TRATAMENT NATURIST PENTRU CRESTEREA IMUNITATII.

As vrea sa aflu cum se poate trata un om naturist pentru cresterea imunitati.
lonely_angel
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:47
un om naturist???? ioi....ce e ala??
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:52
Ma Refer la un Tratament Naturist.Am scris gresit.
lonely_angel
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:26
bag de seama caala e om al dracu pfff, auz, om naturist !!!!!pai ia sa vedem , sa-i cresti imunitatea , da-i sa mance pae,aaaaa, telina ca poate si acea imunitate tre , asai ? vai doamne
Yres
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:33
De la: tutankhamon, la data 2009-11-01 14:52:18un om naturist???? ioi....ce e ala??
tut ....cum ce e aia?...omul verde draga...
l_flory
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:33
d,astia
LILO
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:35
... .da lilo....vezi ca stii.....
l_flory
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:36
am urmarit raspunsurile ...
inainte de a te hotarii poti citii o groaza de informatii despre produsele LifePak de pe una din paginile mele ... e cel din semnatura
f_huba
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:21
exista un produs, nu stiu cum se numeste in tara dar are aceasi compozitie peste tot. lapte de matca si ginseng. intreaba in farmaciile verzi.
pik_nik
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:39
omul naturist e cel din semnatura
yanyacharberet
Postat pe 15 Noiembrie 2009 22:06
nici macar nu ai studiat informatiile de pe pagina
f_huba
Postat pe 16 Noiembrie 2009 21:37
De la: pik_nik, la data 2009-11-15 19:39:51exista un produs, nu stiu cum se numeste in tara dar are aceasi compozitie peste tot. lapte de matca si ginseng. intreaba in farmaciile verzi.


cred ca te referi la produsul distribuit sub numele de "Royal Jelly", flacon cu 45 de capsule la preturi intre 18 si 35 in farmaciile naturiste
f_huba
Postat pe 16 Noiembrie 2009 21:46
Nu stiu daca putem sa-l numim tratament, ci mai degraba o alimentatie naturista. De multe ori cand auzim cuvantul NATURIST ne gandim la ceva ... super greu de realizat.pb este :
*nu avem timpul necesar sa ne informam corect
*nu stim cu adevarat ca majoritatea bolilor apar din cauza unei alimentatii ... proaste.
*nu stim sa ne respectem pe noi, cautand intodeauna ce este mai usor pt noi si nu ce este mai bine.
*in majoritatea cazurilor nu luam in serios lucrurile noi si bune
*trecem cu vederea peste lucrurile simple.

Am observat aceste lucruri pe pielea mea.
*am incercat sa-mi tratez ulcerul cu tot felul de medicamente, chiar si din strainatate, intr-un timp mare, dar fara rezultat.
*am incercat sa-mi tratez diabetul cu medicamente, dar fara succes.

Amandoua le-am tratat BABESTE si de atunci am mare grija de SANATATEA MEA, deoarece fara ea suntem zero. De multe ori avem in fata noastra TRATAMENTE PREVENTIVE si renuntam la ele. Avem in fata noastra, in tara asta frumoasa multe alimente naturiste, trebuie doar sa deschidem ochii. Eu i-am deschis cand nu a fost prea tarziu, desi as fi vrut sa-i fi deschis mai repede.
Multumesc pe aceasta cale celor care mi-au aratat aceste tratamente.

