Sotul meu ma inseala...eu mai am putin si nasc :(




Salutare!
Vreau sa va scriu si eu povestea mea pentru ca sper sa gasesc prieteni care sa-mi intinda mana si care sa-mi impartaseasca din experienta lor. Sunt epuizata fizic si psihic si nu prea stiu incotro s-o apuc. O s-o iau cu inceputul:
- sunt casatorita de aproape 4 ani, insa eu si sotul meu suntem impreuna de aproape 12 ani. La scurt timp dupa casatorie, am aflat ca sotul meu ma insela de ceva vreme, si ca nu era la prima aventura...cu d-soara respectiva avea o relatie de un an si jumatate, iar inainte de aceasta mai avuse o relatie de aproximativ 3 ani...Bineinteles ca in momentul in care am inceput sa il banui si sa ii pun intrebari a negat tot si m-a facut nebuna...insa dupa indelungi cercetari am aflat tot adevarul si i-am pus dovezile in fata si a fost nevoit sa recunoasca. In acel moment, am fost decisa sa il parasesc insa mi-a jurat ca ca eu sunt cea pe care o iubeste si ca nu vrea sa ma piarda si am decis sa ii mai dau o sansa. La scurt timp dupa asta, am aflat ca sunt insarcinata. Lucrurile au mers bine intre noi pe perioada sarcinii, iar nasterea baietelului nostru ne-a facut sa ne simtim impliniti. Baietelul nostru are acum 2 ani si jumatate.

O vreme, totul a fost perfect, petreceam timp impreuna si era atent cu noi, insa de la un moment dat a inceput sa intarzie tot mai mult de la munca. 

Trecand prin experienta precedenta, eu am inceput sa il banui ca ar avea din nou o aventura si am inceput sa il verific...

Printre altele, mi-au atras atentia niste poze pe care o angajata a firmei la care e partener acum (in momentul respectiv era supervisor) le postase pe facebook. D-soara era proaspata angajata a firmei, insa isi permisese sa treaca la volanul masinii de serviciu a sotului meu in momentul in care sotul meu a coborat din masina, si si-a facut un selfie pe care l-a postat pe facebook, impreuna cu alte poze cu restul echipei, in care aparea si sotul meu...Cand l-am intrebat pe sotul meu ce se intampla, mi-a zis ca el nu are nici o vina, el nefiind in masina in momentul respectiv, ca sunt doar niste poze nevinovate si ca eu exagerez...asta se intampla in luna august a anului trecut. Pe moment, am trecut cu vederea peste situatie, insa nu eram linistita avand in vedere ca el ajungea tot mai tarziu acasa, inclusiv in weekend-uri. Explicatia era vesnic ca are foarte mult de lucru si ca avem nevoie de bani...

Ulterior, verificandu-i lista de apeluri, am dat peste un nr care era frecvent apelat, iar in ziua de Craciun apareau 10 mesaje expediate catre acest numar...

In luna ianuarie a acestui an am aflat ca sunt din nou insarcinata...veste ce nu i-a picat deloc bine sotului meu, motivand ca el nu isi mai dorea neaparat inca un copil...acuzandu-ma pentru faptul ca nu am fost in stare sa imi amintesc sa imi iau anticonceptionalele....reactie ce m-a ranit foarte tare la momentul respectiv. Dupa indelungi certuri, s-a resemnat si a acceptat situatia, devenind parca putin incantat in momentul in care a aflat ca vom avea o fetita...

Prin luna februarie, uitandu-ma pe profilul de facebook al d-soarei de mai sus am dat peste o poza cu doua maini care formau o inimioara...si... ce credeti? Am recunoscut dupa trasaturi, linii, forma, unghii etc,  una din cele doua maini ca fiind a sotului meu...in comentul acelei poze scria "my love..." si faptul ca....posesorii celor doua maini sarbatoreau 6 luni de relatie de iubire, d-soara simtindu-se f implinita...am avut practic un soc...

I-am cerut explicatii sotului, care bineinteles m-a facut din nou nebuna si a negat tot...motivand ca imi aduce poze cu alte maini care seamana cu cea din poza...ca nu e nicidecum mana lui...

Ulterior am aflat ca si numarul de telefon de care scriam mai sus ii apartinea d-soarei...

