un pediatru bun??

buna..sunt o viitoare mamica..am doar 6 luni:)))azi merg sa mi vad bebelu....sa i vad sexul..k pana acum s a ascuns..mi a aratat numai funduletul:))..am si eu o mareee nelamurire...dupa ce nasti iti cauti imediat un pediatru..ti l recomanda cineva?..etc..poate intrebarea pare prosteasca dar sincer...sunt la prima sarcina;))..poop
carter
Postat pe 9 Aprilie 2009 12:13
nu-ti recomanda nimeni nimica poate doar daca ai un medic de familie bun, si ai incredetre in el, sa iti recomande el. altfel, mai bine cauti pe net pe forumuri ca sa vezi cine um s-a purtat cu pacientii , care pediatru ar fi mai bun. din ce oras esti? din bucuresti iti recomand eu laura carasava sau rodica lupu de la gr alexandrescu
pinicuta
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:44
buna, pinicuta, buna fetelor! pinicuta , vad ca esti f informata in ceea ce priveste medicii ginecologi sau pediatrii.. eu inca nu m-am gandit la ce medic pediatru sa ma duc dupa ce voi naste.. poate e prea devreme sa ma gandesc.. sau nu? nu am decat 16 sapt de sarcina ( 4 luni) si ma gandeam.. trebuie sa iau legatuera cu un pediatru de acum? cumva o sa fie coada si la ei cum este la medicii ginecologi? intreb asta pt ca e prima sarcina, primu copil si nu cunosc..

cat despre alexya, eu cred ca deja a luat cea mai buna decizie :) pana la urma la 17 aninu e o varsta atat de frageda pt a aveam un copil. asa cum s-a mai spus, sunt unele "fete" pt ca nu sunt inca femei, care au nascut la varste mult mai fragede si nu au mai patit nimik,, si sunt f bn cu bebelu lor. cat despre mama ta, alexya, ca am inteles ca doar cu ea locuiesti, o sa-i fie greu la inceput.. pana se acomodeaza cu ideea de a fi bunicuta ;) cu timpul o sa fie bine, o sa te incurajeze si chiar sunt sigura ca o sa-ti dea si sfaturi bune:) eu cand am ramas insarcinata , am plans de bucurie iar sotul meu aurel, era asa de antuziasmat incat a anuntat vestea la toata lumea:) dar nu a fost asa de frumos.. tot timpul... el se gandea ca eu nu o sa fac un an la locul de munca , pt a putea beneficia de indemnizatia pt cresterea copilului ( cei 85%). si crede-ma ca pe mine nu asta pa interesa cel mai mult .. cu toate ca era un lucru destul de importat si de luat in considerare. tot asa ne-am certat in privinta asta... imi facuse si programare la un medic pt intrerupere... asta pana cand am fost la primul eco 4D si si-a vazut copilasul.. aveam 7 saptamani.. si pot spune ca era perfect format.. adica avea forma de copilas.. se vedeau manutele, piciorusele.. statea ghemuit acolo in " casuta" lui. i-am auzit pana si inimioara... asta pe mine m-a facut sa plang,,,, iar pe el l-a pus pe ganduri. cand i-am spus mamei mele despre ce ar vrea sotul meu sa face, nu a fost f bucuroasa.. a spus ca decizia este a noastra,, dar sa ne gandim bine la asta.. ca sa nu ne afecteze pe viitor; si mai ales ca nu voi avea garantia ca totul va decurge bine in timpul intreruperii.. si ar puitea aparea complicatii care vor duce la altceva.. sa nu mai pot avea alt bebe.. sau cine stie ce. mama mea m-a incurajat f mult, mi-a dat incredere in mine, mi-a promis ca ma ajuta cu bebelu in toate privintele si financiar si tot ce mai e nevoie, numai sa nu fac vreo prostie. l-a convis si pe sotul meu ca nu e sfarsitul pamantului sa facem acum un bebe.. pt ca sunt f multe familii care sunt in situatii mult mai grele decat noi si tot s-au descurcat.
in fine ... am trecut peste ceva greutati ca sa-l pot pastra ( spun sa-l - pt ca e baietel :D) . in ceea ce priveste indemnizatia, ne-am interesat: eu nu voi beneficia nice de indemnizatie si normal nici de cei 2 ani pt cresterea copilului, dar va beneficia el.
tot ce vreau sa iti zic este sa ai incredere in tine, asta mi se pare cel mai importat; si sotul tau sai iti fie aproape. impreuna veti trece cu bine peste greutati.. mai ales ca socrii tai va sustin.

