unghii false

Buna fetelor. As vrea sa-mi spuna cineva daca cumva si-a pus unghii false cum se dau jos? sau mai bine cu ce? Va sarut si astept raspunsuri.
syrenaa
Postat pe 24 Aprilie 2009 20:56
am avut si eu unghii false cu silicon le-am dat jos foarte usor .. u de care ai ??
deeafrumushyk
Postat pe 19 Mai 2009 21:02
eu singura mi le-am rezolvat...cu un obiect foarte ascutit si cu o pila speciala pentru gel...sincer n-as mai repeta experienta unghiilor false...eu mi le-am pus de nevoie pentru a acoperi problemele unghiilor si anume exfolierea dar, de fapt, acum unghiile mele sunt si mai casante si mai subtiri decat inainte...
in 2 ani de zile cat am avut unghii false puteam sa-mi rezolv problema si sa am niste unghii naturale sanatoase...sa nu mai vb de economiiile pe care le puteam face...
alinastinga
Postat pe 19 Mai 2009 21:10
aiurea rau faza cu unghiile false. eu am avut o saptamana (ca la munca riscam sa raman fara ele ca lucram la o tipografie la o masina cu un cutit ffffff ascutit). cand le-am dat jos desi sub cele false aveam unghia crescuta putin , unghia reala parca era de hartie. m-am chinuit 2 luni sa imi readuc unghia la consistenta ei normala. dar daca am vrut sa fiu mireasa frumoasa a trebuit sa o fac si pe asta.
annutza84
Postat pe 25 Mai 2009 09:25
De la: syrenaa, la data 2009-04-24 20:56:35 Buna fetelor. As vrea sa-mi spuna cineva daca cumva si-a pus unghii false cum se dau jos? sau mai bine cu ce? Va sarut si astept raspunsuri.

eu am avut unghiile false cu un praf pus in mai multe straturi care a fost dat jos cu o substanta care cica dizolva unghia falsa iar resturile de pe unghie iti sunt pilite, procedeu care iti maltrateaza pur si simplu unghia.
annutza84
Postat pe 25 Mai 2009 09:27
Intr-un bol torni acetona din aia ieftina, in asa fel incat sa poti scufunda unghiile in ea, astepti sa dizolve adezivul, din cand in cand incerci sa tragi de unghia falsa, fara a o brusca. Iti trebuie timp si rabdare, insa , daca te grabesti si tragi de ele, iti jumulesti unghia naturala. Cu ceva rabdare, unghiile naturale nu patesc nimic. Oricum, la salon tot atat dureaza, insa costa de 20 de ori mai mult... :)) ai nevoie de cel putin 2 sticlute de acetona, ptr ca din cand in cand mai trebuie schimbata - solutia activa se evapora si astepti degeaba...
lacri75
Postat pe 26 Mai 2009 17:25
Multumesc fetelor ptr. sfaturi... Imi sunt de mare folos va sarut.
syrenaa
Postat pe 26 Mai 2009 18:13
Cu placere! Astept sa-mi spui ca ai reusit !
lacri75
Postat pe 27 Mai 2009 15:48
Eu am avut unghii false, acum am ramas doar cu protectia de gel pe unghia naturala, daca vrei sa le scoti, lasa-le sa creasca si elimina treptat, pentru ca altfel o sa-ti distrugi unghiile. Este adevarat ca exista si o solutie care dizolva gelul, pentru acryl nu stiu!
Cu drag, Ana
ana02
Postat pe 30 Mai 2009 18:09
De ce sunteti atat de dezamagite de unghiile false? Avantajul este ca ai intotdeauna o manichiura pusa la punct si tot ce ai de facut este sa mergi la intretinere o data la 2 saptamani!
ana02
Postat pe 30 Mai 2009 18:11
De la: ana02, la data 2009-05-30 18:11:34De ce sunteti atat de dezamagite de unghiile false? Avantajul este ca ai intotdeauna o manichiura pusa la punct si tot ce ai de facut este sa mergi la intretinere o data la 2 saptamani!


