Va rog sa-mi recomandati un doctor bun in Constanta!

Multumesc Ana! Dar inca nu m-am calmat, azi mi-a spus ceva sotul neimportat si am inceput sa plang, deci am deventi super sensibila. Sper sa am puterea s-o iau de la capat si luna asta: cu perioada de ovulatie, cu pregatirea pentru test si in primul rand cu consultul la doctor.
Acum astept sa-mi vina chiar daca sper sa nu vina dar nu mai cred ca sunt insarcinata pentru ca in afara de sanii mariti si durerosi nu am niciun simptom si asta este la mine inainte de Cm. Cred ca dupa 1 martie sun la doctor si ma programez.
Ai idee cat trebuie sa treaca dupa ce imi vine Cm si concult? Cam 14 zile?
Te pup.
2na_kidz
Postat pe 21 Februarie 2010 21:23
Ma ierti 2ana ca intervin, dar daca esti on line as vrea sa-mi permiti sa-ti dau un sfat referitor la problema ta, da un semn, daca mai esti on line
diana_maria_kidz
Postat pe 21 Februarie 2010 21:46
Da Diana Maria sunt.
2na_kidz
Postat pe 21 Februarie 2010 22:19
2na stiu perfect cum te simti stiu si te cred am fost in situatia si am umblat prin doctori si eu si cu toate tratamentele lor tot nu am reusit si intr-un final cand chiar nu mai speram cu toata durerea din suflet am mers mai departe m-am comformat situatiei crezand ca toate se intampla cu un motiv.si intr-un final am reusit si am ramas insarinata fara tratament,fara cm regulat si am reusit.tocmai de aia iti spun nu iti pierde speranta dute la un control la doctor si ai sa vezi ca va fi bine numai ca nu ai ramas acum cand tu astepti cu atata nerabdare dar,crede-ma va fi si sincer iti doresc din suflet sa vina cat mai repede caci vad cat esti de nerabdatoare si cat de mult iti doresti sa fi mama.
anaROBERT
Postat pe 21 Februarie 2010 23:44
mai fetelor, nu disperati, barza nu vine cand vreti voi, fiti increzatoare si aveti rabdare, toate la timpul lor.
roberta_kidz
Postat pe 22 Februarie 2010 19:21
Multumesc pentru incurajarile, Ana si Roberta! Sper sa reusesc sa va ascult.:(
Diana Maria m-ai facut curioasa si nu ai mai spus nimic.
2na_kidz
Postat pe 22 Februarie 2010 20:08
Scuze Diana Maria, acum am vazut mesajul de la tine. Astept raspuns. Te pup.
2na_kidz
Postat pe 22 Februarie 2010 20:17
nu cred ca mai esti 2na, ti-am trimis raspunsul pe maill, ai incredere in dumnezeu, va veni si momentul mult asteptat!!!
diana_maria_kidz
Postat pe 22 Februarie 2010 21:12
pai da cum sa nu va veni si ziua cand va veni barza numai ca se cam lasa asteptata dar va veni cu siguranta.
anaROBERT
Postat pe 22 Februarie 2010 23:56
Ana te rog sa vorbesti tu cu barza ca pe tine te cunoaste si poate te asculta, spune-i ca vrei un finut si daca nu vine repede ii taiem aripile.
Te pup.
2na_kidz
Postat pe 23 Februarie 2010 09:24
da 2na o sa vorbesc eu cu ea ii transmit mesajul tau ca ii tai aripile ce dulce ai fost.reteta pentru tine este RABDARE va veni cu siguranta si la tine.

eu astept sa te duci si la control sa imi spui c eai facut ce ti-a spus poate iti da un tratament sau na eu stiu dar sunt tare curioasa ca e bine sa consulti si un medic pentru linistea ta.