Povestea e lunga, eu m-am legat de tot felul de detalii, insa sotul nu vrea sa recunoasca nici in ruptul capului ca ar avea o relatie cu aceasta d-soara...ne certam tot mai des si lucrurile merg tot mai rau...am decis sa mai raman in zona inca aproximativ o luna,  pana in momentul in care nasc, dupa care sa imi iau copiii si sa plec la parintii mei in alt oras, insa sunt complet distrusa si simt ca nu mai rezist...
garbo_451971
Postat pe 8 August 2016 02:28
Multa putere si curaj! Nastere usoara, cu siguranta parintii tai te vor sustine cu toata inima, atat in decizia ta, cat si cu cresterea copiilor.Sotul asta al tau, mereu va avea cate o iubita, asa ii este felul.Imi pare rau ca ai parte de asemenea viata, insa decizia asupra ei iti apartine! Multa sanatate si o viata frumoasa!
Schmetterling
Postat pe 9 August 2016 08:45
De la: garbo_451971, la data 2016-08-08 02:28:07


Salutare!
Vreau sa va scriu si eu povestea mea pentru ca sper sa gasesc prieteni care sa-mi intinda mana si care sa-mi impartaseasca din experienta lor. Sunt epuizata fizic si psihic si nu prea stiu incotro s-o apuc. O s-o iau cu inceputul:
- sunt casatorita de aproape 4 ani, insa eu si sotul meu suntem impreuna de aproape 12 ani. La scurt timp dupa casatorie, am aflat ca sotul meu ma insela de ceva vreme, si ca nu era la prima aventura...cu d-soara respectiva avea o relatie de un an si jumatate, iar inainte de aceasta mai avuse o relatie de aproximativ 3 ani...Bineinteles ca in momentul in care am inceput sa il banui si sa ii pun intrebari a negat tot si m-a facut nebuna...insa dupa indelungi cercetari am aflat tot adevarul si i-am pus dovezile in fata si a fost nevoit sa recunoasca. In acel moment, am fost decisa sa il parasesc insa mi-a jurat ca ca eu sunt cea pe care o iubeste si ca nu vrea sa ma piarda si am decis sa ii mai dau o sansa. La scurt timp dupa asta, am aflat ca sunt insarcinata. Lucrurile au mers bine intre noi pe perioada sarcinii, iar nasterea baietelului nostru ne-a facut sa ne simtim impliniti. Baietelul nostru are acum 2 ani si jumatate.

O vreme, totul a fost perfect, petreceam timp impreuna si era atent cu noi, insa de la un moment dat a inceput sa intarzie tot mai mult de la munca. 

Trecand prin experienta precedenta, eu am inceput sa il banui ca ar avea din nou o aventura si am inceput sa il verific...

Printre altele, mi-au atras atentia niste poze pe care o angajata a firmei la care e partener acum (in momentul respectiv era supervisor) le postase pe facebook. D-soara era proaspata angajata a firmei, insa isi permisese sa treaca la volanul masinii de serviciu a sotului meu in momentul in care sotul meu a coborat din masina, si si-a facut un selfie pe care l-a postat pe facebook, impreuna cu alte poze cu restul echipei, in care aparea si sotul meu...Cand l-am intrebat pe sotul meu ce se intampla, mi-a zis ca el nu are nici o vina, el nefiind in masina in momentul respectiv, ca sunt doar niste poze nevinovate si ca eu exagerez...asta se intampla in luna august a anului trecut. Pe moment, am trecut cu vederea peste situatie, insa nu eram linistita avand in vedere ca el ajungea tot mai tarziu acasa, inclusiv in weekend-uri. Explicatia era vesnic ca are foarte mult de lucru si ca avem nevoie de bani...

Ulterior, verificandu-i lista de apeluri, am dat peste un nr care era frecvent apelat, iar in ziua de Craciun apareau 10 mesaje expediate catre acest numar...

In luna ianuarie a acestui an am aflat ca sunt din nou insarcinata...veste ce nu i-a picat deloc bine sotului meu, motivand ca el nu isi mai dorea neaparat inca un copil...acuzandu-ma pentru faptul ca nu am fost in stare sa imi amintesc sa imi iau anticonceptionalele....reactie ce m-a ranit foarte tare la momentul respectiv. Dupa indelungi certuri, s-a resemnat si a acceptat situatia, devenind parca putin incantat in momentul in care a aflat ca vom avea o fetita...

Prin luna februarie, uitandu-ma pe profilul de facebook al d-soarei de mai sus am dat peste o poza cu doua maini care formau o inimioara...si... ce credeti? Am recunoscut dupa trasaturi, linii, forma, unghii etc,  una din cele doua maini ca fiind a sotului meu...in comentul acelei poze scria "my love..." si faptul ca....posesorii celor doua maini sarbatoreau 6 luni de relatie de iubire, d-soara simtindu-se f implinita...am avut practic un soc...

