Este posibil sa ma insele?

Buna!Am un iubit care a mers pt cateva zile in alta localitate dar el mi-a spus ca va sta la verisoara lui,apoi cand era pe drum din cauza oboselii si a stresului a spus ''Am mintit...nu am nicio verisoara acolo,merg la o amica dar nu am vrut sa-ti spun sa nu crezi ca te insel sau cv...oricum ea este logodita...''eu nu il mai cred cu nimic si ma tot gandesc ca poate ma inseala.Cand l-am sunat tot mi-a dat ocupat....Voi ce credeti?
Alexandrutzzalady
Postat pe 8 August 2015 22:26
"am un iubit.." mai ai inca unu care sta acasa? :)
julia_dr
Postat pe 23 August 2015 02:34
deja mi se pare ciudat ca te-a mintit. fa niste cercetari - poti cauta in telefon, in calculator (daca nu poti intra in mail, poti cauta in istoric sa vezi daca a cautat produse pentru femei-lenjerie, parfumuri). lucreaza subtil, nu-i da de banuit. se fereste de tine cand vorbeste la telefon? are de facut ore peste program? se scuza mereu ca a fost sa ajute un amic? e mai rece fata de tine, cauta cearta din motive marunte?
acuma depinde si de cat timp aveti relatia si cat e de serioasa. ca daca e de vreo luna- doua poate ca nu are rost sa te ambalezi prea tare si sa-l sufoci cu intrebarile.
probabil vor zice cativa ca sunt "a bitch", dar intr-o relatie imi place sa dau omului libertate sa-si urmeze si hobby-urile lui, sa mai iasa cu baietii, numai sa fiu respectata. daca ma inseli, in secunda doi s-a terminat. si pun pariu ca nici barbatii nu ar fi mai toleranti.
garbo_3567
Postat pe 23 August 2015 04:26
Trebuie să-l crezi, a însela e un lucru practicat de oameni si eu mi-am înselat navasta, am cheltuit o sută lei si i-am spus numai de 50 lei !
garbo305782
Postat pe 23 August 2015 07:47
De la: garbo305782, la data 2015-08-23 07:47:57Trebuie să-l crezi, a însela e un lucru practicat de oameni si eu mi-am înselat navasta, am cheltuit o sută lei si i-am spus numai de 50 lei !


Dacă ai luat ceva pt ea, eşti absolvit !
VasileDinNuc
Postat pe 23 August 2015 09:18
De la: Alexandrutzzalady, la data 2015-08-08 22:26:05Buna!Am un iubit care a mers pt cateva zile in alta localitate dar el mi-a spus ca va sta la verisoara lui,apoi cand era pe drum din cauza oboselii si a stresului a spus ''Am mintit...nu am nicio verisoara acolo,merg la o amica dar nu am vrut sa-ti spun sa nu crezi ca te insel sau cv...oricum ea este logodita...''eu nu il mai cred cu nimic si ma tot gandesc ca poate ma inseala.Cand l-am sunat tot mi-a dat ocupat....Voi ce credeti?


Ce inseamna "Voi ce credeti ?" De unde naiba sa "credem" daca te inseala, te-a inselat sau o sa te insele... ??? Orice e posibil in toate cele trei situatii. Eu nu inteleg de ce se spune (asta ca o paranteza...) ca la varsta de 18 ani, ai ajuns la varsta maturitatii... ! Varsta e, maturitatea... mai asteapta cativa ani buni... si mai gandeste-te si singura ! Ce, noi suntem ghicitori in stele ? Si nici el nu pare cu mai multa minte... daca spune ca "oricum ea este logodita" ca un fel de aparare. Sunt si femei casatorite deja, unele si cu copii chiar, la gradinita, scoala sau la facultate care pot sau vor sa fie "amice" !