am sa cert barza asta ca greseste adresele dar va veni si la tine ca doamne doamne stie ca vreau un finut asa ca chiar daca nu este inca acolo in burtica ta sa se stie ca sunt oficial nasa lui
anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 12:11
Ana suntem pe data de 27 si mie trebuia sa-mi vina pe 24 CM si nimic inca, Doamne ce bine ar fi sa fie bebe. Nu vreau inca sa-mi fac sperante si nici sa fac inca un test acum ca sa nu fiu iar dezamagita. Cred ca dupa 1-2 mai fac unul. Oare crezi ca daca pe ultimul l-am facut pe 20 a fost prea repede si de aia a iesit negativ?
Sa-mi ti pumnii. Te pup.
2na_kidz
Postat pe 27 Februarie 2010 09:50
wow m-au trecut fiorii se poate sa il fi facut prea repede sper sa nu iti mai vina cm 9 luni de acum inainte (cu bune intentii)nu din alte motive doamne feri.eu iti tin pumnii si sper din suflet sa fie acolo in burtica ceva cu ochii si gurita adica evident finutul meu.va pupacesc
anaROBERT
Postat pe 27 Februarie 2010 14:18
Acum stau si sunt atenta la orice durere. intepatura si mi-e frica sa nu-mi vina, dar nici test nu vreau sa mai fac asa repede. Trebuie sa mai am rabdare si sa gandesc pozitiv.
Te pup.
2na_kidz
Postat pe 27 Februarie 2010 17:13
sunt de acord cu tine nu iti face test deocamdata,mai ai rabdare putin si inca ceva nu mai fi asa stresata in sensu ca stai nemiscata sa vezi ce durere simti ce intepatura fi relaxata,iti spun eu esti insarcinata,sa nu ma dezamagesti
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 13:01
Nu am mai rezistat si de dimineata cum m-am trezit parca am presimtit ceva asa ca am dat fuguta la farmacie, am luat un test si l-am facut: MINUNEA S-A IMPLINIT, AU IESIT DOUA LINIUTE. Crede-ma ca nu mai pot de fericire, inca nu mi-am revenit si-l mai am si pe sotul meu care se uita la mine si zice: esti insarcinata.
Acum te rog sa-mi recomanzi o carte buna pe langa "Mama si copilul" pe care o sa o iau de la mama.
Te pup si astept reactia.
2na_kidz
Postat pe 28 Februarie 2010 18:29
2na daca esti lasa-mi adresa de mail si iti trimit mai multe chesti carte bebe, de bucate etc
viobregar
Postat pe 28 Februarie 2010 18:43
FELICITARI 2na, sa fie intr-un ceas bun!
aly_raz
Postat pe 28 Februarie 2010 19:24
Multumesc! Te pup.
2na_kidz
Postat pe 28 Februarie 2010 19:29
wow 2na nu ma paclesti misa ridicat parul pe mine,felicitari super o sa am un finut doamne in sfarsit.sincer ma bucur pentru voi sa fiti sanatosi si sa fie intr-un ceas bun am certat-o bine pe barza se pare.wow nu imi vine sa cred ca in sfarsit sa intamplat felicitari inca o data
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 22:54
Multumesc!!!
Se pare ca a functionat cu cearta. Nici mie nu-mi venea sa cred: stateam impreuna cu sotul meu si asteptam, cand am vazut ca au aparut ambele liniute imediat nu ne venea sa credem, nici nu stiam cum sa reactionam, ne a luat cateva minute pana sa ne bucuram. Dar acum nici nu pot sa dorm de fericire.
Te pup.
Astept sfaturi de graviduta. :)
2na_kidz
Postat pe 28 Februarie 2010 22:58
da im iimaginez dar relax nu te agita nu te obosi ca bebelu simte(glumesc)lasa ca o sa fie bine o sa vezi ma bucur ca ai reusit in sfarsit se vedea cat erai de nerabdatoare si uite ca esti norocoasa comparativ cu mine dupa 3 ani de asteptare
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 23:00
Felicitari 2na sa ai parte de o sarcina usoara si pana la termen si de un bebel sanatos si papacios
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 23:07
acum 2na te sfatuiesc sa te duci si la un control si sa ai grija de tine si finutul meu sau finuta ce conteaza sanatos(a) sa fie
anaROBERT
Postat pe 1 Martie 2010 00:12
Da, cum sa nu ma duc. Si asa mi se pare ca sunt prea obosita. Azi in drum spre munca ma lua somnul in microbuz si nici nu prea am pofta de mancare, eu care credeam ca o sa mananc... Vorba unei prieten - o sa arat ca un somalez, ca am doar 45 Kg si daca nu prea o sa pot sa mananc probabil ca o sa doar burta
Oricum sunt mai linistita si ma menajez...
Va pup.
2na_kidz
Postat pe 1 Martie 2010 20:49
stai linistita poftele,greturile si toate starile vor veni pe parcurs daca vor veni ca nu este o regula sa le ai eu cel putin in toata sarcina de aproape 8 luni eu nu am vomitat deloc si rau mi-a fost cred ca daca imi amintesc bine numai cand imi venea miros de usturoi in rest nu am avut nici o treava.
anaROBERT
Postat pe 2 Martie 2010 01:14
Felicitari 2na!! Sarcina usoara!
Fetelor ieri am fost la Dr Zaher unde am mers a doua oara si mi-a dat sa fac analiza pentru trompe sa vada daca sunt infundate sau nu. (analiza se numeste Histerosalpingografie HSG )Mi-am facut programare pentru maine. Aceasta analiza costa 600 lei. Asta ca sa stiti pe viitor daca va fi nevoie sa faceti si voi.Sper sa fie bine dupa...Va tin la curent! O zi frumoasa tuturor!
OANA25
Postat pe 2 Martie 2010 13:07
de ce nu incercati la d-nul dr Pawaz de la Cernavoda ? Are cabinet si la Provita . Eu am nascut baiatul acum 4 ani la Cernavoda .
kidz008464
Postat pe 7 Iunie 2010 12:22
buna. imi poti da un nr de tel de la cab dr stanca?
ina_21
Postat pe 17 Noiembrie 2010 12:42
De la: 2na_kidz, la data 2010-02-03 10:31:51La dr. Peteanu senoir am fost si nu prea am fost multumita deoarece pot sa spun ca face glume in momente nepotrivite.
Ce parere aveti de dr. Cristureanu Viorel?



hehehe, daca Peteanu senior face glume nepotrivite sa-l vedeti pe Peteanu ,,junior" care a imbratisat , desigur , cum altfel...tot profesia tatalui . Ceea ce face el intra lejer sub incidenta raspunderii penale , ca sa nu mai spun civile...Dar cum in familie ,,talentul " se mosteneste ...urmeaza a fi schilodite multe suflete si trupuri ...
reyya
Postat pe 17 Noiembrie 2010 13:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doua sarcini oprite din evolutie 3 De la: ale_micutza 6 Iulie 2009 07:03
Anticonceptionale , dupa nastere 14 De la: lacri21 16 Iunie 2009 13:45
daca m-am angajat in noiembrie2008 si sunt insarcinata din 1 dec 2008 pot sa mai beneficiez de concediu? 5 De la: ruschita 30 Ianuarie 2009 16:47
despre cum sa ramin insarcinata 44 De la: alfheim 4 Octombrie 2011 16:35
pot fi insarcinata daca mi.a venit ciclu?? 13 De la: Roxana_Madalina_1 21 August 2013 17:03
Setari Cookie-uri