I-am cerut explicatii sotului, care bineinteles m-a facut din nou nebuna si a negat tot...motivand ca imi aduce poze cu alte maini care seamana cu cea din poza...ca nu e nicidecum mana lui...

Ulterior am aflat ca si numarul de telefon de care scriam mai sus ii apartinea d-soarei...

Povestea e lunga, eu m-am legat de tot felul de detalii, insa sotul nu vrea sa recunoasca nici in ruptul capului ca ar avea o relatie cu aceasta d-soara...ne certam tot mai des si lucrurile merg tot mai rau...am decis sa mai raman in zona inca aproximativ o luna,  pana in momentul in care nasc, dupa care sa imi iau copiii si sa plec la parintii mei in alt oras, insa sunt complet distrusa si simt ca nu mai rezist...


Fa-ti o viata normala, fara acest individ de doua parale pe care-l numesti sot.
garbo28644
Postat pe 9 August 2016 16:58
Eu totusi ma intreb (femeie fiind si eu), cum doamne ramai insarcinata cand stii ca ai probleme??? Probabil ai considerat si tu ca multe altele ca un al doilea copil ar fi rezolvarea tuturor problemelor, ca alta explicatie nu gasesc la faptul ca ai ramas insarcinata. Nu vreau sa fiu rautacioasa dar in ultima perioada apar tot mai multe doamne sau asa zise doamne care brusc raman insarcinate ... de parca in secolul XXI nu poti preveni o sarcina
garbo033054
Postat pe 20 August 2016 02:30
Ai dreptul la propria ta fericire. E greu sa te desprinzi, dar timpul o sa vindece tot.

Nastere usoara.
rosemirela
Postat pe 20 August 2016 02:35
Bună îți doresc naștere ușoară și multa sănătate împreună cu băiețel și fetitei ce urmează sa vina pe lume ...sfatul meu dute cat vezi cu ochii și nu mai sta nici un minut lângă un ....ca el nu are sens sa îți mănânci tu viata pt un bărbat...lumea e mare...bărbați mai sunt nu e ultimul și tu nu ești nici prima nici ultima care o sa își crească copii singura o spun din experienta doar ca eu am un copil cu un bărbat insurat și când am aflat adevărul era prea târziu și plus 2 copii în tara .... nevasta lui la iertat știe de fetita și ea ..El nu o cauta și nici nu am nevoie în schimb ea ca la iertat sa se spele cu el pe cap toată viata o sa fie numa pe înșelat...bărbatu și dracu... scumpa mea iati inima în dinți și pleacă...multa bafta îți doresc
nimikkk
Postat pe 20 August 2016 02:47
nimikkk
Postat pe 20 August 2016 02:50
eu am fost intr-o situatie asemanatoare, ceva mai dificila. Vei avea nevoie de ajutorul parintilor pt a face cu schimbul cu copiii si va trebui probabil sa te intorci la munca sau altii sa munceasca mai mult ca sa acopere cheltuielile. Fazae ca te-ai lasat amagita prea mult si acum te afli cu 2 copii in loc de unul ca parinte singur. Mult noroc si sper ca de data asta macar te convingi ca e bine sa stai departe de el si de orice alt barbat pana iti cresc copiii.
trandafir1
Postat pe 20 August 2016 03:05
Si daca te insala acum, ca are nevoie de o femeie si tu nu esti disponibila pentru o perioada, trebuie sa-l lasi, sa divortezi? Nu exista barbat sa nu-si insele nevasta, indiferent de situatia financiara, sau de cat de mult o iubeste! E in firea oricarui barbat sa incerce sa flirteze si cu altele si daca pica, pica...el nu zice niciodata NU. Eu cred ca nu trebuie sa faci o drama din asta si, dupa ce nasti si iti vei reveni complet, incearca sa-l SEDUCI tu, la randul tau...pentru ca femeile insarcinate sau cele care au copii mici, nu mai dau atentie SOTILOR LOR, iar ei se simt frustrati ca AU CAZUT PE LOCUL 2,3 ...sau chiar mai jos, asa ca, in loc sa te desparti de un barbat care te-a luat de nevasta, incerca sa-i dai mai multa atentie caci nu vei mai gasi altul la fel de bun ca el!!!...ASTA E DIN EXPERIENTA PROPRIE...
garbo_406798
Postat pe 20 August 2016 04:49
Buna, cred k nu mai este cazul sa spun sa te gandesti la fetita ta si sa nu te consumi k iti faci rau pt k imi dau seama k mie acum 13 ani asta imi spunea toata lumea dar stiu k in sufketul tau nu ai cum sa nu te consumi. Am trait o situatie asemanatoare cu primul sot, mi-am pierdut cei mai frumosi ani din viata ( mai exact 15 ani) pt k eram insarcinata cu fetita, pe urma am nascut si trebuia sa aiba tata etc...In final am divortat pt k anii pierduti nu tii da nimeni inapoi si nici de primii ani din viata fetitei mele nu am putut sa ma bucur pt k eram mereu trista si satula sa tot vad cum tatal ei traieste numai pt el si intr-o nepasare continua. Acum dupa 10 ani sunt recasatorita de 3 ani , am nascut acum o luna inca o fetita( la 38 de ani) si crede-ma k nu regret decat anii pierduti si faptul k am stat atata timp fara sa stiu k poti fi fericita si poti avea o familie indiferent de prejudecati , de gura lumii si de toate greutatile financiare pe care le-am indurat crescandu-mi prima fetita singura. Sa nu uiti k copii cresc si au nevoie de linistea familiei de tine k mama implinita si nu merita. Ai curaj si mergi mai departe un asemenea om nu se schimba. Iti doresc nastere usoara si mul curaj si putere.
nicoleta78
Postat pe 20 August 2016 07:46
"e bine sa stai departe de el si de orice alt barbat pana iti cresc copiii."