Este adevarat, insa trebuie sa dispui si de bani, si, probabil, pe criza asta....
lacri75
Postat pe 1 Iunie 2009 14:34
eu am avut unghii false anul trecut pe vremea asta. Gel, mai bine spus, doar dupa un an am reusit sa am si eu unghii normale
Eu nu sfatuiesc pe nimeni, desi arata incredibil. Fiecare cum crede. Eu una nu as mai face asa.
Ckrisztina
Postat pe 5 Iunie 2009 21:31


buna
cine imi poate spune cum e o relatie intre o femeie geamana si un barbat varsator?
multumesc tuturor si va doresc sa aveti sarbatori frumoase si nu uitati de vot. e totusi important
hehn
Postat pe 7 Iunie 2009 12:10
cauta la horoscop aceasta combinatie...ca la unghiute false ai sa astepti raspunsu' pana ai sa-l afli singura oricum...
mia79x
Postat pe 7 Iunie 2009 12:13
hai ca a fost bun raspunsul mia79
syrenaa
Postat pe 9 Iunie 2009 18:07
pai nu vezi syrenna?nici bine nu deschid ochii si se arunca cu...problema...in topic...no matter what...chiar daca fac salata de subiecte
mia79x
Postat pe 9 Iunie 2009 18:15
e vorba de unghii false sau reconstructie cu gel? ca am vazut ca era vorba la un moment dat de reconstructie...
nebuna
Postat pe 15 Iunie 2009 18:35
nici ganddd!!! am folosit acrilic mult timp si chiar si gel,stiu arata frumos la inceput dar dezastruos dupa. unghiile mele s-au deformat,au devenit f moi si mi se rupeau din carne dupa ce am renuntat la cele false. mai mult? falsul se vede!!! ce e fals...tot fals ramane oricat ai crede tu ca arata natural. eu zic sa incerci lac de unghi incolor inainte de a utiliza oja.eu folosesc numai produse o.p.i. sau orly. sunt cam scumpe dar am manichiura frumoasa si o oja rezistenta. la unghiile false te va costa intretinerea lor. dar costul adevarat il vei vedea dupa ce vei renunta la ele!!!
mihaela30
Postat pe 20 Iunie 2009 22:43
ungia falsa se desprinde usor daca se forteaza desprinderea dinspre patul ungiei - adica de acolo de unde se taie pielitele....nu invers....dar acuma depinde de adeziv...
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 22:49
De la: nebuna, la data 2009-06-15 18:35:49e vorba de unghii false sau reconstructie cu gel? ca am vazut ca era vorba la un moment dat de reconstructie...