Un inceput :
http://catel.sunphoto.ro/SANATATEA_NOASTRA
http://sanatateanoastra-catel.blogspot.com/
catel
Postat pe 29 Noiembrie 2009 19:07
DROJDIA ajuta la cresterea imunitatii, insa nu cred ca e recomandata celor cu afectiuni digestive !
Catwalk100
Postat pe 30 Martie 2010 03:08
Buna ziua stiu ca este tirziu cind raspund la acest mesaj,dar sint multe metode naturiste de a creste imunitatea.In primul rind depinde de virsta,in al doilea rind de alimentatie dupa care urmeaza restul: oboseala,locul de munca,stresul,etc.
Un foarte bun tratament naturist este cel cu lipitori,pe linga imunitate iti vindeca si alte boli,daca crezi ca te intereseaza sau vrei sa iti explic mai multe poti sa imi scrii pe id cris_tina197@yahoo.com.
Multa lume este sceptica in ceea ce priveste tratamentul cu lipitori dar nici nu isi dau seama cit de bine face.
garbo111667
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:08
Toata lumea vrea tratament pentru cresterea imunitatii. Pentru scaderea imunitatii exista tratament naturist?
Doara
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:19
Dorutza te maninca pielea! Treci la lipitori ca in evul mediu cind toate bolile se tratau prin "lasare de singe".
Ciresica
Postat pe 11 Aprilie 2010 04:58
As trece, dat mi-e frica.
Doara
Postat pe 11 Aprilie 2010 06:59
Chiar daca fac bine? Ca e lucru clar ca fac bine lipitorile fiinda ele traiesc din "gunoaiele" ce le avem noi in singe.
Ciresica
Postat pe 11 Aprilie 2010 07:17
cata rautate..a gresit si omul voia sa spuna cum se trateaza un om in mod naturist si voi gata ...ati interpretat repede...
leaculverde_ro
Postat pe 25 August 2010 11:20
sunt o multime de remedii naturiste ..poti gasi f multe produse in magazinele online de specilitate
leaculverde_ro
Postat pe 25 August 2010 11:21
Incearca Flavon Max, un supliment alimentar din fructe respectiv legume, cu continut ridicat de flavonizi si antioxidanti. Este un fel de gel/gem obtinut cu o tehnologie fara fierbere si datorita antioxidantilor nu contine conservanti. Este produs 100% natural, din plante care se regasesc in zona noastra, deci si organismul nostru le recunoaste mai usor decat pe cele importate din america de ex.
ahaidim
Postat pe 27 Martie 2011 13:38
Buna. Eu folosesc cateva suplimente nutritive de la BioElemente si sunt foarte incantata de ele. Au o gama diversificata, puteti accesa magazinul online www.bioelemente.ro
garbo207816
Postat pe 2 Iunie 2011 22:50
Puteti incerca Echina vit C si Imunoforce.Sunt foarte bune.Stimuleaza si echilibreaza sistemul imunitar vitaminizeaza,remineralizeaza si fortifica organismul.Recomand sa apelati eventual la unul dintre medicii disponibili online si iti pot face si o schema de tratament.Ca degeaba iti administrez tratamentul daca nu iti ghicesti dozele.
Edith_Moldovan
Postat pe 21 Iunie 2011 15:51
Buna,

Stiu ca sucul Noni este folosit pentru cresterea imunitatii. Eu il iau tot din acest motiv, dar si pentru a-mi regla metabolismul. Il folosesc de cateva luni si sunt foarte multumita.
E un suc natural 100%, nepasteurizat. Poti sa-l iei pur si simplu sau sa il diluezi in apa si suc.
Pe langa cresterea sistemului imunitar are si alte efecte: iti da energie si o stare fizica buna, iti regularizeaza somnul si altele.

Sper sa te ajute.
andreeaiovici
Postat pe 6 Iulie 2011 19:31
sa va spun despre ciupercile care le iau eu pentru imunitate??????
Ciresica
Postat pe 6 Iulie 2011 19:56
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Iulie 2011 20:08
pentru cresterea imunitatii va recomand CAPSULELE IMUNITATE CU ECHINACEA precum si siropul IMUNITATE cu miere, propolos si extracte de plante medicinale.

Produsele sunt recomandate atat copiilor cat si adultilor, fiind recomandate cure de cca 1 luna, inainte de sezonul rece.
Medic_Fares
Postat pe 11 Septembrie 2012 12:17
Buna,

Eu am avut o bornsita acuta in vara anului 2012, dupa tratamentul medical, doctorul mi-a recomandat sa iau Imuno Efect Adulti, de la Tamisa.

Inca nu am racit, desi de curand am inceput sa iau si Laptisor de Matca, tot de la ei. Este un fel de energizant natural.

Si sunt OK la preturi, vezi: www.tamisa.ro
garbo_11278
Postat pe 8 Februarie 2013 15:56
...Da` pentru sugestii si reclamatii unde sa ne adresam ?
Rotty
Postat pe 8 Februarie 2013 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mushroom-appreciation!!! 8 De la: Ciresica 25 Iulie 2013 19:57
Kombucco Orientalis - tratament naturist 2 De la: garbo079010 12 Ianuarie 2010 01:23
nu skin si pharmanex 0 De la: 22 Iunie 2009 15:12
Produse naturale pentru sarcina si alaptare 1 De la: Medic_Fares 12 Martie 2015 15:58
"FITNESS-COFFEE"un produs 100% natural prezent la ALIMENTEXPO-2012,Bacau 1 De la: fittnescoffe 3 Aprilie 2012 16:47
Setari Cookie-uri