Asta da sfat. Si "zis" de vreo 8 ori, sa-i intre bine la cap.
Rotty
Postat pe 20 August 2016 08:29
De la: trandafir1, la data 2016-08-20 03:11:32eu am fost intr-o situatie asemanatoare, ceva mai dificila. Vei avea nevoie de ajutorul parintilor pt a face cu schimbul cu copiii si va trebui probabil sa te intorci la munca sau altii sa munceasca mai mult ca sa acopere cheltuielile. Fazae ca te-ai lasat amagita prea mult si acum te afli cu 2 copii in loc de unul ca parinte singur. Mult noroc si sper ca de data asta macar te convingi ca e bine sa stai departe de el si de orice alt barbat pana iti cresc copiii.Acum ei sunt prioritatea ta.


Mai tanti Rose the 1, te-am inteles din prima nu trebuia sa-ti bilbii raspunsul la nesfirsit, zau, mai ales ca sfatul nu e cine stie ce filozofie.
Tommy_Boy
Postat pe 20 August 2016 10:13
Nu inteleg rostul raspunsurilor din partea persoanelor care nu citesc si care nu stiu despre ce e vorba. In mesaj se mentioneaza foarte clar faptul ca a inselat-o de mult si cu mult inainte de a ramane insarcinata cu primul copil. Daca unele femei se complac in situatia de a fi inselate, nu inseamna neaparat ca ceea ce fac este si bine si mai ales trebuie luat in calcul si faptul ca suntem diferite si ca avem dreptul si ca este chiar necesar sa traim o viata care sa ne satisfaca. Este adevarat ca toti gresim, nu numai barbatii ci si femeile dar aici nu este vorba de o greseala, de o aventura pasagera. Aici vorbim despre un mod de viata care il afecteaza pe partener si implicit relatia. Din pacate venirea pe lume a unui copil de cele mai multe ori nu rezolva problema ci o agraveaza pentru ca la problemele deja existente se mai adauga si altele. Copiii sunt foarte sensibili, simt lucrurile cu mai multa usurinta decat adultii si sunt afectati mult mai profund asadar in ciuda faptului ca multi oameni prefera sa duca o viata grea, spun ei ca de dragul copilului, in realitate relatiile tensionate nu le fac decat rau, afectandu-le copilaria si viata pe care o au inainte. Aici fiecare isi spune parerea insa perceptia lucrurilor este subiectiva, prin urmare raspunsul se gaseste in interiorul tau, cauta doar sa indrepti lucrurile astfel incat sa-ti gasesti linistea si fericirea. Mult noroc si nu uita ca avem dreptul si putem opta pentru o viata frumoasa atata timp cat tinem cont de faptul ca ea este suma alegerilor pe care le facem.
garbo_434485
Postat pe 20 August 2016 10:14
Si eu am fost in aceeasi situatie.Avem un baiat de 13ani si el m.a inselat 11ani cu aceeasi persoana.Am divortat si el este tot cu ea dar nu stau impreuna.Ea este doar pt distractie si excursii.Nu a vrut sa renunte niciodata la ea si asa am renuntat eu.Acum sunt mult mai linistita.Si am mai auzit situatii de genul asta cand el sta cu doua persoane si nu recunoaste. Nu o sa ai o viata usoara daca ramai cu el.
dia_bacs
Postat pe 20 August 2016 10:18
G485, frumos sfat dar, tare as dori ca tote cele care dau astfel de sfaturi filozofice sa-i spune femeii si CUM sa faca asa ceva, concret ca 971 tocmai asta vrea, nu indemnuri la fericire si viata traita frumos.