Next !
barboneli
Postat pe 23 August 2015 10:07
viata e prea scurta sa tot stam blocati in obsesii si dureri aiurea cand sunt altele mult mai dureroase si grele.
unii mor de foame, nu au cu ce trai, altii sunt grav bolnavi etc.
e dureros sa te insele dar altele sunt durerile reale si grave.
Nu vreau sa fiu dura dar viata nu se invarte in ma iubeste, nu ma iubeste, m-a inselat sau nu.
daca te-a inselat si o sa vezi pe parcurs ai doua variante sa stai sa induri ca fraiera si sa tot iti versi durerea si frustarile aiurea si in jurul tau, sa iti strici viata pana la sfarsit in venin sau sa tai si sa mergi mai departe.
Mi-e sila de persoanele agatatoare si dependente care se victimizeaza.
Iti place sa fii victima si sa ti se planga de mila dar vesnic nefericita stai, daca nu nu sta.
Viata e grea pentru toti oamenii, nu exista o reteta de a fi usor si numai frumos si cald si sigur.
Sunt femei sau barbati care raman vaduve/vaduvi si au si responsabilitati de a-si creste singuri copii si ingriji parintii, e cumplit dar multi o fac pt ca nu au incotro. Crezi ca acestia nu au sufletul plamadit din acelas aluat ca tine. Multumeste Domnului ca nu ai crucea lor, e foarte grea si multe lacrimi si suferinte si imposibilitati de a face fata.
Crezi ca ei nu merita sa fie fericiti sau mai indreptatiti sa ceara sprijin, moral sau palpabil. Eu zic ca da.
Asa ca lasii stau numai sa se victimizeze si sa cerseasca, cand puterea sta in ei de a merge mai departe prin viata si sa accepte situatia. Multi merita mai mult sprijin si respect si sa fie ajutati.
O zi buna
ai rabdare sa vezi daca e doar o furtuna, vezi daca stii sa iubesti cu adevarat, vezi daca tine cu tine si apoi e hotararea ta, ce vrei lasa sau luptatoare corecta in viata.
toate aceste lucruri se rezuma la tine ca persoana singulara, nu la ce a facut celalalt. Ce a facut celalalt e al poveste.
garbo200651
Postat pe 23 August 2015 11:51
Neincrederea si suspiciunea sunt daunatoare in orice relatie , omul a vrut doar sa isi limpezeasca creierul si sufletul de ce a fost candva demult ca sa poata fi intreg cu tine ...Nu suntem stapani pe sufletul nimanui ...!
garbo_19362
Postat pe 23 August 2015 14:49
Draga Lady, ca sa putem vorbi de "inselat" trebuie sa impartiti un certificat de casatorie, ceea ce la voi nu e cazul. Faptul ca a mintit este o greseala din partea lui, dar daca a fost sincer cred ca merita sa il ierti. Faptul ca ti-a dat ocupat poate insemna multe lucruri (cineva apropiat mie si-a vizitat o amica la vreo 250 km departare fiindca l-a rugat sa o ajute cu pregatirile pentru nunta si neavand frati a apelat la cine avea incredere), nu neaparat ca te "inseala". Iar o persoana nu are voie sa aiba amici de sex opus, asta insemnand automat ca "inseala"? Pe tine te-a oprit cineva sa ai amici sau te-a banuit imediat ca "stai pe doua scaune"?
angel_forever
Postat pe 31 August 2015 17:34
Iata un raspuns matur.
Tu care ai vrut sa stii raspunsul nu strica sa citesti de mai multe ori cel de aici.
Tin sa felicit maturitatea celei care a scris
garbo_405550
Postat pe 5 Septembrie 2015 10:22
Pleaca urgent de langa aceasta tarfa masculina.Toata viata asa va
face.Nu merita sa-ti irosesti viata langa un asesemea om.Ai o
varsta, gaseste un om care sa te merite. Am o varsta si stiu ce vorbesc.
Pacat. Ai toata viata inainte.Lia.
garbo012217
Postat pe 5 Septembrie 2015 11:03
daca ii faci toate placerile ne te mai inseala , si cred ca ai vazut ca nu se roade ...e ca l-a inceput .
garbo114571
