dat singulair (medicamentul specific ptr astfel de probleme). chiar atunci cand m-am dus la dansul avea o branula pusa la manuta fiindca o doctora de la pitesti (spitalul de pediatrie) ii daduse din nou antibiotic injectabil. mi-a spus de urgenta sa-i dau branula jos ca nu este racita la plamani cum i se pusese diagnosticul de la pitesti (pneumonie stg.) ci facuse un nou puseu alergic (cred ca la mucegai fiindca am descoperit ca am in balcon). desi i-am facut 3 zile de antibiotic si nu ii trecea deloc o tuse urata rau de tot , latratoare chiar, in momentul cand i-am dat a doua pastila de singulair fata mea nu mai avea nimic. nu putea sa stea afara daca batea un pic vantul caci imediat tusea, nu putea sa transpire caci imediat racea, cand era frig afara nu o duceam la gradi, cand scadea brusc presiunea atmosferica o apuca tusea din senin si tot asa. acum parca mi se par departe toate astea.
garbo023043
Postat pe 26 Aprilie 2010 22:28
si apropo de polipi! tot dl. profesor ne-a trimis la grigore alexandrescu la dl. dr. Balanescu (din cate m-am interesat ulterior un f bun medic orelist de copii) care mi-a zis ca are polipi (desi orelistul de la pitesti mi-a zis ca nu are si ca nu sunt de operat) si ca atunci cand ma hotarasc sa vin sa-i operam, sa-i dau telefon sa ma programez. numai ca dl. profesor nu s-a grabit chiar asa de tare sa-i scoata. ne-a zis sa-i dam tratamentul de la dansul si apoi cand venim la el peste 3 saptamani sa-i spunem daca mai are probleme cu respiratul pe nasuc (incepuse sa vorbeasca nazal si noaptea dormea cu gurita deschisa fiindca nu respira pe nas). ei bine, s-a rezolvat si asta. fata mea de cand ii dau tratamentul respira pe nas si s-a dus si vorbitul acela nazal. dupa parerea mea (de fosta asistent medical) cred ca este vorba despre inflamarea polipilor ca si a mucoasei traheii, laringelui (de aici incepea respiratia grea, suieratoare ca in astmul bronsic). in momentul cand a actionat medicamentul cred ca a i-a rezolvat si pe ei. deci ideea este ca nu trebuie sa sari imediat sa-i scoti. fiindca s-ar reface. mai intai trebuie incercat un tratament si abia apoi vazut ce este de facut.
garbo023043
Postat pe 26 Aprilie 2010 22:43
Slava Domnului ca ai ajuns la acesti medici si ca ai scapat fetita de tot chinul.... Ma intreb cati copii nu sufera din cauza incompetentei medicilor...Si pe langa copii si parintii....M-am saturat de tara asta in care nimic bun nu se intampla...
silvia_kidz
Postat pe 30 Aprilie 2010 23:25
Buna daria5! Eu am aceleasi probleme cu baietelul, are 7 ani si ia singulair de la 3 ani. La Medlife Unirii este un medic bun pt astfel de probl, Marcela Ionescu.
Fa o programare si ..succes ! Sanatate!
eileen77vl
Postat pe 1 Mai 2010 10:42
Buna Daria,un foarte bun orlist-pediatru este dl dr Balanescu Mircea de la Gr.Alexandrescu sau ca sa eviti aglomeratia(mai ales daca e vb de sfera orl,la care cei mici sunt f sensibili)il gasesti la Medsana Primaverii in fiecare zi de miercuri din luna cu exceptia ultimei miercuri din luna cand e la clinica din Ploiesti.Eu am fost la el cu fetita m,ea anul trecut,dupa ce mai vazusem un alt ORList pediatru de la budimex dr Rizescu,care mi-a confirmat banuiala ca are polipi dar care fara alte recomandari mi-a zis sa vin sa o operez;eu fiind trecuta deja printro interventie la 2anijum,am cautat sa evit si bine am facut;am ajuns la dl dr care mi-a consultat-o dar care mi-a spus cam asa:"daca as fi mare smecher,v-as spune sa veniti la spital sa o operez,dar pt ca polipii nu sunt marisi pentru ca nu are simptome care sa necesite operatia,nu o fac";dansul te intreaba despre posibile semne si simptome:lipsa poftei de mancare,somn agitat,stagnarea ponderala si multe altele;tot de la dansul am aflat ca pentru copii te duci mereu la pediatru cu specialitatea respectiva,nu la unul de adulti;si are dreptate;mie mi-a spus sa ii dau bronhovaxom (Robi are acum 4ani si jumatate)pana pe la 7-8 ani dupa schema din prospect;daca in 2008 din noiembrie-aprilie 2009 mi-a facut toate bolili respiratorii posibile:laringite,traheo-bronsite,cu chemat ambulanta acasa in ziua de Craciun,in iarna lui 2009 copilul meu(care e in colectivitate totusi,ca asa am si zis in 2008 ca era prea mica si de aia s-a imbolnavit)nu a racit nici macar o singura data,cu toate gripele si virozele vehiculate;asa ca e alegerea ta,eu ti-am impartasit experienta mea