Tommy_Boy
Postat pe 20 August 2016 10:20
Degeaba ne intrebi pe noi! :( Tu stii ce fel de tata e, cum se poarta cu copilul lui....cum se va purta si cu al doilea. Tu stii ce viata duci cu el in casa. Cum se poarta? Aduce banii acasa? Te ajuta? Se ocupa de copii, de problemele familiei? Pe tine cum te trateaza? E violent? E dur cu tine? Ca daca acasa e om....lasa-l sa te insele pana crapa! Importanti sunt copiii vostri. Apoi vei mai vedea. Important e sa iti fie tie bine si copiilor. Depaseste odata chestia cu inselatul. Sa nu mai iti pese asa ca pana acum. Exista alte prioritati in viata ta. Puteti fi si prieteni, parinti doar....fara alte relatii intre voi si sa va cresteti copiii. Tu stii cum ti-ar fi mai bine! Gandeste-te!
garbo_5596
Postat pe 20 August 2016 10:25
Si inca ceva! Nu il mai verifica! Iti faci singura rau! Daca lui nu ii este rusine....daca nu se gandeste la copiii lui....tot degeaba te superi tu! Vezi doar de bunastarea ta si a copiilor.
garbo_5596
Postat pe 20 August 2016 10:29
Buna este lesne de inteles ca l-ai iubit si inca il mai iubesti pe omul pe care-l numesti sot.....dar el...el te iubeste cu adevarat?se vede ca nu, de fapt el nu iubeste pe Nimeni decat pe sine si vrea sa traiasca la cote -dracesti--inalte.Daca esti o crestina adevarata cauta raspunsul in Cuvantul lui Dumnezeu--Biblia-- si intelege ca atat tu cat si el aveti nevoie de pace...inspecial copiii...lasa-l definitiv.Este adevarat ca gurile rele vor argumenta ca "copii au nevoie de amandoi", dar de pace ,stabilitate emotionala si caldura netulburata a unui camin ..oare nu au nevoie?? sau sa creasca traumatizati si intr-un mediu ostil provocat de nesatului aventurier......
garbo_409465
Postat pe 20 August 2016 10:47
Eu sant barbat,si sfatul meu este sa incepi sa-l neglijezi deliberat,cu mancare cu hainele,gaseste motive ori care ar fi ele.......si o sa inceapa sa-si puna singur intrebari, nu-l mai intreba nimic cand intarzie,credema,nepasarea doare mai tare ca o mie de vorbe,cat despre dragoste,daca a mai ramas ceva doar tu simti...stiu mai sant multe aspecte ale casniciei,care te leaga,dar leacul cel mai bun sa uiti de probleme este sa-ti gasesti sa faci ceva ce nu ai mai facut de multa vreme,sant convins ca ai uitat de ele.
garbo212435
Postat pe 20 August 2016 10:48
De la: Tommy_Boy, la data 2016-08-20 10:20:53 G485, frumos sfat dar, tare as dori ca tote cele care dau astfel de sfaturi filozofice sa-i spune femeii si CUM sa faca asa ceva, concret ca 971 tocmai asta vrea, nu indemnuri la fericire si viata traita frumos.


Cine si ce sa-i spuna concret?!?
Cine nu stie sa-si organizeze viata si-o merita, oricat de rea ar fi.
garbo28644
Postat pe 20 August 2016 11:16
De la: garbo_5596, la data 2016-08-20 10:29:04Si inca ceva! Nu il mai verifica! Iti faci singura rau! Daca lui nu ii este rusine....daca nu se gandeste la copiii lui....tot degeaba te superi tu! Vezi doar de bunastarea ta si a copiilor.

