cat mananca un bebe de 4 luni

Mi se pare atat de solicitant,de obositor ,sa te straduiesti sa fii perfect.Asadar pentru ce atata munca?Pentru ce atata osteneala?Pana la urma cui foloseste?
SEBY1YEAR
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:46
stefystefy are o problema cu toata lumea cred ca si cu ea atata vreme ce se chinuie atat sa fie PERFECTA...
SEBY1YEAR
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:48
nu era vorba de mine ca sunt perfecta, vezi cum scrii aiurea? eu v-am facut pe voi perfecte, ca imediat vedeti greselile altora si nu va vedeti pe voi...nu mai incerca sa duci discutia in alta directie...
stefystefy_kidz
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:50
mai fata, poti sa te ataci si sa ma ataci cat vrei... ti-am mai spus o data ca nu reusesti decat sa te faci de ras...
pentru ce ar trebui sa-mi cer scuze, ma rog?!
cat despre forumul la care faci aluzie, te-am lasat sa ai ultimul cuvant, in speranta ca vei avea o parere mai buna despre tine... se pare ca inca ai probleme...
andracalin
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:54
eu vreau sa nu mai judecati imediat dupa primul impuls, cred ca toata lumea greseste, e omeneste, dar se pare ca unele dintre voi sunt prea orgolioase si nu vor sa recunoasca, sau le place cearta si cauta mai subtil sau nu sa puna paie pe foc, cand ar putea bine merci sa-si vada de treaba! O zi buna la toata lumea!
stefystefy_kidz
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:54
macar suntem o data de acord...
SEBY1YEAR
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:54
o zi buna si tie dar sa stii ca de cate ori am gresit mi-am cerut scuze
SEBY1YEAR
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:55
cred ca putem fi de mai multe ori, asta daca vei avea curajul sa recunosti...si nu sunt ironica in afirmatie. Sanatate multa!
stefystefy_kidz
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:57
Cred ca numai un om lipsit de caracter nu recunoaște cand greseste.Eu mi asum ntotdeauna rspunderea cnd am greșit și-mi cer scuze si bineinteles suport consecințele de rigoare...
SEBY1YEAR
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:03
nu te contrazic, ai dreptate. Ce bine ar fi insa sa recunoasca toate cand gresesc si sa nu se mai considere atat de perfecte
stefystefy_kidz
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:06
stefy, nu-ti bate capul rautati gesesti la orice pas, nu-i asa andra?
cornelia_kidz
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:07
Mai fetelor va las sa va duelati ma duc sa-l trezesc pe sebi ca e 16 si doarme de la 13 si tre sa iesim afara
SEBY1YEAR
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:09
O zi minunata seby!
cornelia_kidz
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:11
mi-a parut bine seby! se poate vorbi k tine...
stefystefy_kidz
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:12
ai facut o pasiune pentru a ma considera pe mine "perfecta", in conditiile in care n-am afirmat nicioadata asa ceva...
in acest moment tind sa cred ca sunteti una si aceeasi persoana (stefy si cornelia)...
andracalin
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:13
dar nu-mi mai bat capul cu tine... esti mult sub nivelul meu...
andracalin
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:14
asa crezi tu, insa te anunt ca gresesti, dar nu ma surprinde. Ai grija de tine si uita-te pe unde mergi, s-ar putea sa ma intalnesti pe strada...
cornelia_kidz
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:26
si ce-o sa se intample? ma ameninti?!
nu mi-e frica de tine, draga...
si daca te straduiai, nu reuseai mai mult decat acum sa demonstrezi ca esti de mahala...
andracalin
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:22
asta ar fi ultimul lucru pe care l-as face, sa te amenint . am vrut sa vad unde iti zboara mintea, se pare ca tot la tampenii. INCA O DATA: nu stii niciodata cu cine stai de vorba, asa ca...fii si tu mai razervata in afirmatii, asta era ideea...
cornelia_kidz
Postat pe 7 Octombrie 2009 19:28
esti ultima persoana de pe acest pamant al carei sfat l-as urma...
in mahalaua din care provii s-ar putea ca vorbele tale incoerente, amenintarile aruncate, jocul la intimidare, sa mearga... acum nu ti-ai gasit omul...
dar nu te apuca sa mai dai si sfaturi... e prea mult... e peste puterile tale...

din acest moment nu-ti voi mai raspunde, oricate injurii si invective vei mai scrie... oamenii ca tine nu pot fi opriti decat prin indiferenta, caci oricat s-ar chinui cineva sa-ti explice, nu ai capacitatea intelectuala sa intelegi...

ramai cu bine in mediul tau natural si nu te mai apropia de mine!!!!!!
andracalin
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:45
Seby iti multumesc din suflet, uite adresa mea de mail : iasmina_2192@yahoo.com !
iasmina_kidz
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:56
andracalin, sincer cred ca ai probleme. Tu nu te vezi cat de rautacioasa esti in exprimare? te rog doar sa fii mai atenta la ce scrii si nu e o amenintare, atat ti-am cerut, nu stii cu cine stai de vorba, te asigur ca nu cu o mahalagioaica asa cum pari tu sa fii, pt ca oricat de inteligenta vrei sa pari, te dau de gol vorbele astea aruncate in van...te rog. Nu te-am injurat niciodata si nici nu o voi face spre surprinderea ta, asa ca...mai reciteste si tu mesajele inainte de a posta ceva, nu de alta dar interpretezi aiurea cam tot timpul. Esti foarte acida, e pacat!