sanatate multa
emilia2005_kidz
Postat pe 1 Mai 2010 11:17
buna,ti-o recomand pe doamna doctor orl-ist si alergolog marcela ionescu de la budimex,este super pregatita.incearca sa dai de ea.sanatate maxima si astept vesti bune!gheorghiu_elena@yahoo.com
kidz002751
Postat pe 1 Mai 2010 15:06
buna,si eu am avut probleme in luna ianuarie cu razvan baiatul meu de 6ani,de asta iarna nu mai putea sa doarma linisti noaptea decit cu gurita deschisa si sforaia nas infundat tuse,dar noi avem un doctor de milioane sunt din baocoi prahova si doamna doctor pediatru de profesie stiindul de mic a zis ca nici nu este vorba de polipii si nea trimis la pol ptr copii din ploiesti la doctorita siminischi la care am mai fost,este grozava,si in urma uniu tramtament cu siropuri si sedinte de aerosol am scapat de nas infundat infectie la nivelul sinusurilor si nici vorba de a scoate amigdalitele acum trabuie sa mergem la sfirsitul luni la control
dar suntem ok ok .asa ca mai bine tratament decit operatie parerea mea
succes si sanatata
aida_cornelia
Postat pe 2 Mai 2010 16:51
buna. vroiam sa fac o precizare. dna doctor Marcela Ionescu de la Budimex nu este medic ORL-ist este medic pediatru cu specializarea in Pneumologie Pediatric. cred ca este aceeasi doamna doctori si de la Medlife.
este un medic foarte bun si un OM deosebit, dar nu este ORL-ist.
Si eu am fost cu fetita mea la dnsa.
la ORL Budimex este prof Ursuleanu, care stiu ca este foarte bun, la fel si dna dr Rizescu.
multa sanatate
claudiablanca
Postat pe 3 Mai 2010 10:20
Cei mai buni medici alergolog si orl-ist se afla la Clinica Nova ORL . Medicul alergolog se numeste Dr. Nicolae Adriana- medic primar . Nr tel : 021 325 44 22
steffy782003
Postat pe 3 Mai 2010 16:25
multumesc mult ptr sfaturi dar acum suntem bine slava domnului. Daca as fi stiut de la 1 an de cand ne chinuim asa poate ca acum nu mai trebuia sa luam nici macar singulair. La dl dr Balanescu de la Grigore Alexandrescu am fost trimisa de dl dr Cernatescu si mi-a zis ca are polipi si ca ar fi bine sa-i operam. Insa acum chiar si cand mai o prinde curentul la cap nu mai doarme cu gurita deschisa, adica respira pe nas. Cred ca incep sa inteleg de ce dl dr Cernatescu nu s-a grabit asa tare sa o operam de polipi. Va pup pe toate si sanatate multa puiutilor vostri!
garbo023043
Postat pe 3 Mai 2010 21:56





--------------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Mai 2010 16:11
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 14:37
Buna ziua! Spuneti-mi va rog cum as putea lua legatura cu di.dr.Cernatescu deoarece am o fetita de 8 luni cu whezzing recurent dara care nu cedeaza la tratamentul cu Singulair pe care il urmaam de aproape 4 luni si fetita tot imi face bronsiolite,noi fiind din Botosani. Am fost si la Iasi dar nu sunt multumita si as dori sa ajung la dumnealui.Va rog daca aveti un nr.de telefon sa ma pot programa ,v-as fi recunoscatoare!
Anysia
Postat pe 28 Septembrie 2010 09:44
buna , am si eu o fetita de 5 ani cu rinita alergica .. imi poti spune te rog daca ai rezolvat cu vreun medic din Constanta problema fetitei tale ? imi poti recomanda un medic ? multumesc!
garbo098768
Postat pe 8 August 2011 12:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nastere cu forceps 35 De la: SEBY1YEAR 20 Octombrie 2009 15:38
Psiholog pentru copii in Timisoara (autism, ADHD, logopedie) 4 De la: iasomia 12 Aprilie 2011 17:53
Haideti sa dam mana pentru ANDU-Ajutor umanitar 1 De la: Ralucuta 29 Octombrie 2009 17:08
program bebe de 1 an 51 De la: iulya120787 29 Noiembrie 2017 19:28
Jucarii educative,Jucarii pentru copiii cu nevoi speciale 1 De la: Furnissa 12 Mai 2010 11:31
Setari Cookie-uri