Tu chiar vorbesti serios? Ce treaba au copii cu inselatul? Si despre ce bunastare vorbesti, a unei rumegatoare? Daca nu-i o carpa, sau o vaca careia sa nu-i pese de nimic, doar sa-i fie moale si tihnit in familie poate sa aiba si 10 copii, si-l lasa, intelegi? E mai valoros de 1000 de ori sfatul aleia cu sindromul repetitiei ..."stai departe de orice barbat" decat idiotenia ta de sfat... unora nu le e deloc rusine sa-si etaleze prostia.
garbo28644
Postat pe 20 August 2016 11:23
Tu esti acum prioritatea si copilul ce il aveti ! Trebuie sa gandesti pozitiv, sa nu te chinui in zadar, ca oricum, pe el nu-l vei schimba. Stiu, e usor de zis, dar greu de reusit. Esti inteleapta, ai tineretea in fata, nu te mai amagi, chiar daca acum nu poti lua decizii, acest partener de camera - ca un sot nu se comporta asa, - cred ca ti-e sufletul greu, ca esti prinsa ca-ntr-o menghina, dar pe masura ce vremea va trece, vei prinde puteri si curaj si vei fi in stare sa iei cea mai buna decizie pentru tine si copilasii tai. Trebuie sa creasca intr-un mediu sanatos, sa simta afectiune si dragoste, sa vada tandrete intre voi parintii, iar nu sa simta tensiune si scandal, trebuie plimbati si dusi in parc, instruiti de mici, dar asta numai de catre amandoi, nu doar de tine, nu poti lua asupra ta totul, ca vei fi depasita la un moment dat ... Si ca sa traiasa in certuri si fara liniste si armonie in familie, este un lucru deloc dorit ! Iti doresc sanatate, reusita in decizia ce-o iei, dar trebuie sa stii ca Viata e doar Una, de tine depinde cum vrei sa o traiesti ! Reusita si Putere, sa stai dreapta-n picioare, dedoborata de furtuni, sa poti sa cresti frumos cei doi ingerasi ! Nastere usoara, sanatate copiilor si binecuvantare divina !
garbo238983
Postat pe 20 August 2016 11:46
De la: garbo_451971, la data 2016-08-08 02:28:07


Salutare!
Vreau sa va scriu si eu povestea mea pentru ca sper sa gasesc prieteni care sa-mi intinda mana si care sa-mi impartaseasca din experienta lor. Sunt epuizata fizic si psihic si nu prea stiu incotro s-o apuc. O s-o iau cu inceputul:
- sunt casatorita de aproape 4 ani, insa eu si sotul meu suntem impreuna de aproape 12 ani. La scurt timp dupa casatorie, am aflat ca sotul meu ma insela de ceva vreme, si ca nu era la prima aventura...cu d-soara respectiva avea o relatie de un an si jumatate, iar inainte de aceasta mai avuse o relatie de aproximativ 3 ani...Bineinteles ca in momentul in care am inceput sa il banui si sa ii pun intrebari a negat tot si m-a facut nebuna...insa dupa indelungi cercetari am aflat tot adevarul si i-am pus dovezile in fata si a fost nevoit sa recunoasca. In acel moment, am fost decisa sa il parasesc insa mi-a jurat ca ca eu sunt cea pe care o iubeste si ca nu vrea sa ma piarda si am decis sa ii mai dau o sansa. La scurt timp dupa asta, am aflat ca sunt insarcinata. Lucrurile au mers bine intre noi pe perioada sarcinii, iar nasterea baietelului nostru ne-a facut sa ne simtim impliniti. Baietelul nostru are acum 2 ani si jumatate.

O vreme, totul a fost perfect, petreceam timp impreuna si era atent cu noi, insa de la un moment dat a inceput sa intarzie tot mai mult de la munca. 

Trecand prin experienta precedenta, eu am inceput sa il banui ca ar avea din nou o aventura si am inceput sa il verific...

Printre altele, mi-au atras atentia niste poze pe care o angajata a firmei la care e partener acum (in momentul respectiv era supervisor) le postase pe facebook. D-soara era proaspata angajata a firmei, insa isi permisese sa treaca la volanul masinii de serviciu a sotului meu in momentul in care sotul meu a coborat din masina, si si-a facut un selfie pe care l-a postat pe facebook, impreuna cu alte poze cu restul echipei, in care aparea si sotul meu...Cand l-am intrebat pe sotul meu ce se intampla, mi-a zis ca el nu are nici o vina, el nefiind in masina in momentul respectiv, ca sunt doar niste poze nevinovate si ca eu exagerez...asta se intampla in luna august a anului trecut. Pe moment, am trecut cu vederea peste situatie, insa nu eram linistita avand in vedere ca el ajungea tot mai tarziu acasa, inclusiv in weekend-uri. Explicatia era vesnic ca are foarte mult de lucru si ca avem nevoie de bani...