Tehnologia este aceasi si la unghii false(pe baza de gel, ca se mai pun si pe acril) si la reconstructie cu gel. am avut unghii false 1 an jumate si mi-le-am dat jos din prostie .......abia astept sa imi pun iar .....sa nu mai am grija ojei ....la intretinere la 3 sapt si gata. le recomand cu caldura ....
aliana
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:52
De la: tutankhamon, la data 2009-06-20 22:49:55ungia falsa se desprinde usor daca se forteaza desprinderea dinspre patul ungiei - adica de acolo de unde se taie pielitele....nu invers....dar acuma depinde de adeziv...
unghia falsa nu se prinde cu adeziv in partea de sus a unghiei ci doar la varf....indiderent de tehnica folosita
aliana
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:55
de asemenea si unghia veritabila se desprinde foarte usor tot de la locul in care se taie pielitele, cu ajutorul unui cutitas bine ascutit. dar mai bine se desprinde de la varf, cu ajutorul unor clestisori. in acest fel veti lasa loc destul unghiilor false
Poison
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:59
zise confucius
eladaela
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:00
Voi profita de topic...mi-am rupt o unghie(numai spun ca a durut teribil de tare ) iar in cazul asta le tai pe toate ca sa fie la fel ...eh,acum numai vreau sa le tai,ce sa fac?
Eternity
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:06
Sa-ti dai jos unghiile acasa inmuiate in acetona si tragand de ele este ce mai mare prostie pe care o aud din pacate din ce in ce mai des...Unghiile cu gel se dau jos prin pilire iar unghiile cu acril se dau jos cu o solutie speciala numita tips-off!Acest procedeu nu se efectueaza acasa ci la salon sau la cineva care este cat de cat specializat si cu o scoala in asa ceva!Unghiile naturale le potivedea cat de subtiate iti raman chiar imediat dupa ce iti este creata aderenta..numai si doar atunci unghia se subtiaza(in mod normal aderentza ar treb sa fie f fina si sa nu se pileasaca mult)!Pe perioada cat timp porti unghii false unghiile tale naturale nu se subtiaza dedesubtul celei false!!Si unghiile falselucrate de catre un profesionist ar treb ca abia abia sa se deosebeasca de cele naturale;)
RoxyNails
Postat pe 17 Octombrie 2009 13:24
ai cumva unghii false?daca da sa nu cumva sa le tai ptr ca se crapa si ar fi cel mai mare cosmar al tau sa se crape cu tot cu unghia naturala..du-te la salon!
RoxyNails
Postat pe 17 Octombrie 2009 13:25
ti mainile an apa calda ,,,cateva minute ,,
garbo074214
Postat pe 21 Noiembrie 2009 16:32
Unghiile false au fost inventate pentru a fi aplicate intr-un salon, sau, macar, de o persoana care are o diploma in acest domeniu (si aici nu ma refer la manichiuristele clasice). Datorita faptului ca au aparut foarte multe "inteligente" care si-au pus de 2 ori unghii intr-un salon si acum aplica unghii dupa ureche, acasa, s-a creat o imagine generala ca unghiile false dauneaza unghiei naturale. Da, dauneaza, DACA SUNT APLICATE SAU SCOASE INCORECT. Am zeci de exemple de lucruri care nu se fac la o manichiura tehnica pentru ca distrug unghia naturala. Intre ele se numara si smulgerea unghiei false de pe cea naturala. In acest fel se smulge si stratul natural de protectie. Daca inlaturarea s-ar face prin pilire (repet, de catre cineva de specialitate), unghia va ramane rozalie si un pic mai subtire (pentru ca nu a luat aer cateva luni - ceea ce e normal). Lucrul acesta se rezolva in una-doua saptamani cu un intaritor de unghii.
Fetelor, va rog eu, nu mai mergeti la Cutarica din colt care s-a apucat de plictiseala sa puna unghiute, decat dupa ce vedeti macar o diploma... e spre binele vostru... Multumesc
shikuzza
Postat pe 2 Decembrie 2009 01:28
fetelor eu sincer de 2 ani am unghii false..la inceput am avut din acryl,apoi am incerct unghiile din gel si rasina:))))am ajuns la concluzia ca cele mai bune sunt cele din acryl(porelan) la fiecare 2-3 sapt le incarc si chiar nu am probleme cu ele!va sfatuiesc sa le incercati!costa mai mult dar merita!!!!!
garbo003042
Postat pe 28 Decembrie 2009 14:32
fetelor eu sincer de 2 ani am unghii false..la inceput am avut din acryl,apoi am incerct unghiile din gel si rasina:))))am ajuns la concluzia ca cele mai bune sunt cele din acryl(porelan) la fiecare 2-3 sapt le incarc si chiar nu am probleme cu ele!va sfatuiesc sa le incercati!costa mai mult dar merita!!!!!
garbo003042
Postat pe 28 Decembrie 2009 14:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Varsta in dragoste 1 De la: byanka_rcv 29 Martie 2010 09:58
off 2 De la: pik_nik 6 Iulie 2009 09:01
Unghii False 1 De la: glamournails 4 Decembrie 2010 13:08
Ce parere ave tzi despre coffieshopurile din Romania??? 75 De la: AdelinaIK 3 Ianuarie 2010 22:09
Varsta in dragoste 1 De la: byanka_rcv 29 Martie 2010 09:56
Setari Cookie-uri