Cat costa nasterea prin cezariana?

In luna decembrie urmeaza sa nasc la maternitatea Bucur. Rog pe proaspetele mamici sa-mi spuna si mie cam cat le-a costat nasterea! Cam cat au dat doctorului, asistetelor, etc?
coca_kidz
Postat pe 7 Septembrie 2009 15:53
buna.eu am nascut normal la maternitatea bucur in 12.02.2009 si i-am dat doctorei 800 ron si au mai fost 2 moase si le-am dat cate 200 ron de caciula.m-am dilatat foarte greu si moasele m-au ajutat foarte mult,de aceea le-am dat si atat.acum depinde si cu cine nasti.am inteles de la o asistenta de acolo,ca de ex daca nasti cu profu se ajunge si la 600 euro,cu cat e mai batran(peste 50 de ani) cu atat se da mai mult.pana la urma fiecare da cat vrea.stiu pe cineva care a nascut in iulie ,tot acolo,prin cezariana.a nascut la 35 de sapt,a avut o hemoragie mare,au participat 4 doctori,si a dat 800 ron.cu cine o sa nasti?
mariana22
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:03
uau...ce de bani....mie sincer mi se pare mult..........plus ca am auzit ca la spitalul CFR, cel de langa hotel Sofitel, sunt doctori f buni si ai nastere usoara....dar de bani chiar nu mi-am inchiput ca poate fi atat de multe...sute de euro.....
....................................................................................................
orice mamica merita un parfum scump cadou - http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=4&art=37
adika_kidz
Postat pe 10 Septembrie 2009 13:07
acu depinde de mai multi factori asa ca daca ai o sarcina cu risc nici ca te mai uiti la bani ce sa faci oricum nu sunt de acord cu umflatul buzunarelor la doctori dar noi suntem in romania din nefericire oricum va doresc o sarcina cat mai usoara tuturor mamicilor cu burtica si bb cat mai sanatosi.
SEBY1YEAR
Postat pe 10 Septembrie 2009 13:53
O sa nasc cu doamna doctor Macota Gabriela. Ea imi urmareste sarcina. Pentru ecografii si analize etc ma duc la Gynecoland. Pana acum doamna a fost draguta.
coca_kidz
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:25
Buna mamici si viitoare mamici!
Eu am nascut in Tulcea, iar cezariana m-a costat 300 euro, 100 ron anestezistului si cate 10 ron asistentelor care veneau la injectii. Si o saptamana am facut injectii din 6 in 6 ore.
Daca mai aveti intrebari...va stau la dispozitie. Acum am fugit la cel mic!
O seara placuta in continuare!
Alex4ndra
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:23
Eu am nascut la spitalul judetean Constanta, normal cu epidurala. Preturile au fost cam asa : 200 euro doctora, 4 milioane i-am impartit in sala de nasteri, 70 de lei spaga pentru o super rezerva si in rest ce am vrut sa dau asistentelor, dar am fost f f f multumita. Din 3 in 3 ore venea cineva in camera sa intrebe daca am nevoie de ceva. Si eu si bebele am fost f bine tratati si am stat in spital 2 nopti !
iasmina_kidz
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:33
Buna! eu am nascut pe 30.04.2009, prin cezariana la maternitatea din Ploiesti.preturile au fost mult mai mici decat ce am citit aici: 500 ron doctora care m-a operat, 150 anestezistul si 100 la asistente pana m-am externat.si am fost multumita de cum m-au tratat, desi nu a fost o cezariana tocmai usoara( mi se rupsese deja apa, aveam contractii la 1 min si jum.....si am pierdut fff mult sange in timpul operatiei).va pupam si nastere usora viitoarelor mamici
ERICK
Postat pe 25 Septembrie 2009 16:01
Buna ziua, mamicilor sau viitoarelor mamici! Am si eu o intrebare si sper sa-mi rasp si mie kt mai urgent! E cineva la Dna Doctor Filipescu Mihaela d la Maternitatea Bucur sau va naste cineva cu dansa? eu mai am 2-3 sapt si nasc, as vrea sa nasc normal si as dori si eu detalii d dansa in legatura cu costul nasterii sau orice cost si comportamentul dansei etc etc etc! Va multumesc! Va pup! Pa-pa!
elenis23
Postat pe 5 Octombrie 2009 13:37
buna ziua tuturor! am si eu o intrebare... acum 1 an si jumatate mi-am dus baietelul la un casting ptr copii mici. acolo este o agentie de fotomodele. a trecut de proba castingului si ne-a cerut 150 de euro sa-i faca poze de publicitate. ei ne-au spus ca il vor promova ptr a intra in reclame si aparitii televizate... dar bineinteles nu sa intamplat nimic... acum intrebarea este.... cum pot face sa recuperez banii?