Ulterior, verificandu-i lista de apeluri, am dat peste un nr care era frecvent apelat, iar in ziua de Craciun apareau 10 mesaje expediate catre acest numar...

In luna ianuarie a acestui an am aflat ca sunt din nou insarcinata...veste ce nu i-a picat deloc bine sotului meu, motivand ca el nu isi mai dorea neaparat inca un copil...acuzandu-ma pentru faptul ca nu am fost in stare sa imi amintesc sa imi iau anticonceptionalele....reactie ce m-a ranit foarte tare la momentul respectiv. Dupa indelungi certuri, s-a resemnat si a acceptat situatia, devenind parca putin incantat in momentul in care a aflat ca vom avea o fetita...

Prin luna februarie, uitandu-ma pe profilul de facebook al d-soarei de mai sus am dat peste o poza cu doua maini care formau o inimioara...si... ce credeti? Am recunoscut dupa trasaturi, linii, forma, unghii etc,  una din cele doua maini ca fiind a sotului meu...in comentul acelei poze scria "my love..." si faptul ca....posesorii celor doua maini sarbatoreau 6 luni de relatie de iubire, d-soara simtindu-se f implinita...am avut practic un soc...

I-am cerut explicatii sotului, care bineinteles m-a facut din nou nebuna si a negat tot...motivand ca imi aduce poze cu alte maini care seamana cu cea din poza...ca nu e nicidecum mana lui...

Ulterior am aflat ca si numarul de telefon de care scriam mai sus ii apartinea d-soarei...

Povestea e lunga, eu m-am legat de tot felul de detalii, insa sotul nu vrea sa recunoasca nici in ruptul capului ca ar avea o relatie cu aceasta d-soara...ne certam tot mai des si lucrurile merg tot mai rau...am decis sa mai raman in zona inca aproximativ o luna,  pana in momentul in care nasc, dupa care sa imi iau copiii si sa plec la parintii mei in alt oras, insa sunt complet distrusa si simt ca nu mai rezist...


Mai fata, omul asta te-a inselat la scurt timp dupa casatorie. Tu ai continuat povestea pt. ca ti-au placut banii si confortul, pe le ai din partea lui. Nu te iubeste, nu-l iubesti dar te doare ranza ca te insala si, mai ales, ti-a convenit situatia. Atunci de ce vii ACUM sa te vaicaresti?!??
pinkrainbow
Postat pe 20 August 2016 11:59
Ma rog, poate nu prostie... dar garbo_5596, ii propui sa suporte mai mult decat e cazul, sa se prefaca de fapt, ca nu-i pasa... s-a sfarsit povestea lor sau n-a fost, ura si la gara. Nu-i bine nici pt. ea si nici copiii nu pot fi crescuti de o mama epuizata psihic si fizic.
garbo28644
Postat pe 20 August 2016 13:50
De la: garbo033054, la data 2016-08-20 02:30:55Eu totusi ma intreb (femeie fiind si eu), cum doamne ramai insarcinata cand stii ca ai probleme??? Probabil ai considerat si tu ca multe altele ca un al doilea copil ar fi rezolvarea tuturor problemelor, ca alta explicatie nu gasesc la faptul ca ai ramas insarcinata. Nu vreau sa fiu rautacioasa dar in ultima perioada apar tot mai multe doamne sau asa zise doamne care brusc raman insarcinate ... de parca in secolul XXI nu poti preveni o sarcina



