Vecini socrii

Buna tuturor! Ce parere aveti despre mutatul cu socrii?
Chiar daca sunt apartamente diferite.. Exemplul meu este o casa bifamiliara adica 2 apartamente. Dar tot vor fi vecini tot cred ca toata ziua ar bate la usa etc etc.
Cine a trecut printr-o experienta de genul ?
Nustiu cum sa fac inteleg si avantajele , dar imi doresc sa fim separati de tot.
garbo_459486
Postat pe 21 Noiembrie 2016 15:15
Depinde foarte mult cum ii vezi tu .... ca pe parintii sotului care va respecta relatia sau ca pe niste ""bagaciosi ""in intimitatea caminului vostru. Daca fac parte din ultima categorie ...categoric nu ,veti ajunge la discutii mai neplacute si nu e ceea ce doriti nici unul.Sunt avantaje dar si dezavantaje depinde foarte mult de intelegere,respect si dragoste din partea fiecarei familii .Numai bine !
fengari
Postat pe 21 Noiembrie 2016 21:01
Fengari,
Rotty
Postat pe 22 Noiembrie 2016 08:05
Sint de accord cu Ferengari mai ales ca nu numai soacrele sint vinovate mereu de relatiile incordate. Mai sint si nurori cu idei preconcepute.
Tommy_Boy
Postat pe 22 Noiembrie 2016 08:38
Mie una nu miar plăcea, oricum o sa vina mereu pe acolo, neinvitata
ingerasulluptor1
Postat pe 23 Noiembrie 2016 01:19
Buna,eu am avut asa vecini socrii...nu vor fi doua case,e ca si cum e una singura...daca nu ai incotro si vei sta asa,vecin cu socrii,singura solutie e sa tai orice legatura si sa nu deschizi usa.Eu am regretat dupa 10 ani,ca am primit pe soacra in casa....se purta frumos cu copiii,le facea placinte,cornulete etc ca bunica,le mai facea cadouri,si era si mama lui,si am crezut ca e bine sa incerc sa avem o relatia cat de cat normala,ca o familie....a fost o greseala teribila,s-a amestecat cat a putut in certurile si problemele noastre.Acum eu sunt impreuna cu sotul,si ne judecam ca chiorii pentru tutela copiilor...soacra ne-a luat in final copiii....sunt cazuri si cazuri,pana si judecatorul a zis ca a fost o idee proasta sa fim vecini....


daniilia
Postat pe 25 Noiembrie 2016 14:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CADOUL PERFECT 11 De la: funny_lucky 9 Noiembrie 2010 20:08
"Primul sarut" Povestea mea... 8 De la: georgiana_hgn 6 Mai 2011 02:16
Tacerea e de aur. 54 De la: ulygarbo 21 Mai 2017 13:56
secretele in cuplu 28 De la: Freya_ 3 Octombrie 2010 22:28
Stiati ca infidelitatea poate afecta serios dantura? 25 De la: Sassette 21 Noiembrie 2013 23:47
Setari Cookie-uri