mirela_aurica
Postat pe 5 Octombrie 2009 13:56
cine imi poate raspunde va rog sa adresati la mirela_aurica2006, sau cine vrea indemnizatie copil si nu are
mirela_aurica
Postat pe 5 Octombrie 2009 14:04
Pentru Coca . Eu am nascut pe 11.05.2009 la Bucur si din pacate medicul care mi-a urmarit sarcina timp de 9 luni si caruia i-am dat la fiecare consult 50-100 ron depinde cat de des ne vedeam ca au fost perioade cand ne-am vaz si de doua ori pe sapt, nu a venit la nastere deoarece iesise din garda si era f obosit la ora 1 noaptea cand l-am sunat.Dansul ar fi vrut sa astept pana la 6 dimineata ca sa vina d-lui dar eu am intrebat medicul de garda daca crede ca nasc mai repede si acesta mi-a zis ca in max o ora nasc. Asa ca am nascut cu dansul si i-am dat 400 ron si la moase cate 100 ron au fost doua si m-au ajutat f mult. vrea sa zic ca am avut tot travaliu mai putin de doua ore si m-a taiat f putin asa incat la doua ore dupa nastere stateam in fund f prb. L cezariana am auzit fetele de preturi intre 500-1000 ron dar sa stii ca nu banii fac diferenta ci medicul.
Eu am stat intr-o rezerva cu o fata care nascuse cu prof Crisan si a costat-o 600 euro si saraca 2 zile nu putea nici sa stea nici sa mearga vai de ea.Asa ca faci cum te tine buzunarul.
L d-rul Olaru la care am fost sub observatie 9 luni o cezariana era cam 600-700 ron .Depinde si de ceea ce iti permiti. Dar sfatul meu nu mai aruncati baniui
cory_emy
Postat pe 15 Octombrie 2009 12:05
Multumesc foarte mult pentru raspuns! Acum sunt lamurita. In spital ti-au dat voie cu pijamale sau te-au obligat sa porti camasa de noapte cum am mai auzit. Si pentru bebe ti-au dat voie sa-i aduci hainute de acasa?
coca_kidz
Postat pe 15 Octombrie 2009 18:06
Super tare sfatul sa nu mai aruncati banii. Nu zic sa nu dai bani medicilor, moaselor, asistentelor, dar din cauza noastra, a unora mai cu mot sau poate ca sa aiba garantia ca de ea se va ocupa mai bine mai pluseaza cate ceva la suma care se da de obicei si uite asa sumele cresc de la o luna la alta. Mor pe chestia asta, de unde sa scoatem frate atatia bani?
kidz000722
Postat pe 15 Octombrie 2009 19:50
Pentru Coca. Eu m-am dus cu tot ce trebuie de acasa.Iti da voie cu pijamale Trebuie sa ai mai multe schimburi la tine deoarece te poti pata.Pentru bebe trebuie sa iti iei tu hainute da acasa si sa il schimbi acolo pentru ca il aduc cu o bluzita si un scutecel .Trebuie sa ai schimburi de acasa (spalate si CALCATE)ASTA ITI SPUN PENTRU BINELE BEBEULUI DEOARECE ARE PIELICICA SENSIBILA SI POATE FACE DERMATITA DE CONTACT.Sa ai pampers la tine pentru nou nascut.(new baby born nr. 1)Pentru orice sfat daca doresti poti sa ma contactezi pe mes adresa mea este "cory_1974@yahoo.com" iti voi impartasi cu placere toate intimplarile din maternitate si de ce nu poate iti vor fi de folos.Pupici
Corina
cory_emy
Postat pe 19 Octombrie 2009 17:44
in legatura cu castingul sa stii ca si eu am patitacum 2 ani,am platit 300 de euro si nimeni nu m-a chemat in veci firma se numea newfahion style am luat teapa si eu as dori sa imi recuperez banii!!!!!!!!!!!!!!111
Szilvia_kidz
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:59
Da multi bani arunca unii pe fereastra si eu am nascut cu cezariana la zalau la doctorita i-am dat 300 de ron la anestezist 150 de ron iar la asistente cate o ciocolata,si au fost multumiti chiar am fost tratata bine!!!

Szilvia_kidz
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:12
asta asa e dar altfel stau lucrurile cand e vorba de ...BUCURESTI ...
SEBY1YEAR
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:19
si au si mult mai multa aparatura si daca mai vine vorba si de prelevare de celule stem preturile explodeaza oricum noi si bb sa fim sanatosi ca nu ne mai uitam la bani cand e vorba de ceva Doamne fereste!!!
SEBY1YEAR
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:21
intr-adevar sanatatea e cea mai importanta dar oricum e mare diferente intre medici si sumele care se ~cer~,la noi cel mai mult se dau 500 de ron,dar mai primesti si o rezerva superba
Szilvia_kidz
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:28
buna! ma numesc adela ,sunt noua pe forum.As vrea sa pun si eu o intrebare: daca este cineva din Craiova, si cat mai costa o cezariana la spitalul nr.1; eu urmand sa nasc la inceputul lunii februarie,anul viitor
kidz004015
Postat pe 20 Octombrie 2009 22:18
Eu am nascut la Spitalul nr 2 Craiova...am platit 900 ron dr care m-a operat, dr anestezist cunoscandu-ne nu mi-a acceptat banii, la asistente nu m stiu cat le-a lasat sotul
Dariuta
Postat pe 20 Octombrie 2009 22:48
multumesc pentru raspuns,mi se pare mult
kidz004015
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:05
De la: coca_kidz, la data 2009-09-10 15:25:28O sa nasc cu doamna doctor Macota Gabriela. Ea imi urmareste sarcina. Pentru ecografii si analize etc ma duc la Gynecoland. Pana acum doamna a fost draguta.


Buna!
Am o rugaminte, daca mai intrii pe forumul asta...Spune-mi si mie cum a fost la nastere cu Doamna doctor Gabriela Macota.Eu merg la ea...imi urmareste sarcina si sunt fff multumita, dar as vrea sa stiu cum e la nastere.
Iti multumesc mult
anacostinescu
Postat pe 1 Iulie 2010 12:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pojarel la 6 luni 5 De la: aly_raz 4 Mai 2010 12:23
nu o recomand 110 De la: Kamelya 8 Aprilie 2010 10:48
maternitate de stat sau privata? 7 De la: rab 23 Noiembrie 2009 11:39
doctor safta veaceslav 6 De la: spirescu_ramona 13 Mai 2011 07:03
pret cezariana 18 De la: Karin_Pantelov_1 23 Ianuarie 2012 23:30
Setari Cookie-uri