Trei dorinte catre arhangheli. Sa va fie de folos!

Este o rugaciune de indeplinire a dorintelor catre Sfintii Arhangheli Rafael, Mihail si Gabriel. Se face timp de 3 zile: in fiecare zi se aprind cate 3 lumanari si se lasa sa arda complet in cel mai inalt loc din casa. Se spun 3 dorinte, iar in a treia zi se transmite rugaciunea mai departe (unei persoane sau mai multor).

Rugaciunea:

Prin aceste 3 lumanari aprinse ii invoc pe Sfintii Arhangheli Rafael, Mihail si Gabriel si ii rog sa-mi vina in ajutor.

Le cer sa ma ajute sa rezolv in cel mai benefic mod situatia de viata in care ma aflu.

Va cer, Sfinti Arhangheli, sa ma ajutati sa deschid un canal de comunicare cu puterile din subconstientul meu, de la care sa primesc indrumari, raspunsuri si solutii clare ori de cate ori am nevoie.

Va rog sa-mi indepliniti - prin puterea voastra - dorintele mele, in cel mai benefic mod.

Multumesc Sfintilor Arhangheli Rafael, Mihail si Gabriel pentru toate favorurile primite.
ara888
Postat pe 5 Aprilie 2017 19:33
Nu ca vreau sa fiu nașpa sau cumva răutăcioasa,dar:
1. De Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril a auzit tot poporul crestin, nu Gabriel.Iar de Rafael, iertata fiu, nu am auzit.;
2.Intr-o rugăciune, rogi, se subîntelege, nu ceri.
3.Asta cu deschiderea canalelor către subconștient...Când te rogi, te rogi unor sfinti să mijlocească să fii ajutat în anumite probleme, luminat,îndrumat, dar trebuie mult mai mult decât să ceri să iti fie accesat subconstientul prin acest fel de rirual, îndrăznesc să spun.
3.Favoruri primite?! Doamne iartă-mă!!!!
4.Sunt multe rugăciuni pentru creștini, nu înteleg genul acesta de abordări.
Schmetterling
Postat pe 5 Aprilie 2017 20:03
Mai sa nu pot citi de atatea reclame.
Dupa umila mea parere acest mod agresiv de a face reclama nu are nici un efect. Exact acum cand scriu un cub se invarte deasupra textului. Apoi dispar postarile sub tanarul aratos imbracat in tricou. In mod normal, orice reclama ar trebui sa dispara duoa un numar de secunde,. Poate in viitor aici voi putea vedea reclamele de care am scapat de cand nu ma mai uit la TV. Daca voi fi curioasa.
Sper ca administratorii siteului sa aiba un Paste ferciit si imbelsugat.
Aranghelii sunt Sfintii Mihail si Gavril.

Deliaaa
Postat pe 5 Aprilie 2017 22:31
Fluturas, este si Rafael. Uite...

"Numele lui, tradus din limba ebraica, înseamnă „Dumnezeu vindeca” sau „Vindecarea este de la Dumnezeu.” Rafael este singurul arhanghel, in afara de Mihail şi Gabriel, cunoscut şi acceptat de catre Biserica Ortodoxă şi cea Catolica, numele lui gasindu-se în „Cartea lui Tobit”. În textul romanesc numele lui apare sub forma ortodoxa Rafail (precum Mihail şi Gabriel sunt numiţi de romani Mihail şi Gavriil) si este prezentat ca un mare inger, care are puterea de a vindeca si de a lega demonii bolii."

Am citat de pe siteul "Vindeca viata".
La restul punctelor, sunt total de acord cu tine.
Delada, la tine au fost mai interesante reclamele decat postarea.
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2017 07:23
Presupun ca nu te referi la reclama pentru filmul "Piratii din Caraibe" ci la reclama pntru tricouri barbatesti. Totusi Piratii din Caraibe si AXN de o saptamana si ceva se invart deasupra tuturor textelor, inainte de asta a fost marea noastra jucatoare de tenis (pe asta am inteles-o ca era un apel umanitar) iar tipul ala cu tricoul care se lafaie pe jumatate de pagina, a aparut ieri si se incapatana sa ma priveasca senin de parca era aici de cand lumea ...iar eu habar nu aveam de nevoia mea de informare asupra preturilor si modei masculine ori feminine (posibil in viitor).

Deliaaa
Postat pe 6 Aprilie 2017 08:57
Acum esti o fata bine informata. La mine apar foarte putine reclame, am "filtru" .
Buna dimineata Delada.
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2017 09:03
Buna dimineata. Am trecut si pe la restaurant si ...mama ce ordine era acolo!
Am avut si eu filtru odata, intre timp am reinstalat windows de mai multe ori.
Deliaaa
Postat pe 6 Aprilie 2017 09:10
Sunt de-o harnicie uimitoare...nu ?
Acum iesim la plimbare ca s-a oprit ploaia.
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2017 09:17
Concluzie:
Delada trebuie sa se roage celor trei arhangheli, sa scape de reclame
eu vin cu lumanarile
Neata fetele!
miss_darine
Postat pe 6 Aprilie 2017 09:20
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2017 10:13
Buna dimineata!
Deliaaa
Postat pe 6 Aprilie 2017 10:49
De la: Schmetterling, la data 2017-04-05 20:03:31 Nu ca vreau sa fiu nașpa sau cumva răutăcioasa,dar:
1. De Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril a auzit tot poporul crestin, nu Gabriel.Iar de Rafael, iertata fiu, nu am auzit.;
2.Intr-o rugăciune, rogi, se subîntelege, nu ceri.
3.Asta cu deschiderea canalelor către subconștient...Când te rogi, te rogi unor sfinti să mijlocească să fii ajutat în anumite probleme, luminat,îndrumat, dar trebuie mult mai mult decât să ceri să iti fie accesat subconstientul prin acest fel de rirual, îndrăznesc să spun.
3.Favoruri primite?! Doamne iartă-mă!!!!
4.Sunt multe rugăciuni pentru creștini, nu înteleg genul acesta de abordări.




Sa-i invoce sa-i deschida subconstientul, cica ...a incurcat rau borcanele, fatuca.
Damiana_Sararu
Postat pe 6 Aprilie 2017 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Echipa Garbo iti ureaza Craciun Fericit! 89 De la: iulia_dibu 1 Ianuarie 2013 11:42
Domenii .ro cu diacritice ă â î ș ț 1 De la: Adi_1 2 Iunie 2015 20:36
va rog sa imi raspundeti la aceasta dilema daca stiti 44 De la: Dor_marunt 24 Iunie 2010 16:15
Ce cinam iubito? 5 De la: iulianfinichiu64 27 Martie 2010 22:47
Sfintii ajutatori 140 De la: paty2014 30 Mai 2015 10:07
Setari Cookie-uri