Atenuarea cearcanelor

As dori sa stiu daca exista un tratament de la Intraceuticals care poate ajuta la curatarea tenului si atenuarea cearcanelor?
garbo_386279
Postat pe 16 Octombrie 2013 11:33
?


Intraceuticals este in primul rand un tratament bazat pe tehnologia oxigenarii hiperbarice si pe infuzia in profunzime a serurilor special create. Sistemul Intraceuticals se adreseaza cauzei aparitiei ridurilor si degradarii pielii cauzate de imbatranire.
furnizeaza un flux continuu de oxigen printr-un aparat special si utilizeaza seruri cu molecule transportoare pentru facilitarea introducerii ingredientelor cheie in piele
•duce la o hidratare superioara si se pot face tratamente specifice cum ar fi tratament antiacneic, albire, rejuvenare sau anti-rid
•rezultate vizibile dupa prima sedinta, tenul arata mai fresh si bine hidratat din interior, ridurile sunt drastic reduse, pielea este oxigenata si este stimulata productia de colagen si elastina
Pentru fiecare tratament sunt necesare 6 sedinte pentru rezultate spectaculoase.

Tratamente Intraceuticals

Rejuvenate

Este un tratament non-invaziv destinat ridurilor, liniilor fine si care sporeste in mod semnificativ hidratarea.

O Infuzie Rejuvenate calmeaza, relaxeaza si este potrivita pentru toate tipurile de ten. Intr-un singur tratament de calmare, tenul Dvs. va parea si se va simti mai tanar cu cativa ani. Fata Dvs. va fi neteda si limpezita, hranita si hidratata. Tenul arata reintinerit, radiant si proaspat.
garbo_19362
Postat pe 21 Octombrie 2013 09:51
Dar un anticearcan foarte bun puteti sa imi recomandati si mie?
Irina_Catalina_Dumitrescu_1
Postat pe 25 Octombrie 2013 17:16
Irina , incearca sa te ungi seara sub ochi cu ulei de ricin Eu sunt mai modesta nu ma pricep la Intraceu...bla...bla . Sunt pe principiul incet , sigur si ieftin.
Seara frumoasa
Rotty
Postat pe 25 Octombrie 2013 19:45
Uleiul de Ricin nu se recomanda pentru cearcane ci numai pentru regenerarea genelor si sprincenelor !Nu se recomanda pe fata pentru ca este un ulei care pe linga continutul de subst toxice mai produce si pigmentatrea tegumentului in contact cu lumina.
Pentru ridurile si cearcanele din jurul ochilor va recomand masaj circular cu ulei de argan sau ulei de stugure.Se recomanda stimularea electrica a tegumentelor din jurul ochiului-in cabinet cosmetic,ozonizarea si comprese cu ceai de trei frati patrati.
Daca solicitati mult ochii la citit si calculator-comprese din felii de castraveti.Daca aveti cine sa va prepare-crema pentru pielea din jurul ochilor trebuie sa contina-cetaceum,cholesterol,lanolina,etc.....
garbo197910
Postat pe 28 Noiembrie 2013 15:30
Ok...Fara ulei de ricin... Atunci, incearca crema de hemoroizi. N-am incercat, dar am auzit ca face minuni.
Rotty
Postat pe 1 Iulie 2017 08:36
De la: Rotty, la data 2017-07-01 08:36:22Ok...Fara ulei de ricin... Atunci, incearca crema de hemoroizi. N-am incercat, dar am auzit ca face minuni.



Rotty, soro, era vb. de ochiul fetzei nu deee...

...'ochiul' fundului!


garbo101426
Postat pe 1 Iulie 2017 11:48
Crema de hemoroizi am auzit si eu ca-i buna pt. pungile de sub ochi.
Damiana_Sararu
Postat pe 1 Iulie 2017 11:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parfumuri originale la cele mai mici preturi aduse din suedia 43 De la: parfumurisuedia 20 Decembrie 2009 11:51
DEPILARE DEFINITIVA,WWWDEPILARE.RO 1 De la: garbo184956 3 Februarie 2011 07:55
concurs 2 De la: marianavieru86 3 Mai 2012 15:21
pentru concursul BIO-COSMETICS... 1 De la: Mocanu_Mihai_1 5 Decembrie 2011 16:52
Unghii false cu gel modele si picturi 1 De la: glamournails 21 Noiembrie 2011 11:39
Setari Cookie-uri