Scuze fetelor ca iar s-a deviat de la subiectul topicului. O zi buna!
cornelia_kidz
Postat pe 8 Octombrie 2009 10:49
iasmina ti-am trimis cartile sper sa-ti fie de folos si o zi buna
SEBY1YEAR
Postat pe 8 Octombrie 2009 13:48
seby se poate si la mine te rog? fely_alina@yahoo.com
multumesc anticipat!
aly_raz
Postat pe 8 Octombrie 2009 14:39
buna, fetelor!
mie mi-e foarte clar ca STEFYSTEF si CORNELIA sunt una si aceeasi persoana..
DEMONSTRATIA :
dupa interventia lui stefystef care a tot bodroganit acolo ca voi va credeti "perfecte" bla bla..... si replicile Andrei de pe 7 octombrie 2009, ora 16,13 si 16.14 care erau adresate lui Stefystef...(ca e mult sub nivelul ei) ..... cine se simte lezata si raspunde? .......CORNELIA!!!!! care inainte avusese doar 2 replici la acest topic, una prin care ii lua apararea lui stefystef.si una de umplutura....

dragi mamici, nu va mai consumati timpul, nervii si nimic cu acesta persoana cornelia sau stefzstef care cauta doar sa enerveze lumea.. e frustrata ca ea nu are copii sau care o fi problema ei nu stiu..dar faptul ca si-a deschis 2 conturi doar ca sa dea replici idioate inseamna ca are probleme serioase rau
kidz_2629
Postat pe 8 Octombrie 2009 22:28
Mai fetelor de ce atatea rautati? Eu credeam ca topicul asta este pentru a ne ajuta reciproc cu diverse sfaturi si de ce nu, sa ne impartasim experientele pentru a putea fiecare dintre noi sa culegem ceea ce este mai bine ptr bebeii nostrii. Lasati arogantele ca nu e cazul. Nimeni nu este perfect si nimeni nu are dreptul sa judece pe nimeni. "stefystefy" sa stii ca toata lumea a "sarit "la tine ptr ca asta ai dat de inteles prin .....adaugate la mesajul tau. Fiecare dintre noi avem bebei si nu ne convine cand o persoana spune sau insinueaza ceva urit despre bebicul nostru. De aceea fetele ti-au atras atentia, ci nu ptr ca se cred perfecte, pur si simplu s-au pus in locul alessutzei.
Noapte buna voua si bebicilor vostrii!
cory_emy
Postat pe 8 Octombrie 2009 22:56
Seby poti sa imi trimiti si mie te rog carticelele? Adresa mea este cory_1974@yahoo.com

Multumesc anticipat

Corina
cory_emy
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:01
Buna seara la toate mamicile dragute. Am si eu o rugaminte! Fetita mea implineste 5 lunite pe 11 oct si nu papa decat san. Dimineata la 10 i-am bagat pireut de fructe cu un biscuit maxim doi si papa bine. Dar altceva nu vrea am incercat si supita si pireut de legume si nimic nu ii place. Cand am fost la mama in vizita i-a dat o lingurita de ciorba de gaina si ar fi mancat si lingura dar nu i-am dat voie sa ii dea mai mult. Precizez ca am incercat de mai multe ori sa ii dau sa pape si altceva si refuza categoric. Ce ma sfatuiti sa fac? Voi cum procedati?
A si spuneti-mi si mie 1/2 dintr-o banana cu un biscuit si 1/2 dintr-un mar sau 1/2 piersica este mult la o masa ?
Pupici si astept raspuns de la cine doreste sa imi impartaseasca experientele sale
cory_emy
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:15
Noi avem o asistenta care vine acasa odata pe saptamana si care ne indruma cu bebele. Daca o alaptezi doar cu san si ia bine in greutate poti sa incepi diversificarea si dupa 6 luni. Trebuie sa ai f multa rabdare cu bebele, nici a mea nu a vrut supica la inceput si nici legumele, dar acum papa f bine. Nu o forta, caci risti sa numai accepte nimic. Eu in supika i-am pus si putin ulei de masline cateva picaturi si are program de masa astefel : la ora 10 suculet de fructe si piureu de pulpa de fructe cu cereale ( adik ii inlocuiesc masa de laptik ), iar la ora 13 supika si piureul de legume ( ii inlocuiesc o masa de laptik ), in rest papa laptik cam din 3 in 3 ore.Insa am inceput gradat cu catvia ml, respectiv lingurite. Daca nu accepta supika poti sa pui si cateva picaturi de lamaie, sau poti incerca si cu putin laptik de la tine, cu multa rabdare o sa vezi ca o sa accpte !
iasmina_kidz
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:00
sigur, ai dreptate ioana_b , exact de demonstratia ta avea lumea nevoie. Auzi dar tu cine esti pana la urma? ai uitat cum ai vorbit pe alte topicuri sau vrei sa cred ca esti andracalin? ca aveti aceleasi replici nu? hai sa fim serioase, nu esti in masura sa vorbesti, asa ca, te rog, canta la alt topic...bafta!

P.S. la topicul implant mamar, sunteti la fel de artagoase privind modalitatea de scriere a deliei nu? si altele...
cornelia_kidz
Postat pe 9 Octombrie 2009 14:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
comenzi sua 1 De la: garbo165752 29 August 2010 10:53
refluxul gastric 16 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 07:49
medicamente permise in timpul alaptarii 18 De la: mihaela_dardac 6 Martie 2012 20:30
forum 2 De la: Lenuta_Cristian_1 10 August 2012 17:28
trecerea pe lapte praf 21 De la: vasilicasavoiu 7 Mai 2009 21:35
Setari Cookie-uri