Se poate preveni, dar prostia ramane constanta. Cate "d-ne" nu cred ca un copil rezolva ceva si o sa-i prinda definitiv pe partenerii care oricum nu le iubesc, nici cu plozi, nici fara.
garbo28644
Postat pe 20 August 2016 14:10
Roaga te la Dumnezeu sa ti dea putere sanatate si lasa copii cu bunicii si fugi la parintele Argatu la Prislop de 3 ori sept oct nov si puneti la pic Lui viata cu toate cele si mergi la Maicuta Domnului aprinde lumanare si vb cu ea lasa acatiste pe 1 an la cel putin 3 biserici si la Sf Anton pe 1 an ! Dumnezeu sa fie cu tine si copilasii !
OrhideeMery
Postat pe 20 August 2016 15:43
Nu te lua dupa barfe ! Nu te intereseaza sfaturile de rahat ....mergi mai departe ... cum ti am scris !!! Nu va fi usor dar cere ajutor Dumnezeu vede stie tot ! Acum ...depinde cecti doresti !
OrhideeMery
Postat pe 20 August 2016 15:46
Iubita,nu te supara, as vrea sa te intreb daca sotul tau este din zodia gemeni.Peste 50% din barbatii gemeni sunt micinosi,nu recunosc tradarile si toata viata lor asa se va desfasura. PLEACA, n-o sa se vindece nicodata.Suferi un timp, dar iti traiesti viata in liniste.O sa vina si soarele pe strada ta.Am o varsta si stiu ce spun.Lia.
garbo012217
Postat pe 20 August 2016 17:36
Încă de la început anumite lucruri trebuiau sa îți dea de gândit. ,, aventura" nu durează 1 an si nici 3 ani. Asta trebuia sa fie un semnal de alarma cu privire la cel cu care urma sa te căsătorești. Însă cum văd nu ai învățat nimic din experiențele trăite alături de soțul tău dovada ca vei naște al doilea copil. Spui ca nu si l- a dorit. Onest era ca acest lucru sa il decideți de comun acord nu sa il pui in fata faptului împlinit. Nu ca ii țin partea dar cred ca o decizie ca asta trebuie luată de comun acord. Si apoi, ti-ai asumat riscul știind ce probleme erau cu soțul tău. Dar acum e târziu eu cred ca ar trebui sa il lași in pace si sa o iei pe alt drum. Naștere ușoară.
pirania_1960
Postat pe 20 August 2016 18:43
Draga mea, situaţia ta nu este şi nu cred că va fi roză....dar, e timpul să iei "taurul de coarne" şi să-ţi găseşti liniştea ! I-a legătura cu d-ra pe care o bănui că soţul tău are aventura, şi civilizat "puneţi cărţile pe faţă". De obicei bărbaţii care duc vieţi duble pe perioade îndelungate, merg pe premiza că le merge ...datorită flerului lor de a minţi. Poate d-ra nu e la curent că are soţie, în curând doi copii, etc... Nu trebuie să te pierzi cu firea, fii calmă şi caută să nu plângi...femeile însărcinate sunt foarte sensibile... iar, să cazi în depresie...nu e bine, indiferent ce se întâmplă copii au şi vor avea nevoie de tine... pt. că din cele scrise de tine domnul nu prea stă pe-acasă..."munceşte pe rupte" ...în fine, trebuie să fii tare ! După ce ai "limpezit" lucrurile cu d-ra... trebuie să ai o discuţie şi cu soţul tău. TU eşti SOŢIA, MAMA copiilor lui şi nu în ultimul rând FEMEIE... şi ar trebui să te respecte... de atâta timp sunteţi împreună, ai trecut cu vederea multe...ar fi mai bine să luaţi o decizie... ştiu că asta te va speria pt că în curând vei fi mamă, dar bănuiesc că în inima ta ţi-ai zis de mii de ori "că aşa nu mai merge!". Priveşte-te în oglindă.... şi ce vezi? O femeie frumoasă cu un prunc în pântece şi cu unul de mână ! Vezi tu, viaţa nu e uşoară dar, nici nu trebuie să ne umilim...cu siguranţă te vei descurca cu sau fără el şi încearcă să fii fericită! Eu îţi doresc să ai mult curaj şi pune "punct" suferintei ! Soţul tău înainte să te facă nebună, ar fi cazul să înţeleagă că, prin ce te face să treci ...nu e absolut de uşor, că ai şi tu sentimente şi că răbdarea ta a "trecut" de mult de limite...ai grijă de tine!
garbo170563
Postat pe 20 August 2016 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pentru toti care si-au batut joc de intrebarea mea 2 De la: zambil 7 Decembrie 2010 19:20
cuptorul cu microunde defectiuni 4 De la: Iancu_Andreea_1 26 Ianuarie 2016 18:44
Sarcina oprita in evolutie 3 De la: garbo_483116 18 Mai 2018 13:21
Partenera de sex sau altceva??? 206 De la: luly83 6 Iunie 2013 10:12
a mai nascut cineva la maternitatea odobescu din timisoara? 15 De la: lenuta87 23 August 2014 11:36
Setari Cookie-uri