iti doresc o sarcina usoara si nasterea si mai usoara :) pooop si ei grija d bebelu vostru iubit

ps: cate sapt ai?
cristinaflorentina_2000
Postat pe 14 Aprilie 2009 14:22
Sunt mamica de 3 luni si merg la doamna doctor Marcu Mihaela la Medlife .Este un medic exceptional poti merge cu incredere la dansa, chiar daca pare un pic mai rece stie ce ii trebuie unui bebe si plus de asta iubeste tare mult copii.
Cunosc persoane care au umblat mult cu bebelusi lor pe la alti medici sa ii faca bine dar cu au ajuns la dansa din primul tratament i-a vindecat.
Are dansa un har stie sa spuna ce are bebe doar daca se uita la el.
Consultatia este 100 lei daca iti faci fisa este 70 lei.
Iar pentru mamicile din Ploiesti o recomand cu caldura pe doamna doctor Alina Cristescu.
leeloo75
Postat pe 23 August 2009 13:03
Buna, fetelor
Cunoasteti cumva un medic pediatru bun, de la Medicover?Am card la ei si as vrea sa merg cu bb acolo.
Multumesc.
ocindori
Postat pe 26 August 2009 13:40
d-na dr spataru maria de la medlife e o profesionista. noi suntem la al doilea copil si pot spune ca este nu doar un medic bun dar si un om exceptional.
lura
Postat pe 7 Septembrie 2009 15:16
spune-mi si mie te rog la care medife o gasesc, pt ca incep sa fiu cam nemultumita de a noastra, si nu ca nu ar fi buna, dar nu prea e disponibila, iar la un copil trebuie sa fi prezent ori de cate ori e nevoie.
Mai nou, avem o tusa de care nu scapam si o constipatie foarte urata
kidz000762
Postat pe 8 Octombrie 2009 12:17
la medlife favorit, astazi estede la ora 14 .multa sanatate.
lura
Postat pe 8 Octombrie 2009 15:25
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 11 Decembrie 2009 15:29
Dragele mele, e bine cam in ultima luna de sarcina sa va interesati cam ce dr ar fi bun pentru viitorul vostru bb. De regula, din cate stiu, dc ti-a placut dr care a avut grija de bb in primele zile in spital, il poti pastra pentru mai departe. Eu ti-l pot recomanda pe dr neonatolog Craciun de la spitalul Cantacuzino din Bucuresti. Tipul este fff bun, iti vine acasa dar te si costa ca bani. Ramane la latitudinea ta. Poti opta si pentru un dr bun care este la o policlinica sau si mai bine- sa lucreze in spital pentru copii dar sa aibe si cabinet particular. Succes la cautari!
IriCris
Postat pe 11 Decembrie 2009 15:39
In Craiova ... ce medici pediatri "buni' sunt?
nicolekyty10
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:23
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 3 Februarie 2010 08:14
Buna,avem si noi nevoie de un pediatru si ne-am gandit la Dna doctor Marcu,ne poti da un nr. de telefon al dansei.
A-ti fost multumita de dansa?
Am fi recunoscatori pentru telefon ca pe site la MEDLIFE nu ne da decat acel nr.scurt.
garbo_467852
Postat pe 25 Mai 2017 18:40
Buna,avem si noi nevoie de un pediatru si ne-am gandit la Dna doctor Marcu,ne poti da un nr. de telefon al dansei.
A-ti fost multumita de dansa?
Am fi recunoscatori pentru telefon ca pe site la MEDLIFE nu ne da decat acel nr.scurt.
garbo_467852
Postat pe 25 Mai 2017 18:42


Copii, intre timp s-a inventat ... domnu' internet!




Cautati acolo si o sa o gasiti sigur pe doamna doctor...


Dumnezeule Mare si Milostiv!...
garbo101426
Postat pe 25 Mai 2017 18:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
camera copilului 1 De la: tannia81 2 Februarie 2010 15:16
mamicile - intre stresante si indiferente.... 34 De la: office_salinasusesi_ro 20 Martie 2010 08:43
Bona perfecta 139 De la: clauco 8 Octombrie 2009 01:10
ce rol au bunici in viata unui copil.....!? 10 De la: crissdiana 19 Iunie 2012 17:53
bebe are 8 luni dar nu se aeaza 2 De la: quasaria 21 Februarie 2012 22:37
Setari Cookie-uri