SLING`ul - super metoda te purtat bebelusii!

Salut, mamici de bebelusi... voi ce parere aveti de folosirea slingului? In strainatate sunt "mijloace de transport" foarte indicate in purtatul bebelusilor. Noi inca investim enorm in carucioare care sunt greoaie si ineficiente pt parinti si in plus, ne tinem si puii departe de noi!

http://www.bris.ro/magazin/categorie/port-bebe
gia09
Postat pe 5 Iunie 2009 12:30
ai dreptate aici, in italia se folosesc foarte mult. Si eu am vrut sa cupar insa cum Eugen e nascut vara este destul de incomod atat pentru copil cat si pentru mama, in sensul ca este foarte cald. Caruciorul este mai indicat pt ca bebelusul poate respira si transpira mult mai putin. Altfel este foarte practic. Un alt aspect este si greutatea pe care trebuie sa o cari. Nu e usor sa te plimbi cu 9 kg in brate. Eu am folosit un timp port-bebe-ul clasic si m-a rupt de spate.
corina_dragoi
Postat pe 5 Iunie 2009 13:32
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 19:49
Tot ce stiu despre sling-uri este ca aici unde locuiesc eu au murit citiva copii urmare a imposibilitatii de a respira.Au fost scoase de pe piata dar inca mai vad mame tinere cu bebelusii cocosati in sling....si maybe it works...maybe not.
Ciresica
Postat pe 14 Decembrie 2011 19:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unde mergeti in vacanta? 13 De la: kidz007106 15 Martie 2010 19:48
Cursuri puericultura pentru tati 1 De la: kidz002458 28 Iulie 2009 15:15
SUPER TABERE!!!!!! 2 De la: andracalin 24 Mai 2009 22:20
Ce pot sa fac ca sa nu mai fumez? 12 De la: garbo_407748 4 Septembrie 2017 12:20
Cat de important este sexul in viata de cuplu? 28 De la: kidz001522 17 Noiembrie 2009 15:57
Setari Cookie-uri