Postat pe 5 Septembrie 2015 11:34
Draga 550, multumesc pentru apreciere. De multe ori privim lucrurile in alb-negru, ceea ce in viata de foarte putine ori se intampla. De cele mai multe ori sunt multe, multe tonuri de gri.
angel_forever
Postat pe 5 Septembrie 2015 11:42
Draga Lia, din ce ai scris si in alte topicuri cred ca viata ta nu este una foarte usoara si experienta de viata iti permite sa vezi mai departe de ziua de azi cu problemele ei. Dar de multe ori tinerele din zilele noastre au nevoie de a fi incurajate, in conditiile in care foarte multe au probleme in a-si gasi un prieten "pe aceeasi lungime de unda". Nu este foarte greu a spune cuiva "desparteste-te de omul ala de nimic". Este insa mult mai greu a-i arata cum sa comunice, cat de departe sa mearga, cum sa isi dea seama ca o relatie este sortita esecului si cum sa gaseasca cel mai bun mod de "a face casa buna" cu cineva. Toate acestea in contextul hipertehnologizarii din vremea noastra cand oamenii se simt tot mai singuri si mai lipsiti de un tel in viata. Varsta pe care o ai si experienta ta sunt demne de respect, dar nu este obligatoriu ca toata lumea sa pateasca ce ai patit tu. Mai sunt si barbati cumsecade in lumea asta. Si nu de putine ori femeile sunt cele care ar trebui sa fie mai "cu capul pe umeri" (nu fac absolut nici o aluzie la tine, te consider demna de tot respectul, ma refer la tinerele din zilele de azi in general). O zi buna sa ai!
angel_forever
Postat pe 5 Septembrie 2015 11:58
draga mea ,comportamentul lui e nedemn de ingrijojarile tale,nu stiu cat de profunda e legatura voastra dar gestul lui da dovada de cat respect si cata incredere are in tine,te provoaca atitudinea lui si te tine plina de nervi ....gandestete bine asta iti doresti de la o relatie?asta iti lipseste in viata ,un care te minte si se furiseaza de langa tine folosindu-se de tot felul de minciuni?...cred ca meriti mai mult...nimeni nu merita sa primesca minciuni si singuratate in schimbul dragostei oferite .
Parerea mea
sunsset
Postat pe 5 Septembrie 2015 20:09
De la: Alexandrutzzalady, la data 2015-08-08 22:26:05Buna!Am un iubit care a mers pt cateva zile in alta localitate dar el mi-a spus ca va sta la verisoara lui,apoi cand era pe drum din cauza oboselii si a stresului a spus ''Am mintit...nu am nicio verisoara acolo,merg la o amica dar nu am vrut sa-ti spun sa nu crezi ca te insel sau cv...oricum ea este logodita...''eu nu il mai cred cu nimic si ma tot gandesc ca poate ma inseala.Cand l-am sunat tot mi-a dat ocupat....Voi ce credeti?


Cred ca tre` sa-ti cauti altul, ca te tine de fraiera. Scurt, direct, concret.
Rotty
Postat pe 5 Septembrie 2015 20:54
,, Cred ca tre` sa-ti cauti altul, ca te tine de fraiera. Scurt, direct, concret.,,


Doamne ,ca bine ai ziso acum,sunt cu totul de acord.
sunsset
Postat pe 5 Septembrie 2015 21:01
Da, este posibil sa te insele. Probabilitatea este de 50% daca nu ai dovezi, daca ai creste pana la 99%, cu 1% de incertitudine.
AnnaLyse
Postat pe 12 Septembrie 2015 15:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Baby monitor si Set paturica muzicala si 6 jucarioare 1 De la: garbo227323 6 Octombrie 2011 11:28
formatie live pt. evenimentele dumneavoastra 5 De la: LILO 18 Iulie 2010 11:14
gemeni bivitelini 10 De la: preci 24 Iulie 2010 23:48
Copil Dificil 72 De la: chanty 25 Noiembrie 2010 12:12
Cosmarurile unui baietel de doi ani,doua luni,doua saptamani!!!!!!!!!!!!!!! 73 De la: garbo_382132 5 Februarie 2014 19:30
Setari Cookie-uri